Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Pozdrawiam wszystkich!!! Zycze miłego dnia WBW!!! Wróciłam z pralni zrobiłam sobie kawę i wpadam na moment... Nowa koleżanko, bułeczką maślaną się chętnie poczęstuje, bo jeszcze do obiadu z godzinę... Właśnie gotuje krupnik na żołądkach ... Zatęskniłam już za normalnym domowym jedzeniem... Teraz wietrze cale mieszkanie , bo znajoma tylko od czasu do czasu wpadała kwiaty popodlewać... Ciesze się , ze nadchodzą swieta i , ze spędzę je w gronie rodzinnym i na pewno w domu...:) Zamówiłam już panią do mycia okien przyjdzie na drugi tydzień, zazwyczaj myje je sama , ale w tym roku nie będę miała tyle czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
utor : Pawlikowska-Jasnorzewska Maria Ptaki wiosenne Ptaszek na sztachecie sąsiedniego ogrodu piłuje szklaną piłą piosenkę żałosną.- Przed chwilą grał na flecie z melodyjnego lodu, lecz słońce flet stopiło i w kroplach rozniosło. - Tam, znów inny, wyżej, uparcie jak chińczyk kiwający głową trzęsie dzwonkiem ze szkła.- Krokusy rosną chyże, w kolorowej słodyczy, jakby na ziemię płową cała tęcza zeszła. - Trawa wzrasta nagle jak ciągnięta ręką, pachną niewidne kwiaty, powietrzne balsamity, a kos w czarnem gardle toczy nutkę piękną, zaczerpniętą przed laty w studni Meluzyny. -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny60
Pozdrawiam... Czuje sie dobrze ... Jutro już pójdę do pracy... Zycze przyjemnego wieczorku WBW! Bułki fantastko...:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny60
Przychodzi trup baby do lekarza i kładzie się na kozetce. - Lekarz: Co się pani tak rozkłada? - Baba: A co mam gnić w poczekalni?! ha ha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny60
Przychodzi baba do lekarza: - Panie doktorze, wszystko kojarzy mi się z seksem... - A brom brała pani? - A jeszcze żem nie brombrała dzisiaj... **************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny60
Przychodzi baba do lekarza i mówi: - Panie doktorze, wszyscy mnie ignorują. A lekarz: - Następny proszę! :-D :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
Hihihi Wesolku !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
Widac , żeś ozdrowiał....żarty Ciebie się trzymają:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny60
Wiesz koleżanko , ze lepiej żartować jak chorować:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
Wiem , wiem.:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny60
Jestem głodny i zaraz pójdę do sklepu coś konkretnego kupić, bo ju z makaron i jajka mi obrzydły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
choć do mnie na Bigos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny60
Oj bigosiku bym chętnie zjadł..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny60
Narobiłaś mi apetytu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny60
Lece do sklepu:pa pa !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
Szkoda , ze nie można tak kogoś porostu poczęstować:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
Kochani życzę Wam miłego wieczorku ... Niedługo przyjedzie po mnie zięć , wnusio jest chory a oni na rano do pracy wiec muszę spać u nich ... 👄 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny...Witajcie chłopaki👄 przesyłam wierszyk może na rozweselenie... ... Anioł Za życia byłem aniołem; Anioł orze - kto inny zbiera. Aureole miałem nad czołem Z puli premiera. Mimo anielskiej dobroci Nieraz świerzbiły mnie kości, Bo aureola sie złoci - Każdy zazdrości. A zresztą ludzie dokoła Okropnie są podejrzliwi, Gdy który spotka anioła, Tylko sie dziwi. Koledzy śmiali się ze mnie, Ze skrzydła sobie przypiąłem; Nikt nie wie, jak nieprzyjemnie Być dziś aniołem. Aż wreszcie pewnej jesieni Duch wątłe opuścił ciało. Lekarze byli zdziwieni Tym, co sie stało. A ja? Znalazłem się w ziemi, By sie przekwalifikować. Nie będzie - myślałem - źle mi, Losie mój, prowadź! Droga przenikań i osmoz, Nie znanych dotąd nauce, Dostałem się w antykosmos I już nie wrócę. Tu wreszcie znajdę odmianę, Tu będę duchem-golasem, Kim innym teraz się stanę, Tak!... A tymczasem... Powitał mnie siwy jegomość I rzekł: \"Z marksizmu to wziąłem: Niebyt określa świadomość. Będziesz aniołem! Jan Brzechwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiersz wiosenny Babcia na wiosnę Pawlikowska-Jasnorzewska Maria Niebo włożyło turban obłoczny z jaskółką, Jabłonie stoją w wielkich kapeluszach z kwiatów Szeptania-pogłaskania lecą z pyłem kwiatów Omijając twarz moją jako liść pożółkłą. Lipy stroją się w jedwab zielony i nowy, Jak biżuteria szczęścia płoną sznury kwiatów Pocałunki żeglują na muzyce kwiatów Mijając moją szyję w szaliku włóczkowym. Zamknę najszczelniej serce przed śpiewem słowika I pójdę przez gąszcz kwitnień, rozkwitów, kwiatów, Przez chmury całowanych, kołysanych kwiatów, Nie śmiąc przypiąć do piersi fijołka czy storczyka. Pod modną parasolką świat w śmiechu się trzęsie. Patrzy zabójczym okiem zza bukietu kwiatów, Ma we krwi wszystkie wonie, wszystkie gwiazdy światów, I ma mnie, jak bezwiedną, zimną łzę na rzęsie. "jakże uroczy jest czlowiek,jeśli jest człowiekiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis miałam Wesoły dzień :-D Rozmawiają dwie kobiety: - W tym roku wyprawię urodziny po angielsku. Zapalę tyle świec, ile mam lat. - Ale kto wytrzyma taki blask? :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Ziuta chwali się sąsiadce: - Do tego żech doprowadziła, że mój stary pali tylko po dobrym obiedzie. - To piękne. Jeden papieros na rok jeszcze nikomu nie zaszkodził... **************************************************************************************** Rozmawia dwóch dyrektorów: - Jaki jest twój ideał sekretarki? - 20-letnia dziewczyna z 30-letnim doświadczeniem. ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiają dwie kobiety: - W tym roku wyprawię urodziny po angielsku. Zapalę tyle świec, ile mam lat. - Ale kto wytrzyma taki blask? Ziuta chwali się sąsiadce: - Do tego żech doprowadziła, że mój stary pali tylko po dobrym obiedzie. - To piękne. Jeden papieros na rok jeszcze nikomu nie zaszkodził... Rozmawia dwóch dyrektorów: - Jaki jest twój ideał sekretarki? - 20-letnia dziewczyna z 30-letnim doświadczeniem. Dyrektor do sekretarki: - Czy dała pani ogłoszenie, że szukamy nocnego stróża? - Dałam. - I jaki efekt? - Natychmiastowy... Ostatniej nocy okradziono nasz magazyn. :-D Do gabinetu dyrektora wchodzi sekretarka: - Panie dyrektorze, jest tutaj inżynier Kowalski i mówi, że ma mały interes... - A czy to moja wina? Niech idzie do seksuologa... :-D Dyrektor do sekretarki: - O czym pani teraz myśli, pani Sylwio? - O tym samym co pan, panie dyrektorze. - Och, świntuszka z pani! DO usłyszenia👄👄👄👄👄👄👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry! za pomyłkę:-D To z szybkości o 19:00 leci mój program w TV....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciesze się , ze zdrowiejecie :) Ciesze się , ze idzie wiosna...:) Ciekawa jestem co tam z nasza Wanilia? Kiedy GRANACIK wróci?... tak sobie dziś o nich przypominałam i zrobiło mi się smutno... Acha, jeszcze myślałam o Alisari , o jej ślicznym pieseczku o jej cudownym ogrodzie ...Gdyby była na pewno pokazywała by nam piękno wiosny, tak jak i jesieni wtedy pamiętacie? ALISARIO👄 DOBRANOC 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarzębinko👄 Ja tez często myślę o naszych nieobecnych koleżankach ... I myślę , ze jeszcze się odezwa... Za Wanilke często się modle...I mam taka nadzieje , ze wszystko będzie dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa, bułeczki wygladaja znakomicie , spróbuje na sobotę tez zrobić... Ja się tez już zabieram za wiosenne porządki...Wybałuszona mi o nich przypomniała:-D Nie mam dziś weny do pisania wiec wyśle wam wiosenny wierszyk:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przebudzenie wiosny... Obudziła się o świcie przeciągnęła marząco rozplotła warkocze i uśmiechnęła zalotnie do przebiegającego na palcach wiatru, muskając go delikatnie. Ośmielony pieszczotą, przytulił ją mocno do siebie... i zatonęli w pocałunku. Słońce podniosło odrzucona w pośpiechu błękitną sukienkę i rozwiesiło wysoko na niebie. AUTORKA .KRUSZYNKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×