Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziubassek

ciążowe staranka

Polecane posty

Mania,nie martw się.Cesarka to nic strasznego,przeżyłam jedną i nawet nie mam zamiaru rodzić naturalnie.Będę się starała o drugą cesarkę,boję się porodu normalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A poprzednie wskazania do cesarki to były: brak postępu porodu,brak rozwarcia i dysproporcja matczyno-płodowa (ja mam 163 cm wzrostu,ważę ok.50-52 kg.,mały miał 3570 gr )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roburku--- nie boje sie cesarki, chyba bardziej porodu siłami-natury ale mimo to chciałabym urodzic sama, chocby by wiedziec jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nio tak mi sie juz szpital sni:) otuż urodziłam synka ale ciuszki które mu wziełam były za małe, lekarka karmiła małego butla a ja sie pytałam kiegy moge go karmic piersia:) a ona ze potem:) hmmm chyba zaczynam przezywac poród:) maz własnie poszedł do pracy a ja jade do kolezanki jakos po sniadanku:) pobudka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień doberek Validosku my takie poranne ptaszki ja własnie jem bułe.pogoda taka do bani to może sie połoze na godzinke-dwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej fakt pogoda do bani Fisiu:-) ja tez małą zaprowadziłam do szkoły i wskoczyłam pod kocyk z bułeczką:-) a propos porodu to wiem co znaczy ból ale łudze się że tym razem może będzie lżej:-) Maniu chłopcy z reguły mają większe główki ale później to się wszystko wyrównuje takze spokojnie:-) duże te wasze kilogramowe Bobaski:-) ciekawe ile moja księżniczka waży?:-) 2 tyg. temu w 368g wiec moze do pół kilo doszła:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mam pytanko.... Czy coś zauważyłyście w czasie ciąży na swoim ciele, chodzi mi o pieprzyki jakieś znamiona..... Bo mnie coś niepokoi i chyba zapiszę się do dermatologa..... Mąż twierdzi, że sobie wymyślam i że to wg niego nic groźnego. Ja ostatnio fakt, że za bardzo się wszystkim przejmuję i np. budzę się w nocy i myślę czy oby wszystko jest w porządku z dzidziusiem albo coś innnego wymyślę i jak tak się ponakręcam to nie mogę później zasnąć ;( A ostatnio myślę, o tym co zauważyłam i nie wiem co robić, hmm w sumie stres jest też nienajlepszy, cóż poradźcie moje drogie, czy macie jakieś zmiany na ciele i czy może to ta burza hormonalna która nam towarzyszy przez okrągły okres ciąży.... Nie wiem co robić ;(((((((((((((((((((.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniu tak czytam to masz rzeczywiście tego dzidziusia dużego ale fajnie, ze tak rośnie......a ile Maniu juz przytyłaś????? Ja byłam jakieś trzy tygodnie temu u lekarza i nasz synek wazył 500g ale to było trzy tygodnie temu i zastanawiam się ile może u mnie ważyć teraz w 26 tyg. W sumie za dwa tygodnie się dowiem...A to już będzie może ponad dwa razy tyle niż te 500 g ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no aleeeee pospałam, miałam tylko poleżeć;-) Malwina a jakie zmiany masz że idziesz do dermatologa? bo ja idę jutro, zrobiły mi się na nosie takie 4 czerwone plamki, bez make-up nie wychodze z domu bo wygląda jakbym miała kichol czerwony, pytałam internisty to powiedział że to od hormonów, ale wole iść to sprawdzic. Mam to tez na głowie w dwóch miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwinko--- co do znamion to czytałam ze pod wpływem, hormonów moga pojawiac sie nowe pieprzyki i plamy a te które juz byly moga ściemnieć. co do mojej wagi to jak wychodziłam ze szpitala to wazyłam 47 kilo, a przed ciaza ok 43. sam przyrost masy dzidziusia mnie nie martwi, bo to nawet lepiej ze jest wiekszy bo przecież w moim przypadku istnieje ryzyko wczesniejszego porodu, wiec tu masa urodzeniowa ma kluczowe znaczenie. niepokoja mnie tylko proporcje ciała, szczególnie wymiar BPD który wskazuje na 31tc, a od oststniej miesiaczki minęło28tc a wiem ze te pomiary powinny byc srednio +/- 2 tyg. no i to ze ta lekarka mnie tak nastraszyła a nic konkretnego nie chciała powiedziec. powiedziała tylko ze ja niepokoi wymiar główki i ze zaleca szczegółowe usg struktur mozgowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie zrobiła mi się taka plama na brzuchu ;((((( i się denerwuję.... Ale dzięki, pewnie to nic poważnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniu moja Lenka też ma duży ten wymiar-zwykle o 1-1,5 tyg większy niż inne-pytałam lekarza,uspokoił mnie,że dopuszczalne sa różnice w wymiarach 2-3 tyg,a poza tym ja też mam sporą głowę,pewnie malutka poszła w mamusię...Malwinko ja też mam dużo pieprzyków-w ciaży zrobiły się większe i ciemniejsze-pytałam koleżankę-jest dermatologiem-to normalne w ciazy,powiększyły mi się też takie małe włókniaczki,które mam w okolicach pupy-nawet jeden mi usunęła bo mi trochę przeszkadzał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też się zrobiła taka plama brązowa na brzuchu, a do tego wyszły mi żylaki i pajączki na lewej nodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ta plama jest przy pieprzyku takim wystającym ..........i akurat w ciąży się to pojawiło ze 3-4 miesiące temu tylko jakoś nie zracałam zbytniej uwagi.... Ale mnie Agi też uspokoiłaś, może tylko wspomnę o tym ginekologowi na następnej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziweczyny ze mnie wspieracie tylko po co ta dr mnie nastraszyła i jeszcze nic skomentowac nie chciała i to kolejne usg sama nie wiem czy je robic juz miałam tyle razy a oststnio to srednio co tydz jak byłam w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniu nic się nie martw ja wierzę że jest wszystko ok. na takim etapie ciąży wszystko jest możliwe, więc się nie stresuj.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie powiedziała, że chce to sprawdzić i bardzo dobrze.....a Ty myśl pozytywnie nie martw się tym tak......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a macie juz siarę? bo ja jak zdejmę stanik to mam caly w kryształkach:-) a co do pajączków to tez mi się porobiły, ehhhhh! mini juz się nie założy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwina--- 👄 agi--- słuchaj mam pytanie do Ciebie odnosnie tego wózka chicco trio s3, juz nawet raz piałam o tym do Ciebie ale to było pare dni temu i moze nie widziałas tego wpisu. napisz prosze jak oceniasz ten wózek, czy jest bardzo ciezki, jak sie prowadzi czy jest skretny. aha i jak z wymiarami gondolki czy nie jest bardzo mała, bo oststnio w wiekszosci wózków te gondolki sa małe, i czy jest regulowany ponózek i czy duzo miejsca zajmuje po złozeniu. zalezy mi na Twojej opinii bo ja jak na razie nie moge do sklepu sie wybrac a zastanawiamy sie z mężem nad tym wózkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czołem baby.Wy tak gadu gadu i żadna mnie nie zawołała na pogaduchy nic się nie przejmujcie zmianami skórnymi bo w ciązy to normalne.wyczytałam ,że w ciązy pojawiają się często zmiany skórne bo to własnie za sprawą hormonów.tak sobie czytam czytam i czytam . i wyczytałam dla siebie 27 tydzień ciąży Macica rośnie i uciska na jelita, dwunastnicę, żołądek. Sprzyja to cofaniu się pokarmu z żołądka do przełyku powodując uczucie palenia, pieczenia, czyli zgagi. Można jej zapobiegać poprzez unikanie potraw pikantnych, jedzenia obfitych posiłków. Najlepiej jeść częściej, ale małe ilości lekkostrawnych posiłków. Zgagę dość skutecznie eliminuje mleko, ciepła herbata albo żucie gumy do żucia. Maleństwo waży około 950 g, ma 30-35 cm długości. Dziecko zaczyna reagować na światło. Gdyby przyłożyć zapaloną latarkę do brzucha mamy, wówczas obróciło by się w stronę jaśniejszego punktu. Rosną brwi i rzęsy, a na główce widać już włoski. U większości niemowląt włosy wypadną w ciągu kilku tygodni po porodzie, a na ich miejsce wyrosną nowe, silniejsze. :D:D:D:D:D:D:D:D tak się mówi ze jak dziecku włosy rosną to się ma zgage.Ja mam taka zgage ,że chodze i pluje hihi chyba moje dziecko już owłosione jak małpka :D:D:D:D cebulka mnie cyce nie urosły nawet o milimetr a siary mam tyle ze jak docisne piersi to leci jak z kranu.Przy małej Fisi tez tak miałam a jak urodziłam to sahara w cycach.zero pokarmu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz wychodzę idę się zebrać, dzięki dziewczyny, że poruszyłyście ten temat znamion i pieprzyków, trochę mnie uspokoiłyście i czuję się radośniejsza......;) Dzięki, będę wieczorkiem to się odezwę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ufff juz dawno nie widziałam takiej kolejki -próbuje sie uporac z netem i kablówka i kolejka 40 osobowa awantura:) masakra a z tego calego tłumu jeden ody chłopak powiedział ze nie puszcza bo nas jest dwoje a reszta bab wrednych myslałam ze Go zjedzą:) co do zmian skórnyh to mam : pajaczki, plamy, celluitis, rozstepy............a reszty na pewno nie zauwazyłam;) fISIU ja póki co zgagi nie mam wiec mój młody łysy bedzie:) jak kolano:) co do siary jak nacisne to leci cos malutko:) a ja wczoraj zaczełam 28 tydzien wiec mój chłop to juz kilo wazy albo ponad:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj w klubie Validosku:-) moze załozymy zrzeszenie kobiet wygladajacych inaczej;-) hasło: \"uroki ciąży\" wcinam zalewajkę i mielone na drugie, wogóle nie jadłam śledzi przez całą ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie Wy gadacie o plamkach i rozstępach a ja mam słuchajcie na brzuchu strasznie duzo włosów, dziwi mnie to troche. tzn nie jestem tam jakas kudłata :) moj mężulek wpadł w szał niemowlęcych zakupów :) zamówił karuzele do łózeczka, jakies kocyki, ksiazki o pielegnacji niemowlat itp, ale ciesze sie ze sie interesuje, tylko zebym ja tez cos po wybierac mogła haha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×