Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość betttinka

gres polerowany - łatwy w utrzymaniu?

Polecane posty

Gość gość
Chciałam się wypowiedzieć na temat gresu polerowanego, ponieważ kupiłam właśnie taki najtańszy jaki mieli w castoramie bardzo jasny i muszę wam powiedzieć że nie wymieniłabym ich na żadne inne . Nigdy !!! Jestem z nich bardzo zadowolona nie mam z nim żadnych problemów . A byłam przerażona jak przezytałam opinie na temat gresu. naprawdę polecam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie ! przecież podloga ma być ładna, ale nie można bawić się z każdą płytką. Podłoga z kafelek ma być czysta i ładna po przetarciu mopem z czystą wodą. Ciekawe jak długo będziesz mieć zdrowie i chęci do bawienia się z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wprowadzilam sie do domu i chyba wlasnie jest gres polerowany polozony na podlodze. Czarne duze blyszczace kafle. Tragedia! Koniec swiata! Po umyciu wyglada kiepsko, jesli wyszoruje wilgotna/sucha szmatka na kolanach to moze i jakos wyglada, ale... do pierwszej kropli! Moze inny kolor bylby latwiejszy w utrzymaniu, ale ciemnego nie polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam cały dól w gresie polerowanym 60 m2 (arena z ceramstic) wygląda swietnie i nawet nie mam problemu z myciem, plaski mop + woda+ jakikolwiek plyn i nie ma smug ale widac na tym kazdy pylek, kazdy okruch, kazdy włos, sto razy dziennie latam z miotłą a zimą to dopiero masakra bo jest pod tym podłogówka choc przyznam ze jak ktos obcy wchodzi do domu to robi oczy z zachwytu szczególnie w sztucznym swietle, jak sie zyrandol w podłodze odbija:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do mycia gresu polerowanego moja znajoma używa Spray Mopa z firmy Bona. Bardzo sobie go chwali. Gres prezentuje się bardzo ładnie i aż ciężko uwierzyć, że tak szybko go myje zawsze. Kilka razy na siłę próbowałem znaleźć u niej jakąś smugę, ale jak na złość nic więc chyba musi być dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ze swojego polerowanego gresu jestem bardzo zadowolona. Mąż co prawda impregnował go jakimś środkiem chyba o nazwie Dynasil, ale nie mam jakiś większych problemów z utrzymaniem czystości. Większość opinii o plamach jest chyba trochę demonizowana, nie wiem na ile działa impregnat ale czytając różne opinie na temat utrzymania polerowanego gresu chyba coś daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam gres polerowany ie drogi z praktikera bez wzorow, w całym moim nowym mieszkaniu, przedpokoj kuchnia i salon gres prawie bialy- śmietankowy, w pokojach beż. W łazience kolor czarny. Na nim najbardziej widać krople chociaż, nie brud. Ale nie zamieniłabym na nic innego. Choć nie powiem, maly odkurzacz czesto pod ręką... ale mycie szybkie, utrzymanie bardzo ok i efekt wizualny super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piggion
A pamiętasz dokładnie jakiej firmy masz gres? czy teraz to bez różnicy? Ja właśnie chciałam ciemniejszy ale skoro na nim więcej widać to chyba odpuszczę. W ogóle to myślałam o szarych gresach z ceramstic - tylko będę musiała się gdzieś do salonu przejechać bo marketach nie ma tego co na stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulkajot
jesli chodzi o gres polerowany to nie polecam w miejscach o wzmozonym ruchu w domu - po prostu bardzo latwo go zarysowac a wyglada to nieciekawie. piggion - ceramistic polecam bardzo maja naprawde dobre produkty. a skad jestes? moze ktos podpowie gdzie w twojej okolicy warto sie rozejrzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arles
polecam rozejrzeć się po mniejszych firmach. unikniesz olbrzymich marż nakładanych przez sieciówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego wybrałam gres szkliwiony do kuchni i na przedpokój: zero smug po myciu, jak coś się ciapnie/ rozleje, to nie zostają żadne plamy. A samo jego odkurzanie i mycie to przyjemność- rach, ciach i po sprawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piggion
Macie rację - przejechałam wszystkie markety w pobliżu i słabo. Nie wiem czy nie zamówimy płytek online. Już się zdecydowałam bierzemy loft ceramstic i dzięki za podpowiedź. Okazało się, że koleżanka też kładła gresy z ceramstic i jest zadowolona. Zresztą nie ma co szaleć, płytka to płytka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak pisze ulkajot, ktoś kiedyś na forum mi powiedział, że gres szkliwiony/polerowany może się rysować, dlatego lepiej nie kłaść go na przykład w przedpokoju holu, tam gdzie można nanieść piachu... ale fakt że ma gładką powierzchnię powinien ułatwiać mycie (tego już niestety nie wiem, bo nie mam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wróblewska
powiem wam, że faktycznie w internecie jest taniej. albo w mniejszych sklepach. różnice da się odczuć w kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kryśka1505
a polecacie jakieś sklepy internetowe? może coś stacjonarnie? jestem z pomorza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulkajot
kiedyś byłam na targach budowlanych i tam było stoisko firmy gdzieś z tamtych stron ale za nic nie mogę sobie przypomnieć co to była za firma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kryśka1505
fajnie by było jakbyś pamiętała nazwę bo chętnie bym podjechała w jakieś sprawdzone miejsce.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulkajot
nie jestem pewna ale to się chyba nazywało tani gres czy coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kryśka1505
już sprawdziłam i widze że są w Ługach więc to kawałek ode mnie.. ale widzę że w Redzie też są, a tam mam już bliżej więc może się wybiorę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulkajot
o właśnie oni wtedy opowiadali że będą też w Redzie otwierać nowy sklep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kryśka1505
dzieki za odp :) na pewno w przyszłym tygodniu wybiorę się do Redy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gres jest wygodny, nie ma co demonizować. U nas w rodzinnym domu gres z ceramstic już 5 lat i nie ma problemów. To na co warto zwrócić uwagę to nie kładź jasny fug. Ale znam histeryczne panie domu co to z mopem cały czas jeżdżą by gres się błyszczał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiałam się nad gresem, ale w sklepie www.alekafelki.pl doradzono mi na podłogę terakotę. Jest praktyczna i prosta w utrzymaniu. Sklep ma ciekawy asortyment a w dodatku jest taniej niż w konkurencyjnych sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ostatnio przymierzam się do remontu w kuchni i jak meble mam wybrane z http://verlani.com/ to problemem jest podłoga. Zastanawiam się, czy wybrać właśnie gres podłogowy czy postawić na jednolite panele, które też mam w salonie. Dodam, że mieszkam w kawalerce, dlatego każdy centymetr się liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zastosuj dwufazową technologię doczyszczania gresu: kwasowo-zasadową. Środkiem kwasowym usuniesz zabrudzenia pochodzenia mineralnego, a środkiem zasadowym pozostałe trudnozmywalkne zabrudzenia. W przypadku gresu polerowanego problematyczna może być fuga. W wielu przypadkach producenci zalecają impregnację płytek przed nałożeniem fugi. Jeśli tego się nie zrobi fuga wejdzie w pory znajdujące się w strukturze gresu i bedzie nie do usunięcia. https://www.grupapsc.pl/flormatik-gres-acid-lakma-srodek-do-doczyszczania-pobudowlanego-1l https://www.grupapsc.pl/flormatik-gres-alkali-lakma-srodek-do-czyszczenia-gresu-1l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam gres polerowany.efekt niesamowity mam od 8 lat.kuchnia przedpokój,łazienka na posadzkach oraz pomiedzy szafkami w kuchni.łazienka cała.jestem zadowolona.z gresem nie oszukasz czystości!! to fakt.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata45
Nie polecam gresu Ceramstic. Kupiłam pi erwszy gatunek, biały 60x60 aurora. Po otworzeniu pierwszej paczki 3 płyty maja poszczerbione boki. A to pierwszy gatunek.Od razu oddaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NIDY WIĘCEJ GRESU POLEROWANEGO !!! NIGDY !!!! Mam w salonie gres polerowany Paradyża, Mistral. Jasny beż w środku, obwódka brązowa. Pięknie to wygląda ... W KATALOGU !!! Od 7 lat szlag mnie trafia jak go myję. Próbowałem z 30 różnych mopów i wszystkie płyny, od najtańszych marketowych po najdroższe. Jako-tako wygląda wyłącznie w sztucznym podświetleniu. Gdy wyjdzie słońce i świeci - tragedia. Smugi, smugi, jakieś plamy jak po posypaniu mąką itd. TRAGEDIA. Odczekam jeszcze aż dziecko podrośnie i wymieniam cała podłogę na jakąś imitację desek, drewna itd (mam ogrzewanie podłogowe). Nie słuchajcie naganiaczy na gres polerowany ! Pięknie wygląda jedynie w katalogu. Utrzymanie go w jako-takiej czystości to mordęga i NIGDY NIGDY NIGDY nie bedziecie zadowoleni z efektu - wyglądu 'katalogowego' nie osiągnięcie. Jednym zdaniem - gres polerowany - TAK, ale jedynie dla wroga ! Niech on się z nim męczy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam posadzkę z polerowanego gresu w praktycznie całym mieszkaniu (oprócz sypialni i pokoju gościnnego) i ze swojej strony muszę przyznać, że mimo początkowej obawy nie jest wcale tak źle. Wystarczy, że używa się specjalnego płynu do mycia gresu i nie trzeba latać ze szmatą 3 razy dziennie : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×