Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość IGor111
Bezsenność Nocami święci nie mogą zasnąć, przewracają się z boku na bok, aż w końcu kładą się na plecach i patrzą w sufit; Chcieliby, żeby na nim tańczyły anioły i wyrastały rajskie kwiaty, Ale nie, Sufit jest szary i pusty, bo bezsenność świętych ma być ofiarą za biednych grzeszników. W długie noce, kiedy zegary wybijają kolejną godzinę, święci patrzą na księżyc, świecący za ich oknami, i myślą sobie, że gdzieś tam w niebie mieszka Bóg. AGNIESZKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xXXL.
UZALEŻNIENIE OD INTERNETU Internet wkracza w nasze życie coraz bardziej, z dnia na dzień przybywa jego zagorzałych wielbicieli i przeciwników, a wśród nich ludzi uzależnionych, często nie znających sobie z tego sprawy. Ten test możesz potraktować jako zabawe lub małe ostrzeżenie i przestrogę. Weź kartke i napisz w słupku cyfry po kolei od 1 do 20, a przy nich zapisuj litery od odpowiedzi, które najcelniej opisują Twój stosunek do odpowiedniej sytuacji. 1.źle się czuję, kiedy wiem, że muszę odłączyć się od Internetu: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Często 2.Moje otoczenie skarży się, że za dużo czasu spędzam na sieci: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Często 3.W nocy, nawet bardzo zmęczony, oddalam moment odłączenia się od sieci: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Często 4.Coraz bardziej interesuje mnie, co może wydarzyć się na sieci podczas mojej nieobecności: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Często 5.Uważam, że znajomi "wirtualni" są lepsi od rzeczywistych: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Często 6.Coraz dłużej siedzę na Internecie i coraz mniej wychodzę z domu: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Często 7.Budzę się w nocy i mam ochotę przyłączyć się do sieci: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Często 8Mimo czynionych wysiłków, nie potrafię oprzeć się potrzebie wejścia na Internet: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Często 9.Często jestem na sieci dłużej niż początkowo zamierzałem: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Często 10.Coraz częściej mam ochotę rozmawiać ze znajomymi w Internecie niż spotykać się z "rzeczywistymi" ludźmi: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Często 11.Z powodu zasiedzenia się na Internecie, zdarza mi się zapomnieć o moich codziennych obowiązkach (sprzątanie, posiłki, zakupy ...): # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Często 12.Surfowanie po Internecie powoduje, że jestem mniej wydajny w pracy: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Często 13.Kiedy jestem daleko od komputera, mam ochotę znaleźć się jak najszybciej przy nim z powrotem: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Często 14.Czuję się winny z powodu spędzenia zbyt dużej ilości czasu na Internecie: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Często 15.Podłączam się do sieci natychmiast po przebudzeniu: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Często 16.Z ludźmi rozmawiam głównie na temat Internetu: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Często 17.Kiedy jestem na sieci, nie liczę upływającego czasu: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Często 18.Odczuwam nieodpartą potrzebę częstego sprawdzania poczty: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Często 19.Zrezygnowałem ze swoich codziennych przyjemności, aby więcej czasu spędzać na Internecie: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Często 20.Spóźniam się na spotkania z ludźmi z powodu zbyt długiego siedzenia w sieci: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Często Podlicz i zapisz na kartce ile miałeś odpowiedzi A, B, C i D. Jeśli odpowiadałeś najcześciej na A i B lub tylko A lub tylko B w większości: Nie jesteś uzależniony i Internet raczej nie zakłóca Twojego normalnego życia. Internet traktujesz jako normalne narzędzie, które ma słuzyć Ci pomocą w zdobywaniu potrzebnych Ci informacji. Nie uważasz Internetu za "ósmy cud świata" i nie interesuje Cię specjalnie "wirtualne życie". Realizujesz się w życiu "rzeczywistym" i nie uważasz, że na Internet wchodzą bardziej interesujące osoby niż te, które spotykasz w innych miejscach. Jeśli odpowiadałeś najcześciej na A i C, A i D lub B i C lub tylko C w większości przypadków: Jesteś pasjonatem Internetu i zaczynasz mieć z tego powodu problemy. Nie można jeszcze mówić o uzależnieniu, ale raczej o nieodpartej potrzebie łączenia się z siecią. Jesteś jeszcze na etapie, na którym możesz się kontrolować. Tak więc, ustal sobie limit czasu przebywania na Internecie i skrupulatnie go przestrzegaj. Wychodź, spotykaj się z przyjaciółmi, czytaj książki i dostrzegaj piękno otaczającego Cię "rzeczywistego" świata. Jeśli odpowiadałeś najcześciej na C i D lub tylko D w większości przypadków: Jesteś uzależniony od Internetu i nie możesz bez niego żyć. Wyraźnie widać, że nie możesz obejść się bez Internetu i z tego powodu "zawalasz" coraz więcej obowiązków w świecie "rzeczywistym". Nie przychodzisz lub spóźniasz się na umówione spotkania, masz coraz mniej kontaktów z "realnymi" ludźmi i straciłeś umiejętność cieszenia się otaczającym Cię światem. Sytuacja jest poważna i jeśli nic z tym nie zrobisz, to stopniowo będziesz coraz bardziej oddalał się od rzeczywistości. Powinieś zadać sobie pytanie o przyczyny spędzania takiej ilości czasu przed komputerem. Co w "rzeczywistym" życiu jest dla Ciebie tak trudne i nieosiągalne, że musisz uciekać się do szukania tego w komputerze? Warto skontaktować się z psychoterapeutą i wziąć być może udział w grupie terapeutycznej czy grupie wsparcia dla osób uzależnionych od internetu. Pozwoli Ci to odkryć głębsze przyczyny Twojego uzależnienia i dokonać niezbędnych zmian w Twoim życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie , Właśnie , Gdzie podziała się nasza Kasia? Kasiu, brakuje nam Ciebie słyszysz, tęsknimy za tobą Motylku... http://www.touronline.de/de/nordheide/schmetterling/2.jpg http://www.nicoles-funworld.de/windowcolor/farbvorlagen/schmeterlinge/G0203418.jpg Dzika różyczko Dziękuje za muzykę👄 http://www.rybno.waw.pl/b46.jpg http://www.jasiu.pl/foto/rosliny/rosliny03.jpg 💤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok kochana lizak na zdrowie:-D👄 Nie martw się my zostaniemy po tym lizaniu szczuplutkie i glaciutkie:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żartuje ja już więcej nie mogę !Ty tez już nie lizaj bo się jeszcze rozchorujesz prze zemnie..:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zycze Ci i wszystkim w oazie miłych snów... Cos mi się zimno zrobiło po tych wspaniałościach:-D Nie moge wysyłać wpisów, net szwankuje.(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobranoc👄 Pieśń Jesienna Dzisiaj odczuwam w mym sercu gwiazd lekkie drżenie, lecz droga zatraca się w duszy mgieł, gubi się w gęstych obłokach. Światło podcina mi skrzydła, a smutków mych ból i rozpacz zanurza moje wspomnienia A wszystkie róże są białe, tak białe, jak moja rozpacz, i nie dlatego są białe, że to śnieg na nich na nich pozostał Dawniej mieniły się tęczą. Lecz i na duszę śnieg opadł. Strzępy scen dawnych i pieszczot śnieg duszy zdołał zdołał zachować ukryte w ludzkiej pamięci światłach lub w cieniu i mrokach. Czy kiedyś śmierć nas zabierze, stopnieją śniegi? Czy po nas przyjdzie śnieg inny lub innych róż doskonalszych aromat? Czy pokój będzie nam dany, jak Chrystus nam prorokował? Czy tę zagadkę odwieczną ktoś kiedyś rozwiązać zdoła? A jeśli miłość nas zwodzi? Kto życie da nam zachować, jeżeli zmierzch nas zanurzy w prawdziwą świadomość świadomość Dobra, którego, być może, nie ma, i Zła, co tętni koło nas? Jeżeli zgaśnie nadzieja, a wieża Babel ogromna powstanie, czy drogi Ziemi rozjaśni jakaś pochodnia? Co z poetami, jeżeli śmierć tylko śmiercią jest zgoła? Co czeka sprawy uśpione, o których każdy zapomniał? O słońce wszystkich nadziei! Księżycu! Wodo klarowna! O czyste serce dziecinne! O duszo kamieni szorstka! Dzisiaj odczuwam w mym sercu, jak drży gwiazd jasność ulotna, i białe są kwiaty róż, tak białe, jak moja rozpacz Federico Garcia Lorca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochani;) http://www.strykowski.net/jesienfotografie/Mostek_-_zdjecie_mostku_-_Park_w_Pszczynie_857.php troszke mnie nie było, tzn byłam ale do kompa nie zagladałam 22 listopada mam kolejne podejscie do egzaminu i troszke sie uczyłam... troszke po sklepach buszowałam... i tak mi weekend szybciutko zlecial ale jestem i pamietam i mysle o naszym miejscu. wszyscy tu jestesmy taka \"ogromna\" całościa, każdy wnosi tyle radości,ciepła, optymizmu 🌼 pomimo km nas dzielacych, wieku i doswiadczeń -to tak bardzo do siebie pasujemy. Zawsze mozna tu zajrzec poczytac poczestowac sie pychotkami.. ach... Dziekuje wszystkim za ten niepowtarzalny klimat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O poranku witam Oazowiczów :) ❤️ Cichutko jeszcze...Ale nie budzę, bo wiem, żę jesli macie możliwość, to korzystajcie. Ja niestety, poranny ptaszek ale i nocny marek w jednym ;) Dlatego spozywam ogromne ilości kawy na przebudzenie i utrzymanie się na nogach do wieczora :) Przygotuje za momencik kawę dla Nas, abyśmy mogli od poniedziałku wspólnie się częstować. (_)> (_)> (_)> (_)> (_)> Kubki przygotowane. Express cicho mruczy...aromat sie roznosi powoli. Coś na osłodę jeszcze :) Murzynek pychota :) http://www.strykowski.net/ciasto/Murzynek,_zdjecie_ciasta_ciemnego,_wypieki_domowe_-_zdjecia_1460.php A to na początek dnia z poezją za pan brat :)Listopady Cale życie zrywam się i padam, jakbym w piersi miał wiatr na uwięzi, i chwytają mnie złe listopady czarnymi palcami gałęzi. Ja upiłem się tym tchem, tym szumem, niepokojem, który serce zatruł- to dlatego śpiewać już nie umiem, tylko wołam wołaniem wiatru, to dlatego codziennie się tułam po wieczornych, po czarnych ulicach i prowadzi mnie wilgotny trotuar w mgłę wilgotną, która bólem nasyca. Acetylen słów płonie na wargach, płonie we mnie bolesna maligna, chodzę błędny, jak ludzie w letargu, zewsząd, zewsząd niepokój mnie wygnał. Nie ma wyjścia, nie ma wyjścia, nie ma wyjścia, muszę chodzić coraz dalej, coraz dłużej. Jestem wiatr szeleszczący w liściach, jestem liść zagubiony w wichurze. Tylko w oczach mgła i oczy bolą, tylko serce bije coraz częściej. Jak błękitny płomień alkoholu, płoniesz we mnie moje nieszczęście. Muszę chodzić, muszę męczyć się wiecznie, w mgle za włosy mnie wloką wieczory, lecą za mną, nieprzytomne, pospieszne, moje słowa, moje upiory. Muszę wiecznie zrywać się i padać, jakbym w piersi miał wiatr na uwięzi. Pochwyciły straconą radość nagie gałęzie. Przelatują, wieją przeze mnie listopady chwil, których nie ma... To-tylko liście jesienne. To-pachnie ziemia. Władysław Broniewski Tak się cieszę z nowym tygodniem, że to nie sen, ale jawa. Oaza istnieje...a my razem z Nią. I to jak Kasia napisała, nie ma znaczenia wiek, kilometry i inne zależności...Tu jesteśmy wiarą ludzi szczęśliwych, mogącuhc się cieszyć wspólną obecnością. 👄👄👄👄👄...dla każdego z Was :) 🌻 Miłęgo poniedziałku ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Pozdrawiam moje kochane dziewczynki❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny60
Generał Generałowi urodził się wnuk, więc postanowił wysłać swego adiutanta do szpitala, aby się dowiedział czegoś więcej. Po powrocie generał pyta: - I jak wygląda?! Na to adiutant: - Jest bardzo ładny... Podobny do Pana generała. - A podaj więcej szczegółów! - Niski, łysy i bez przerwy drze mordę. ******************************************************************************** Zatrzymuje policjant studenta, legitymuje go, otwiera dowód i czyta: - Widzę, że nie pracujemy. - Nie pracujemy - potwierdza student. - Opieprzamy się... - mówi dalej policjant. - Ano, opieprzamy się - potwierdza student. - O, studiujemy... - rzecze policjant. - Nie – odpowiada grzecznie student. - Tylko ja studiuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :-D A do przedpołudniowej kawki : http://www.zaniewicz.pl/paczki-z-roza-pi-129.html częstujcie się :-D 🌻 🌻 🌻 Zauważać rzeczy niezauważalne... http://www.fotoik.pl/pelne.php?id=403884 Można być w kropli rosy światów odkrywcą. Można,wędrując dookoła świata przeoczyć wszystko... http://www.fotoik.pl/pelne.php?id=403151 Miłego dnia ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Witam milutko:) KASIUNIE....❤️ Sloneczko....❤️ Ol....❤️ samotnego....❤️ I wszystkich co do Oazy wpadac beda:-D....❤️....❤️....❤️ ....❤️....❤️....❤️....❤️....❤️....❤️ Ja zaraz ide do lekarza po recepty dla mnie i dla Janusza po drodze pojde do apteki i po swieze pieczywo i owoce :) Zawsze przy poniedzialku robie ranny spacerek bo pusto w chlebniku a i owoce zazwyczaj sie koncza... Poniedziałek Lechoń Jan Bije dwunasta. Zaczyna się dzień Mego planety księżyca. Wkoło ta sama co zawsze ulica, Koło mnie codzienny mój cień. Do domu idę w księżycowej smudze, Ale to nie jest mój dom, ja wiem; Bóg jak do Pawła powie do mnie: \"Twoje życie jest snem, I ja cię z niego obudzę\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotny 60
Witam 60 tko❤️ Jestes kochana, lubie te piosenki... Jestem zajenty , ale piosenki na caly glos slucham...dzieki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
Ok!!! samotny sluchaj ze mna:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×