Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość /////////////
8 sierpnia - Gdy w sierpniu z północy dmucha, następuje zwykle posucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
Jutro:) 9 sierpnia - Gdy z początku sierpień częste grzmoty miewa, tedy też do końca takąż nutkę śpiewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
Sabinko, to prawda :) pozdrawiam wszystkich od A do Z.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Windą do nieba Moj piekny panie raz zobaczony w technikolorze piszę do pana ostatni list Już mi lusterko z tym pana zdjęciem teżnie pomoże pora mi dzisiaj do słubu iść Moj piękny panie ja go niekocham, taka jest prawda pan głowną rolę gra w każdym śnie ale dziewczyna przez życie nie może iść całkiem sama życie jest życiem pan przecież wie. Już mi niosąsuknie z welonem jużcyganie czekaja z muzyką końdo taktu zamiata ogonem mendelsonem stukają kopyta Jeszcze ryżem sypną na szczęście gosći tłum cos tam fałszywie odśpiewa złoty krażek mi wcisną na rękę i powiozą mnie windą do nieba Moj piekny panie z tego wsyztkiego niemogłam zasnać wieć niemogł mi się pan przyscnić dziś i tak odchodzę do bez pożegnania jakby z nienacka ktoś między nami zatrzasnął dzrzwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam te wyjechanie i te pozostałe ściskam mocno i całuje... ❤️👄🌼❤️👄🌼❤️👄🌼 ❤️👄🌼❤️👄🌼❤️👄🌼 ❤️👄🌼❤️👄🌼❤️👄🌼 ❤️👄🌼❤️👄🌼❤️👄🌼 ❤️👄🌼❤️👄🌼❤️👄🌼 ❤️👄🌼❤️👄🌼❤️👄🌼 ❤️👄🌼❤️👄🌼❤️👄🌼 ❤️👄🌼❤️👄🌼❤️👄🌼 ❤️👄🌼❤️👄🌼❤️👄🌼 ❤️👄🌼❤️👄🌼❤️👄🌼 ❤️👄🌼❤️👄🌼❤️👄🌼 ❤️👄🌼❤️👄🌼❤️👄🌼 ❤️👄🌼❤️👄🌼❤️👄🌼 ❤️👄🌼❤️👄🌼❤️👄🌼 ❤️👄🌼❤️👄🌼❤️👄🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mile panie
Pozdrawiam i życzę milej soboty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mile panie
Saro, dziękuje za wspaniała piosenkę...🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mile panie
Leśmian Bolesław Po deszczu Deszcz, słońcem zaskoczany - poszperał u płotu I zdrabniał - i łzawiejąc, w bezkres się oddala. Niebo w kałuż błyszczydłach - obłoki utrwala, Jakby ktoś wodę biało opierzył do lotu. W pajęczynie, rozpiętej na liściach paproci, Z mroku w blask się rozhuśtał znikliwy zjaw tęczy. Czasem coś, czego nie ma, pod wiatr się zazłoci, By dorzucić swe złoto do pszczoły, co brzęczy... Na bylicy się dłużą dżdżu płynne kolczyki, A cienie, gdy z gęstwiny wybiegają boso, Idą - w żal i z powrotem, jak te pacholczyki, Co w piosence - w takt śmierci Magdalenkę niosą... A o tej Magdalenki śpiewanym pogrzebie Aniołowie wspominać lubią na błękicie - I gdy znuży ich mgliste z wiecznością współżycie - Młodzą skrzydła na deszczu, co wilży sny w niebie. Łagodząc nieśmiertelność tych skrzydeł podmuchem - To - rojno, to - w rozsypce na mniejsze gromady - Krążą w słońcu nabytym od matyli ruchem, jak puszyste - o czar swój dbające owady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50+5
Witam, witam moi drodzy!!! Co slychac ? co widać ? Co się dzieje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50+5
U mnie wszystko ok:) Jem, pije i żyje ha ha ha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50+5
właśnie wybieram się na taka prywatkę... Milego wieczorku życzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
9 sierpnia - Gdy z początku sierpień częste grzmoty miewa, tedy też do końca takąż nutkę śpiewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
Jutro:) # 10 sierpnia - Gdy na Wawrzyńca orzechy obrodzą, to w zimie mrozy dogodzą. # Gdy do Wawrzyńca słota trzyma, do Gromnic (02.02) lekka zima. # Gdy Wawrzyniec i Bartłomiej (24.08) pogodą dopisują, piękną jesień obiecują. # Jak Wawrzyniec burzy, to się za bronami kurzy. # Jaki Wawrzyniec, taki podzimiec (późna jesień,początek zimy). # Jeśli dzień świętego Wawrzyńca i świętego Bartłomieja (24.08) piękne są, spodziewaj się pięknej jesieni. # Na święty Wawrzyniec lata już wnet koniec. # Na świętego Wawrzyna już śpieszą do młyna. # Na święty Wawrzyniec będzie wnet ze żniwem koniec. # Po świętym Wawrzyńcu nie bierz pszczół i na gościńcu. # Święty Wawrzyniec uwija z orzechów wieniec. # Święty Wawrzyniec i święty Bartłomiej (24.08) jeśli pogody przynoszą, jesień pogodną i niezbyt chłodną, ludziom na ten rok uproszą. # Wawrzyniec pokazuje, jaka jesień następuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
Nie idźmy spać Nie idźmy jeszcze spać póki tak pięknie gra muzyka nie idźmy jeszcze spać póki nie świta Póki umiemy stąpać za krokami nocy w ciemności z którą szukamy braterstwa Nie idźmy jeszcze spać dopóki dźwięki gubią czas Nie idźmy jeszcze spać Nie idźmy spać Julia Hartwig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
No To po KIELONKU ! YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
Czego mi się chce? Od samego dzisiaj rana czegoś mi się chce... Nie cukierka, nie banana - może piasku, może siana albo nawet - nie wiem sama - muchy tse-tse? Może powie ktoś przypadkiem, na co ja mam chęć? Uszyć krowie suknie w kwiatki? Wsypać pieprzu do herbatki? Albo złapać - ciach! - do klatki krokodyli pięć? Co w kłopocie mi pomoże? Jeśli ktoś z was wie, niech mi zaraz liścik kropnie - bo nie mogę, tak okropnie, tak okropnie, tak okropnie czegoś mi się chce... D. Wawiłow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
A No i dobranoc:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×