Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Kochana Kasiuniu! Trafnie przypominasz nam o tej cudownej książce Antoine\'a de Saint-Exupéry\'ego ... Ta wspaniała zilustrowana baśń mówi nam o prawdziwej przyjaźni i odpowiedzialności za drugiego człowieka... .Stawia pytania o hierarchię wartości i sens więzi między ludźmi. Bardzo dziękuję👄 Dziewczyny i chłopaki Dobranoc👄 Do jutra... :-D Tu kontrola snu: śpisz dobrze? Nie jest ci zimno? Nie łazi po Tobie robak? Nie śnią Ci się koszmary? OK śpij dalej. Za godzinę znowu to skontrolujemy!:-D :-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulka 👄...dziekuję. Zdecydowanie milej cieszyć się we dwoje :D:D:D:D....Dzieki za piekne fotki. Moi teściowie hodują chryzantemy. Może klikne jakieś zdjęcia. Teraz juz mykam spać, bo ledwie widzę na oczy ;) Dobrej nocy Oazo i jej ekipo :) Całuję i pozdrawiam wieczornie 😴 Paaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cudowne , kochane dziewczyny:) 👄 Nawet nie wiecie jak jesteście wspaniale W B W... Kasiuniu, popłakałam się... Słoneczko, bardzo się ciesze,ale czuje,ze zasługujesz na to na pewno... Złota Jesień, poproszę o kontrolkę snu:-D Wszystkich całuję i życzę kolorowych snów... Dobranoc DjBeti Sny które rodzą kwiaty Wychodza ze swych podziemnych norek I nucą swa radosną pieśń Na przekór nocy A ci co na rogach ulic Zbierają te ostatnie nuty Chowają sie do ciepłych domow Nie dzieląc się Nie mówiąc nikomu Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
Witam wieczorkiem! Ale dożo do czytania a ja dziś taka śpiąca Ale jutro wszystko nadrobię bo lubię Was czytać... Ostatnio mam rodzinne kłopoty i jest mi bardzo smutno:( Moze dopada mnie znowu depresja... Dobranoc kochani👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
Nieśmiała👄 Ja tez nie czuje się ostatnio za wesoło! Czytam Was, ale nie mam siły by coś sensownego napisać.. To dziś przeczytałam ... Pewno to tez ma wpływ na nasze samopoczucie... Dobranoc👄 Krótkie dni, otaczająca nas szaruga, niskie temperatury, brak porannego światła słonecznego zakłóca nasz rytm snu i cykl wydzielania hormonów w tym serotoniny, która jest odpowiedzialna za dobry nastrój. Zmiany naszego nastroju nasilają się właśnie teraz. Trudno rano nam cąsię wstaje z łóżka, w czasie dnia czujemy senność i jesteśmy ospali. Męczy nas smutny nastrój, rozdrażnienie, nie mamy ochoty na rozrywkę z przyjaciółmi, a praca którą wcześniej szybko wykonywaliśmy zabiera nam więcej cennego czasu. Czujemy wtedy także nieodpartą potrzebę nadmiernego spożywania słodyczy i pokarmów zawierających węglowodany. Bo spożywanie dużej ilości węglowodanów prowadzi do podwyższenia stężenia serotoniny w naszych organizmach, co wpływa na polepszenie nastroju. To jest prawdopodobnie przyczyna tak częstej ochoty na słodycze o tej porze roku. Niepohamowany apetyt oraz brak sił do działania powodują tycie. Jak skutecznie się przed tym wszystkim obronić? Jeśli pojawi się za oknem słoneczny dzień to wykorzystaj go na spacer aby doświetlić Twój organizm. Podczas spaceru w słoneczny dzień możesz otrzymać dawkę naturalnego światła nawet 100 tys. luksów. Jednak gdy dni są pochmurne, a takich o tej porze roku nie brakuje zafunduj sobie czekoladową euforię. Nie chodzi w tym przypadku o objadanie się słodyczami, a o zabiegi kosmetyczne z udziałem naturalnej czekolady, połączone z peelingiem cukrowym na bazie trzciny cukrowej oraz serum regenerującym z kawiorem. Wygładzą oraz rewitalizują skórę i rozgrzeją ciało. Energetyczna słodycz zawarta w zabiegach czekoladowych także relaksuje umysł tak, że każdy z nas może natychmiast zapomnieć o stresie i sezonowym smutku. Kilka kostek czekolady do kawy również nie zaszkodzi, warto tylko zachować umiar i pamiętać, że np. 100 g gorzkiej czekolady zawiera 554 kalorie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przytulam Was do serca kochane dziewczyny WBW 👄 Poczytałam wszystko i ciesze się waszymi radościami a smutkami sumce... Aliss, opowiadanie trzyma w napięciu takie lubię... Kasiu, czytałam milo , ze nam przypominasz o prawdziwej przyjaźni... Słoneczko, bardzo się ciesze .. Ciesze się , ze jesteście👄 Wpadam do oazy jak do swojej rodziny❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piosenka na dobranoc : Sergiusz Stańczuk Gdy zapada zmrok i dźwięki gitary, Kiedy sen tuż o krok buja jak okręt na fali, Czekaj na świt, pewnie znajdziesz coś w nim... Dobranoc, już spij. Gdy twoje skrzydła to kurz, zawsze rozwinąć je możesz I kiedy czas jest jak król, a każdy dzień jest jak co dzień , Czekaj na świt, pewnie znajdziesz coś w nim... Dobranoc, już spij. Gdy twoje skrzydła to kurz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
Spijcie słodko i ja się kładę do łóżeczka:-D Wilk układa się wygodnie do snu i zaczyna liczyć: - Jeden Czerwony Kapturek, drugi Czerwony Kapturek, trzeci Czerwony Kapturek, ..... Dwudziesty Czerwony Kapturek, dwudziesty pierwszy Czerwony Kapturek,....... setny Czerwony Kapturek...... O kurczę! Jak ja mogę spokojnie zasnąć, skoro widziałem na własne oczy tyle Czerwonych Kapturków na raz? Dobranoc http://nadjakseruje.blox.pl/resource/babcia_w_biedronce.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabela
Oj, Samotny!!! Z Ciebie to prawdziwy kabalarz!!! A głodnemu zawsze chleb na mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabela
Pewnie jest z tym Czerwonym kapturkiem:-D Juz późno i ja powiem Dobranoc W B W❤️ Jesienne sny W kasztanów figlarnych brązach, w liliowościach wrzosów lśnieniem zachodu promiennych zasypianiem oddycham... W oczu ich głębie wracam przez szelest liści w pół drogach w serce jesieni wsłuchaniem Pomieszkuję myślami od zmierzchu po świt szeleszczącego dnia. A.M.Makowska(Mgiełka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ziewająco piątkowo :) Kawy mi się żąda...dlatago zaprzę całę wiaderko :D:D:D dla wszytkich wystarczy bez obaw. Dla Ciebie aniele Mój aniele nie płacz jestem przy Tobie łzy Twoje zostawie sobie na pamiątkę Aniele drogi jestem tuż obok gdy się odwrócisz uderzysz głową o róg ulic szarych... Aniele, Twój smutek zamieni się w stosy słów powiem Ci nie płacz już... To dla Ciebie Aniele,te moje piosenki wyobraźnią na kartkach rozsypanych pisane... Miłego dnia Kochani :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
:-D **************************************************************************************** Zajączku, dlaczego masz takie krotkie uszy? - Bo jestem romantyczny. - Nie rozumiem. - Wczoraj siedzialem na lace i sluchalem spiewu slowika. Tak się zasluchalem, ze nie uslyszalem kosiarki... ************************************************************************************** Co zrobicie, gdy zobaczycie czlowieka za burta? - pyta oficer majtka podczas inspekcji. - Rzuce mu kolo ratunkowe i oglosze alarm: "Czlowiek za burta!". - Dobrze! A jesli rozpoznacie w tym tonacym waszego oficera? - Ktorego?... **************************************************************************************** Chcialem zamowil dla zony tort urodzinowy. - Ile swieczek? - 26 - jak zwykle. **************************************************************************************** - Chodz! - wola namietnie zona z sypialni. Maz wstaje i zaczyna krecic się po pokoju. - Chodz szybciej! - No przeciez chodze...- denerwuje się maz. ********************************************************************************** ŚMIECH TO ZDROWIE:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani👄 Słodkie dziewczynki z czekoladka, aż buzia się uśmiecha... I ja na kawałeczek dla lepszego samopoczucia się poczęstuje:) Samotny, Ty naprawdę jesteś Fajny Pan polubiłam Cie ta ten wspaniały humorek... A mnie go tak bardzo ostatnio potrzeba:-D Jak mi dobrze z Wami i waszymi cudownymi wpisami👄 Niech Zyje OAZA i wszyscy bywalcy... Teresa Karpiak „Dwa światy” Puszysta lekkość, złotość złocista Ranek zroszony w konwaliach I zapach trawy skoszonej wczoraj I woda w studni przeczysta Serdeczne słowa i śpiew ptaszęcy W jedną się łączą melodię A w koszu skarby: szyszki i kwiaty I chce się więcej i więcej Chwile pudrowe, białe, niebieskie Czy świat jest taki banalny? Choroba to, czy stan naturalny? Szarość chropawa, czarność kleista I niesmak kłótni ostatniej Cisza, co strachem serce przygniata Twarz wykrzywiona jak blizna Milion kamieni wciąż pod nogami Droga zakośna, pod górę I buty gniotą bo pożyczone A wszyscy bliscy – wrogami Szarość w szarości, czeluść w nicości A ten świat taki brutalny Choroba to, czy stan naturalny? ________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Na świecie nie ma nic piękniejszego niż pobudzanie ludzi do śmiechu\" Marcel Achard Nasi panowie są więc nieocenieni:-) Notatka (W.Szymborska) Życie-jedyny sposób żeby obrastać liśćmi, łapać oddech na piasku, wzlatywać na skrzydłach, być psem albo głaskać go po ciepłej sierści; odróżniać ból od wszystkiego co nim nie jest; mieścić się w wydarzeniach, podziewać się w widokach, poszukiwać najmniejszej między omyłkami. wyjątkowa okazja, żeby przez chwilę pamiętać o czym się rozmawiało przy zgaszonej lampie; i żeby raz przynajmniej potknąć się o kamień, zmoknąć na którymś deszczu zgubić klucze w trawie; i wodzić wzrokiem za iskrą na wietrze; i bez ustanku czegoś ważnego nie wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak niewiele potrzeba by podnieść na duchu,uskrzydlić.Mówmy do siebie piękne słowa! Słońca ,miłości i uśmiechów dla Wszystkich na cały dzień:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulka ❤️ fajowo, bo ja człek stadny...i lubie towarzycho do kawy :) Czekolady odmówię, bo trzymam się wciąż diety ;) Ale dziękuję za poczęstunek :) Jak zwykle słodka jestes :) Samotny 👄 fotki świetne...usmiechałam się dzięki Tobie...a taka zaspana byłam, ale oczęta same się otwierają :) Wiele radośći i młodzieńczego wigoru w Tobie . Podziwiam ❤️ Wanilia ❤️ ściskam cieplutko na poprawę nastroju (choc nie tak jak robi to samotny ) Wspólnie z Tobą cieszę się z wpisów ...zaraz będziemy świętować 100 stronę :D:D:D Może to chwilowe i niedługo nastanie radość...i zostanie na długo :) Życzę z całego ❤️ Dzika róża ❤️ notatka ciekawa...z chęcią przeczytałam...zastanowiłam się...Chwile refleksji mnie dziś nachodzą, może to też pogoda robi swoje...Dzięki za Twą obecność :) Jakiś gwar w pracy...ale to chyba lepiej, że coś się dzieje, bo szybciej czas ucieka :) W końcu do 16 już tak niedaleko :) Idę na kolejną kawkę ;) przyjdę z kubeczkami, to sie podziele :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki i chłopcy! Pozdrawiam Was i życzę miłego dnia👄 Ja dziś tylko do 13:00 pracuje, po pracy jadę na zakupy bo wieczorem mam ochotę upiec domowe ciasto :-D Do Oazy tez przyniosę kawałek:-D A teraz zabieram się do pracy bo się nie wyrobie:-D Asnyk Adam, Zwiędły listek Nie mogłem tłumić dłużej Najsłodszych serca snów, Na listku białej róży Skreśliłem kilka słów. Słowa, co w piersiach drżały Nie wymówione w głos, Na listku róży białej Rzuciłem tak na los! Nadzieję, którąm pieścił, I smutek, co mnie truł, I wszystkom to umieścił, Com marzył i com czuł. Tę cichą serca spowiedź Miałem jej posłać już I prosić o odpowiedź Na listku białych róż. Lecz kiedy me wyrazy Chciałem odczytać znów, Dojrzałem w listku skazy, Nie mogłem dostrzec słów. I pożółkł listek wiotki, Zatarł się marzeń ślad, I zniknął wyraz słodki, Com jej chciał posłać w świat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkie Dziewczyny W Oazie! Pozdrawiam i caluje WBW Wpadne pozniej i postaram sie Was poczytac... Teraz bede miala wiecej czasu:-D Zycze milego dnia! J e s i e ń Przez złoty park pies kosmaty goni Wiewiórka w liściach rudy orzech chowa Opowiadaj mi moja mała żono O srebrnych trąbkach wołających w dąbrowach Październik z trudem wiąże koniec z końcem Purpurowa kurteczka nie ukryje biedy Usiadł sobie w gospodzie pod Nowym Sączem Żółte piwo popija na kredyt A gdy ostatnią przepije kapotę Wymknie się z wiatrem i złoty liść przez okno rzuci Ach opowiadaj mi o tym Jak oszwabiony szynkarz się zasmucił Jedzie zima w kożuchu na wozie Nasze palta ostra igła podszywa Będziemy patrzeć wieczorami w ogień Jak nastroszył czerwoną grzywę. A.BURSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
Witam wszystkich milutko ! I dziękuje za słowa pocieszenia... Wiem , ze w swoich wpisach nie jestem zbytnio wylewna, ale zawsze już taka byłam i jestem zanim się otworze to musi potrwać... Bardzo Was lubię i chętnie czytam👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
Czas Przeznaczenia Dawno temu był sobie człowiek który nie chciał miec własnego Anioła Stróża i robił wszystko, aby sie go pozbyć. Kapał sie w najgłębszych jeziorach, wystawiał na błyskawice, błądził w najgłębszych lasach. Zawsze w ostatniej chwili czyjaś dłoń wyławiała go z zimnej wody, wyprowadzała z ciemnośći, chroniła przed piorunami. Anioł przychodził do niego w snach błyszczący i pewny siebie. "Ja jestem, tak jak byłem i będę dopóki świat się nie skończy"-powtarzał. Pewenego dnia człowiek wszedł na Najwyższą Górę Świata i skoczył. lecąc w dół pomyślał, że nareszcie pozbędzie się swojego anioła i już go nikt nie ochroni. Nagle zauważył że przestał spadać i unosi sie w powietrzu. -Chyba fruwam-powiedział na głos. -Fruwamy-poprawił anioł, który trzymał go mocno w objęciach. -Po co to wszystko?- zapytał wtedy zaciekawiony człowiek. -Po to, aby ci pokazać, że możesz sie mnie pozbyc tylko wtedy, kiedy nadejdzie na to odpowiedni czas- odpowiedział spokojnie anioł. -Jaki czas?-zapytał gorączkowo zaniepokojony człowiek. -Czas przeznaczenia- odpowiedział anioł i puścił człowieka. Albin Stankiewicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Witam:) ZLOTA ❤️ KASIE_ ❤️ SZEPCIK ❤️ NNIESMIALA ❤️ WESOLKA ❤️ ALISARIE ❤️ WANILIE ❤️ DZIKA RÓŻĘ ❤️ Dla Zych Co wpadną zostawiam ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ Milego Piątku życzę W B W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×