Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinia_paulinka

Pinia, Kiwi i Asia zapraszaja na pogaduchy!!!

Polecane posty

hej hej Pinia wiem ze bardzo Ci zalezy na karmieniu - ja tylko tak w ramach przypomnienia :P ... Mysle ze bedzie dobrze bo bardzo Ci zalezy na karmieniu i wiem ze zrobisz wszytsko co bedzie trzeba ... A Karmi na mnie nie dziala :( kiedys wypiłam takie wygazowane jak mowila Asia i nie dosc ze strasznie mi niesmakowałao ( jak woda z petów) to jeszcze nie zauwazyłam roznicy w laktacji :P Kiwi moj maly wczoraj wieczorkiem i dzis rano plakal i sie spinal i widac było ze chce zrobic kupe a nie moze i w koncu wyskoczył koreczek (jak plastelinka w konsystencji) a po godzinie juz ruszyła cała lawina :D Asia wspominała ze dzieci na modyfikowanym powinny robic kupke raz dziennie i poszukalam informacji na ten temat . Wiec moga spokojnie robic zadziej - im zadziej robią tym lepiej podobno przyswajaja mleko pod warunkiem ze nie spinaja sie tak jak Borys - bo to juz swiadczy ze cos jest nie tak :( a on ostatnio co drugi dzien robi ... A ja mam za kazdym razem dola jak tak placze i sie spina bo nie wiem jak mu pomóc.. Emilka zazdroszzce ze masz spokój z kupkami ?? a jak kolki?? moze to dlatego tak placze?? a moj nawet ladnie sam zasypia pod warunkiem ze nic go nie boli i jest pojedzony - a coraz czesciej wlasnie boli go ten brzuszek A dziewczyny jaka moze byc przyczyna ze pielucha mi przesiaka - tzn nawet nie tyle przesiaka co maly jakos tak sika ze z niej wylatują siuski ... zwracam uwage na to zeby siusiaka mial w dół i zapinam odpowiednio a mimo to nieraz zdaza mu sie strasznie obsikac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miniu z tymi pieluchami to poprostu taki urok... mojej malej tez czasem jakos bokiem potrafi poleciec... nic chyba na to nie poradzisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Dzisiaj jest jeszcze gorzej bo ostatnio dokarmialam tylko na noc a dzisiaj juz musialam w dzien dokarmic...:( dol straszny mam:( O 14tej nakarmilam z piersi i nawet spokojna byla ale o 14.30 juz marudzila jak nie wiem i poplakiwala wiec co mialam zrobic jeju nie bede jej glodzic zrobilam mleka wypila 40ml... a karmi ani herbatki nie dzialaja ja pije codziennie od kiedy urodzilam 2 razy Hippa i raz ta z Herbapolu a pozatym juz nie mowie ile karmi wypialm caly zas walze z ta laktacja wrrrr mam dosc powiem wam ze naprawde mnie to doluj... DZIEWCZYNKI MOJA NATUSIA DZISIAJ KONCZY DWA MIESIACE DODALAM JEJ NOWE DZISIAJESZE ZDJECIE NA BOBASACH TO LUKNIJCIE:) Lece bo anstruj ch....(przepraszam za wyrazenie ale inaczej nie da sie) obawiam sie ze koniec z karmieniem:( :( to papapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia no tak - pewnie tak to czasem bywa- dobrze ze mam folijke na łozeczku ale dzis sie zsiural na nasze małzenskie loze :D i co zrobic - strasze go ze mu zleje dupsko ale to nie pomaga :P Pinia - powiem Ci to co kiedys uslyszałam od kolezanki . Dobra mamusia to szczesliwa mamusia . Jesli masz sie zamartwiac z powodu karmienia piersia o na dziecku tez negatywnie to sie odbije ... A jak odciagasz laktatorem to ile udaje Ci sie odciagnac ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Pinia i jeszcze mi sie przypomnialo ze gdzies czytalam ze jak dziecko krotko po karmieniu płacze moze to oznaczac ze chce mu sie pic - No i to ze co chwilke jest glodna nie musi oznacac ze masz za malo mleka - Moj mały jak juz wspominalam ma dni co na mleku modyfikowanym woła jesc co godznkę bo zje np 30 mil - nie dlatego ze nie ma wiecej w butelce tylko dlatego ze poprostu na tyle ma ochote I pamietaj nie martw sie za bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka A wiec byłam u lekarza no i mam gwałtowny nawrót alergi połaczony z dusznościami :( niestety na to nic nie mogę wziąść!!!! muszę się przemęczyć, na ból gardła tez praktycznie nic nie dostałam mam brać końską dawkę calcium, płukać gardło rumiankiem i solą emską, mam krople do nosa i coś na łzawienie oczu. i to wsio. na alergię nic nie dostałam :( bioparox mam brać 4x4 jest to bezpiczny lek dla matek karmiących. Miniu tfu tfu wypluć odpukać kolek brak, teraz przeszliśmy na gazy zagazowuje nas na śmierć no ale cóż brzydko się chwalić ale ma takie same smrody jak mamusia :) hihihih co do przesiąkanie pieluszek - Olkowi też sie zdażało dlatego przeszliśmy na rozmiar wiekszy pampersów i wszytsko ustało. a zdażało się czesto przesiąkanie 2 do 3 razy na dobe byłprzebierany chociaż my zmieniamy olkowi co 2 góra 3 godziny pampersa. Piniu a spróbuj jeszcze odstawić wszytko czyli i herbatki i karmi i poczekaj co sie stanie, ja zapomniłam wziąść ze sobą na weekend herbatek i powiem ci jak nie piłam od piątku do niedzieli to w niedziele miałam wodospad z cycków, niezdążyłam wymieniać wkłądek. Spróbuj nic Ciebie to nie kosztuje. Dla Natali Oluś śle buziaczki. dzieczęta czy czytecie swoim pociechą??? My dostaliśmy ksiażeczkę o kubusiu puchatku i tak mi sie podoba że Olkowi ją czytam na okrągło.Ale musze zmienic bo wreszcie nie bedzie chciał słuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi ale sliczne zdjecie Olgi na chustawce - rewelacja Emilka moj tez puszcza niekiedy smrodki a mimo to boli go brzuszek :( chyba przeszły kolki na niego :)o wlasnie placze :( ide do mojego skarba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EMILKO, wspołćzuje Ci bardzo z tą alergią. No trudno, będziesz musiała sie przemęczyć. Chyba ze jeszcze homeopatia może Ci jakoś pomóc. Te leki mogą brać nawet kobiety w ciąży. Ale to być musiała jakiegoś homeopatę znaleźć. Ja czytam codziennie Olce przepisowe 20 minut:) Przy okazji Lena też słucha. Pewnie szybko zacznie mówić, jak Olka. PINIU, wszsytkiego najlepszego dla małej solenizantki:) Nie zamartwiaj się tak bardzo, bo to tylko negatywnie na laktację wpływa. Próbuj przystawiać jak najczęściej, a jak sie nie uda, to trudno. 2 miesiące na mleku mamy to wcale niemało. Najważniejsze przecież jest to pierwsze mleczko. MINIU, Lenka też dzis kupę walnęła po całych 2 dniach nierobienia,. I taką rzadką strasznie, że wszystko przeciekło. Lena też bardzo pierdzi, i strasznie śmierdząco. Wazyłam sie dzis z moja malutką. Wyszło, zw waży juz prawie 5kg. Możliwe to? 2 kg od urodzenia więcej? Ma 6 tygodni. I taka długa sie zrobiła, szybko rosnie. Dzisaij była nadzywaczja spokojna. Cały dzień praktyczni przespała. Nauczyła sie w końcu leżeć w leżaczku. Blogosławie ten wynalaazek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PINIU, Sliczne zdjecia. Natusia wygląda słodko w tej różowej czapeczce 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewyspana dziś jestem strasznuie. Lenka te4ż jakaś niespokojnas. Zimno na dworze. Ehhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi ja dziś też nie wyspana Olek szalał w nocy od 2 do 4 nie spał pierwsza godzina zabawa i rozmowy a druga godzina płacz bo nie ógł zasnąć. Ach ja też zmęczona oczy mi się kleją. A dziś jedzimey na zakupy do cerfula bo pustki w lodówce.ohhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wstałam o 8 ido tej pory sprzxątam, na poczte poszłam po paczki i teraz mój braciszek przyjechał i robi kefir z truskawkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mamy z tymi dzieciakami co?? oby przezyc jakos te pierwsze trzy miesiace a potem to juz chyba bedzie troche lepiej - przynajmniej byc powinno:) Emilka ja jeszcze nie czytam malenstwu - a jesli chodzi o ksiazeczke to na pewno mu sie nie znudzi- chodzi o to zeby slyszał głos mamy ktory zresztą uwielbia :D Kiwi ja sie tez z Borysem wazylam i wychodziło mi ze powinien 4kg wazyc a u lekarza wyszlo 3,5- wiec nie wiez temu do konca ale 2 kg mogła spokojnie przytyc A ja wczoraj małemu zaaplikowalam czopka Viburkol bo strasznie był niespokojny wieczorkiem i plakal i od razu mu przeszło - ale dzisiaj nadal sie spina moje biedactwo :( to chyba te kolki bo pojawiaja sie popołudniem a mały sie napina i prezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam dzis jakis zly dzien... wszystko mnie z rownowagi wyprowadza... jeszcze dzis jak wracalam od babci to sie natknelam na jakies babcie co mi zaczely dobrymi radami na temat wychowywania malej sypac... myslalam ze sie zaraz na nie wydre ale sie powstrzymalam na szczescie... a wszystko przez to ze mlodo wygladam a w dodatku bylam bez marcina to pewnie myslaly ze ja jestem jakas malolatka ktora trzeba poumoralniac... najpierw jedna sie do mnie w tramwaju przyczepila ze dziecko w wozku bujam (bujalam mala bo sie co chwila budzila i kwekala a nie chcialam zeby mi sie w tramwaju rozryczala bo bym jej nawet piersi nie mogla dac) i ze sie dziecko przyzwyczai i bede miala pozniej problem... moj problem co to ja obchodzi!!! pozniej druga sie do mnie przyczepila ze za lekko mala ubrana bo tylko takkim kocykiem przykryta (a ja z krotkim rekawem w spodnicy z golymi nogami)... no myslalam ze padne... nawet moja babcia i moja mama mnie nie pouczaja co jak mam robic bo wiedza ze jak bede potrzebowala rady to sama zapytam... pozniej juz jak ktos mi wsadzal gebe do wozka to od razu warczalam... ale jestem dzis zla wrrrr... a moze bede okres miala i to napiecie przedmiesiaczkowe...w pewnym momencie chcialam sie juz zapytac czy ja mam na czole napisane potrzebuje rady od starej baby nt. wychowywania dzieci... ale mnie te baby zagotowaly...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Dziewczyneczki! Wczoraj mialam gosci moja kolezanka przjechala zaprosic Nas na weselicho na 9 sierpnia:) pozatym Natusia dostala przesliczne buciki NIKE zrobie zdjeciaki to wam pokaze sa slodnki biale z rozowym:) super prezent!!! Pozatym tfu tfu odpukac dzisiaj jest dobrze z karmieniem nie musialam dokarmiac Natusi i piersi mialam pelne wiec moze moze sie cos ruszylo oby!!!!!!!!!!!!!!!! Dzisiaj caly dzien w plenerze az normalnie padam z nog mala wykapana i juz spi sobie, a wogole to dzisiaj byla taka grzeczna ze az normalnie nie moglam sie z nia nacieszyc tak gadala do balonika ktorego kupil tatus to prosoaczek:) bo u nas sa dni Tomaszowa czyli taki 3 dniowy festyn i bylismy tak sie przejsc natalka gadala z prosiaczkiem ponad godzinke:) KIWI---dziekuje za komplement o Natusi a czapeczke zrobila moja siostra, a ja normalnie nie moge sie napatrzec na twoja Olgunie jejku ona tak pieknie na zdjeciach wychodzi i widac ze jest bardzo pogodna dziewczyna zawsze taka usmiechnieta lenka tez slicznie wyglada:) :) MINIU---hmmm moze masz racje teraz sprawde jak mala bedzie plakala po karmieniu to sprobuje dac pic i moze faktycznie to o picei chodzi a nie o edzenia wyprobuje i dziekuje za rade:D!!! A TAK WOGOLE TO KUPILISMY DZISIAJ NATALCE TAKA MATE EDUKACYJA CIEKAWE JAK SIE SPRAWDZI BO POSZL SPAC A MAZ DOPIERO TERAZ ZLOZYL NA DUZO MELODYJEK I LUSTERECZKI PELNO ZABAWEK I JEST SUPER KOLOROWA JAK POROBIE NATUSI NA NIEJ ZDJECIA TO PODESLE... Oki dziewczynki uciekam ide sie polozyc jestem padnieta sle buziaczki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki! My juz od godzinki na nogach...Natusia dzisiaj ladnie spala do 8.00...teraz zasnela na swojej nowej macie tak gadala i tak nozkami wierzgala ze az sie zmeczyla i usmela:P hehe porobilam jej fotki wiec jak chcecie t na bobasach www.pinia.bobasy.pl wklepilam fotki z wczoraj i dzisiejsze na macie... Dzisiaj kolejny dzien w plenerze:( wrrr troszke mam dosc bo z mezulkiem nie mozemy sie nabyc razem ale co zrobic:( obiad u moich rodzicow i do pawla babci do szpitaa jeszcze idziemy mala zostawiamy u mojej mamci i tak dzionek zleci... Zmykam panienki do wieczorka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobitki, ASIU, te babcie są the best!!1 Ja tez bardzo nie lubię takiego wtrącaniaw sie. Mi kiedyś jedna baba w sklepie powiedziała, że bułki dziecku żałuję, bo nie pozwolilam córce zjeść bułki w sklepie przed zapłaceniem w kasie. PINIU, ale fajna ta mata eduacyjna. Ile za nią dałaś? To z Canpola? Ja właśnie nei wiem, czy kupować taką matę. Dobrze, że z laktacją się poprawilo. Pewnie to był chwilowy kryzys. MINIU, na co są te czopki Viburcol? To homeopatyczne lekarstwo? Lenka cos ostatnio źle zasypia. Wczoraj też przed 23 dopiero usnęła. Zaśnie po wieczornym jedzeniu ok. 20.30 i za pare chwil sie wybudza:( Wiecie, ja juz prawie pokarmu nie mam, ale w nocy dalej mała ciągnie. Cycki miękkie. A gdzie ANIA się podziewa? Zaraz zmykamy na spacer i do rodziców, będą goscie: brat z dziewczyną. Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka Piniu i Kiwi ja też kupiłam Olkowi mate edukacyjną, Natalka bardzo łądnie wygląda pod nią, Oluś na poczatku niechciał leżeć ale już chyba zaczyna się przyzwyczajać. Moja mata jest tiny love matka chrzedstna zrobiła Olkowi prezent. U nas dziś mój braciszek spał, zajmuje się Olkiem tak że nareszcie mogę odpocząć, tylko w nocy Olek znowu nie spła znowu była zabawa :) Dziś jedziemy do Ikea może coś znajde na stół bo kupiliśmy ławe na allefgro i musze jakieś pierdólki pokupować na niego. Olek własnei siedzi pod matą i tak się wpatruje w te zwierzaczki że aż miło popatrzeć na niego. ide się ubrać do wieczora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) Jestem,jestem u nas wszystko ok,ale jakos zabiegani jesteśmy po gościach. Dzisiaj jedziemy na 18 do kuzyna i znowu Nas nie będzie. Robię stronę na bobasach to podeślę Wam adres. POZDROWIONKA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIWI-ale Lenka ma długaśne i wyraziste juz rzęsy:)przesliczna jest. PINIU_Twoja córeczka też cudo i w tej czapeczce i sukieneczce różowej,i jak juz ładnie leży na brzuszku i unosi główkę. U mnie niestety jest ryk jak kładę MIkusia na brzuszku ehh ,staram się Go układać też na sobie. My dzisiaj dalismy mu ten nytriton cholerstwo jest strasznie gęste ,nie chciał mi tego jeśc Maleńki z łyżeczki. Dwa razy się tym zachłysnął nie mógł złapać powietrza.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIU, pisz, czy po tym Nutritonie sie poprawiło. Z rzęsami to i Olga, i Lena odziedziczyły po tatusiu piękne, gęste, długie, zakręcone rzęsy. Olka to ma czarne, a Lenka chyba będzie miała jaśniejsze. Kurczę, chciałabym mieć takie rzęsy:) Czekam na adres stronki bobasowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj mam nadzieję KIWI,że mu się polepszy po tym nutritonie,sama już nie wiem,generalnie on jest na ulewanie u niemowląt,a Mikołajek w ogóle mi nie ulewa tylko zachłystuje się pokarmem pozostającym w przełyku,czasami ma to raz dziennie,czasami w ogóle,cały czas muszę Go pilnować ,bo przeważnie ma to jak śpi w dzień,momentalnie zaczyna się dusić i nie umie złapać powietrza. Zobaczymy co wykaże usg jamy brzusznej na usg,pocieszające jest to,ze lakarka mówiła,że to mija z wiekiem około 6mc. Podaje mu to rozrobione z wodą na łyzeczce,nawet jakbym chciała butlą to nie wiem jaki duży smok musiałby być,bo to jest bardzo gęste lekarka. Generalnie MIkołajek bardzo łapczywie je,ja mam dużó pokarmu i widzę jak nie umie czasami nadążyć z połykaniem i dlatego ma problemy. PINIU-bardzo się cieszę ,że już jest lepiej z laktacją,wiem jakie to dla Ciebie ważne:)nie będę już pisała o tym,zebyś jak najczęsciej przystawaiła i laktatorem pobudzała bo o tym już wiesz. Uważam ,ze jesteś super mamą i z taką determinacją walczysz o to ,a nie poddajesz się.Wierzę,że jeszcze dłuuugooo będziesz karmić Natusię. Swoja drogą ciekawa jestem od czego zależy ,ze jedne mają dużo a drugie mniej mleka.U mnie czasami jest potop,tryska po oczach i po buzi Mikusiowi jak mu wypadnie cycek:( MINIU-mój Mały tez czasamu zalany po plecy aż,nie wiem czemu ??pieluszka niby dobrze zapięta ,siusiak na dole. Dzisiaj nataomiast taką kupę walnął ,że aż plecy miał brudne i pajacyka tak przesiąkło:D Ok uciekm szykować się na tą 18. To papap:) Jeszcze parę zdjęć i stronka będzie gotowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! My naraeszcie w domku:) teraz odpoczywa bo wlasnie nakarmilam Natusie i lezy pod mata i sie usmieche normalnie mowie wam cudnie na to patrzec... KIWI---moja mata to first years nie byla najtansza bo 180zl kosztowala ale ma bardzo duoz funkcji to ci opisze co w niej jest. Sa na allegro duzo tansze bo juz nawet po 70zl ale sa na niej tylko zabawki i to wszytko a tutaj jest duzo zabawek 3 plus jedna grzechotka pozatym sa 3 rodzaje melodyjek tzn tak: moze byc ustawione ta ze ja sie potarzasnie to sie zalancza jakas melodyjka, albo tak ze gra chyba 5 melodyjek caly czas, albo naciska sie taki guziczek i gra, pozatym sa grzechotki takie szeleszczace elementy lustereczko, swiatelka, na tej macie co sie lezy sa tez takie piszczalki wiec jak dziecko nozka naciska to piscza i takie cos co szelesci nie no naprawde duzo bajerow, i Natalka nie ma problemu lubi lezec pod nia wiec dla mnie to super zakup:) ANIU---no wlacze walcze mam nadzieje ze to pobudze ale jak nie to trudno nic nie poradze przeciez i tak chociaz tyle ja pokarmilam tez dobrze musze tak myslec bo nie bede sie tak zadreczac nie?? a jak Mikus?? sliczniusi z niego Chlopczyk i nie martw sie moja Natusia tez nie lub na brzuszku lezec tez tak bylo ze jak kladlam to odrazu ryk ale z dnia na dzien jest coraz to lepiej ukladaj na brzuszku nawet jak troszke placze a wkoncu sie przywyczaji kiedys tak bylo ze natalka nawet minuty nie lezala a teraz nawet 5 do 10 polezy wiec sa postepy:) Oki lece do meza!!! buziaczki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchajcie moja lila dostala kolek!!! normalnie wkoncu mam z nia jakies problemy bo juz sie martwilam ze cos z nia nie tak ze taka bezproblemowa jest... ale jak przystalo na grzeczna dziewczynke kolki ma tylko w dzien... ale ulge jej przynosi masowanie po brzuszku tylko juz mnie reka boli bo caly dzien masuje... mam takie pytanie do was czy te krople espumisan albo esputicon to na recepte sa??? bo bym jej kupila po co ma sie meczyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu Espumisan i esputiol sa bez recepty, dostępnbe w apetece. Co do miękkich cycków - ja mam mękkie za dnia ale dużo w nich mleka bo Olek się najada, za to dziś w nocy miałam tak nabrzmiałe że szok obudziłam się zalana mlekiem :). Szykuje sie na burze. Olek śpi a ja ide się myć buźak do juterka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, dzis pierwszy raz sama zniosłam i wniosłam wózek. normalnie sukces dla mnie. awet straszaczka mi nie zwiała. Uff... MINIU, a TY go tak z powrotem wnosisz na 4 piętro? PINIU, kusi mnei ta mata bardzo. Ale troszkę kosztuje. Mąąż pewnie zawału dostanie:D ASIU, mam nadzieję, że Lili szybko miną kolki. Lena na razie (odpukać) kolek nie ma. Zmęczona jestem okrutnie. Fajny dzień był w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki emilko jutro sie zaopatrze... kiwi ja mam caly czas miekkie piersi ale polozna powiedziala ze to jest oznaka raczej tego ze laktacja sie unormowala i juz nie mam nawalow a nie tym ze pokarm sie konczy... moze po prostu twoja laktacja juz sie przyzwyczaila do tego ze karmisz lene tylko w nocy i juz cie nie zarzuca mlekiem tak strasznie bo nie widzi potrzeby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×