Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinia_paulinka

Pinia, Kiwi i Asia zapraszaja na pogaduchy!!!

Polecane posty

EMILCIO-mój Mikuś tez ma włoski na pleckach:):D i też miałam dzisiaj makaron z truskawkami. U Nas też zanosi i zanosi sie na deszcz,ale Ci fajnie z Tą imprezą:) MINIU-no właśnie ja się zastanawiam co sprawia,ze nasze dzieci z rańca są takie skore do zabawy:)a nad swoim to juz w szczególnosci sie zastanawiam po kim On taki ranny ptaszek,przecież ja przez cała ciążę wstawałam po 11 prawie każdego dnia ,a i mojego męża niezły spioszek jest:D KIWI-to nie chwalę Lenki,żeby nie zapeszyć:D PINIU-no właśnie hmm ja tez zastanawiam sie nad podusią ,taką w miarę płaską,żeby MIKuś nie \'\'zapadł\'\' w nią bużką,bo komicznie to wygląda jak On taki przekręcony:)śpi. Aaaa i tez się chwalę ,że mam złote dziecko i ani razu jeszcze nie płakał tak,żeby sie zanosił. ASIU-a co u Was dzisiaj?? Moje dziecko właśnie leży na brzuszku i nawet nie płacze:)zobaczymy jak długo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja slyszałam ze dziecko do 1 roku zycia nie powinno spac na poduszce - nawet najbardziej plaskiej - jak juz chcecie pod kontem to wlasnie tak z recznikiem pod materacykiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padam na twarz. Dziś biegiem wracalismy ze spacerku. Deszcz sie rozpadał. Później przyjechał mój brat i zawiózł nas tzn. dziewczynki i mnie do rodziców, bo mąż w pracy. Ja makaron z truskawkami jadłam wczoraj. tez bardzo lubię. ANIU, u mnie Lenka typowa sówka. Po rodzicach i siostrze:D EMILKO, a czemu nie możesz jeść na tej imprezie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie nudy jak zwykle... moja mala po wczorajszym wyczynie teraz probuje przewrotu z plecow na brzuch ale to juz trudniejsza sztuka i robi tak ze glowa jej sie przekreca a reszta ciala jeszcze nie i lezy taka powyginana i ryczy bo sie naprostowac nie moze spowrotem... i musze ja caly czas miec na oku bo ona sie tak co chwila wygina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASIU< Lila to chyba gimnastyczką zostanie:) Ja też chcę sie tak nudizć. Jak na razie nadal wszystko w biegu robię, od jednego płaczu Leny do drugiego. Sukcesem jest zjedzenie śniadania przed 12. U nas dzis piękne słoneczko. Zaraz zbieramy sie do parku. Jakis festyn jest podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny karmicie na żadanie??, Jak to u was wyglada ile ray dziennie albo mniej wiecej co ile dzieciaki wasze jedzą w dzien i w nocy ?? Moj mały dzis był nieco marudny ale w normie :)a teraz slodziutko sobie spi No i dzis sie do mnie tak strasznie usmiechał ze juz nie moge miec wątpliwości co do swiadomości tych usmiechów :D:D Cuuuuuuuudowne uczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINIu, no właśnie, orientujesz się, czy butelką też sie karmi na żądanie? Bo ja Lenkę tak własnie karmię. Dziś cyckała bardzo często po 50ml, albo i mniej. Ale była dosć grzeczna, sporo spała. Teraz usypia w łóżeczku przy rybkowej karuzelce. Śliczną ma muzyczkę. Ja uwielbiam jak Lenia sie śmieje. Tak całą sobą. A ostatnio upodobała sobie żyrandol dziadkow i też śmieje sie do niego radośnie. Komicznie to wygląda. Dziewczyny, kiedy prasujecie, gotujecie, pierzecie? Przy dzieciach, czy jak śpią, czy wieczorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka Już wróciłam, było super, Olek w sobote jak nakarmiłam go o 19 to spał do 0:30 przy głośniej muzyce, ognisku i ogromu ludziacjh. Dziecko aniołek móili ludzie, szkoda że on tylko taki przy gościach. w niedziele cały dzień na świeżym powietrzu oh spał, śmiał się robił kupki. Ale się najadłam truskawek aż mnie brzuch bolał po nich hhihihihihi. Miniu ja karmie na żądanie cyckiem i w ciągu dnia jest to co 2 godziny, a w nocy w zależności o której wstanie ostatnio jest to co 4 godziny, ale jak tylko się przebudzi ipłacze to dostaje cycka. Kiwi hmmm jak by tu odpowiedzieć na to pytanie. jak mąż wstaje o 6 rano to i ja z nim wstaje wstawiam pralkę, po 1,5h pralka piszczy wiec jak zasnę to mnie piszczenie obudzi. Obiad robię jak wracam ze spaceru, jak Olek jest już najedzony i śpi sobie smacznie, chyba że nie śpi i leży w leżaczku i patrzy co matka wyprawia żeby tylko zdążyć z obiadem na czas. Prasowanie wiczorem jak już maleństwo pójdzie spać. Spadam do wyrka bo zmęczona jestem świeże powietrze wiejskie męczy:) AAAA dziewzyny już wpiątek wyjeżdzam na działeczke na urlop na dwa tyg. zacznę już nas pakować w środe bo potem żebym czegoś nie zapomniała. Oh czy wszytsko spakuje??? Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi moj je z 12 razy na dobe wlasnie o 20 zjadł 40 ml ledwo ledwo o 21,40 20 ml i przed chwilką 30ml :( i martwie sie co bedzie w nocy ?? Podobno butelką tez karmi sie na żadanie ale od wczoraj staram sie go choc troche uregolowac - bo tak to nie wyrobie :) Czytałam ze zbyt czeste jedzenie dzieci karmionych piersia moze powodowac bole brzuszka podobne do kolkowych ze wzgledu na duza zawartosc laktozy we wstepnym pokarmie - i chyba dlatego moja siostra ma taki problem z dzieckiem Emikla wakacje - cudownie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi ja prasuje , sprzatam ewentualnie gotuje jak moje dzicie spi - niekiedy biore go jak jest spokojny i nie spi do prasowania albo do mycia naczyn - czasami zdarza sie ze przy tym usypia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej::) Masakryczny upał dzisiaj był u Nas,żal mi Mikołajka bo calutki mokrusieńki siedział na imprezie u moich dziadków.Non stop był przy cycku,bo tak mu sie pić chciało:( MINIU-ja podobnie jak Emilka karmię na żądanie i w dzień wychodzi tak właśnie co 2h a wnocy w zależności jak się obudzi,dzisiaj mi przespał nawet 6h:) KIWI-hmm ja to raz ugotuję obiad raz nie, czasami rano czasami po spacerze,pralkę włączam w dzień ,a prasuję przeważnie wieczorem jak oglaam jakiś serial lub film takie 2 w1.:D Mój Mikołajek juz coraz częściej nie chce sam siedzieć tylko chce,żeby siadać koło Niego,mówić do Niego więc też nieraz jem sniadanie 1h . Uciekam bo jestem strasznie zmęczona ,a jeszcze czeka mnie karmienie:) Aaaaa i stawim lampkę szampana ,bo dzisiaj moje 28 urodziny :D:D i Mikus kończy 2mc.:):) To papatki:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIU WSZYTSKIEGO NAJ NAJ NAJLEPSZEGO Z OKAZJI URODZINEK. ŻEBY CI MIKOŁAJEK PRZYNOSIŁ TYLE RADOŚCI CO DO TEJ PORY I JESZCZE WIĘCEJ. A SZAMPANA TO CHYBA PIKOLO WYPIJEMY OH DZIŚ W NOCY PRZEBUDZIĄŁM SIĘ BO COS MNIE TKNEŁO ŻE OLUSIOWI COŚ JEST NO I BYŁO MIAŁ SUCHY NOSEK AZ WYGLĄDAŁO TAK JAK BY SIĘ DUSIŁ. oH A Z RANA TO JUŻ MU WODA POLECIAŁA TAK WIEC PODEJRZEWAM ŻE TO PRZEZIENNBIENIE. AHHHHH WRACAM DO ŁÓŻKA BO JA TEZ COŚ KATAR MAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki! ANIU WSZYTKIEGO NAJ NAJ LEPSZEGO Z OKAZJI URODZIN SAMYCH SUKCESOW NO I CO NAWAZNIEJSZEZYCZE CI ABY MIKUS BYL ZDROWY I ZEBYS MAIALA Z NIEGO JAK NAJWIEKASZ POCIECHE W ZYCIU!!!!!! Pozatym sluchacjcie moja drogie Natusia dzisiaj przespala cala noc!!!!!!!!!!!!!!! SZOKKKKKK!!!!!!!!!! Jak ja polozylam spac o 20.00 to wstala o 5.00 potem zjadla a nie powiec cycochy mialam juz kwadratowe tak mnie bolaly ale zjala z jednego myslalam ze z obu pociagnie a tu z jednego odbicie i spac poszla i wstalysmy o 8.00 niezla jest cio?? :D :D Jezeli chodzi o karmienie to takie dziecko jak my mamay powinno jesc 7 razy na dobe ale moja Natusia je bardzo rzadko ale pytalam poloznej jak byla jakos dwa dni temu u nas czy to ok ze Natalaka potafi przespac od 5 do 6 godzin bez jedzenia w dzien (ostatnio na dzialce spala 6 godzin bez jedzenia i nawet jak sie obudzila to nie marudkowala tylko poczekala az jej przebralam pieluche i wziela sie do jedzenia) to polozna powiedziala ze musze miec bardzo wartosciowy pokarm i jej tak czesto nie potrzeba jesc. ale ogolnie to ona je co 4 godzinki czyli wychodzi na dobe tzn przez caly dzien i noc 6 karmien no czasem 5 jak tak dlugo pospi.. EMILKO---mam pytanie czy ta karuzelka co kupilas to faktycznie ten projektor tak ladnie swieci na cianie?? czy to tylko na obrazkach tak ladnie wyglada?? Kurcze mialam isc do sklepu kupic prezent dla taty ale sie tak rozpadalo ze nie wiem czy wyjde z domu wrrrr no nic moze przetanie to buziaczki dziewczynki do wieczorka papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniu---mam do ciebie prosbe przeslij jeszcze raz linka o tym ze dziecko nie powinno spac na poduszce bo nie wchodzi mi ta strona albo skopjuj jak mzesz to poczytam bo moja Natalko od prawie samegopoczatku na podusi spi fakt ze takiej bardzo plaskiej ale ma i nie wiem czy to zle polozna nic nie powiedziala ani lekarka jak byly u nas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINIU---juz znalazlam juz wiem o co chodzi zeby nie klasc na podusi bo dzicki jest trudno zmienic pozycje, ale jezeli o to chodzi nie mam z tym problemu bo Natalka sama pieknie sie przekreca a pozatym jak ja karie w nocy to zawsze najpierw ukladam na jednym boczku a potem na drugim praktycznie Natusia spi na boczkach no chyba ze w nocy sam z=sie obruci na plecyki... A wiecie co jeszcze na tej stronie eDziecko znalazlam instruktarz jak klasc dziecko do lozeczka lub fotelika i takie rozne filmikti tego pedriatry z tvn style pawła zawitkowskiego i wiecie co?? moja polozna dokladnie tak samo mi pokazywala jak klas Natusie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piniu ja nie kupiłam karuzelki z wyświetlaczem :(, mam łóżeczko turystyczne i do takich łóżeczek babeczki w sklapach mówią że nie ma a tak bardzo bym chciała:) podziwaim Natalkę że tak łądnie się przewraca my Olkowi tez próbujemy pokazywać co ma robic ale jakoś mu nei wychodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stoj lat stoj lat niech zyje zyje nam - a kto ?? ANIA wszystjkiego naj naj naj Pinia ja mam karuzelkę z projektorem :) i zeczywiscie super jest efekt na scianach i suficie ale tylko jak jest ciemno A co do podusi to spac nie powinna bo Niemowlęciu nie jest potrzebna poduszka. U progu życia jego główka najczęściej jest prawie tak samo szeroka jak barki. Najczęściej do ukończenia pierwszego roku dziecko może spokojnie spać bez poduszki nie tylko na plecach, ale nawet na lewym i prawym boku. Jeżeli widzimy, że podczas leżenia na boku główka niemowlęcia zaczyna opadać, to znaczy, że barki już się poszerzyły i możemy mu podłożyć mały, twardy, płaski jasiek. Jak podlozysz poduche to bedzie miala za wysoko głowkę co nie jest za dobre dla kręgoslupa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu, staruszko, wszystkigo naaaaaj, spelnienia wszelkich marzen i pociechy z synusia i meza:) co do poduszek to lenka spi na plaskiej poduszce. mysle, e od plaskiej nic kregoslupowi nie bedzie. moje dziecie znow od rana na rekach. jeszcze sniadania nie jadlam:( u nas szykuje sie zakrecony tydzien. duzo spaw do zalatwiania sie zebralo. lekarz, urzedy, jejku. a meza prawie w domu nie ma, bo sezon urlopowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko, ale fajne sa takie impezki z ogniskiem./ pieczone kielbaski, ziem,niaczki, mniam. i olus taki grzeczny. jej. zlote dziecko. podeslij zdjecia, jesli posiadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko, do turystycznego lozka nie da rady przyczepic karuzelki. jest dosc ciezka, duza. efekty wizuale niezle, ale dziecko, przynajmniej moje, nie zwraca na nie uwagi. muzyczka za to super, bardzo uspokaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu wszystkiego najlepszego!!!!!!!!!!! co do jedzenia to ja na zadanie karmie... w nocy nie karmie bo mala sie w nocy nie budzi... spi od 23 do 7-8 rano ale to i tak tylko na piers .... zje i spi dalej do jakiejs 10... a pozniej to tak co jakies 2 godziny je...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he Kiwi no własnie Ja dzis 2 godziny spalam - bo cos spac nie mogłam a pozatym maly sie pare razy budzil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny sama jestem w szoku bo moj marcin dopiero zaczal przesypiac noce jak mial 4 m-ce i juz wtedy na butle przeszlam wiec sie bardziej najadal... a mala tak pieknie spi juz od jakis 2-3 tygodni wiec to nie przypadek... tak wiem szczesciara ze mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu , Piniu zazdroszcze dzieciaczków - moj tez nawet grzeczny tylko jesc nie chce - po 30 ml zasypia :P i nie idzie go dobudzic - a potem po godzinie elegancko krzyczy ze głodny i nie zwaza na to czy to noc czy dzien :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dziewczyny za życzonka.:) U Nas kolejny dzień duchoty ,jest tak duszno i gorąco,żę nie ma czym oddychać normalnie. Dzisiaj mielismy aktywny dzień,mąż miał wolne więc pojechalismy na miasto ,obkupiłam Mikusia w bodziaki na ramiączkach,bo nie miał w ogóle takich. Teraz po prawie pól godzinnym płaczu po kąpieli i usypianiu smacznie śpi.NIe wiem czy się obudzi na karmienie o 23. Jej ,ale zaduch:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINIU---wiem wiem pisalam ci ze wkoncu udalo mi sie znalezc ten artykul na edziecko... moja Natusia jak KIWI spi na bardzo plaskiej podusi i mysle ze nic jej nie bedzie no i dla kregoslupa tez bo ona jesttaka ze prawie jej nie ma... MINIU---a tak swoja droga to ty nie ukladasz Bosyska wzyej??? pisalas ze tak czesto ulewa to dziecko musi wyzej lezec moja Natusa strasznie ulewala i jak ulkaladlam wyzej to sie polepszylo teraz juz wogole jest oki prawie nic a nic nie ulewa czasem sporadyznie a najczesciej jak tak bardzo gada lub se smieje to az jej sie uleje:P hehehe Oki zmykam ciekawe jaka bedzie dzisiejsza noc czy Natusia tak pieknie pospi jak dzisiaj oby oby!!! buziaczki na dobranoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie cos pobolewa brzuch :(tak jak na okres ,mam nadzieję,że go jeszcze nie dostanę!!!!:( Ucikam karmić małego.Spokojnej nocki zyczę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×