Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziubassek

ciążowe staranka

Polecane posty

witaj volidosku super że wróciłaś do nas wypoczęta i opalona mam nadzieje ;) fisia juz na bank wiesz że będzie myły fisiolek ?? Ty masz szczęscie parka super że wszystko dobrze i tak 3-maj aż do finału cebulko a Ty juz wiesz co tam nosisz pod serduszkiem pewnie też byś chciała synusia zresztą czy to ważne ...ważne by było zdrowiutkie :);) dziubassku ania ma racje skoro nic się złego nie dzieje to na tym etapie ciąży rzadko badają ,jeszcze naprzykszy Ci się to macanie zobaczysz ,ale rozumiem co czujesz poczułaś taką obojętność ze strony tej gin.głowa do góry a L4 musi CI dać witam nową koleżankę🌼kluseczka 12🌼na wszystko jest czas jesli bardzo chcecie to napewno wam się uda czego oczywiście życze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agi ja tez mam takie napinanie sie macicy ale w nocy nie mowilam ginowi bo chyba nic sie zlego nie dzieje choc jutro napomkne o tym dziewczyny wiem ,ze 6tc to nie czas ale ona kazala mi przyjsc za miesiac w 11tc :O to troche za dlugo a co gdyby cos bylo nie tak z fasolka a ja ja bym tak dlugo nosila? poszlam do innego po recepte kilka dni pozniej i zbadal mnie na poczatku 7tc i widzialam kruszka takze ciesze sie,ze wczesniej mi ktos zrobil usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziubassku w ciąży najważniejszy jest spokój przyszłej mamusi więc wybierz tego gina z którym czujesz się bezpiecznie. Z reszta teraz będziesz miała idealna okazję żeby sprawdzić najpierw pania gin a w razie czego następnego dnia pójdziesz do innego gina :) To juz jutro tak? Ciekawe ile urosła juz Twoja Fasolinka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziubassku- ja też byłam w 6 tc u innego gina. Zrobił mi USG i nic nie było widać. Tylko puste jajo płodowe. Według OM to był 6 tc. Ja sie trochę zestresowałam, bo nie zobaczyłam dzidziusia, choć lekarz powiedział, ze oznaki ciąży są, a to ze nie widać echa płodu jeszcze nic nie znaczy. Ale karty ciąży mi nie wystawił, nie zlecił żadnych badań i kazał przyjść dopiero za miesiąc. Ale ja nie wytrzymałam i w 9 tc poszłam do innego lekarza i już u niego zostałam. W 10 tc powiedziałam szefowi i wyobraźcie sobie, że on mnie pyta, dlaczego tak długo z informacją czekałam! Czy się bałam powiedzieć itp. chyba go pogięło... nie zdaje sobie sprawy, że w pracy to się mówi, jak się ma 100% pewności, a nie po pierwszym pozytywnym teście. Tak mi się jakoś przypomniała ta sytuacja sprzed 7 miesięcy i chciałam się z Wami podzielić. Dziubassku - Myślę, że intuicja podpowie Ci, którego lekarza wybrać. Musisz mu/jej ufać i czuć się bezpiecznie. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczynki za wsparcie moze jednak macie racje ,ze bylo za wczesnie ale mogla przeciez kazac przyjsc za 2 tyg i tez bylo by ok... mialam wrazenie ,ze chce sie jak najszybciej pozbyc bo mnie palcem nie tknela ale moze jestem przewrazliwiona jutro sie okaze mam wizyte na 11.00 :) jejku jak bym chciala zobaczyc moje dziecie!!! jego piekne raczki i nozki itp. myslicie,ze na koniec 10tc bedzie widac juz w calosci dobrze?w ogole mi zrobi usg? ostatnie mialam miesiac temy i fasolek mial 6mm a teraz to juz prawdziwy mały dzidizus powinien byc, ile juz powinien miec chyba z 3-4 cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej dziewczynki, mam zaległości na naszym topiku, ale już je powoli nadrabiam. Na urlopie odpoczęłam, a w pracy mam od poniedziałku taki poziom stresu, że mój odpoczynek chyba na marne poszedł, chciałam tyle dziś nadrobić, ze prawie gardło zdarłam, zadzwoniłam do 60 klientów z ofertą, w międzyczasie obsługiwałam tych przychodzących...iz nowu nadgodziny :( ale co tam teraz już wiem że nie mogę chodzić na dłuższy urlop niż tydzień, ale nie będę nudzić o pracy.. Wiolu, dzięki za miłe słowa, tak się złożyło, że u męża w rodzinie co roku mamy jakieś wesele, wtym roku mieliśmy dwa w czerwcu a trzecie nas czeka w październiku, hulamy póki możemy, potem (mam nadzieję) trzeba będzie z dzidzią siedzieć w domu.. Dziubasku, jak ja bym chciała mieć takie problemy jak Ty, nie możesz sie doczekać kiedy dzidzię podejrzysz na monitorku, a ja bym chciała póki co zobaczyć chociaż dwie kreski- wiem wiem, muszę się w kolejce ustawić, tam gdzie dzidziusie rozdają( już stoję hihi) Mania, spóźnione ale szczere życzenia z okazji rocznicy, to taki magiczny czas, ze mnie już stara mężatka, we wrześniu nam stuknie cztery lata Dafi, i Ty masz siłę jeszcze sprzątać? Podziwiam, Dziewczyny mają rację spacer po lesie przyniesie odprężenie Kluseczko witaj, mnie dziewczyny przygarnęły, jestem tu od niedawna, ale bardzo mi z nimi wesoło, pozdrawiam :) Za trzy dni powinnam dostać @, sądząc po tym jak się czuję, ból brzucha i piersi, pewnie nam się nie udało tym razem, zawsze mam cykle ja w zegarku i zawsze tak samo czuję się przed :(, no cóż - trzeba próboooować ;) Pozdrawiam wszystkie mocniutko jutro pewnie znowu zaszyję się w papiery i zajrzę do Was wieczorkiem, buziory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieńdoberek :) kama, nie zapracuj się :) już niedługo weekend, wiec odetchniesz :) dziubass, daj znać jak u ginka. Ja dziś też idę (juz chyba pisałam) i nie mogę sie doczekać, co mi powie. Kama, nie martw się, nie przemęczam się za bardzo. Sprzątam raczej tak "z grubsza". :) WIecie, trochę mi smutno, bo liczyłam na to, ze w ostatnie tygodnie jeszcze trochę "pobędę z mężem" że coś razem zrobimy, może jakieś kino, lody itp. A on kończy remont ( nie wiadomo, czy zdążymy przed porodem sie przeprowadzić). A do tego robi w pracy sporo nadgodzin. Jeszcze bierze kompa do domu i w nocy siedzi. Nie mam męża :( Nawet nie mamy kiedy jechać wózka kupić. Wymusiłam już na nim, ze jutro po pracy to już ostatni dzwonek, żeby ten nieszczęsny wózek kupić. No i pojedziemy. miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podpisuje liste obecności Dafi nie martw się.po remoncie odbijecie sobie i bedziesz z mężem spędzała więcej czasu serwuje dzisiaj kapuśniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dafi, spokojnie -dam radę, muszę :) Co do męża -szkoda, że taki zapracowany (ja sowjego też mam tak w pełni tylko w wakacje, bo pracuje na swoim i po 12 godzin), z wózkiem to faktycznie ostatni dzwonek, moja koleżanka z pracy (z innego salonu) jest na początku 7 miesiąca i już się zaopatrzyli w pojazd dla córci :) życzę udanych zakupów, Pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O Fisiu to ja się piszę, bo inaczej dow ieczora będę na serku wiejskim i bułeczce, aaaa kawa jeszcze na pobudzenie (zmysłów hihi) Zmykam już do moich paierów, zaczynam co prawda od 10-tej ale już od ósmej w pracy siedze - życie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sniadanko zjedzone:) OJ wiecznie czyms sie martwie najpierw ze młody za bardzo kopie potem ze nie kopie:) hmmm a własnie nie napisałam wczoraj :) dostałam duzo ciuszków od meza siostry;) sa sliczne:) i do 4 miesiaca mam młodego ubranego jeszcze mama cos podesle i wyprawka gotowa:)i znalazłam zgubiona wczesniej karte:) była w innej torebce:) ja to jestem roztrzepana:) w tej ciazy:) dziubasku daj znac jak po wizycie:) agi je HB mam 11.8 i juz dostałam zelazo o teraz młody jenajwiecej bierze ze mnie :) i lekarz powiedział ze czekac nie bedziemy jak spadnie co do apetytu to mój juz lepiej:) a przytyłam 4 kg jem tez buraki a raczej sok i marchewke;) a tych burków juz mam dosyc:)bleee Kluseczko wita:) tylko sie zaczernij i foteczki podeslij Kama a ja mam wielka nadzieje ze @ nie przylezie:) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ troche fluidkow Dafi oj nas tez terminy beda gonic mieszkanie oddaja w połowie wrzesnia a maz tez zmienił prace i chce sie wykazac wiec siedzi po godzinach wiem wiem co czujesz ale miejmy nadzieje ze zdazysz:) a maz znajdzie chwilke dla Was a ja ide robic za nianie:) bo kolezanka nie ma co z synkiem zrobic:) całsuki słonka wieczorem podesle fotki! Ania K az sie boje co bedzie z młodego jak sie urodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heloł girls:-) dziś wyjatkowo mogłam spać, nie wiem cos ostatnioo mam z tym pr oblem przynajmniej nad ranem. Validos ja mam Hb 11,3 więc też spadło mi, no i musze brac sorbifer. Soczki też piję, musze znowu zaczać jeść szpinak. A Maksiu to juz tak kopie że widać na brzuszku?:-) Dafi wózek to i tak nie tragedia, gorzej jakbys łożeczka nie miała. W razie czego weźmiesz Dzidzie na spacer na rękach i prosto do sklepu, a stamtąd to juz wyjedziesz fajną bryką:-) Ania zdecydowanie nie chce mi się sprzatać i nie wiem kiedy moj zapał wróci bo jak tylko pogoda jest za oknem, to uciekam z domu na łono natury:-) Wiolu nie wiem jeszcze co nosze po sercem, myśle że na nastepnej wizycie dowiem sie:-) no powiem Ci że ja przezyłam horror ze 2 tyg. temu przy pobieraniu krwi Nadii. Ahhhh nawet nie chce tego wspominać bo wylew na raczce miała jeszcze ponad tydzień. A wyniki wyszły bardzo dobre:-) powiedz Angeli że była bardzo dzielna:-) Kama witaj po urlopie:-) i nie przepracowuj się za bardzo:-) Dziubasku jeszcze troszkę i mdłości miną, a co do gina to wybierz tego który tobie odpowiada najbardziej:-)i nie ze wzgl.na zwolnienia bo to ci każdy musi dac biorąc pod uwage twoje samopoczucie. Maniu wszystkiego naj z okazji rocznicy🌼 Fisia a Ty juz męską wyprawke zaczełaś szykować?;-) Titus, Koug a wy gdzie się szlajacie:-P idę ukroić arbuzka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień doberek!!! :) U mnie jak narazie dość ładna pogoda więc pewnie zaraz wybędę z domku z Weroniką. Nie mogę uwierzyc że za 10 dni Mała idzie do przedszkola... boję się bardziej niż ona :P Dziubassku daj znać jak po wizycie, jak spisała sie ginka. Kama witaj po urlopie i trzymaj się w tej pracy :) Ja tez przesyłam ciążowe fluidki ~~>~~>~~>~~>~~>~~>~~>~~>~~>~~>~~>~~>~~>~~> Dobrze, że podchodzisz do sprawy na tyle spokojnie na ile się da to na pewno sprawi że szybko zobaczysz dwie kreseczki jesli nie w tym to w następnym cyklu 😘 Cebulka to bardzo dobry wybór - mieszkanie nie zginie jak nie poodkurzasz a nie ma to jak dotlenić siebie i Dzieci :) Oby było jak najwięcej takich przyjemnie słonecznych dni. Dafi - czekamy na wieści również, a najbardziej na te jak długo jeszcze do porodu zostało :) Kto wie co tam Mały ma w planach ;) Validos szczęśra z Ciebie, że masz takich hojnych bliskich. Dla Ciebie tylko zostanie kupowanie z przyjemności a nie z przymusu - sama radość :) Fisia ja się piszę na talerz kapusniaczku + dokładka :) Miłego dnia Psiapsiółki moje 😘 P.S. Koug, Titowa meldować się choćby tylko na \"dzień dobry\" bo się martwimy! No chyba że chcecie mieć szanowne doopencje skopane... Ciężarna ciężarnej może :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki ania_k ja jestem coraz bardziej przerażona tym że Wiki już niedługo zaczyna szkołę, ale zarówno Twoja jak i moja królewna świetnie sobie poradzą. dziewczyny podaję wam link z interpretacją usg może sie przyda. http://www.noworodek.pl/index.php?sm=2&ope=1, ja korzystałam czasami U nas w porządku. mały rośnie jak na drożdżach i apetyt mu dopisuje. Daje mamusi pospać w nocy więc nie narzekam. We wtorek mamy pierwsze szczepienia. Pozdrowienia dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz jestem bylam na zakupach... moja dzidzia ma 3,5cm dostalam zwolnienie na miesiac, polozna baaaardzo mila i zyczliwa przyjaznie nastawieni, pani doktor uraczyla mnie rozmowa itp. szkoda tylko,ze fotki nie dostalam ale za to widzialam na ekranie i wyglada juz jak maly czlowieczek az mi gardlo scisnelo:) polozna mowila,ze jeszcze troszke i wymioty powinny przejsc a od 20tc bedzie juz znacznie lepiej:D trzymam ja za slowo bo jak nie tooo :P:P:P dostalam tez zestaw gazetek i probek dla przyszlej mamy ide czytac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubassku super że zobaczyłaś swe maleństwo i napewno poczułaś ulgę że wszystko jest dobrze a foteczek jeszcze nazbierasz ważne że wszystko jest dobrze i Ty mogłaś się uspokoić teraz wiesz że Twa gin. też należy do ludzkich lekarzy a to ważne cebulko oj pewnie że jest dzielna a jak by tego wszystkiego było mało to dziś w rączke użądliła Angelkę osa nawet nie płakała tylko troszke jak wyciskałam żądło przyłożyłam jej altacetem i owinęłam rączkę bandażem i chodzi dumna że była twarda ,ale na wszelki wypadek dałam jej calcium i zyrtec bo może być uczulona ...ale do tej pory wygląda to ładnie nawet już opuchlizna zeszła i prawie śladu nie ma to może obędzie się bez niespodzianek kamuś jasne że szlejcie bierzcie z tego życia ile tylko sie da a dzidzia pojawi sie zobaczysz tylko przestańcie tak nachalnie i na już ;);) traktujcie sex jako przyjemność a nie konieczność zobacz nasz dziubassek też się doczekała i trzymam za nią kciuki z całych sił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
😘 no to wpadam na Dzien dobry! :P :P :D Anus no juz sie melduje! u mnie w sumie bez zmian, postanowilam korzystac z neta co 2-gi dzien, bo czas przy nim leci masakrycznie i pozniej jestem potwornie zmieczona nastepneggo dnia o poranku... Cebulcia! ciesze sie ze Malenstwo tak zdrowo nam serduszkiem bije! tak sie ciesze! Dziubassku gratuluje duuuzej dzidzi!!! a mdlosci niebawem przejda... jeszcze wytrzymaj! Kamus witam po urlopie! nie przemeczaj sie poki co bo nic jeszcze niewiadomo co z dzidzia, czy juz jest a moze? trzymam kciuki za dwie kreseczki! Karlus no do kolizji to Ty masz szczescie! dobrze ze nic sie Wam nie stalo... nastepnym razem oblozcie auto oponami! jak kamikadze to z turbo poduchami! Validku nie ma to jak udane wakacje! Wiolus corcie masz bardzo dzielna podziwiac! a Fisi dziewczynka zwie sie Martusia, Weronisie ma Ania i chyba Demi. Fisius na kapusniak moze byc i ogrzewany tez wpadne, bo kapuche to ja uwiebiam! Kurde no jak mala teraz spi to niech tescie nie zawracaja Ci gitary! jak zacznie chodzic i bedzie potrzeba wiekszej opieki to niech wtedy ustawia sie w kolejce...a teraz sio ze dwora! :) A gdzie Manius? Koug? Malwinka jeszcze urlopuje? no tak ona pojechala chyba na 3tyg, tej to dobrze!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaa z tego wszystkiego zapomnialam o DAFI!!! Sluchaj skarbie mam nadzieje ze zdazycie z remontem przed dzidzia! a i meza wtedy przyjdzie Ci ogladac czesciej. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello Lejdis! my jutro idziemy do pediatry na wizyte i zobaczymy ile mARTYSIA PRZYBRALA przez te 2 tygodnie ps. sasiedzi widząc moj brzuch pytaja sie kiedy rozwiazania...idioci przeciez tego brzucha nie da sie porownac z tamtym jak bylam w ciązy!!! ;(((( ech, jakbym chciala byc jeszcze w ciazy,.to byl taki cudowny okres..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tituś ty mi tu nie ściemniaj że co drugi dzień z neta korzystasz :P Proszę codziennie dzień dobry koleżankom mówić i już!!! A Demi ma Wiktorię hihi teraz nam się mylą imiona a tu tyle nowych dzieciaczków się rodzi co my potem poczniemy?? Starość nie radość młodość nie wieczność a skleroza nie wybiera co :P Avi no my też jesteśmy ciekawe ile Twoja Martynka już urosła i przybrała na wadze :) pewnie rośnie w oczach ach chciałabym żeby już był styczeń a najlepiej marzec :) i widzieć już moje maleństwo. Rozmarzyłam się troszkę, wybaczcie. Miłego wieczorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdobry :) byłam wczoraj u lekarza i co prawda szyjka miękka, ale główka dziecka niestety wysooookoooooooo :( nie napiera na szyjkę i mały sie jeszcze nie wybiera na świat. Szkoda, bo od jutra jest już 38 tydzień, wiec poród od jutra byłby terminowy. miałam też ktg, wykres idealny. Niestety tonie był mój lekarz, bo jest na urlopie. Zastępuje go kolega i za bardzo mi się nie podobał. Badanie było bolesne - ajć... Ja nie wiem, że mój lekarz jakoś umie delikatnie i szybko to robić, a ten nowy to nie wiem, co mi tam w środku chciał znaleźć... Sorki za szczegóły... Następna wizyta u mojego. nawet mi się dzisiaj śnił. Ania, wszystko bedzie dobrze w przedszkolu - myślę, że Twoja Weronisia jest oswojona z dziećmi, bo się z nimi w domu bawiła, więc teraz będzie jej łatwiej się przyzwyczaić do przedszkola. cmok! Demi - A Twoja Wiktoria ile ma latek? Szkołę już zaczyna, bo nie mogę uwierzyć... Chyba że jakieś przedszkolo-szkoła, czy coś. Jak Juluś? :) Koug, a co Twój lekarz mówi? moze się chcesz rozpakować przede mną? NIby jestem pierwsza w kolejce, ale skoro Karolek się nie śpieszy, to pewnie będę Cię musiała przepuścić :( Jak się czujesz Michelen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde no..wrocilam od pediatry. Kojelny wyklad o wyzszosci karmienia TYLKO piersia i to bez nakladki! mala przybrala duzo wazy juz 3950..uslyszalam ze to za duzo, ze przekarmiam dziecko!, ona jes miedzy 500- 700 mil dziennie, to norma, mam kontrole bo wiem ile jej daje. Jkabym karmila tylko cycem to bym nie widziala. Sklamalam lekarke ze przystawiam, a przeciez nie przystawiam, a jak juz to bardzo zadko bo nie chce draznic dziecka.. ech, mam dosc,odciagam i pokarmu mam 200 mil dziennie, a one mnie tak za to odciaganie besztaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde no - najważniejsze, że Martynka zdrowa. Nie jestem ekspertem w karmieniu piersią, więc radzić nic nie będę. 🌻 własnie chciałam Ci napisać, zę wczoraj mieliśmy ostatnie spotkanie na szkole rodzenia i położna mówiła o pasie poporodowym. Radziła, żeby w pierwszych tygodniach go nie nosić, bo macica nie obkurczy się dobrze (będzie rozleniwiona). Jeżeli ktoś chce nosić pas to musi ćwiczyć do tego (nie wiem co.. moze jakieś brzuszki) Żeby Twój brzuch się ładnie "wciągnął". Może zadzwoń do jakiejś położnej i zapytaj co możesz ćwiczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nooooooooo myślałam ,ze śpcie laski jeszcze. dzień dobry gwaizdeczki Kurde no cieszę się ,że Martynka zdrowa i szybko przybiera na wadze a peplaniem lekarzy to sie zbytnie nie przejmuj.Oni idą \"książkowo\" a przecież dzieci nie są wszystkie takie same.Ty jesteś matką i to Ty wiesz najlepiej co Twojemu dziecku potrzeba.Mała chce jeśc to jej poprostu daj a Ona sama później wyreguluje sobie jedzenie Dafi Karolkowi naprawde musi być dobrze u Ciebie w brzuszku,że sie nie spieszy na ten świat. Karla dzięki za foty.Lasencja fajna z Ciebie Validosku Twoje foty rewelka.wielkie thx.najlepsze to te z wypiętymi brzuszkami.Niech m.zacznie dokarmiać swój bo za niedługo go prześcigniesz.aaa i mam pytanie.pokazała się już u Ciebie siara???? Koug odezwij się babo bo pomyśle ,ze już rodzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki, wiecie straszna jest na nagonka na niekarmiące lub dokarmiające Nanem lub bebiko..probują wzbudzic wyrzuty sumienia itp a przeciez kobieta po porodzie wyjątkowo wrazliwa jest. Raz sie nawet poplakalam ;/ mama zassie sie przez nakladki na cycuszki.Ale co z tego jak i tak muse dokarmic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde no u mnie była nagonka na smoczki.był absolutny zakaz dawania smoczków a sama lekarka przyszła do mnie i powiedziała ,że mała ma taki odruch ssania,że jak nie dam smoczka to rączki mi zacznie wkładac do buzi.od smoczka odzwyczaje a od rączek nie. Ja karmiłam małą od początku modyfikowanym mlekiem bo w cycach zero mleka.Jak tylko wprowadziłam obiadki i deserki tak mleko beeeeeeeeeeeee.dopiero od niedawna mała Fisia zaczęła popijać kakao i inne mleczne płyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a widzisz..moja tez non stop wklada rączki do buzi, wtedy daje jej butelke lub smoka. Boze co za ludzie..jak mozna tak ganic????przeciez nie robie jej krzywdy! takie modyfikowane zawiera kupe witamin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×