Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Amarka

Ile razy usg w ciąży????????????????????????

Polecane posty

Gość Amarka

Dowiedziałam sie niedawno że w ciąży usg może byc wykonane max 3 razy bo tak naprawdę nie jest znany wpływ tego badania na malucha ??? Czy ktos wie czy to prawda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amarka
Czyżby nikt nic nie wiedział??? to moze powiedzcie ile razy to u was było???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorka23
ja jestem w 36 tyg i mialam juz 7 razy usg.w tym dwa w szpitalu i 5 jak poszlam prywatnie! i wcale niejest prawda ze usg zle dziala na dzidzie bo za kazdym razem pytalam sie gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja do 7 miesiąca miałam może ze 3 usg, ale od kiedy dostałam cholestazy i leżalam w szpitalu to miałam usg co tydzień by sprawdzać przepływy i stan dziecka, urodziłam w 41 tyg zdrową córcię, dziś ma prawie 2 latka i rozwija się fantastycznie. wszystko zależy od przebiegu ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martosia
Ja miałam usg właśnie trzy razy bo mój gin powiedział mi dokładnie to co Tobie że trzy razy to jest wystarczająco stwierdził że po co ryzykować zdrowiem malucha i zbyt często go oglądać ( wykonywał mi w 12 , 22 i 33 tygodniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja słyszałam różne opinie... że owszem, USG może nie być zdrowe dla malucha, ale jak by było robione zbyt długo za jednym razem... Też się spotkałam z opiniami, że tylko 3 razy. Z drugiej strony badania USG najlepiej pokazują, jak się dziecko rozwija, czy wszystko jest w porządku. Ja miałam robione USG na każdej wizycie, czyli 9 razy + 1 raz na porodówce. Po 23 tc miałam również robione KTG, przy każdej wizycie u lekarza. Córka urodziła się zdrowa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez o tym słyszałam że te trzy razy to jest wystarczające i właśnie tyle razy miałam robione , dodam że powiedziało mi to dwóch lekarzy . Pewnie jak ciąza jest w jaiś sposób zagrozona to jest inaczej ale w przypadku zdrowej wystarczą te trzy badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roznietobywa
ja mialam ok 9 razy usg, mysle ze bardziej szkodliwe jest to ze gin nie sprawdza podczas usg jak ma siedziecko gdy ciaza jest zagrozona niz to ze ktos powiedzial ze tylko 3x ja mialam tak czesto jak to bylo wymagane, ciaze mialam zagrozona, wiec co jakis czas gin zapraszal mnie na usg i wole czeste usg niz niewiedze ze cos dzieje sie z moim dzieckiem nie tak, zreszta to ze ciaze mam zagrozona dowiedzialam sie wlasnie z dodatkowego usg, na ktore sama sie zapisalam od razu dostalam skierowanie do szpitala, nie wiem jakby sie to skonczylo gdybym wtedy nie poszla na to usg z przeczuciem ze cos jest nie tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja tak samo slyszalam ze USG powinno sie zrobic 3 razy w 12tc, w 22tc oraz w 34tc. Ja mialam pierwsze USG w 12tc i zaraz za dwa dni mialam kolejne USG Genetyczne, ale w 22TC tez bede miala w przychodni i potem kolejne USG Genetczne prywatne wiec juz beda 4 a dalej zobacze ale tez slyszalam o tym ze powinny byc 3 ale kazdy lekarz ma inne zwyczaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROZNIETOBYWA ja dokladnie tak jak ty sama poszlam sobie na dodatkowe USG lekarz nic mi nie mowil ale kolezanki mi poradzily i sie zapisalam prywatnie ale na cale szczescie wszystko jest super jak narazie tfu tfu odpukac zeby nie zapeszyc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zależy od przebiegu ciąży - jeśli wszystko jest ok, to po co robić więcej? A jeśli nie jest ok - to lepiej zrobić o jedno usg za dużo niż jedno za mało - tak mi powiedział lekarz przy moim ostatnim usg. Ja miałam w ciąży 11 usg - trochę się naoglądałam mojego malucha, ale nikomu nie życzę tego stresu, kiedy lekarze straszyli, że dziecko ma hipotrofię... a urodził się zdrowy i wcale nie jakiś zabiedzony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guuuga
ja jestem w 2 2 tyg i mialam juz 3 razy robione , w 6 tyg ,11 tyg i 14 tyg , robialam usg bo ciagle bolal mnie brzuch i zle sie czulam , tylko wtedy dzidzius byl maly , zastanawiam sie zeby teraz w ciagu miesciaca zrobic nastepne usg ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj lekarz robil usg na kazdej wizycie plus dwie lub trzy w szpitalu-wizyty dodatkowe.twierdzi ze wiele chorob plodu mozna wykryc wczesniej i nawet zoperowac jeszcze w lonie matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to chyba zalezy od tego czy ciaza jest ok czy sa jakies powiklania, ja mialm tez 3 razy, ale u mnie wszystko bylo ok. lekarka nie pozwalala robic mi np tak zeby zobaczyc maluszka.nigdy nie poszlam sobie robic na wlasna reke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja nie mialam ani jednego
moja lekarka nie widziala powodu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwiaaa22
ja jestem w 22 tyg ciąży i chodzę teraz oczywiście na kasę chorych jak na razie miałam tylko jedno usg w 14 tyg jak poszłam potwierdzić że to na pewno ciąża i troszkę się obawiam czy nie za mało. A przy pierwszej ciąży co chodziłam prywatnie do ginekologa to miałam co 3tygodnie usg. I jaka w tym sprawiedliwość... szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
USG wykonane 3 razy to tylko zalecenia Polskiego Towarzystwa Go Ginekologicznego ergo nie mają pieniędzy na więcej ;) uważacie, że fale dźwiękowe mogą być szkodliwe? Ciekawe jakim cudem. Nie mylmy USG z promieniowaniem, które jest rzeczywiście szkodliwe. Z obserwacji zauważyłam, że jeszcze tylko ginekolodzy starej daty z pewną dozą niepewności głoszą tezę, że USG jest szkodliwe. Polecam artykuł a w szczególności ostatnie zdanie: http://www.ciazowy.pl/artykul,usg-w-ciazy-czy-czeste-podgladanie-szkodzi,1082,1.html Ja dotychczas byłam na USG 7 razy a pojutrze zaczynam 23 tydzień. Pewnie ze trzy razy jeszcze będę podglądała swojego synka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziwne, trzy razy wydaje mi się mało, ja chodzę prywatnie do ginekologa i mam usg robione na każdej wizycie, czyli co cztery-pięć tygodni, jestem na początku 7-mego miesiąca i miałam już 6 badań usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chodzę do lekarza prywatnie. jestem w 7 miesiącu a miałam już chyba z 9 usg. Mam robione usg na każdej wizycie a będąc w szpitalu miałam robione 2 usg tylko z kilkudniową przerwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem w 29 tyg i miałam juz 8 razy mam ciąże zagrożona wiec co dwa tyg od jakiegoś czasu robi mi USG. 3 razy to nie chodzi o to ze tyle razy jest bezpiecznie tylko tyle ci przysługuje na NFZ ja chórze prywatnie i jak inni nawet maja zdrowa ciąże nie zagrożona a chodzą prywatnie to maja na każdej wizycie robione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 razy sie robi na nfz dlatego ze tylko tyle moga usg nie jest szkodliwe , ja mam co 3 tyg na wizycie , moja kolezanka tez miala 3 razy bo chodzila na nfz a gdyby miala wiecej to przynajmiej by wiedziala ze urodzi dziecko z przepuklina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bylam ostatnio u lekarza i okazalo sie po ostatnim usg ze dziecko nie jest ulozone glowka do dolu. Mialam juz te podstawowe 3 usg na nfz. Lekarz zlecil zrobic jeszcze jedno usg okolo 35/36 tygodnia zeby zobaczyc czy polozenie sie zmienilo tyle ze prywatnie... co o tym myslicie? Skoro jest taka sytuacja to nie powinno byc normalnie na nfz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę że powinno... ja chodzę cała ciążę na NFZ 36 tydzień I mam na każdej wizycie usg.. więc to dziwne że nie chce Ci zrobić żeby sprawdzić położenie, przecież to ważne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To znaczy moj lekarz nie robi mi usg na wizytach. W przychodni do ktorej chodze tez nie robia usg, dostaje skierowanie do innej przychodni. Moze po prostu korzysta z okazji ze cos jest nie tak i specjalnie mowi zeby przyjsc prywatnie nie dajac wyboru... troche to chamskie ale tak to dla mnie wyglada..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja prowadziłam pierwszą ciążę w przychodni na NFZ i dr robił mi USG na każdej wizycie. Dodatkowo miałam jak raz leżałam w szpitalu z zapaleniem pecherza i przed tefo samego dnia kiedu urodziłam 2 razy. Raz w przychodni u mojego lekarza i na porodówce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam usg 11 razy w ciągu całej ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xxww
Dnia 21.01.2018 o 17:39, Gość gość napisał:

Ja miałam usg 11 razy w ciągu całej ciąży

I jak z dzieckiem?? Jak się rozwija psychicznie i fizycznie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×