Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziubassek

ciążowe staranka

Polecane posty

Avi ja pamiętam że po Oli też miałam dosyć dużą ranę po nacięciu i niezbyt przyjemne bylo nawet chodzenie. Jeśli chodzi o moje doświadczenie z taką rana to mogę Ci jedynie doradzić przemywanie jak najczęściej zwykłym śmierdzącym szarym mydłem a oprócz tego poproś Rafała by w aptece kupil Ci nadmanganian potasu -(taki na różowo barwiący płyn)-wystarczy wlać ok.100ml do wanny ciepłej wody i jakieś 10minut wystarczy jak poleżysz.po tygodniu powinno być juz ok.To pomaga też na gojenie się skóry przy zewnętrznych szwach. Validku-będę miała i Maxia na uwadze ;) Dziewczynki tak sobie myslę że za wczasu myslicie za swoich chłopców zycząc im cudnej boskiej i wspaniałej teściówki :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laski Wy mnie nie straszcie z tymi pomyłkami co do płci bo ja własnie spakowałam i dałam kuzynce 4 wory kiedek po małej:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nieeeeeeeeeeeeeeeee.najpierw mi pisze ze za mało czasu od ostatniego posta a teraz mi wkleja dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze w pracy bo czekam na mezulka, bo do endo dzis ide. nie jestem za bardzo pocieszona bo mojej lekarki do konca sierpnia nie bedzie bojest na urlopie i musze isc gdzie indziej bobadania mi tak sredni owyszły i nowo dawke lekow trzeba ustalic ehh fisi--- ja to sie do męża smieje ze wzystkie ciuszki bedziemy unisex kupowac, bo to nie wiadomo:) kurde no--- dziewczyny maja racje powinna kogos do pomocy zaangazowac nad małą, minie troche czasu i na pewno bedzie Ci łatwiej. co do opatrunków i okładów na rany to posłuchaj juz doswiadczonych mam. trzymaj sie kochana! czekamy tu na ciebie 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wrocilam troche wczesniej z urlopu niz mialam ale tesknilam za domem a zreszta mialam polowe warunki wiec zostawilam meza i worcilam ze znajomymi nie ma jak wlasne wyrko... Avinion sliczna coreczka:) Fisia gratuluje synka:)bedziesz miala parke ide sie ogarniac i odpoczywac ciagle chce mi sie spac i mnie muli :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz jestem w domku wkurzyłam sie słuchajcie, poszłam do tego endokrynologa a on powiedziaał mi ze powinnam brac jod, nawet mi go przepisał, wiec juz nie wiem jak to jest, moja lekarka kazała mi nie brac, i teraz nie wiem co robic dziubasku--- chyba ty tez masz tarczycowe problemy, jak ty masz działac co tobie powiedziano, zwariowac mozna, co lekarz to opinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no prosze jak ja jestem to akurat ciiiiisza i nikogo nie ma. No nie chowac mi sie;) Misie wy moje. dziubassku ❤️ ja tez najlepiej spie we wlasnym loziu:) a dokad jezdziliscie na urlop? moze mowilas a ja przeoczylam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zanim moj post sie wyslal Mania wpadla:) witaj Maniu, ja ci niestety nie poradze bo sie nie znam. A nie masz moze tel do tej swojej pani doktor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karla--- no własnie nie, i teraz sie troche martwie co tu robic ona wraca dopiero we wrzesniu :( moja mama pociesza mnie ze kiedys kobiety tylko czasem zelazo brały i dzieci sie zdrowe rodziły. moja endo tłumaczyła mi to tak ze biore hormony tarczycy i ze jod mogłyby nasilic moja niedoczynnosc, a ten powiedział ze lepiej by mi sie niedoczynnosc wczesniej pogorszyła niz dzieciaczkowi miało zabraknac jodu do rozwoju mozgu i teraz ja nie wiem co robic, nie chce zaszkodzic dzidziusiowi, biore hormony i nie wiem co z tym jodem cholera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najgorsze ze to juz połowa ciazy i ze jesli rzeczywiscie ten jod brac powinnam to teraz bede sie denerwowac, ale lekarz powiedział ze nie ma powodu bo dzieciaczek był mały i wystarczało mu to w lekach i moje chormonki, ale ze teraz warto podawac, ale ja i tak sie martwic bede, ehh ten endo przepisłam mi jodid 100, i tam na ulotce jest napisane ze podawac w przypadku niedoczynnosci tylko jesli jest na podłozu niedobiru jodu a ja nawet nie wiem jaka moja jest ale raczej nie z niedoboru :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniu nie wiem co ci poradzic:( kurka:( po tym co napisalas tez mam metlik w glowie. moze poycztaj cos na ten temat albo idz do innego lekarza sie skonsultowac? nie wiem co ci poradzic kochana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karla--- czytam troszke własnie ale to nic nie wnosi dobrego, jeszcze wiecej sprzecznych inf, poczekam chyba na moja endo bo co mi kolejny powie jeszcze zupełnie iine bedzie :( i sama zdecyduje co z tym jodem, bo i tak nikt teraz za mnie o tym nie zdecyduje :( dziewczyny wiem ze tu kilka z was leczy sie na niedoczynnosc, POMÓŻCIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Avi - trzymaj się :) masz [piękną córkę. Powiedz, czy mąż był przy porodzie? A czy miałaś w końcu prywatną położną tak jak chciałaś? Pozdrawiam Cię, dasz radę! Jestem w domku dopiero teraz, bo byliśmy w szpitalu na konsultacjach anestezjologicznych do zzo. bardzo fajnie się rozmawiało z miła panią doktor. Koug, rozważałam Opole, ale wybrałam jednak Wałbrzych. Wiem, ze Opole ma dobre opinie, ale Wałbrzych też niezłe. Można sobie poczytać na stronie www.rodzicpoludzku.pl Dziewczyny polecam stronkę! Ale w jednym momencie mnie zamurowało. Pani doktor mówi \"ojej ile płytek krwi!\" juz się przestraszyłam, ze wyniki coś nie teges i to będzie jakieś przeciwwskazanie. A ona zaraz dodała, bardzo dobry wynik, rzadko w ciąży taki jest. Co za ulga. Karla - zaraz coś skrobnę na maila. Ania K - chcę Cię złapać na gg, żebyś miała mój numer, ale ciągle jesteś nieobecna! buuuu Półmetek! jak to szybko leci. Przecież dopiero co nam powiedziałaś, że jesteś w ciąży! A kiedy bedziesz miała USG połówkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebulko--- juz pisze Ci wszystko, przed ta ciaza tsh miałam ok 2,5 zaczełam brac euthyrox 25 i spadło do 1,8 juz w ciazy. potem miałam stopniowo zwiekszana dawke tak ze teraz biore euthyrox 50 a moje oststnie wyniki to FT3 2,64 (2,3-4,2) i FT4 1,07 (0,89-1,76) tsh miałam teraz nie badac. i myslałam ze ten endo mi troche znów zwiekszy eutjyrox a on mi dał jodid a jodu miałam nie brac?? a co Ty na ten temat wiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urwało mi czesc tekstu :( cebulko--- jak jest u ciebie i czy ty tez cos bierzezs kiedys mpisałas ze chyba sie lecztsz tez na tarczyce ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello hello! juz jestem! Validku udanego wypoczynku zycze! Avi gratuluje pieknej corenki! a co do okladow to dziewczeta maja na to sposoby... ja nie jestem w stanie Ci pomoc... trzymaj sie i wypoczywaj! Dziubalku witamy z powrotem!!!! nie ma to jak wlasne loze! ja jak ostanio na wczasach bylam to tak stekalam jak mialam sie klasc tam na ich lozku ze noe nie wiem taaaakie kwarde bylo!!! wszystko bolalo! buuuuuuuuu! Fisiaczku! Fisie juz mamy! kiecki nie martw sie w razie czego powiedz kuzynce ze Ci sie pomylilo! ze to taka przypadlosc w ciazy i zeby Ci je nazat oddala! :D :D :P Karla w zasadzie to ja mialam dzis o Ciebie pytac ale mnie wyprzedzilas!!! i sie pojawilas! ciesze sie ze szkolenia sie udaly! a co do cyferek tez je lubie... latwo zapamietuje i przede wszystkim skreslam w zakladach lotka! :D Z Majeczkiem mam kontakt, mysle ze jeszcze wroci... potrzebuje troszke czasu... Manius nie umiem Ci slonce pomoc... Dafi podoba mi sie Pazur! poczekaj polowe z nich zapomnialam jeszcze raz musze przeczytac Twego posta!booooosze co ze mna?! schizofremia przed 30tka??!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniu ja po tamtej obumarłej ciązy zrobiłam tak sama dla siebie badania i tsh miałam 4(co prawda miesciłam sie w normie) endo przepisała chyba letrox50 brałam go 3 miesiące i mówiła żeby brać jodit100 pod warunkiem że bede sie po nim dobrze czuła. Mówiła coś o kołataniu serca wiec szczerze miałam to w dupie i kilka wziełam i przestałam. aaaaaa i jeszcze przed braniem leków po miesiącu samo spadło do 2 wtedy to endo powiedziała by brac te leki. Teraz jak zaszłam w ciąże pytam mojego gina którego zreszta żona jest też endokrynologiem i powiedział stukajac sie w czoło po co ja wogóle brałam te leki skoro wszystko mieściło sie w normie!!! kazał natychmiast odstawić wszystko, tydzień temu odebrałam wyniki tsh miałam 1,9. Nie wiem mi chyba zbyt pochopnie tamta endo wmówiła chorobe. Maniu nie wiem co Ci poradzić, spytaj swojego gina skoro masz wyniki w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anuuuuuuuuuuuuuus!!!!!!!! ❤️ to juz stuknela Ci 20tka!!!!! no ladnie!!!!! ale nam sie dzidzia bryka!!! wszystkiego naj naj w nastepnych tygodniach! zdrowo kolorowo bez niechcianych przygod typu "porcelanka" i czekam na niusy w sprawie siusiorka czy psioszki! :P :D zreszta jak my wszystkie! 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulcia! Ty mi sie tam nie cebulkuj!!!! :P tzn. nie rozwarstiej! hihihi tylko zapisuj badz pisz w wordzie i pozniej tylko kopiuj ja tak robie! co dluzsze posty tak robie! a druga sprawa dzidzi szkodzi jak sie mama denejwuje! 🌻 no to po wynikach widze ze pani endo nakrecila sprawe! bo jak norma to norma a nie kwestionowanie normy normosci! kurde mac! dobrze ze wszystko jest klar! i tak trzymac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebulko--- z tym że ja kiedys leczyłam sie na niedoczynność przez 5 lat, wiec u mnie sytuacja wyglada inaczej. przed tamta ciaza juz tylko kontrolowałam tsh, było ponad 3, leków nie brałam. po obumarciu gin na kontroli zrobił wywiad i jak powiedziałam ze sie kiedys leczyłam to kazał endo odwiedzic i ona wprowadziła mała dawke 25, i teraz ja zwiekszała. troche sie tez boje ten jodid brac bo jod moze nasilac niedoczynnosc tak mi moja mowiła i boje sie tez tych objawów, juz kiedys przez chormony tarczycy meczyłam sie z nadcisnieniem i stanami lekowymi wiec boje sie. ale boje sie tez bo ten dzis mi nagadał o niedorozwoju umysłowym dziecka itp i mnie nastraszył ze ten jod taki wazny i koniecznie brac, a ja nawet specjalni kupowałam witaminki bez jodu, juz sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manius skonsultuj to z jakims innym lekarzem, bo pozniej to rozne mysli do glowy przychodza! a dzidzie bedziecie mieli bystrzache i tyle i nie przyjmuj zednej innej mozliwosci! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja mysle ze poczekam na ta moja doktor, mam do niej zaufanie, wyprowadziła mnie wtedy szybciutko z nadczynnosc a własciwei to z zatrucia wywołanego lekami podczas gdy inni lekarze na oddiał psychiatryczny mnie kłasc chcieli albo wmawiali mi zaawansowana nerwice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeciez skoro biore hormony tarczycy to maluszek tez z nich korzysta do rozwoju własnego układu newowego. jak poczytałam troche w necie to fakt były i takie osoby ktore oprócz eutyroxu brały jodid ale były i te na samym eutyroxie, wszystko od przypadku zalezy, a ona zna moj lepeij niz ten przypadkowy lekarz, a ja na niego 110 zł wydałam i nic mi to nie dało tylko metlik jak cholera!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manius pewnie ze tak wstrzymaj sie jak twoja endo wroci... a kiedy to nastapi? jeszcze w tym miesiacu? bo nie doczytalam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×