Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Monika- Gratuluje Coreczki:) Moja tez wczoraj caly czas przy cycu, jedynie na spacerku 2 godz wytrzymala, oj te nasze pocieszki;), czasami czuje sie jak automat: cyc, przewijanie, noszenie, i tak wkolko, o kazdej porze dnia i nocy, nie ma zmiluj sie;). Ale kto powiedzial, zemacierzynstwo jest latwe??? A to dopiero poczatki. Mierzejka ja moja tez w sukieneczki ubieram, a pod spod body z dlugim rekawem, chyba ze jest goraco to krotki rekaw, i takie dluzsze galotki , do tego skarpetki. zawsze w wozku mam kocyk. Pytalam poloznej o czkawki, bo co mala rozebralam to zaraz czkala. Powiedziala mi, ze z zimna nie moze byc, bo w zoladku zawsze jest stala temperatura. Martusia dzieki za podpowiedz, nie wiedzialam, ze karczek nalezy sprawdzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obejrzałam właśnie fotki,dzieciaczki słodziutkie:)Gratuluję nowym mamusiom:) Dzisiaj idę z niunią do lekarza bo cały czas oczka jej ropieją i nosek zapchany a nic nie pomaga,chyba że na chwilkę,zobaczymy co powie na to lekarz,może da jakieś kropelki,bo tak mi jej szkoda że szok.A tak poza tym wszystko u nas ok,mała rośnie,apetyt jej dopisuje strasznie,czy wasze pociechy też tak dużo jedzą?Mam wrażenie że moja pochłania ogromną ilośc,czy można przekarmic maluszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katrina, podobno cycem nie. Za to butelka bardzo latwo ! Ja tez pytalam lekarza o czkawki i kichniecia i to calkiem normalne. Czkawki moja ma czesto, szczegolnie jak odbije jej sie po jedzeniu potem dostaje czkawke. Lekarka powiedziala, ze nie nalezy sie tym przejmowac, czkawka ma zwiazek z niedojrzaloscia przepony i minie to z czasem. Ale zal mi mojej malej jak ja tak tlucze, w brzuszku tez czesto miala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katrin mlekiem matki raczej nie przekarmisz, normy dla maluszkow- od 25 ml, dalej bez ograniczen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mierzejka Anula slodziutka:) Surfitka podeslij cos nowego, ja postaram sie dzisiaj wieczorkiem na interie pare zdjec wyslac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja karmie butla i przewaznie wypija od 60ml do 90ml.a czkawke tez ma najczesciej po jedzeniu. u nas jest goraco ale Bartus ubrany jest w body z dlugim rekawem i polspiochy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza, Bartus bardzo ladnie je. ja w sumie nie moge powiedziec ile moja wypija, musialabym ja wazyc przed jedzeniem i po, ale chyba ostatnio wiecej, bo ulewac zaczela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Izus, no to maly ciagnie z butli :) Moja na flaszce pila 55-60 ml. Ale za 2 h znowu byla glodna, a z cyca tez chyba tyle pila, bo jak sciagalam to mniej wiecej tyle szlo z jednego ;) Zdjecia sa na interii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem z czerwcówek 2007 i chcialam wam pogratulować, bo widze, ze juz wiele z was ma przy sobie maluszki. A najbardziej kasia78- bo urodziła dokladnie rok po mnie. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdjecia poslalam :) Moja z flachy wypijala 55-60 ml, ale za 2 h znowu byla glodna, a z cyca tez pewnie tyle, bo jak sciagalam to tyle szlo mniej wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej cos sie poplatalo z kafe...nie widzialam poprzedniego posta :( I bylam zawieszona :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaki tu ruch dzisiaj - chyba faktycznie maluchy dały wam dzis dyspenze... ja tez nie narzekam bo moj mikolaj spi jeszcze, a zansnął o 14,30 po dlugim usypianiu... ale niedlugo pewnie sie wybudzi... dzis mamy pierwszą rocznice slubu ...wlasnie dostalam piekne roze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do ubierania maluszków ja ubieram bardzo cięko bo moja mała nie lubi być grubo ubrana chyba zaklimatyzowała sie w tym klimacie.W domku jest w samych krutkich bodach i skarpetkach a na dworze to zależy od pogody jak cieplej to tylko jedna warstwa jak zimniej to dwie no i zawsze biore na wszelki wypadek kocyk ale żadko z niego kożystam.Ja jestem zdania lepiej żeby dziecko lekko zmarzlo niż się przegrzało bo to jest o wiele gorsze ale moja widocznie od początku jest ciepło krwista po mamusi to ma.Ale to już sprawa indywidualna ja własnie sprawdzam zawsze po karku małą i jeszcze nigdy nie miała zimnego.Moja co do czkawek też zazwyczaj ma po jedzonku... Monika gratuluje🌼 Melania to serdeczne gratulacje z okazji rocznicy 🌼 Ide pozmywać do puki mała spiuchna bo się troche uskaładało a potem skocze obejrzeć zdjęcia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Widze ze dzisiaj ruch jak na Marszalkowskiej :) Gratuluje wszystkim nowym mamuskom!!!!!!! Obca_ cierpliwosci , pewnie juz niedlugo bedziesz tulic swoje malenstwo. Moja Gabrysia tez ma czesto czkawki, daje jej wtedy cycka i zaraz przechodzi. Mozna tez dac cos do picia lub przykryc dziecku czapeczka ciemiaczko. Melania, wszystkiego naj..... z okazji rocznicy slubu 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitka jakie mleko podajesz Ninie? Bo ta zielona kupka to tez jest od sztucznego, jest w nim duzo zelaza. Ile czasu doja cyca wasze dzieci, moja possie 5 minut i juz wiecej nie zje, a za godz. to samo. Martwie sie troszke, bo nie przybiera na wadze. Ile wasze maluchy przybraly w pierwszym tygodniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mój mi dzisiaj w kosc-niechce spać w domu tylko na dworze,juz dwa spacery zaliczone,ciagle głodny ale ja mu daje co 3 godiny chyba ze spi to dłuzej i dałam mu dzisiaj glukoze bo szukał cyca;-) czkawke ma tez czesto,a w 5 dobie ważył 3640 w body i pieluszce-a przy urodzeniu3600. w domu lezy w body z krótkim i skarpetkach a na dwór jak cipło to jeszcze krótkie spodenki a jak zimno to pajac-śpioch. a i pije 8-10 minut dłuzej czasem ale wtedy to bardziej cycka i się uspokaja niz je;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula w pierwszym tygodniu to moja mała schudła urodziła się z wagą 3260 po tygodniu ważyła 2920 w drugim tygodniu 3320 a teraz 3520.Więc się nie martw teraz zacznie ci przybierać bo zawsze na początku dzieci chudną. Mója mała wczesniej jadła 20-30minut.Teraz że większa i może szybciej je to 10-15 minut a nieraz 5 jej wystarczy i pierś bardzo szybko opróżniona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula, wlasnie o to chodzi, ze mala zielona kupke miala po mojej piersi, moze cos zjadlam..podejrzenie padlo na szynke albo mleko ;) Z tym ze mleko bylo codzinnie a kupka nie, tylko wtedy byla kiedy szynka. A po sztucznym to wiem, ze od zelaza moze byc zielonkawa, a mala wlasnie dostawala Enfamil z zelazem. Ale ostatnia flache miala wczoraj wieczor, na razie cyc gora ;) Ja tez staram sie nie przegrzewac malej, i tez sprawdzam karczek i nie ma zimnego..i uwielba jak ja miec gole stopy wystajace spod flanelki ;) Tylko moja mama uparcie ja przykrywa i owija...ale jak mama wychodzi robimy co chcemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moja mała to uwielbia leżec na golasa i ryczy jak jej pieluche zakładam mam nadzieje że jej tak nie zostanie hi hi hi Surfitka nie martw sie tą kupką nawet jak piersia się karmi to kupki sa zielonkawe ważne żeby nie bylo w niej sluzu albo krwi zwracaj też uwage na zapach powinien być taki troche jak kwasny nie wiem czy dobrze opisałam bo to raczej pasuje jak bym to prubowała a nie mam takiego zamiaru hi hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusia masz racje kupka na piersi ma prawo a nawet powinna byc zielonkawa i zapch kwaśny-u mnie tak jest-a na dodatek ma w sobie białe kawałeczki-dzisiaj się dowiedziałam ze dziecko odżuca tłuszcz którego nie toleruje i dlatego;-) mały narazie spi od wpół 9 zobaczymy jak dalej pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wyslalam zdjecia na interie. Melania, my bedziemy w sierpniu obchodzic druga rocznice slubu:) a Tobie gratuluje tej pierwszej:) Goba moja je co 2,5 godz, jak ja przetrzymam to drze sie w nieboglosy, mam wrazenie, ze takie maluszki przezywaja straszny stres kiedy nie dostana cyca wtedy kiedy sa glodne. A Maya tez na dworze uwielbia spac, mam ta wygode, ze wyjscie na taras mam z kuchni, takze spokojnie moge gotowac kiedy ona sobie smacznie spi. Z przegrzewaniem macie racje, ja bylam jako dziecko przegrzana[urodzilam sie w sierpniu i w becie lezalam), i teraz strasznym zmarzluchem jestem, na szczescie nie chorowitym. Agula🖐️:) Dziewczyny musze sie pohwalic, ze Maya juz tak jakby przyzwyczaila do nowego rytmu, o 21 juz sama zasypia;), ach obym nie zapeszyla:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zazdroszcze moj fika w lozka i ani mysli spac nie wiem jak go przyzwyczaic :-O je tez tak co 2,5 -3 godz w nocy to samo jak probuje go troche przetrzymac zeby jadl co mniej wiecej 4 godz to larmo w nieboglosy kurcze nie bede dziecka glodzic :-O milka a ty kapiesz swoja codziennie czy jak czesto? ide bo juz steka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia, ja narazie kapie 2 razy w tygodniu, chyba ze uleje to wtedy tez, a do wody nic nie dodaje- wedlug zalecen poloznej. Nie polecam oliwy z oliwek do smarowania, ja moja posmarowalam, i cos jej sie skorka na buzce bardziej zaczela luszczyc po tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Gabrysia jak na razie jest bardzo grzeczna , mam nadzieje ze jej tak zostanie-je, spi, a jak nie spi to grzecznie sobie lezy. Za to Kamilka odstawia bonanze w domu, dzisiaj od poludnia chodzi spiaca , a gdy ja klade to odprawia takie schizy , ze nie mam juz nerwow na nia.Bylam w aptece i kupilam jej cos na uspokojenie homeopatycznego, dostala dawke i jak na razie siedzi grzecznie i oglada bajki.Pewnie odreagowuje cale to zamieszanie wywolane pojawieniem sie Gabrysi w domu. Staram sie byc wyrozumiala na jej wybryki i poswiecac jej duzo czasu, ale czasem juz nie daje rady... 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×