Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość 60 siatka
Dzien dobry!!! Oooo! mamy zaproszenie do klubu seniora...Dlaczego by tam nie wpaść toż to nasze pokolenie... Tylko wiosna i czasu brak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
Pozdrawiam was serdecznie usmażę kotlety i do ogródka zasuwam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
Staff Leopold Znów wiosna Dzień marcowy przepeiny uroku! Wiosna boskie zlewa na mnie czary Czterdziestego któregoś tam roku! O, cudowne wy, najsłodsze dary Mej jesiennej, tak wiosennej wiosny! Więc nie jestem stary! Więc nie stary! Bom otuchy pełen, bezżałosny, Choć mnie gnębił tak zimy cień szary! Myśl uderza w ton jasny, radosny! Cóż to? Nowe zamysły, zamiary W ożywionym krwi budzą się tętnic? Spod popielisk wstają świeżo żary? Boskie słońce! Nieznużcnic, skrzętnie Pól dymiących pijące opary! Ukochane gorąco, namiętnie! Już baziami wierzb śmieją się jary, Już z pokrywy śniegowej ni śladu! Szumią wiatru ciepłego pogwary! Cały jestem uszami wywiadu, Kiedy zaczną się świry i swary, Gdzie któremu jaskółek lec stadu. Czymże wszystkie dziś serca ofiary, Czymże straty, porażki i klęski, Czym stracone marzenia i mary? Tyś zwycięskie, więc i jam zwycięski, Słońce! Zniosłem sprawiedliwe kary Za dzień każdy mój, co był niemęski. Wiosno, wiosna, co szczęścia bezmiary Skupiasz w mego serca szczęśliwości, Ze świat cały wziąć mógłbym za bary! Daj mi brzemię nędz, mąk, doległości, Lecz z dzisiejszą, cudną pełnią wiary, Która wraca mi skarb mej młodości: Bo się cieszę! Więc nie jestem stary!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
Dzis to dzień kwietniowy ,ale przyznacie wiersz piękny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
Tuwim Julian Wiosna Serce pęcznieje, nabrzmiewa, Wesele musuje w ciele, Można oszaleć z radości, O, moi przyjaciele! Od stóp do głowy krąży Potok niepowstrzymany! Pomyślcie, co się dzieje! Jaki to pęd opętany! Jak bardzo jest! jak wiele! Jak żywo, zupełnie, cało! - Chodź, Młoda do Młodego Ojcostwa mi się zachciało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
Milego slonecznego dnia👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz kotlety usmażone , teraz idę do ogrodu, ale to coś się chmurzy? byle tylko nie padało, tyle na dziś sobie zaplanowałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja was lubie
Piękne kwiaty od seniora.:)dziękujemy... Pracujcie dziewczynki w ogrodach , ruch dobrze nam zrobi...:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja was lubie
Pogoda na szczęście muzyka: Seweryn Krajewski wykonanie: Seweryn Krajewski (1978) Piosenka dostępna na płycie Pięć oceanów Na kraniec siedmiu mórz, na kraniec siedmiu zórz przypłynął raz kapitan, z księżycem się przywitał i zapadł w sen, i śnił... Mija młodość jak woda, czoło chmurzy się częściej, a tu nagle pogoda - taka dobra pogoda na szczęście. Nikt otuchy nie doda, cienie kłębią się gęściej, aż tu nagle pogoda, taka dobra pogoda - odpowiednia pogoda na szczęście. Coraz trudniej po schodach, coraz puściej w kredensie, aż tu nagle pogoda, taka dobra pogoda - odpowiednia pogoda na szczęście. Z tysiąca szarych biur zmęczony wyszedł chór, odstawił w kąt liczydła, wykąpał się w powidłach i zapadł w sen, i śnił... Mija młodość jak woda, czoło chmurzy się częściej, a tu nagle pogoda - taka dobra pogoda na szczęście. Nikt otuchy nie doda, cienie kłębią się gęściej, aż tu nagle pogoda, taka dobra pogoda - odpowiednia pogoda na szczęście. Coraz trudniej po schodach, coraz puściej w kredensie, aż tu nagle pogoda, taka dobra pogoda - odpowiednia pogoda na szczęście. Na kraniec siedmiu mórz, na kraniec siedmiu zórz przypłynął raz kapitan, z księżycem się przywitał i zapadł w sen, i śnił... Mija młodość jak woda, czoło chmurzy się częściej, a tu nagle pogoda - taka dobra pogoda na szczęście. Nikt otuchy nie doda, cienie kłębią się gęściej, aż tu nagle pogoda, taka dobra pogoda - odpowiednia pogoda na szczęście. Coraz trudniej po schodach, coraz puściej w kredensie, aż tu nagle pogoda, taka dobra pogoda - odpowiednia pogoda na szczęście. Z tysiąca szarych biur zmęczony wyszedł chór, odstawił w kąt liczydła, wykąpał się w powidłach i zapadł w sen, i śnił... Mija młodość jak woda, czoło chmurzy się częściej, a tu nagle pogoda - taka dobra pogoda na szczęście. Nikt otuchy nie doda, cienie kłębią się gęściej, aż tu nagle pogoda, taka dobra pogoda - odpowiednia pogoda na szczęście. Coraz trudniej po schodach, coraz puściej w kredensie, aż tu nagle pogoda, taka dobra pogoda - odpowiednia pogoda na szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja was lubie
muzyka: Seweryn Krajewski wykonanie: Jerzy Połomski (1990) Piosenka dostępna na płycie Jerzy Połomski - Moja młodość Moja młodość niedokończona, moja młodość onieśmielona, w leśnych ścieżkach zagubiona, krótka jak pierwszy sen... Moja młodość niewygadana, moja młodość jak noc nieznana, dźwigająca od kołyski szary tren... Mam wielki plan i pomysłów setki dwie, ale młodość - patrzcie ją, nie chce już cieszyć mnie. Tak chciałbym biec za młodością, Bóg wie gdzie, ale ona nie chce już słuchać mnie, kochać mnie. Moja młodość wciąż niby blisko, moja młodość jest jak lotnisko - przywołuje, obiecuje, jeszcze nie, jeszcze nie... Moja młodość półoszukana, moja młodość jak świeża piana, miała wrócić, miała zostać jeszcze noc, jeszcze dwie... Mam wielki plan i patentów parę ton, ale młodość - patrzcie ją, widzi już nieba skłon. A ja chciałbym biec za młodością, Bóg wie gdzie, tylko ona nie chce już słuchać mnie, kochać mnie. Moja młodość jeszcze się zjawi, to ją młodość jeszcze zapali, ze snu zbudzi, zaciekawi, może tak, może nie... Twoja młodość nieopierzona, moją młodość już niezieloną, oszołomi i poskromi, kto to wie, kto to wie... Mam wielki plan, autostrady świetne znam, daj mi rękę - dam ci świat, kto by chciał tańczyć sam. Niech złączą się dwie młodości, Bóg wie gdzie i powtórzą jeszcze raz: kocham cię, kocham cię... Moja młodość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja was lubie
Te piękne piosenki napisała nasza kochana i niezapomniana AGNIESZKA OSIECKA....🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki! Wczoraj nie mogłam wejsc do internetu , coś za dużo poprzyciskałam.:) teraz wnuczka ni wszystko ponastawiała;.) Dzika różyczko , kupiłam ci pralinki z orzechami !:-) A dla całej reszty stawiam chałwę waniliowa... Częstujcie się proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska..
Sabino , mogę tez pralinę dla róży będzie za dużo , he he he....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska..
A tak wogle co ta dzika roza taka cwana buuuuu!!! Tak na mnie siadła ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska..
A tu wszyscy tylko , różo różyczko, Buuuuuuu! Spadam na angielski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska ..
Rozo , czy ty wszystkie rozumy pzjadalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
Milo witam wszystkich bez wyjątku.... Częstuje się chałwą i Sabince bardzo dziękuję... Zrobiłam już zupę teraz mogę odpocząć na filmie ... Rano na Polonii nagrałam Plebanie i Klan... Rodzinka zejdzie się o 15,30...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
BIEDRONECZKI muz. A. Markiewicz, sł. A. Tur Uskarżał się mały muchomor, Pod brzózką się tuląc do mamy, Dlaczego, choć piękny rzekomo, Czerwony kapelusz ma w plamy. Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie, U motylka plamek kilka służy ku ozdobie, W drobne cętki storczyk giętki liliowe tuli płatki, Ty mój grzybku też masz łatki i śliczny kapelusik, Więc niech stale cię nie smuci ten drobny biały rzucik. Marysia błękitne ma oczy, A w bródce dołeczek uroczy, Lecz w sercu ma smutek po brzegi, Bo nosek Marysi jest w piegi. Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie, U motylka plamek kilka służy ku ozdobie, W drobne cętki storczyk giętki liliowe tuli płatki, Bo na kropki widać moda, więc trzeba dojść do wniosku, Że w tym właśnie jest uroda, że piegi są na nosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
SŁONECZKO, UŚMIECHNIJ SIĘ muz. K. Gaertner, sł. A. Bernat Słoneczko śpiewa na cały głos, Choćbyś miał bracie kłopotów sto, Słoneczko z góry uśmiecha się, Słoneczko woła przez cały dzień. Uśmiechnij się, wyprostuj się, Słoneczko śpiewa i woła cię. Uśmiechnij się, wyprostuj się, Słoneczko śpiewa i woła cię. Słoneczko, słonko ma złoty blask, Wędruje ciągle przez cały świat, Słoneczko do nas woła zza gór, A ze słoneczkiem woła nasz bór. Uśmiechnij się, wyprostuj się, Słoneczko śpiewa i woła cię. Uśmiechnij się, wyprostuj się, Słoneczko śpiewa i woła cię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
DAJ RĘKĘ, PRZYJACIELU muz. A. Buzuk, sł. E. Szeptyńska Jaki wielki, jaki piękny jest świat, Ile można zobaczyć i trzeba, Szkoda czasu, by pusty przeżyć dzień, Plecak włóż w rękę, weź pajdę chleba. Daj rękę przyjacielu, spójrz droga przed nami, Woła nas jasne niebo, lasu aksamit, Chodź ze mną przyjacielu i nie bój się drogi, Głowę masz nie od parady, mocne, zdrowe nogi. Którą ścieżką, którym szlakiem chcesz iść, Ile w życiu się jeszcze wydarzy, Górska grań, jasny brzeg, jezioro lśni, Uwierz mi, że wystarczy zamarzyć. Daj rękę przyjacielu, spójrz droga przed nami, Woła nas jasne niebo, lasu aksamit, Chodź ze mną przyjacielu i nie bój się drogi, Głowę masz nie od parady, mocne, zdrowe nogi. Piękne te piosenki dla MILUSIŃSKICH:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
Na otwarcie stronki zostawię wszystkim ❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×