Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gruchający gołąb

Jakie kosmetyki dla maluszka

Polecane posty

Ja używam różnych kosmetyków, chociaż wiem, że raczej powinno się używać jednej serii. Do pielęgnacji mojej córci używam : 1. oliwka Bambino (jednak nie smaruję nią małej tylko dodaję do wody, w której kąpię córkę) 2. mleczko do ciała z HIPP\'a (bardzo fajnie nawilża) 3. kremowy płyn do mycia z Nivea 4. przeciw odparzeniom : krem z HIPP\'a ewentualnie Sudocrem (dobry był też krem z Nivea ale stanowczo odradzam Bubchen) 5. do buźki : krem ochronny Bambino (super nawilża i łagodzi podrażnienia) oraz krem Oilatum 6. z chusteczek do wycierania pupci : super są Nivea (różowe), fajne z Dzidziusia (też różowe), nie fajne były Huggies (jakieś takie sztywne) Z dodatkowych kosmetyków używam jeszcze spray\'u do noska Nivea. Moją córeczkę uczulił krem do twarzy i ciała Penaten i krem na każdą pogodę Nivea. Jak malutka się urodziła to przez jakieś 2 miesiące kąpałam ją w emulsji do kąpania z Oilatum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uzywam: 1. do kapania plyn Oilatum i mydelko oilatum 2. po kapieli krem Soft Oilatum (nie uzywamy oliwki juz zadnej bo malego uczulaly) 3. do mycia buzki uzywam wody termalnej Avene i kremik soft Oilatum 4. na sloneczko krem z Ziaji 5. przeciw odparzeniom sudocrem 6. chusteczki do pupy Nivea (niebieskie) pampers jets tak nawilzony, ze pupa caly czas byla mokra - dla mnie fatalne. U nas uczulenie po oliwce Bambino, kremie na kazda pogode Nivea, krem Linomag z fitrami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marenka
Najlepsze, moim zdaniem, kosmetyki dla malucha to Mustela Bebe. To porządne francuskie kosmetyki, które zrobione są na bazie naturalnych składników, są łagodne, nie powodują podrażnień, skóra dziecka nie ma żadnych zaczerwienień. Kosmetyki Mustela Bebe otrzymały nagrodę od miesięcznika Mamo to ja HIT 2006 w kategorii Najlepsze kosmetyki dla dziecka. Mustela Bebe kosmetyki do kompleksowej pielęgnacji skóry: higiena, przewijanie, kąpiel, ochrona, noworodków, niemowląt i dzieci. (bez ograniczeń wiekowych). Do mycia głowy malucha najlepiej jest używać żelu Mustela Bebe, który bardzo fajnie się pieni, można nim myć głowę i ciało. Nie drażni oczu. Ciałko malucha i główka są dobrze natłuszczone, bo ten żel od razu zawiera naturalne tłuszcze z orzechów kokosowych. Skóra jest gładka i mięciutka :) Najwrażliwsze okolice buzi i pośladków, w okolicy pieluszkowej przemywa codziennie specjalnym płynem oczyszczającym Musteli zawierającym aloes i mały nie ma żadnych podrażnień, ani zaczerwienionej skóry. Teraz w okresie jesienno-zimowym warto używać kremu ochronnego do twarzy i pomadko do natłuszczania ust, policzków, nosa, która nie wymaga przy nakładaniu użycia rąk. Jest mała o wygodna - mieści się do kieszeni. Świetny jest też krem witaminowo-ochronny do skóry pośladków dla niemowląt i dzieci. Zapobiega i leczy drobne zaczerwienienia skóry okolicy pośladków. A do całe ciałko dziecka dobrze nasmarować mleczkiem nawilżającym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uzywam: szamponu hipp plynu do kąpieli niwea baby balsamu po kapieli hipp zelu do mycia j&j z lawenda ulatwiajacy zasypianie :P kremu bambino sudokremu do pupy nie ma alergii na nic ale do 6 miesiaca byla uczulona na kosmetyki j&j. jak dla mnie kosmetyki z hippa są śliczne i niwea baby tez jest fajna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
są śliczne tzn ślicznie pachną :D:D:D- skrócik myślowy :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opsaopsa
marenka - swietna reklama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalilu
a czy tanie kosmetyki np z ZIAJI = złe, uczulające itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamama
podnoszę temat-mamuśki napiszcie jeszcze co polecacie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja polecam: krem do twarzy Hipp mleczko nawilzające Hipp Kremowy płyn do kapieli Nivea baby Oliwke bambino krem p/odparzeniom nivea baby kremik bambino całą serię soothing naturals J2J -ale Jonson podobno często uczula-moje dzieci na szczecie nie. -seria lawendowa tez całkiem milutka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonka66
Ja uzywam cleanica.To dla mnie sprawdzone kosmetyki,i dla mojego dziecka i przeze mnie.Nie uczulaja ,sa delikatne i ładnie pachną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od urodzenia używam wszyskich kosmetyków Nivea Baby- do mycia, do smarowania, szampon, na dwór, do pupy itd. Dla mnie super, nic córcie nie uczuliło. Chustek używam pampers, właśnie dlatego że takie bardzo nasączone, poprostu po wytarciu wycieram jeszcze suchą chustką, że by nie smarować na mokrą pupe. Spray do noska marimer. Nie eksperymentowałam z innymi firmami bo nie było takiej potrzeby, bo te się super sprawdziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas sprawdza sie weleda
i zawsze mam pod reka sudocrem gdyby bylo jakies odparzenie, odpukac,ale przez prawie 20 miesiecy nawet polowy sloika nie zuzylismy wiec odparzen nie bylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak mała miała z 6 miesięcy kupiłam płyn do kąpieli i balsam do ciała na noc z Johnson & Johnson ,to te fioletowe takie;) Mała tak się rozpłakała jak ją wysmarowałam. nie wiedziałam co się dzieje! okazało się,że ją piecze ten balsam! Od razu pod ciepłą wodę-zmyłam i było ok. Stanowczo odradzam dla niemowląt ten produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylka_79
Witam Czy któraś z was miała dzieciątko z uczuleniem na parafinę? Oboje moich dzieci niestety ma , doszłam do tego metodą prob i błędów, nie możemy stosowac żadnych oliwek a nawet oilatum (strasznie wysypało moją malutką podejrzenie skazy białkowej;/ wstrętny nutramigen którego nie chciała pić- przez przypadek odkryłam ze to nie skaza raz wykapałam dziecko w krochmalu bo juz nie wiedziałam jak jej pomóc i okazało sie ze wysypka znika wróciłam do oilatum wysypka sie zaostrzyła niepotrzebnie dziecko katowane ohydnym hydrolizatem) Czy któraś z Was miała podobnie? podobno ciekła parafina nie uczula dzieci, oilatum właśnie dla dzieci z problemami skórnymi a u mnie sie nie sprawdziło...nie wiem czym moge smarować moje maleństwo jakie polecacie np mleczka do ciała? bo aż sie boję próbować a czyms musze ją smarować po kąpieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo parafina to dziadostwo, poczytaj sobie jak się ją uzyskuje i co powoduje. Nie wiem skąd się wziął boom na te wszystkie oilaty czy oilany... Ktoś zwietrzył świetny interes i z tanich składników robi "specjalistyczne", drogie kosmetyki. A propos, wiesz, że butelkę parafiny możesz kupić w aptece za 3 zł? Sprzedawana jest jako środek na przeczyszczenie. Na pewno parafiny nie zawierają kosmetyki hipp i babydream (nawet oliwki!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jotla_5
My uzywamy serii for baby Flosleku. a na slonce Iwostinu Straram sie do minimum ograniczyc ilosc kosmetyków, zeby nie meczyc tej mlodej skorki, jeszcze sie namasci w zyciu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja preferuje:Oliwkę bambinoŁagodny szampon i płyn do kąpieli 2 w 1 Nivea BabyMydełko bambinoKrem do buźki i ciała Nivea BabyNa odparzenia stosuję : Linomag Sudocrem Pentacrem TormentiolBalsam ochronny Dax sunChusteczki : Pampers sensitive dada dzidziuś gaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co dzieci kremem
smarowac? dawniej tego nie robiono i bylo ok. pytam z ciekawosci, nie mam dziecka i zastanawiam sie, czy to wszystko jest konieczne. Nie wystarczy jakis plyn do kapieli czy mydlo i cos na odparzenia? żeby jeszcze twarz filtrem slnecznym smarowac! a witamina D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylka_79
witam jak już wczesniej kiedyś pisałam moja mała ma uczulenie na parafinę, ogólnie ma alergię pokarmową na mleko i niektóre inne produkty...długo walczyłam z wysypkami szczególnie fatalną miała na szyjce, co sie poźniej okazało że masci skutkują na chwilę bo nie ma wyeliminowanej przyczyny a przyczyną była mieszanka zastępcza nutramigen!!! zmiana mleka i skóra mojego maleństwa idealna...kapię ją w płynie Hippa jest super a po kąpieli nie smaruję niczym bo nie ma takiej potrzeby, ale raz w tygodniu kąpię ją w płatkach owsianych super nawilżają...uważam że im więcej kosmetyków tym gorzej skóra musi oddychać a oliwki i tłuste kremy to uniemożliwiają...oczywiście są dzieciątka z AZS które wymagają natłuszczania ale to już co innego, gdy nie ma potrzeby nie przesadzajmy z kosmetykami ... pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jotla_5
witamina D? w tym palcym sloncu? sama sie smaruje filtrem 50+ a po godzinie spaceru mam opalenizne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam kosmetykow oilatum - olejek do kapieli, szampon i krem do twarzy oilatum soft. przeciw odparzeniom stosuje linomag bobo a plus e. chusteczki nawilżane pampers ciałka nie potrzeba juz balsamowac po oilatum, jednak czasami smaruję malucha balsamem nivea baby- tym hipoalergicznym. na zimę mam krem nanobase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jotla_5 a mozesz cos wiecej powiedziec o tej serii Flosleka? To chyba cos nowego bo nie widzialam ich w drogerii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aloha100
Do mam stosujących oilatum itp.: Wasze dzieci mają problemy skórne? Alergię? Pytam, bo gdzie nie wejdę, to co rusz jakaś "świeża" mam wspomina, że stosuje oilatum bądź emolium itp., a przecież są to rzeczy dla osób z problemami skórnymi:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej Używam niewielu kosmetyków: do kąpieli płyn hipp/nivea, raz na jakiś czas kąpię córkę w wodzie z dodatkiem oliwki bambino. Włoski myję szamponem bambino. Na wyjścia stosuję krem ochronny nivea. Do noska woda morska marimer/sterimar. Odparzenia, drobne problemy skórne: alantan, sudocrem. Chusteczki nawilżane: bella happy/labell (te z intermarche'a bez parabenów). A tak w ogóle polecam kosmetyki dla maluszków z oriflame: kilkakrotnie stosowałam w pielęgnacji mojego bobaska:) - rewelacja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do aloha 100 : mój syn ma alergię na białko mleka krowiego!! a wogóle to doczytaj o kosmetykach oilatum, bo nie są dedykowane tylko dla dzieci z problemami skórnymi!!!! Działanie: Parafina ciekła tworzy oleistą powłokę na warstwie rogowej naskórka zapobiegając nadmiernemu parowaniu wody z powierzchni skóry, zapewniając jej tym samym odpowiednią wilgotność i poziom natłuszczenia. Stosowanie: Oilatum emulsja polecana jest do łagodzenia stanu podrażnionej, suchej, swędzącej i łuszczącej się skóry, a także do kąpieli niemowląt Dawkowanie: Emulsję stosuje się najczęściej jako dodatek do kąpieli, ale może być również stosowana miejscowo, bezpośrednio na zwilżoną skórę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do majowamama: Dziękuję za odpowiedź! Ulotki znam,zarówno oilatum jak i emolium. A pytałam z ciekawości: pracuję zw szkole specjalnej, dzieci często maja POWAŻNE problemy skórne, dlatego też często stosujemy podczas codziennych czynności higienicznych i pielęgnacyjnych własnie te kosmetyki. A tak na marginesie: Jestem mamą 20- miesięcznej dziewczynki i ponieważ nie ma ona żadnych problemów skórnych nie stosuję takich kosmetyków. Bo po co???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, moje dziecko ma szorstką skórkę i używam kosmetyków Emolium:emulsji do kąpania i balsamu do ciała. Polecam, bo naprawdę mu pomogły. Inne kosmetyki to: -sól fizjologiczna do przemywania oczków i zakrapiania noska -krem bambino z faktorem 4-sporadycznie do pupy. Pupę smaruję od czasu do czasu, średnio raz na kilka dni. -puder nivea -chusteczki nawilżane Dada -oliwkę bambino do smarowania główki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×