Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Ja jutro będę czytała książkę, obejrzę film na DVD... Przyjdzie moja ciocia z wujkiem, zjemy coś smacznego i karnawał na całego:-D Trudno taki los:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka Jeżowska - Owocowy karnawał ] Uwaga, wszyscy fani! Marzymy i po chwili Marzenia nas przeniosą Do słonecznej Brazylii. Tam w Rio de Janeiro Przez cudne dni i noce Tańczą dzieci, dorośli, Zwierzęta i owoce. Owoce mango chcą tańczyć tango, Awokado wprost przepada za lambadą. Znam maracuję, która rapuje I banana, który tańczy wciąż kankana. O? O! Mniam, mniam, mniam. Oooo! Owocowy, karnawał owocowy, Super zabawa, bo taniec jest bardzo zdrowy. Owoce się nie kłócą, lecz śmieją się wokoło, Pałaszuj owoce, a będzie ci wesoło. Każdy chce tańczyć wśród pomarańczy, Ananasy połamały już obcasy. Kawowe ziarenko ćwiczy flamenco, A daktyle tańczą rumbę jak motyle. O? O! Mniam, mniam, mniam. Oooo! Owocowy, karnawał owocowy, Super zabawa, bo taniec jest bardzo zdrowy. Owoce się nie kłócą, lecz śmieją się wokoło, Pałaszuj owoce, a będzie ci wesoło. A u nas gruszki hodują brzuszki, A ziemniaczki znają tylko kujawiaczki. U pomidora brak rock and rolla, A śliweczki nie chcą tańczyć już poleczki. O? O! Aj, aj, aj. . Oooo! Owocowy, karnawał owocowy, Super zabawa, bo taniec jest bardzo zdrowy. Owoce się nie kłócą, lecz śmieją się wokoło, Jest tam weselej, niż w naszym polskim zoo. . O? O! Mniam, mniam, mniam. Oooo! Owocowy, karnawał owocowy, Super zabawa, bo taniec jest bardzo zdrowy. Owoce się nie kłócą, lecz śmieją się wokoło, Pałaszuj owoce, a będzie ci wesoło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek Kaczmarski - Karnawał w Victorii W knajpie "Wiktoria" Dziś euforia: Gra mandolina i waltornia, Na bal się pcha za falą fala Już pełna sala, Gdzie gala trwa. Tłoczą się pary Na kuluary; Odświętne kiecki, marynary, Krążą kelnerzy i kelnerki - Każdy se w nerki Kropelkę da. Gołda - nie woda - Pogody doda. Ten się z tym stuknie, piątkę poda, Wre na parkietach i dywanach - By trwać do rana - Wymiana zdań! Lech zapowiada Jak zgnoi gada, Co ciągle świnię mu podkłada - Aż się od słów tych męskiej siły Liczka spłoniły U miłych pań! Waldi "Gaduła" Smętnie się tuła, Bo wiara mu fasadę skuła - Wykluwa się z kielichem klecha - Masz Waldek pecha - Pociecha fest! A Tadzio "Piorun" - Człowiek honoru - Trzyma się z dala od kiziorów; Tadzio myślowe ma, jak brzytew I w świecie przy tem Obytem jest. Więc "Piękny Olo" Wysila polot: Czy mieszać harę z kokakolą? Znaczy - czy szukać sztamy z Tadziem, Czy w starym składzie W napadzie grać? Kudłaty Józek Git ciągnie wózek: W niejeden zakręt trafił z luzem, Jak zagra z Lechem w lewe karty To na bok żarty - Uparta brać! Ten już przypruty, Tamten opluty, Temu się przepalają druty - Ów pyta damę głosem grząskim "Czy masz podwiązki?" - Niewąski bal! A Miecio "Żużel" Pieczenie w rurze Gasi, jak strażak na dyżurze - Niewdzięczna jego rola krecia: Kto wkurzył Mięcia - Odleciał w dal. Jedni pękają, A drudzy zgrają Na los stawiają to, co mają - Liczy się tylko dola własna I przyszłość jasna - Stać nas na gest! W knajpie "Wiktoria" Trwa euforia - Oto wykuwa się historia! Każdy w nie; robi za figurę - Kto zna kulturę Ten górą jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karnawał raz w życiu - Maryla Rodowicz Karnawał raz w życiu Kup kilka róż i wiązankę złóż, każdy w życiu ma karnawał i pan i stróż. Kup nowy nos i piękniejszy głos, każdy w życiu ma karnawał, gdy minie post. Och, ho koronę na głowę włóż, och, ho koronę na głowę włóż. Płyń w górę rzek, na ostatni brzeg, tam zaczyna się karnawał, co rok, co wiek. Gdzieś na dnie dna, też bal wielki trwa, każdy w życiu ma karnawał, i ty i ja. Och, ho koronę na głowę włóż, och, ho koronę na głowę włóż. Niekochani i kochani, odtrąceni i wybrani, lokatorzy cudzych marzeń, bohaterzy wielkich zdarzeń. Dzieci ziemi nieserdecznej, w samotności niebezpiecznej, raz popłaczmy się, jak baba, no i basta i karnawał. Góralu, czy, czy ci nie żal, każdy w życiu ma karnawał, choć też na bal. Niech kwitnie len, jak niebieski sen, niech nam kwitnie na karnawał błękitny trel. Och, ho koronę na głowę włóż, och, ho koronę na głowę włóż. Niekochani i kochani, odtrąceni i wybrani, serca błyszczą, jak kolczyki, jedźmy prosto do Afryki. Nie czekajmy na pierwszego, zróbmy wszyscy coś głupiego, raz popłaczmy się, jak baba, no i basta i karnawał. Nie czekajmy na pierwszego, zróbmy wszyscy coś głupiego, raz popłaczmy się, jak baba, no i basta i karnawał. Nie czekajmy na pierwszego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja was lubie
Przebierankowa śpiewanka Tekst: Edyta Wolica Już za chwilę bal się zacznie, Pędzi z miotłą czarownica, Biegnie kowboj z policjantem, Kim ja jestem? – tajemnica! Ref.: Bal, bal, bal, wspaniały bal, Karnawał już puka do drzwi, Bal, bal, bal , przebierańców bal, Każdy co noc o nim śni... Może jestem klaunem małym, Najśmieszniejszym w całym świecie, Może jestem królem śmiałym? – Tego nigdy nie zgadniecie... Ref.: Bal, bal, bal, wspaniały bal, Karnawał już puka do drzwi, Bal, bal, bal , przebierańców bal, Każdy co noc o nim śni... Może jestem jaskiniowcem, Albo może kominiarzem, Gdy się tylko zdecyduję, Zaraz wszystkim się pokażę... Ref.: Bal, bal, bal, wspaniały bal, Karnawał już puka do drzwi, Bal, bal, bal , przebierańców bal, Każdy co noc o nim śni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starsza 65
Pozdrawiam WBW ! To już sobota, matko jak ten czas leci:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starsza 65
Sza cicho sza czas na ciszę niech Księżyc do snu cię ukołysz, bo kiedy noc ciemna zapada on piękne baśnie opowiada, marzenia wtedy sie spełniają i troski w dal odsuwaja; myśli są wolne niczym wiatr i okrążają cały świat,a wiec już wtul sie w swa podusie i zamknij znudzone oczka swe bo myśli piękne,tajemnicze okrążają łóżeczko twe.A wiec spij i wypoczywaj bo jutro nastanie nowy dzień:*...:*i kto wie...może wtedy spełni sie ten najpiękniejszy sen:* dodał(a): Maksymilian Sławecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starsza 65
Dzien dobry !!! Ostatni będą pierwszymi :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starsza 65
Pozdrawiam Was wszystkich!!! Pewnie każda szykuje się na bal:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starsza 65
A ja szykuje się tez do wyjścia:-D Zrobiłam ciasto i idę do oazy.... Zaraz u was będę... Posiedzę tu sobie nawet sama:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek64
( cześć ) Ja tez niedługo szykuje się do wyjścia.... Wam WBW życzę milej zabawy:-D Jak się bawić to na całego:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
U mnie była burza i nie było netu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Pozdrawiam i całuje WbW... Ja mam dyżur, ale wy bawcie się dobrze ...👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Kabała Leśmian Bolesław Oto pragnę odgadnąć bieg życia strumieni - Dni przyszłe, dni wysiłkiem godzin rozszalałe - W dłoni mam karty zżółkłe jak liście jesieni Od wichru wróżb trawiących. Układam kabałę... I gdy duch mój prastarą z życiem strudzon waśnią W ogniach jasnowidzenia pali snów obiatę. Pokój się rozezłaca w zamkową komnatę. Ja - i wszystko poza mną wnet się staje baśnią! Z kart głębi, gdzie się tają portrety odwieczne Czterech dworów królewskich, zaświatowych dworów, Wychodzą do odklętych podobne upiorów Króle, damy i pazie - cztery sny słoneczne! Zmarłych dawno czarownic widziadlane syny, W turkusach i topazach, w jedwabiach i złocie, W stroju sennych, zawiłym - ku mojej tęsknocie Zwracają martwe oczy i ust koral siny. I unosząc w swych berłach wieczności promienie, W kabalistycznym tańcu wirują o sali - Damy jak tulipany - pazie jak złocienie, Królowie jak lotosy, które żądza pali! Do tańca gra im zwiewna, dalsza od miesiąca Muzyka wywołana ich stóp wirowaniem, Melodia nie wiadomo skąd wypływająca. Melodia, co trwa kędyś poza własnym trwaniem. Trwa i śpiewa o bramach, gdzie w progach u celu Nic nas jeszcze nie czeka prócz oczekiwania, O krainach przebrzmiałych, kędy w harf weselu Sam taniec bez tancerzy upojnie się słania!... Sam taniec bez tancerzy, sam szał bez przedmiotu - Trwa i śpiewa, i nagle w oddaleniu kona. Wraz z nim pierzcha i moja baśń nie dokończona, Sen wysnuty z niczego albo z gwiazd obrotu! I znowy dawny pokój widzę pełen cieni, Co przed chwilą krył zamku zaklętego chwałę - W dłoni mam karty zżółkłe jak liście jesieni Od wichru wóżb trawiących. Układam kabałę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
Pozdrawiam wszystkich Serdecznie:) Witaj Marii👄 Ja mam dziś wychodne, pewnie i ty się dziś pobawisz... Ja odwiedzę dziś to miejsce:-D Bo smutno samemu przy kompie siedzieć:-D http://www.noico.de/flyer/sledzik2010.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
Przybiega Jasio na stacje benzynową i mówi: - Do pełna kanister poproszę! Na to sprzedawca odpowiada: - A po co ci to? - Bo moja szkoła już przygasa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
Przychodzi trup baby do lekarza i od razu kładzie sie na kozetce.. - Co pani sie tak rozkłada? - A co, mam gnić w poczekalni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
miłych imprezek życzę WBW:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez już wyszykowana !!!l... O 19 tej przyjeżdża po nas karoca i jedziemy z sąsiadami na bal ... Czuje się jak podekscytowana osiemnastka hi hi hi :-D Ale wiecie , ze to już z tylu muzeum z przodu muzeum:-D Liceum było , ale kiedyś._D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W co się bawić? Dać tu odpowiedź nie tak łatwo, Bo chciałbym w końcu raz ustalić: Czyśmy się trochę nie zanadto Ostatnio rozdokazywali...? Mieni się wkoło śmiech perlisty, Grom i zabawom końca nie ma, Szczerzymy się jak u dentysty, Aż w końcu zrodzi się dylemat: W co się bawić? W co się bawić, Gdy możliwości wszystkie wyczerpiemy ciurkiem? Na samą myśl pot zimny zrasza zaraz czoło I mniej wesoło pod Czerwonym ci Kapturkiem... W co się bawić? W co się bawić? Tych wątpliwości nie rozwieje żadna wróżka, Kopciuszek dawno przestał grać w inteligencję, Inteligencja już nie bawi się w Kopciuszka. (Oj, coś ostatnio znowu zaczęła...) Niedobrze jest, gdy czyha nuda, Gdy nie chcesz grać już w berka czy czarnego luda, A kiedy nawet już nie będą miały wzięcia Szare komorki do wynajęcia... W co się bawić? W co się bawić? Daleka pora na pytanie to, czy bliska, Lecz w końcu przecież trzeba będzie je postawić, Chociaż na razie w oku tli się śmiechu iskra... Więc, chociaż wszyscy są szczęśliwi I nic nie sugeruje zmiany, Niech, proszę, jednak Was nie zdziwi, Że jestem trochę zadumany... Bo płynie czas, jak rzeką woda, I może kiedyś tak się stanie, Że będę chciał pobaraszkować I zadam sobie sam pytanie: W co się bawić? W co się bawić, Gdy możliwości wszystkie wyczerpiemy ciurkiem? Na samą myśl pot zimny zrasza zaraz czoło I mniej wesoło pod Czerwonym ci Kapturkiem... W co się bawić? W co się bawić? Narasta problem, który jątrzy i przeraża, Sekretarz grać już przestał w dziewiątego wała, Dziewiąty wał już się nie bawi w sekretarza. Niedobrze jest, gdy nuda czyha, Gdy takie serso już cię mierzi i odpycha, A kiedy nawet już nie będą miały wzięcia Szare komórki do wynajęcia... W co się bawić? W co się bawić? Daleka pora na pytanie to, czy bliska, Lecz w końcu przecież trzeba będzie je postawić, Bo chleba dosyć, Lecz rośnie popyt na igrzyska... róbmy_swoje W: MŁYNARSKI..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Światowe życie Jedni mają swój intymny mały świat, Drudzy mają trochę zalet, trochę wad, Albo forsę, i z tą forsą wielki kram, Lub pretensje i kłopoty- a ja mam: Światowe życie, szum i gwar, Feerią neonów błyszczy mleczny bar! Porcję leniwych zjadam a la fourchette I syty i szczęśliwy czuję się wnet! Właśnie wpłaciłem pierwszą z rat, Nową Syreną jadę w wielki świat, Mijając setki równie wytwornych aut, Na bal spółdzielców, czy działaczy raut! Wszystkiego dotknąć, wszystko prawie wolno zjeść mi, Każda kanapka warta chyba z pięć czterdzieści, Tu wznoszę toast, ówdzie rzucam kilka zdań, W krąg czeskie kolie i kreacje pięknych pań! Cichnie przyjęcie, czeka mnie W nowym segmencie kolorowy sen, Zamawiam więc budzenie, wyłączam prąd, By jutro znowu ruszyć w wielki monde! Więc nie trzeba, proszę Państwa- co tu kryć- Robić kantów, ani badylarzem być, Czyś robotnik, czy literat, czy też kmieć, Jeśli spojrzysz odpowiednio- możesz mieć: Światowe życie, przygód sto, Sweter z Cedetu, metka z PKO! Żubrówka równie dobra, jak Black and White I jak z Broadwayu program- Warsaw by night! Choć gwiazd z estrady śpiewał chór, Że nie dla Ciebie samochodów sznur, Ty się z pogardą krzywisz i prężysz tors- Inne ma zdanie na ten temat ORS! W południe kawka- po niej lepiej się pracuje, W krąg Przemysławki europejski zapach czujesz, Dyskretny kelner na Twój każdy gest się zgłasza, Wieczorem PAGART na sto imprez Cię zaprasza... Po co Ci węcej? Taką masz Geograficzną długość, słowiańską twarz, Więc się zachłyśnij aż do utraty tchu Światowym życiem ze mną właśnie tu! Światowym życiem ze mną właśnie tu! róbmy_swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×