Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziubassek

ciążowe staranka

Polecane posty

Matyysha!!! wielki szacun!! masakra co musiałaś przeżyć. Moja kuzynka ostatnio tez miała wywoływany poród i mówi, że potwornie bolało chociaz to juz był jej drugi poród! Dlatego tego boje się najbardziej...obym miała normalne, naturalne skurcze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heloł dziewczynki :) Dafi schody gorący prysznic i lewatywa spowodowały skurcze i w niecałe 2 godziny było po wszystkim :)Trzymam kciuki 👄 a Titek ma urlop od kafeterii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja skurczy nie miałam w ogóle. po prostu lekarz stwierdził, że najwyższa pora urodzić i takim sposobem zrobił wszystko aby tak się stało. najgorsze chwile w życiu. na szczęście już za mną ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli dobrze zorientowałam sie na marcówkach to w takim razie możemy składać gratulacje Majeczce123, która urodziła synka chyba wczoraj! Czekamy na wieści:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanna dobrze wyczytałaś :) Na NK już są zdjęcia :) Cudny Kacperek. Majeczka jeszcze raz ❤️G❤️R❤️A❤️T❤️U❤️L❤️A❤️C❤️J❤️E ❤️ wpadnę później z nową tabelką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka pisze do tych co jeszcze nie wiedza,ze wczoraj (10.02.2010) Majek urodziła Kacperka 3210g 54 cm Aniu jak bedziesz to wpisze do tabelki:) ciesze sie bardzo:) Cebulciu Kubus tez szczypiorek wazy ok 8kg, dokladnie nie wiem bo dawno byl zazony... boi sie sam puscic. Dafi ojejku ty juz po terminie? jak ten czas leci, ledwo pisalas,ze zaszlas w ciaze:) mam nadzieje,ze juz sie cos ruszylo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majek Gratuluję SYNKA! Aby był całym waszym życiem i żeby zdrowo się chował!!! GRATULUJĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwussx
polecam fajną stronkę z której można ściągać dużo fajnych plików filmów, zdjęć, muzykę, a także zarobić pieniądze. Klikając w poniższy link http://chomikuj.pl/?page=175369

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to tabeleczka :) ❤️🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻❤️ 🌻NICK .........WiEK...MIEJSCOWOŚĆ......POTOMSTWO.........OSTAT.@ 🌻Schering.......36.....Wrocław............................................... 🌻Wiola30........30.....Kuj.-Pom............Angela 7lat.................... 🌻Bolerka34......34.....Warszawa............................................. 🌻Kama26.........27.....dolnośląskie.......................................... 🌻KaRoooLiNa22..23.....lubelskie............................................. ❤️🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻❤️ 🌻...........................ZACIĄŻONE...........................termin porodu 🌻Dafodilek ........29.....Wrocław.....Karolek 1roczek......ciąża.....07.02.10 🌻Kamila220579....30.....Niemcy...............................ciąża.....14.03.10 🌻Dori78.............30.....Włocławek...........................ciąża.....30.03.10 🌻Hanna22...........23.....Wrocław.............................ciąża.....19.04.10 🌻Minia 24...........24.....Częstochowa........................ciąża.....14.06.10 ❤️🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻❤️ 🌻.................Płeć / Planowane imiona dla dzidziusiów..................... 🌻Dafodilek...............Zosia 🌻Kamila220579...........Marcysia ❤️🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻❤️ 🌻.........................SZCZĘŚLIWE MAMUSIE................................... 🌻Mar—gerita....27..Warszawa................synek ur. 16.06.08 🌻Madziulek81...27..Gdańsk...................Kacperek ur.17.06.08 – 2380g 45cm 🌻Sylwia .........29..Trójmiasto...............Natalka ur. 20.06.08 – 3690g 54cm 🌻Demiluna......28..Anglia......Wiki 5 l......Julian ur. 27.06.08 – 3640g 🌻Harbatka......29..Warszawa.................Bartuś ur. 27.06.08 – 3300g 54cm 🌻Agital..........27..Żywiec.....................Piotruś ur.18.07.08 – 3450g 58cm 🌻Avinion........30..Kraków....................Martynka ur. 08.08.08 – 3700g 54cm 🌻Koug...........35..Opole..Michał 13,Ola 9..Emilka ur. 23.08.08 – 3245g 54cm 🌻Dafodilek .....28..Wrocław...................Karolek ur.12.09.08 – 3400g 🌻Kasika1........23..Rzeszów...Kacper 5l.....Karolinka ur. 22.10.08 – 3300g 50cm 🌻Mania23........24..Warszawa................Szymonek ur. 17.11.08 – 2600g 52cm 🌻Fisia**..........31..śląskie....Marta 5 lat...Bartuś ur.10.12.08 – 2640g 52cm 🌻Validos27......29..Kraków....................Maksymilian ur.18.12.08 – 3480g 56cm 🌻Maliwina29....30..Warszawa.................Hubert ur. 28.12.08 – 2700g 50cm 🌻AniKa*.........28..Irlandia...Weronisia 4l...Basia ur. 28.12.08 – 2910g 49cm 🌻Agi37...........38..Warszawa.................Paulinka ur. 31.12.08 – 3000g 52cm 🌻Banitka27......27..Koszalin...................Bruno ur. 03.01.09 – 3700g 57cm 🌻Kołderka*......24..Żyrardów..................Julia ur. 07.01.09 – 4200g 54cm 🌻Nuczka.........28..podlaskie..................Zosia ur. 20.01.09 🌻Cebulka30.....30..Piotrków Tr...Nadia 8l...Norma ur. 21.01.09 – 3350g 54cm 🌻Robur..........31..Zach.pom...Daniel 8 l....Milena ur. 26.02.09 – 3550g 🌻Dziubassek....23..Trójmiasto................Kubuś ur. 27.02.09 – 2530g 47cm 🌻Basiunia*......29..śląsk......Szymon 5 l.....Miłosz ur. 14.04.09 – 3750g 56cm 🌻Titowa1.......29..Irlandia.....................Laura ur. 19.06.09 – 2170g 45cm 🌻MM_Jadziunia.32..Opole.......Jaś 4 l.......Maria ur. 27.08.09 – 3160g 55cm 🌻Motylek55555..29..Poznań....................Antoś ur. 22.11.09 – 4560g 61cm 🌻Tyllkaaa........19..Dzierżoniów..............Dominik ur. 03.12.09 – 3520g 55cm 🌻Softis...........32..podkarp..Weronika 6 l..Milena ur. 26.12.09 – 3100g 56cm 🌻Matyysha.......28..lubelskie..................Filip ur. 04.01.10 – 3970g 59cm 🌻Asik79.........30..Trójmiasto..Kacperek 4l..Filip ur. 13.01.10 – 4840g 60cm 🌻Majek123......24..Zakopane..................Kacperek ur. 10.02.10 – 3210g 54cm ❤️🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majek GRATULACJE KOCHANA❤️ buziaki dla Kacperka i niech się chowa zdrowo i rosnie na pocieche🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki pierwsza sprawa czy któraś chętna na spotkanie pomiędzy 26.03. a 07.04??? będę w Polsce. Weronika dziś mnie zapytała w drodze do szkoły czy pamiętam tego małego Maksia i gdzie on teraz jest i czy go znów odwiedzimy, także Validosku chyba nie masz wyjścia haha ;) Moja starsza córka rwie się do Twojego syna a młodsza nie wiem bo jeszcze niewiele mówi ;) Jadziunia może tym razem uda nam się spotkać?? A tak poza ty Validosku to mam nadzieję, że obejdzie się u Was bez szpitala... i Maksiowi te napady duszności przejdą no a co do alergii... chyba będziecie musieli nauczyć się z nią żyć ale z tego co pisałaś to już jakieś doświadczenia macie w tym temacie. A jak tam Twoje zatoki??? Dafi ja nie wierzę! Ty już po terminie???!!! Nie tak dawno znalazłam smsa od Ciebie "Cześć nazywam się Karolek..." kurcze jak ten czas szybko leci... Trzymaj się i daj czas małej Zosi sama zdecyduje. Życzę Ci jednak by zbyt długo Mała nie trzymała Cię w napięciu :) Matyysha przytulam Cię mocno za to co przeszłaś. Na szczęście teraz Filipek wynagradza Ci wszystkie trudy i cierpienia. Minia trzymam kciuki by leczenie było szybkie i skuteczne i by reszta ciąży przebiegała już tylko sielankowo :) Dori ja słyszałam, że niektóre kobiety pół ciąży nieraz z rozwarciem chodzą a dzieci czasem rodzą się po terminie tak więc głowa do góry. Wszystko będzie OK! Cebulka Twoja Normusia już biega? Baśka się boi nie wiem czego, za rączkę owszem nawet chodzi swobodnie gdy wie że trzymam ją np. za kaptur (czyli właściwie nie trzymam ją wcale) ale żeby tak z własnej inicjatywy zrobić kroki to nieee widocznie jeszcze nie jej czas. Zazdroszczę Ci tego własnego domku :) Koniecznie muszę Was kiedyś nawiedzić! Dziubassku jak tam Kubunia? Lepiej już? Basia moja to też chudzinka, ledwo co 9 kg waży! Asik zgadzam się z Tobą. Czas mknie nieubłagalnie. To masz małego żarłoczka w domu :) nic się nie martw że dokarmiasz skoro Mały tego potrzebuje to niech tak będzie :) To super że Kacperek taki pomocny i podoba mu się rola starszego brata :) Jak się patrzy na zgodne rodzeństwo to aż się serce raduje! Koug 🖐️ no Titek chyba na dłuższy urlop bezpłatny od kafe się wybrała. I niech mi się tu nie zasłania brakiem weny itd! Chyba muszę ją pociągnąć za ucho ;) A Fisia co porabia? Znowu teściową maltretuje?? :P Zmykam bo się rozpisałam. 😘 4 all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Wczoraj mialam male kongo w domu... Kacperek mial jelitowke (my z M mielismy dwa dni wczesniej)a co za tym idzie wymiotowal i mial wysoka goraczke, a moj najmlodszy slodziak jak wstal o 7 rano tak do 22 nie mogl zasnac glebszym snem. Byly chwilowe drzemki, ktore trwaly max 15 minut, no i oczywiscie caly dzien przy cycuszku :) Myslalam ze sie wykoncze!!! W nocy bylam nieprzytomna i nawet nie syszalam placzu Filipka. Dobrze ze warte pelnil M. Dzisiaj jest juz lepiej. Nie wiem czy to skok rozwojowy ktory jest miedzy 3-4 tyg. czy moze go tez cos w brzuszku krecilo.Polozna powiedziala ze nie powinno go chwycic bo jest karmiony piersia. Ach zawsze jakies swinstwo sie przyplacze :( Teraz zasnely mi chlopaki, ciekawe na jak dlugo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItajcie! Zosia urodziła się 10.02. o 2.55 rano. Ważyła 3430g i miała 56 cm. 10 pkt w skali Apgar :) Zdrowa i silna! Aniu, jak będziesz wpisywać do tabelki, to dopisz u KArolka że miał 55cm, bo tej informacji zabrakło wcześniej. Wszystko poszło dobrze i przede wszystkim szybciutko. O 23 złapały mnie pierwsze słabe skurcze, wcale nie byłam pewna czy to porodowe, bo czasem przepowiadające były mocniejsze, no ale zaczęłam liczyć odstępy, no i już jakąś tam regularność można było złapać. Pomyślałam sobie, ze nawet jak ustaną, to i tak warto pojechać do szpitala i sprawdzić co i jak. Przed pierwszą na izbie przyjęć, lekarz mówi NIE MA rozwarcia! 0, null, zero... Myślałam, ze się załamię... Ale w związku z tym, ze skurcze miałam co 3 min i już dosyć silne, to jednak wzięli mnie na porodówkę. JA się spodziewałam porodu co najmniej do rana. NIkt się nie śpieszył, miałam mieć podany antybiotyk podczas porodu, bo miałam infekcję GBS. Antybiotyk podany miał być dla ochrony dzidziusia przed zakażeniem najlepiej 4 godziny przed rozwiązaniem, lub więcej. MIałam podany przed 2.00. Wczesniej to durne KTG, które miało trwać 20 min, a trwało pół godz. Po 2 weszłam pod prysznic i nie chciałam z niego wyjść, w końcu o 2,40 przyjechała moja umówiona położna i mnie zaprosiła na badanie, a ja w tym momencie czułam już na prawdę duży ból i do tego (uwaga!) zaczynały mi się skurcze parte! Wychodzę spod prysznica i jej mówię, ze nie wejdę na łóżko do badania.Wieszałam się na męzu przy skurczu i ona mnie zbadała na stojąco i mówi do mnie 9 cm! Parte były nie do opanowania. Szybko zdecydowałam, ze rodzę na stołeczku porodowym, a nie na łóżku. Kilka minut później Zosia była na świecie! Wody odeszły dopiero podczas parcia. Piotrek mnie obejmował z tyłu, Zosię położyli mi na brzuchu i tak sobie siedzieliśmy jeszcze trochę czasu. Pępowina też odcięta była dopiero później, wiec wszystko się przetętnilo do Zosi. Dla porównania, poprzedni poród zaczął się o 23 chluśnięciem wód płodowych, trwał do 7 rano, koło 5 dostałam znieczulenie zewnątrzoponowe, wiec tych najgorszych bóli nie czułam. Poprzednio parte mnie tak nie bolały, tylko rozciąganie krocza. TEraz bolały,ale na szczeście to trwało krótko. Poprzednio musiałam rodzić na łóżku w pozycji półleżącej i było mi o wiele ciężej wyprzeć dziecko. TEraz ono w zasadzie samo się urodziło, prawdopodobnie dzieki pozycji siedzącej, a może przez to, ze nie miałam znieczulenia. NIe byłam nacięta ani wcześńiej, ani teraz, nie pękłam. Wczesniej dosłownie kłóciliśmy się z położną, zeby nie nacinała. Lekarz był wielce zdziwiony, ze nie pękłam. Dla ciężarówek, wcześniej stosowałam masaże z olejków i ćwiczyłam mięśnie Kegla. TEraz nawet by nie było czasu żeby naciąć, ale i tak byliśmy umówieni z położną, zeby chroniła krocze. Niestety po obu porodach pojawiły się hemoroidy i od razu odpowiadam Dori że u mnie po kilku dniach stosowania Posterisanu (czopki i maść) już się wszystko unormowało. Polecam ten środek. Co do nacięcia, to dziewczyny w ciąży - nie dajcie się naciąć! Najlepiej wcześniej masujcie krocze i cwiczcie, a wszystko bedzie dobrze. Niestety w szpitalach często stosują nacięcie niepotrzebnie, przekonałam się o tym po doświadczeniach moich, koleżanek i 2 szwagierek. I jeszcze jedna rada dla ciężarówek, przypilnjcie lekarzy, zeby zrobił odpowiednio wcześnie ten posiew na GBS, czyli paciorkowca typu B. Ja nie wiem, czy to jest częste zakażenie podczas porodu, ale podobno groźne dla dzidziusia. Ja się bardzo bałam. Potem robione było w szpitalu badanie CRP u dziecka, zeby wykluczyć zakażenie i na szczeście wszystko dobrze. No ale się rozpisałam... nie zanudziłam was? Korzystając z okazji chciałabym pogratulować Majek! Urodziłyśmy w ten sam dzień, co za przypadek! :) Gratuluję serdecznie, mam nadzieję, że również miałaś szybki poród. Dziecko to wcześniaczek? bo duże jak na przedterminowego dzidziusia :) Cebulka, ja własnie chciałam za wszelką cenę uniknąć wywoływania, bo słyszałam, ze czasem te porody są trudniejsze. Jak wywoływać to naturalnie. Matysha, jeszcze raz ukłon w twoją stronę. Przy następnym porodzie trochę się pokłóć z tymi bałwanami w szpitalu. Buziak! Hanna, jeśli chcesz rodzić we Wrocławiu, to mogę ci powiedzieć jak jest na Kamieńskiego i polecić położną. Jak coś, to pytania na maila. :) Poza tym wam wszystkim życzę wszystkiego najlepszego z okazji Walentynek!! ❤️ Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dafi ❤️G❤️R❤️A❤️T❤️U❤️L❤️A❤️C❤️J❤️E❤️!!!! To się Zosieńka uwinęła :) A Ty już dwa razy widniejesz w naszej tabelce :) Odezwę się w wolnej chwili a narazie 😘 4 all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
❤️🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻❤️ 🌻NICK .........WiEK...MIEJSCOWOŚĆ......POTOMSTWO.........OSTAT.@ 🌻Schering.......36.....Wrocław............................................... 🌻Wiola30........30.....Kuj.-Pom............Angela 7lat.................... 🌻Bolerka34......34.....Warszawa............................................. 🌻Kama26.........27.....dolnośląskie.......................................... 🌻KaRoooLiNa22..23.....lubelskie............................................. ❤️🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻❤️ 🌻...........................ZACIĄŻONE...........................termin porodu 🌻Kamila220579....30.....Niemcy...............................ciąża.....14.03.10 🌻Dori78.............30.....Włocławek...........................ciąża.....30.03.10 🌻Hanna22...........23.....Wrocław.............................ciąża.....19.04.10 🌻Minia 24...........24.....Częstochowa........................ciąża.....14.06.10 ❤️🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻❤️ 🌻.................Płeć / Planowane imiona dla dzidziusiów..................... 🌻Kamila220579...........Marcysia ❤️🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻❤️ 🌻.........................SZCZĘŚLIWE MAMUSIE................................... 🌻Mar—gerita....27..Warszawa................synek ur. 16.06.08 🌻Madziulek81...27..Gdańsk...................Kacperek ur.17.06.08 – 2380g 45cm 🌻Sylwia .........29..Trójmiasto...............Natalka ur. 20.06.08 – 3690g 54cm 🌻Demiluna......28..Anglia......Wiki 5 l......Julian ur. 27.06.08 – 3640g 🌻Harbatka......29..Warszawa.................Bartuś ur. 27.06.08 – 3300g 54cm 🌻Agital..........27..Żywiec.....................Piotruś ur.18.07.08 – 3450g 58cm 🌻Avinion........30..Kraków....................Martynka ur. 08.08.08 – 3700g 54cm 🌻Koug...........35..Opole..Michał 13,Ola 9..Emilka ur. 23.08.08 – 3245g 54cm 🌻Dafodilek .....28..Wrocław...................Karolek ur.12.09.08 – 3400g 55cm 🌻Kasika1........23..Rzeszów...Kacper 5l.....Karolinka ur. 22.10.08 – 3300g 50cm 🌻Mania23........24..Warszawa................Szymonek ur. 17.11.08 – 2600g 52cm 🌻Fisia**..........31..śląskie....Marta 5 lat...Bartuś ur.10.12.08 – 2640g 52cm 🌻Validos27......29..Kraków....................Maksymilian ur.18.12.08 – 3480g 56cm 🌻Maliwina29....30..Warszawa.................Hubert ur. 28.12.08 – 2700g 50cm 🌻AniKa*.........28..Irlandia...Weronisia 4l...Basia ur. 28.12.08 – 2910g 49cm 🌻Agi37...........38..Warszawa.................Paulinka ur. 31.12.08 – 3000g 52cm 🌻Banitka27......27..Koszalin...................Bruno ur. 03.01.09 – 3700g 57cm 🌻Kołderka*......24..Żyrardów..................Julia ur. 07.01.09 – 4200g 54cm 🌻Nuczka.........28..podlaskie..................Zosia ur. 20.01.09 🌻Cebulka30.....30..Piotrków Tr...Nadia 8l...Norma ur. 21.01.09 – 3350g 54cm 🌻Robur..........31..Zach.pom...Daniel 8 l....Milena ur. 26.02.09 – 3550g 🌻Dziubassek....23..Trójmiasto................Kubuś ur. 27.02.09 – 2530g 47cm 🌻Basiunia*......29..śląsk......Szymon 5 l.....Miłosz ur. 14.04.09 – 3750g 56cm 🌻Titowa1.......29..Irlandia.....................Laura ur. 19.06.09 – 2170g 45cm 🌻MM_Jadziunia.32..Opole.......Jaś 4 l.......Maria ur. 27.08.09 – 3160g 55cm 🌻Motylek55555..29..Poznań....................Antoś ur. 22.11.09 – 4560g 61cm 🌻Tyllkaaa........19..Dzierżoniów..............Dominik ur. 03.12.09 – 3520g 55cm 🌻Softis...........32..podkarp..Weronika 6 l..Milena ur. 26.12.09 – 3100g 56cm 🌻Matyysha.......28..lubelskie..................Filip ur. 04.01.10 – 3970g 59cm 🌻Asik79.........30..Trójmiasto..Kacperek 4l..Filip ur. 13.01.10 – 4840g 60cm 🌻Dafodilek .....29..Wrocław..Karolek 1rok...Zosia ur. 10.02.10 – 3430g 56cm 🌻Majek123......24..Zakopane..................Kacperek ur. 10.02.10 – 3210g 54cm ❤️🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogromne gratulacje dla świezych mamuś :) oby wasze dzieciaczki zdrowo się choały buziaki dla dzieciaczków...:) i dla dzielnych mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dafi!!!! Serdeczne GRATULACJE:):):) Marzę o tym by mieć tak szybki poród jak Twój:) Ja prawdopodobnie w środę będę miała już ostatnią wizytę u naszego lekarza i raczej nie będę rodziła we Wrocku, no chyba, że coś pójdzie za wcześnie. Dlatego dobrze wiedzieć gdzie najlepiej rodzić i u jakiej połoznej, więc gdyby cos to się do ciebie odezwę. Bo u nas w ostatnim tyg wiele sie wydarzyło:) tak jak chcielismy mój M dostał pracę w naszych rodzinnych stronach i za miesiąc się przeprowadzamy do naszego domku w okolice Raciborza. Bedzie mi brakować pewnie Wrocławia ale tak własnie chcielismy. pozdrawiam Wszystkie Mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dafi wielkie gratulacje!!! Wreszcie tulisz swoje maleństwo do siebie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł dziewczyny :) Widze ze u was duzo sie dzieje ehh :) Podczytuje wiec jestem na bierzaco tylko mam prodblemy z wysyłaniem postów nie wiedziec czemu ;-/ Gratuluje na ppoczatku wszystkim mamusia świerzo upieczonym Dori ja rozwarcie maiałam 2,5tyg przed terminem a wkoncu urodziłam tydzien pożniej :P to nie ma regóły z takim rozwarciem mozesz jeszcze dłuugo chodzic wiec spokojnie :) u nas dobrze :) mały w nocy przesupia ok8-9 godz wiec nie narzekam heh. Ale ostatnio tj we wtorek trafilismy do szpitala bo mały miał biegunke i wymioty;-0 niestety okazało sie ze ma rotawirusa i adenowirusa :( masakra wyszlismy dopiero w piatek ;-9 najgorsze ze moj maz jest na delegacji w warszawie i byłam z tym wszystkim sama ;( nie mowie o rodzicach i tesciach ale oni to nie maz. jednak wiem od kogo sie zaraził 2tyg temu bylismy u teściów a nikt nam nie raczył powiedziec ze jest u nich kuzyn Dominika z biegunka ;-/ i to raczej w 100 % nasz maluch załapał to świnstwo! a szwagierka z tamtym malym tez byla w szpiatalui jej powiedzieli ze to grypa żoładkowa ale czesto tak sie mowi na rotawirusa choc z grypa nie ma nic wspolnego! Nawet nie wiecie jaka jestem zła na teściów ze nas nie uprzedzili!! choc nie powiem tesciowa mi pomogła jak byłam w szpitalu.to tak mniej wiecej w skrócie. Pozdrawaim was goraco buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dafi Wielkie gratulacje❤️ ucałuj Zosieńkę:-) a widzisz jednak miałaś szybciutkii poród:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dafi czytajac Twojego posta przypomnial mi sie moj problem z porodowki zwiazany z paciorkowcem...Ja posiew mialam robiony w 36 tc i wyszedl pozytywny, dlatego ginekolog uczulal abym upomniala sie o antybiotyk jak przyjade rodzic.I tak sie upominalam kilka razy az polozna sie smiala i uspokajala mnie ze musimy poczekac na decyzje lekarza. A stary konowal powiedzial ze wymaz jest stary (robiony 3 tygodnie temu) i niewazny i nie pozwolil podac antybiotyku. Nalegalam i polozna uzyskala zgode od innego lekarza i wreszcie dostalam, ale nie 4 h przed tylko 2. Po porodzie Filip mial robiony posiem z ucha i czekalismy 3 dni na wyniki. Wiem co przeszlas bo mnie lekarz pediatra jeszcze powiedzial tak :"Prosze obserwowac dziecko w ciagu 24h wszystko sie wyjasni..."!!! No na szczescie wszystko skonczylo sie dobrze, ale stres jaki przezylam w szpitalu nie da sie opisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dafi :) GRATULACJE!!!! no, no ... 10 pkt w skali Apgar :) Super! Wszystkiego dobrego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak patrze na naszą tabelkę i już powoli się "kurczy", Kamilka teraz Twoja kolej:) jak sie czujesz? ja tam nie mam przeczucia ale mój M twierdzi, że urodzę przez Święta a najlepiej 4.04- bo wtedy on ma też urodziny...no ale zobaczymy bo to nie jest tak na zawołanie:) Miłego dnia!! u nas wyszło słońce i zaraz wychodzę na spacer, złapać troche witraminki D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane :) Byłam dzisiaj na wizycie u lekarza i trochę się przestraszyłam :( Pomimo tego że to dopiero albo już :) koniec 34 tc pobrał mi dzisiaj wymaz z szyjki macicy i dał skierowanie na monitoring do szpitala na przyszły poniedziałek. Powiedział że powinien zlecić te badania w 36 tc ale moja ciąża zważywszy na poronienia jest wysokiego ryzyka i dlatego wcześniej. Stwierdził też, że on byłby za cesarskim cięciem (jest to drugi lekarz który to powiedział, wcześniej jak byłam na ostatnim USG lekarz też stwierdził, że on by widział cesarkę u mnie). Jednak mój lekarz nie pracuje w szpitalu, więc zostawia podjęcie decyzji lekarzom ze szpitala. Pomyślicie pewnie że jestem głupia, że wolałabym rodzić naturalnie, ale tak... wolałabym rodzić naturalnie. Wiem że to lepsze dla dzidziusia... Muszę jednak zaufać lekarzom, no bo kto, jeśli nie oni wiedzą co będzie najlepsze dla mnie i maluszka :) Acha, powiedział definitywnie, że maluszek już się mocno "pcha", więc urodzę wcześniej, ale do 36 tc powinnam dociągnąć, a może troszkę dłużej. Całe szczęście, że w zeszłym tygodniu uszykowałam w sumie już całą wyprawkę :) Zostały tylko do kupienia drobiazgi kosmetyczne i w aptece. Teraz skoro Szymonkowi się spieszy na ten świat, nie pozostało mi nic innego jak czekać na niego :) Pozdrawiam i całuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dori dlaczego uważasz, że to lepsze dla Maluszka? Czy dla mojego Synka poród naturalny był lepszy? I dlatego ma pęknięty obojczyk, który źle się zrósł??? Czy to wyszło Mu na lepsze? Następnym razem zrobię wszystko żeby mieć cesarkę, przynajmniej dziecko się nie męczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja:) Majeczku garuluje synka:) naprawdę piekny:) AniuK zapraszamy:) zawsze do Krakowa;) mały nie mówi ale teskni za tymi gwiazdeczkamI;) mały juz dusznosci nie ma a moje zatoki w miare da sie zyc:) choc to ustrojstwo bardzo w tym przeszkadza!! u nas hmmmm dzis zaliczyłam homeopatę bede próbowac nic nie trace a moze małemu pomoze na mnie osobiiscie to działa wiec czemu mam nie spróbowac:) zwlaszcza ze jest pieronskim alergikiem -niedziela w kulkach i po powrocie katar:( normalnie nie da sie:( czasem juz trace cierpliwosc!!! a ja bede nad morzem koniec maja-do połowy czerwca:) Dziubasku szykuj kawe:) przyjezdzam:) musze z tym bakiem jechac:) tak mi radza wiec jade!! Matyysha wiem co przezyłas:( ja 12 h naturanie rodziłam a w koncu cesarka:( przszłam oksyocyne , masaz szyjki:( wrrrr Dafi:) gratuluje Zosienki:) nio Dafi juz ma dwójke w tabelce;) kurde sama sie zastanawiam co robic do pracy nie wróce bo mały non stop cos ;( złobek odpada -niania w krakowie 1500 zł:( i hmmm czasem nie nachodza mysli o drugim ale cicho sza bo maz sie dowie ze chce i sie obudzi:) zobacze jak moje nastawienie po wakacjach jak cos biore sie do dzieła i tak siedze w domu:) z jedna czy dwójka:) zmykam spac:) bo mezus cos nie chrapie chyba czka na mnie!! aha obiecuje zagladac czesciej:) tesknie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Dziękuję za gratulacje Asik, ja Cię doskonale rozumiem, mimo, ze przedpierwszym porodem bardzo bałam się bólu, to i tak chciałam naturalnie. Generalnie to faktycznie jest lepsze dla dziecka. oczywiście zdażają się wyjątki jak u MAtyshy, ale to chyba przez lekarza bałwana ona i dzidziuś takie przykre przeżycia. Polecam książkę Ireny Chołuj "Urodzić razem i naturalnie" Wg mnie świetnie przygotowuje do porodu. JEszcze jedno, jak na oddziale widziałam te biedne kobietki po cesarkach, to mi ich było tak żal :( To przeciez operacja i one tak biedaczyska leżały pod tymi kroplówkami, a dzieciaki darły się bo one przeciez nei są w stanie się zająć nimi od początku. A dlaczego lekarz widzi u Ciebie cesarkę? z jakich powodów? Validos, no no, może ty też bedziesz podwójnie występowała w tabelce ? :D No a wdomku mam niestety rano sajgon. Z Zosią nie ma problemu, je i śpi. KArolek za to przechodzi siebie. Ma 1000pomysłów na minutę i ciągle czegoś chce. NIestety rano wstaje o 6 i chce się bawić. Także nie wyśpię się... W nocy budzi się Zosia, ale nawet nie płacze. nakarmię ją, przewinę i lulu. A teraz jest taaaaki spokój. Mężuś ma dziś urlop i wyszedł z KArolkiem. a Ja chwilę odpocznę bo Zosia śpi. Pozdrawiam Was wszystkie! ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matysha :) bardzo mi przykro ze twoj synus ma problem z obojczykiem. Napisałam, ze lepiej naturalnie, bo wtedy to wyjście na świat nie jest takim szokiem dla maluszka, no i cesarka to jednak poważna operacja, mimo wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×