Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

moon

Z jakiej wody robicie mlko dla swoich dzieci?

Polecane posty

Ja z Dobrawy lub Żywca 1,5 litra, ale widziałam w sprzedazy 5 litrowe Żywca i zastanawiam się czy to ta sama woda, bo na tej 1,5 l napisane, że nadaje się dla dzieci. Podobno z oligocenki nie można robic mieszanek, ponieważ skład mikroelementów i minerałów jest tam zmienny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja jestem do niczego
ja robiłam ze zwykłej, przegotowanej. jedno dostało łódzką a drugie krakowską;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwykłej. przegotowanej kranówy ;) no, ale to moje czwarte dziecko ;) pierwszemu robiłam wyłącznie ze świeżo otwartej i przegotowanej małej żywiec zdrój :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja robie
z kranowki i nawet jej nie przegotowuje, po prostu nalewam do butelki ciepla wode z kranu, wsypuje mleko i gotowe. Dodam, ze mamy bardzo dobra kranowke, bez chloru itp. Moje dziecko ma 7 miesiecy, odkad skonczylo 3 miesiace karmie butla i jakos nigdy nie mialo biegunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z kranu
dajesz nieprzegotowaną ????????????????????????? przecież różne bakterie tam są :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja robie
No pewnie, ze w kranowce sa bakterie, ale jakos nie widze, zeby szkodzily. Tu, gdzie mieszkam wszystkie dzieciaki dostaja mleko na kranowce, ktorej nikt nie przegotowuje i maja sie bardzo dobrze. Wlasciwie lekarze i polozne zalecaja przegotowywanie wody tylko przez pierwsze dwa miesiace zycia malucha. Jak moja mama w Polsce zobaczyla jak robie mojemu maluchowi butelke to malo zawalu nie dostala :) Zaczela panikowac, ze pewnie dostanie biegunki. Gdy po tygodniu moje dzicko nadal mialo sie dobrze, troche sie uspokoila :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eee ja bym sie nie napila wody nieprzegotowanej... mimo ze mam ze studni i badana i z filtrami i wogole to bym sie nie napila! a co dopiero dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podobno do conajmniej
pól roku trzeba przegotowywac wodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ika Tika
Ja kupuję wodę Gerbera, można ją dawac bez przegotowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mokitaa
ja też z Gerbera, najpewniejsza jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość giraffa
ze zwykłej przegotowanej wody z czajnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z kropli beskidu . ale ponoc jest zła bo ma za malo czegoś tam w składzie , ale to jedyna po której moje dziecko nie ma biegunek :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obecnie (mała ma prawie rok) z przegotowanej mineralnej, takiej która jest w danej chwili na promocji. Prze pierwsze mies karmienia butlą, podawałam żywiec, krople beskidu, nsetle. Nigdy, nawe starszemu dziecku nie podała bym nieprzegotowanej kranówki, bo sama takiej nie piję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja używam przegotowanej żywiec zdrój ale mam watpliwości po przegotowaniu latają takie drobne białe "śmieci" wiem że to wytrąca się wapń, nie wiem tylko czy to dobrze czy żle. Normalnie tego nie widać tylko pod światło A czy wody min,źródlane których używacie są krystalicznie czyste po przygotowaniu i czy sprawdzałyście pod światło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noce i dnie
Tylko i wyłącznie na Gerberze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nestle lub gerber. Dla małych dzieci powinna byc woda o niskiej zawartości sodu, dlatego żywiec odpada. warto sprawdzać na etykecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trewqa
to sprobujcie wode PRIMAVERE z dzidziusiem na butelce moj maly tylko na tej JEST REWELACYJNA I DOSTEPNA ROWNIEZ W 5 L.:-) a juz ma roczek jak skonczyl 7 miesiecy to zaczełam mu gotowac w czajniku kranowke dopiero ale NIGDY BYM NIE DALA KRANOWY CIEPŁEJ I MLEKO DO TEGO MASAKRA dziwni są nie którzy i szkoda maluszka:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My używamy Gerbera-nie trzeba gotować. Słyszałam,że lepiej nie kupować dużych baniaków, bo taka otwarta woda nie powinna być używana dłużej niż 48h i musi być przechowywana w lodówce, a ten baniak to ciężko wepchnąć do lodówki:)Gotowana mineralna też nie jest polecana dla małych dzieci,już lepsza gotowana kranówa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My używamy Gerbera-nie trzeba gotować. Słyszałam,że lepiej nie kupować dużych baniaków, bo taka otwarta woda nie powinna być używana dłużej niż 48h i musi być przechowywana w lodówce, a ten baniak to ciężko wepchnąć do lodówki:)Gotowana mineralna też nie jest polecana dla małych dzieci,już lepsza gotowana kranówa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerber bez gotowania,a jesli mi zabraknie to zywiec zdroj 1,5 l ale wtedy z przegotowaniem.pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mineralna nieprzegotowana i nigdy nie gotowalam, nawet jak corka byla noworodkiem, biegunki nigdy z tego powodu nie miala:) dodam ze to z aprobata pediatry, jak mu powiedzialam ze w Polsce wiekszosc mama gotuje mineralna to zrobil wielkie oczy i malo mnie smiechem nie zabil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×