Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość Samotny 60
Pomyłka 229 Strony:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czerwone wino Znają nas knajpki i koty w zaułkach, letnią nocą lubimy włóczyć się. Zgubić nas łatwo i łatwo odszukać, śmiech przed nami biegnie i gitary dźwięk. Refren I: Już późno, a nam się wcale nie chce spać, głęboka północ zegarów graniem wita nas. Znów dzień przeminął - dał może mniej, niż pragnął dać. Czerwone wino będziemy sączyć aż po brzask. Nasze piosenki zbierane z ulicy mają wszystko, co nam przynosi dzień: szczyptę radości i kroplę goryczy, łzy miłości lub zawodu cień. Refren I. Refren II: Już późno, a nam ta noc nie daje spać, głęboka północ cygańską drogą wiedzie nas. Znów dzień przeminął - nie wszystkim jutro szczęście da. Czerwone wino będziemy sączyć aż po brzask.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starsza 65
DOBRANOC 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa50
dzień dobry👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa50
Pawlikowska-Jasnorzewska Maria Pocałunek słońca Pocałunek słońca jałowy jest, choć złoty - spojrzenie kwiatu cudze, choć rzewne - szum wody: obce narzecze ni to bełkot idioty - trawy - także dalekie to krewne. Pies - o ileż młodszy i głupszy braciszek, a co znaczą mrówek nudne kopce? Co mówi zapach świeżo z nieba spadłych szyszek i to, że motyl ma na skrzydłach po kropce? - Ty, człowieku, tyś bliski jeden, tyś przemiły, tyś mojej duszy żywność słodka - wolę cię, bracie, pełen rozkoszy i siły, niż srebrnego na wierzbie kotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa50
Milego slonecznego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam smaczna kawkę i ciacho z kremem... Poczęstuję i was :-D Kto ma ochotę.?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zauważyliście jak lekko i łatwo się wirtualnie częstuje ha ha ha ! tak naprawdę ciekawa jestem czy tak było by często z tym częstowaniem W realu ha ha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze , ze ostatnio mało nas do pieczenia chleba:-D Pewnie wiosenne powietrze sprzyja, ze wolimy pospacerować niż w kompie buszować:-D Ja muszę bo pracuje.-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloneczko...
Staff Leopold Znów wiosna Dzień marcowy przepeiny uroku! Wiosna boskie zlewa na mnie czary Czterdziestego któregoś tam roku! O, cudowne wy, najsłodsze dary Mej jesiennej, tak wiosennej wiosny! Więc nie jestem stary! Więc nie stary! Bom otuchy pełen, bezżałosny, Choć mnie gnębił tak zimy cień szary! Myśl uderza w ton jasny, radosny! Cóż to? Nowe zamysły, zamiary W ożywionym krwi budzą się tętnic? Spod popielisk wstają świeżo żary? Boskie słońce! Nieznużcnic, skrzętnie Pól dymiących pijące opary! Ukochane gorąco, namiętnie! Już baziami wierzb śmieją się jary, Już z pokrywy śniegowej ni śladu! Szumią wiatru ciepłego pogwary! Cały jestem uszami wywiadu, Kiedy zaczną się świry i swary, Gdzie któremu jaskółek lec stadu. Czymże wszystkie dziś serca ofiary, Czymże straty, porażki i klęski, Czym stracone marzenia i mary? Tyś zwycięskie, więc i jam zwycięski, Słońce! Zniosłem sprawiedliwe kary Za dzień każdy mój, co był niemęski. Wiosno, wiosna, co szczęścia bezmiary Skupiasz w mego serca szczęśliwości, Ze świat cały wziąć mógłbym za bary! Daj mi brzemię nędz, mąk, doległości, Lecz z dzisiejszą, cudną pełnią wiary, Która wraca mi skarb mej młodości: Bo się cieszę! Więc nie jestem stary!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloneczko...
ślicznie i wesoło W waszej oazie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloneczko...
myślę . ze bedle tu wpadała , choćby was poczytać i te piękne wiersze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloneczko...
Sobiech Piotr ** Proste słowa *** Proste słowa proste zdania Proste litery proste narzekania Układa się w piękne rymowania To nie wiersz do rymowania To nie deszcz a wierszowane zdania Trudno to pojąć aż do załamania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisze z hotelu , wczoraj do 2 w nocy mieliśmy bankiet.... dziś leniuchujemy... Wskoczyłam zobaczyć czy jeszcze oaza istnieje:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 transakcja zamówień załatwiona... zobaczymy co przyniosą następne... zarazie wszystko idzie po naszej myśli.... pozdrawiam Was WBW i 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staff Leopold A gdy ujrzymy sie znowu... Kiedyś po długich latach ujrzymy się znowu. Łódź moja będzie w przystań wracała z połowu Pereł, po które rozkaz twój na burz szaleństwo Wyprawił mnie. Żądałaś, by niebezpieczeństwo Było próbą miłości mej, a twym okupem. W zachód różowy łódź ma wracać będzie z łupem. Gdy na wód senność zaczną od skał padać cienie, A morze będzie ciche jak moje znużenie. Wiosło złożę i zwinę żagiel, jak tęsknotę U progu ukojenia. Fale miekkie, złote Nieść mnie będą spokojnie, jak blade godziny, Na których szczęście płynie w wspomnienia krainy. Na brzegu czekać będziesz. A gdy dotknę ziemi, Milczenie będzie naszym powitaniem. Niemi Popatrzymy na skarbów morzu wzięty przepych Zgasłym spojrzeniem oczu od bujnych łez ślepych. Pójdziem, a ty nie spytasz o moje przygody, Gdy na twojego domu wchodzić będziem schody. Aż kiedy w twym ogrodzie pod ciemnymi drzewy Usiądziem chłodząc skronie letnimi powiewy, Choć nie wyrzeknę słowa brzmiącego wyrzutem, Uczujesz nagle w sercu boleśnie ukłutem Żal obłędny, szalony lęk, jak zawrót głowy, Żeś pierwszy lot mych tęsknot na mozół jałowy Skazała, na tych marnych nam skarbów szukania, I przeklniesz dzień, gdym słuchał twego rozkazania, Choć nie zgadniesz, że jutro opuszczę twe progi: Bom, błądząc, nad cię błędne swe pokochał drogi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
dziewczyny👄 Złota👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×