Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ****Truskawka

Mylenie prawej z lewą

Polecane posty

Gość ****Truskawka

moze wyda sie wam to smieszne, ale mój problem poelga na tym ze często nie odrózniam prawej od lewej, myli mi sie to szczególnie podczas jazdy samochodem i jak sie zestresuje. Czy wiecie czym to może być spowodowane?? i czy ktoś tak ma??? bo mnie to bardzo denerwuje i wydaje mi sie ze nie jest to normalne ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no a jak ja mam
to ni jest smieszne tez tak mam. Podobno to sie tak dzieje kiedy rodzice przestawiaja dziecko leworeczne na pisanie prawa reka... u mnie tak bylo :( najlepsze ze na egzaminie na prawo jazdy - pani skreci w lewo a ja chyc w prawo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest jakas choroba. Moja nauczycielka w ogoloniaku tak miała. Nie wiem jak to sie nazywa ale to cos jak np dyslektycy nie potrafia poprawnie pisac tak jest tez taka choroba (chociaz chyba choroba tego nazwac nie mozna) ktora nie pozwala odrozniac prawej od lewej. Ztego co wiem to tacy ludzie nie moga zrobic prawa jazdy. Przynajmniej ta moja nauczycielka nie mogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi nigdy nikt nic nie przestawial, jestem praworeczna, a mam dokladnie tak samo, musze zawsze pomyslec o pol sekundy dluzej ktora to jest prawa, a ktora lewa strona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ****Truskawka
ja na egzaminie miałam tak samo :P zamiasto w prawo skręciłam w lewo :P ale na szczęscie zdałam :) a jestem praworęczna, ale niektóre rzeczy robie lewą ręka , moze to dlatego. Czasem naprawde takie mylenie sie jest bardzo denerwujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czwarta rano
Najgorzej jest kiedy ktoś się pyta jak dojechać w określone miejsce:o wtedy łapy wyciągam i najpierw muszę sie porządnie zastanowić gdzie jest lewo a gdzie prawo:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ****Truskawka
szukałam w internecie coś na temn temat ale nic nie znalazłam :( jak ktoś z Was ma moze link to jakies strony to chętnie poczytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to teoretycznie WIEM, tylko nie moge rozpoznac tak blyskawicznie. Mam nawet taka sztuczke: jak dacie kciuk na dol to u lewej reki utworzy sie ksztalt litery L, zawsze tak robie i juz wiem -L jak lewa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ****Truskawka
acha i jeszcze mi sie w trakcie jazd pomylil uchwyt sprzegla z penisem instruktora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inna całkiem inna ...
Hmm ... no właśnie, też nie mogę się z tym pogodzić, że automatyczne rozróznianie stron u mnie nie występuje... nie, nie mylę, ale muszę pomyśleć, którą ręką pisze .. to nie trwa nawet seksundę, ale jednak ... Może, to ma związek z leworęcznością właśnie ... choć tylko chyba u kobiet ... :P kobiety mają do tego predyspozycje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czwarta rano
No nie wiem ...ja zawsze byłam praworęczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inna całkiem inna ...
hmm .. myślałam, że to u mnie ma związek z leworęcznością, ale skoro i praworęczne ..? To chyba częste u kobiet, z tego co zauważyłam.. (Ogólnie z orientacją przestrzenną u mnie nie najlepiej, w badaniach tego rodzaju inteligencji nie zdobyłam imponującej liczby punktów he, he ... W stosunku do innych rodzai, to bardzo mało .. Nawet w kabaretach się z Nas śmieją .. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
ja tez tak mam , do tej pory nie zwracalam na to uwagi , ot pomylilo mi sie i luz , ale podczas nauki jazdy samochodem wyszlo szydlo z worka :O duzo mnie to kosztowalo ,duzo czasu i pieniedzy , ale zdalam egzamin za pierwszym razem, mam prawko nawet podczas egzaminu pomylilam kierunki , mialam jechac na lewo skrecilam na prawo , egzaminator byl bardzo wyrozumialy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nundz
Problem ten często bierze się z przeciętego spoidła łączącego ze sobą półkule mózgu, jest to związane ze zjawiskiem interferencji. można tutaj sobie o tym poczytać http://www.is.umk.pl/duch/Wyklady/Kog1/10-1-dwie_polkule.htm od rayu polecam yjecha do podtematu o pryecitzm spoidle Ł =

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heh, mam to samo
prawdopodobnie masz dysleksję, serio piszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heh, mam to samo
"badania wykazują, że ponad 26 procent studentów i około 19 procent profesorów przyznaje, że ma problemy z odróżnieniem lewej od prawej czasami, często lub zawsze. Nie ma powodu przypuszczać, by mylenie lewej i prawej miało coś wspólnego z inteligencją i poziomem IQ. Jednak zaburzenie to może wiązać się z brzydkim charakterem pisma, problemami z matematyką, dysleksją i schizofrenią. Jest to łagodne upośledzenie, które nie ogranicza poważnie życiowych możliwości. Oczywiście robienie kariery w kontroli ruchu lotniczego albo praca pilota kierowcy rajdowego nie byłaby mądrym pomysłem. Podobnie taniec towarzyski nie będzie mocną kartą osób z tą dolegliwością"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zajebiozaDream
Ja tak mam i dwoje moich dzieci. Na kursie i egzaminie prawa jazdy to faktycznie paranoja, ale jak sie jedzie samemu to przeciez wiem, gdzie chce jechać... Zawsze w chwili gdy mi to potrzebne, przywołuje pamięć, i przez ułamek sekundy myślę nabieram łyżka zupę, haha Jadę kiedyś obwodnicą, po prawe mpoja rodzinna dzielnica a ja mówię do dzieci " Po lewej moja dzielnica" a one i tak popatrzyły w prawo... bo tam były domy a po lewej pola :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szumszu
ja też to mam i to mam od dysleksji ale nie każdy ma to z tej samej przyczyny ja np. jak uczyłam się chodzić to nigdy nie raczkowałam i to też jest objaw dysleksji co do matematyki nigdy nie miałam problemu i jak chodziłam do szkoły brałam udział w konkursach matematycznych a IQ mam 120 w sumie dyslektycy maja większe IQ niż reszta normalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Problem mylenia prawej strony z lewą jest prawdopodobnie spowodowany przez nasze mózgi i absolutnie nie mamy wpływu na to czy przekażemy go naszym pociechom. Pani psycholog badająca mojego syna użyła określenia LATERALIZACJA. Syn jest dwuręczny, tzn. że żadna z rąk nie jest i nigdy nie była dominująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×