Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

MArtynka, nie ty jedna marzysz o snie... ja wprawdzie nie narzekam bo 4 godziny snu w nocy mam, ale chcialoby sie tak 8 godzin bez przerwy... Katrin, mój sposób na bolące brodawki to bylo sciaganie pokarmu laktatorem, mam elektryczny wiec szybko szło - sciagałam zaraz przed karmieniem ( bolała mnie tylko jedna brodawka ) wiec nie musiałam podgrzewac... jak sie troszke zagoiła to znowu zaczełam karmic - ale do dzis jest bardziej wrażliwa i jak młody źle złapie to boli... wczoraj byla katastrofa - z tego upału Mikołaj nie zasnął w południe i do wieczora marudził i płakał... dopiero o 21 zasnął... miałam już dość i łzy znów się polały... dzis niebo zachmurzone to jest to jest czym oddychać ale zobaczymy czy mu to coś pomoże... dziewczyny, wy jak usypiacie maluchy to przy karmieniu, czy wkładacie do łóżeczka i tam zasypiają ?? a w nocy spią z wami czy w swoich łóżeczkach ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melania Moj maz mowi ze ja sie wyspalam chodzac w ciazy bo leniuchowalam do poludnia w lozku:) ale przeciez to sie nie da wyspac na zapas!!!!!!!!!!!!!!!!!!:) Co do usypiania to moja mala pijac mleczko zasypia na rekach,potem trzymam ja zeby odbila i do lozeczka:) a rano jak sie budzi okolo 5:00 to biore ja i ide do drugiego pokoju i tam jak sie naje to jeszcze sobie dalej spiochamy:) :) a w dzien to zazwyczaj lezy na swoim kocyku na kanapie albo jestesmy na spacerku i wtedy moze spac nawet 4 godzinki A do naszego łozka jej nie biore bo maz moglby ja zgniesc niechcacy-tak sie rzuca:):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no hej kochane mamusie ja dzisiaj się wzruszyłam bo moj synus jechał na wycieczke nad morze razem z klasą i jak mu tak machałam to tak mi się cos łezki poleciały... No surfitka dokladnie mała też z 2-3 h po kapieli nie chce spać mam nadzieje że jak będzie starsza to się jej przestawi... martynka ja tez marze o tym zeby sie wyspać normalnie czasem to jak neptyk chodze:(:(:( melania nie dziwota na te upały to dzieciaczki naprawde zle reagują.Ja moją jak nakarmie to odkładam do łóżeczka i sama zasypia a czasami przy cycku zaśnie.W nocy po karmieniu nie biore jej do łóżko bo zazwyczaj zasnie przy cycku i ją odkładam.Ale jak karmie o 5 lub o 4 nad ranem to robie to należąco u nas w łóżku to wtedy dość często już zostaje do rana.Będe musiała z tym przestać bo to tylko dla mojej wygody a mała się przyzwyczaj i będe miała to samo co z synkiem.On tak się tym przyzwyczaił że potem do 4 lat nad ranem sam przychodził do nas do łóżka i spał do rana... kochane powiedcie mi jak jest z tymi kupkami u waszych maluchó bo moja mała za 4 dni skończy miesiąć i cały czas mi popuszca kupke nawet przy zwykłym przeciąganiu czy to normalne bo kurcze przeciez naokrągło ma coś w pieluszce?Ciekawe kiedy się to unormuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MArtusia, u mnie jest podobnie z tym pierdzeniem - smiejemy sie z mężem że Mikolaj puszcza bąki z kleksem :-) zawsze też troche kupki wyjdzie... raz miałam akcje jak zrobil taką rzadką, jak go przewijałam to sobie pierdnął i chlusnęło z niego jak ze strzykawki :-) próbowałam tamować husteczką nawilżającą ale na nic... wszystko było w kupie... mam to nawet nagrane na kamerze, moze kiedys dam to na motylki to sobie obejrzycie... z usypianiem u mnie jest tak ze praktycznie zawsze usypia przy karmieniu... w dzien jedynie na spacerze w wózku, a tak to zawsze przy cycu... a w nocy karmie go w łóżku, też dla własnej wygody, ale moze powinnam z tym skonczyc, skoro ma mi sie przyzwyczaic do tego stopnia... nakarmic i do łóżeczka... bo nasze łóże małżeńskie to zwykła wersalka i powoli zaczyna w niej brakować miejsca dla trojga... nie mówiąc już o bezpieczeństwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki melania to ubaw napewno mieliście nie zły. Moja to ma zwyczaj zawsze sikać przy przebieraniu więc żadko uda mi się uratować jej ciuszki przed zamoczeniem a raz to tak sikneła ze bluzke miałam mokrą a mówi się zę chłopcy sikają na odległość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny Julek czasem zasypia przy karmieniu, ale jak nie zaśnie to trochę go potrzymam na rękach i potem wkładam do łóżeczka i tam zasypia. Ale on ma dopiero tydzień i wszystko może się zmienić. W sumie to on cały czas śpi, albo je i to jedzenie zajmuje ok 45 minut. Teraz śpi już 2,5 godziny i pewnie zaraz obudzi sie głodny. Co do kupek to różnie, robi 4-5 dziennie i to zazwyczaj w trakcie karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki;) U mnas po okropnych upalach, wczoraj taka ulewa, ze jeszcze takiej tutaj nie widzialam, myslalam ze chalupa sie rozmoknie, i zawali;) Poszlysmy rano po pieluchy, bo przy nocnym przewijaniu patrze a tu jedna zostala- katastrofa, dobrze ze sklep blisko, ale mala i tak darla sie w wozku, musialam ja cieplej ubrac, deszcz nadal pada, i zimno. Teraz najadla sie, i lezy w wozeczku przy oknie. Musze dodac, ze z wozia bardzo zadowolona jestem- soprawdzony juz w roznych warunkach:) Martusia ja mojej zmieniam tez po dzemkach, myje dupeczke woda, susze suszarka- (sprobujcie dziala ogolnie uspokajajaco- poprostu rewelacja w moim przypadku), smaruje kremem , lub maka kartoflana. Nie smarowalam jeszcze oliwka, i tormentiolu tez nie mam. Musze z Polandii sciagnac, tu pewnie tez jest, ale jak sie nazywa, nie wiem. Wydaje mi sie, ze z oliwka to nie glupi pomysl, bo przeciez warstwa tluszczu, tez dziala ochronnie na skorke. A Maya tez popuszcza przy kazdej okazji, takze to chyba normalne. Melania jak Mikolaj jest po cycu spokojny, to odkladaj do lozeczka, i wyjdz z pokoju- ja tak robie, i mala po paru minutach zasypia ze smokiem w buzi, a jak troche marudzi to tez nie biore jej na rece, tylko jestem przy niej wtedy do momentu az zasnie. A jak zasypia o 21, to spi do rana z przerwami na jedzenie(niestety co 2 godz), i przebieram tak o 2-3 w nocy. Po karmieniu zawsze do lozeczka odkladam, tylko nad ranem biore do lozka, bo lubie na lezaco karmic- albo mala lezy wtedy obok, a ja podaje jej cyca, albo ja leze na wznak- 2 poduszki mam pod glowa- mala ukosnie do cyca lezy na brzuchu, i tak ssie- i tak sobie przysypiamy razem- polecam moja to uwielbia, blogostan dla niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demiluna to ciesz sie tym jego spaniem puki możesz bo nie długo zacznie ci rozrabiac tak jak moja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milka musze wyprubowac ten twój sposób na wznak..zamiast termetiolu to spróbuj sudokrem tez jest dobry ale dla małej mojej jakos ten termetiol bardziej odpowiada..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Demiluna witaj;)- Julek ma tydzien, a moja wczoraj miesiac skonczyla- ludzie jak ten czas leci:) Gosia ja ide na U3, i szczepienia sie zaczna niedlugo, jak ja to zniose???? W szpitalu jak lekarz robil mojej U2 to juz ryczalam, a co dopiero klocie. Martusia, ja tez taka uczuciowa jestem do dzieci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie:) Co do bolących sutków to nakładki z aventu na pewno są dobre ale moja mała tego nie toleruje,też staram się ściągac pokarm laktatorem w miarę możliwości ale nie zawsze zdążę bo nieraz to malutka non stop przy cycku,wczoraj miałam ciężki wieczór bo chciała tylko cycka,spała po 5 minut i ciągle cyc a ja już prawie płakałam z bólu tak mnie wszytsko rwało ale co miałam zrobic musiałam jej dac bo strasznie płakała:(W nocy dałam tylko butelkę i dzięki temu rano moje piersi były lekko doleczone:) Co do usypiania to moja zawsze zasypia przy cycku tylko nieraz uda mi się ją od razu do łózeczka położyc a nieraz musze ją jeszcze pobujac na rączkach i dopiero do łóżeczka a rano to już śpi ze mną jak mąż idzie do pracy,daję jej cycka i zasypiamy obie. Co do kupek to moja robi raz dziennie ale za to porządną,chyba to ok jeśli tylko raz dziennie co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusia poloz sobie mala na brzuch, buzka musi byc przy cycu, zobaczysz jak bedzie sutka szukac, pod reke, od strony glowki podloz sobie poduszke, zebys sie nie meczyla. Ta pozycja ma jeszcze te zalete, ze dzieci lepiej baczki puszczaja;) A sudokrem wyprobuje, i oliwke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katrin, biedna jestes z tymi sutkami:( Powiem szczerze, ze nie wiem co to jest kupka 1 dziennie, ale to wcale nie jest cos zlego, moja robi przy kazdym pierdzie jak narazie. Moja kolezanka karmi tylko butla, i mala pewnego razu 3 dni kupki nie robila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wczoraj miałam koszmarny wieczór. Mała zaczęła płakac o godz 20 i płakała do 23, normalnie szok. To był okropny płacz i nic jej nie pomagało, niewiem czy to była kolka, czy zaszkodziło jej coś co zjadłam, bo bardzo często robiła kupki i ciągle cos jej w brzuszku bulgotało. Byłam tak zrezygnowana, że aż mój mąż sie na mnie złościł. On jakoś potrafi lepiej znosić płacz małej. Zjadłam wczoraj mizerię to może to od tego, sama nie wiem. Kurcze mam nadzieję, że to nie kolka i że dzisiaj będzie spokojna. Jejku nie zdawałam sobie wcześniej sprawy z tego, że wychowanie takiego maluszka to taka trudna rzecz. Z tego wszystkiego wzięlam ją wczoraj do naszego łóżka i odziwo spała aż do ósmej z przerwą o czwartej na karmienie, napewno się zmęczyła tym płaczem. co do zasypiania to staram się kłaść ją do łóżeczka, zasypia często przy cycu i wtedy troszkę czekam aż przyśnie na dobre, ale często też trzeba ją ukołysać. Dziś spuściłam trochę mleczka i wybrałąm się na pierwsze zakupy od porodu, ale długo nie zaszalałam bo mąż zadzwonił, że małej nie starczyło jedzonka i chce jeszcze, dałam radę spuścić tylko 50 ml za jednym razem. Muszę kupić woreczki do zamrażania pokarmu to będę mogła gdzieś wyjść na dłużej. Wczoraj byliśmy na wizycie u pediatry i mała waży juz 3500(przy porodzie 2770), więc chyba nieźle przybiera na wadze. Ja odparzenie też wyleczyłąm tormentiolem i alantanem, chociaż tormentiol nie jest zalecany dla niemowląt z powodu kwasu borowego. Dziewczyny kupiłam na allegro chustę, ale nie wiem czy to jest bezpieczne dla bioderek, czy orientujecie się w tej sprawie? Melania, używałaś teo otulaczka, bo ja próbowałam ja włożyć, ale strasznie jej się to nie podobało, więc kaska wyrzucona w błoto, no ale to nic. Ciekawe co u Obcej? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello ale parnota-bedzie gibać na bank bo mozna ducha wyzionać mój teraz spi od wpół 12 bo na dworze bylismy na spacerze a teraz wsadziłąm go na balkon z wózkiem tesciowa pomogła mi wtostac do siebie. mój w nocy budzi się raz miadzy 2-4 a wieczorem je miedzy 8-10 no i rano a w dzień różnie co 3-4 godziny nieraz co 2 ale tylko chwile chyba jak mu się pić chce no i podaje plantex i glukoze po 1 razie dziennie jak ciepło. co do sutków to ja smaruje bepantenem i pomaga bo jak sa mocno natłuszczone to nie bolą.a pupcie mi położna mówiła zebym nie uzywałą sudokremu tylko przeciw odparzeniom nivea na przykład bo sudokrem za ostry-a do wiki tylko sudokrem miałam. kupiłam sobie dzisiaj soj z bananów-można/.juz wypiłąm 2 szklanki.a tak apropo to co wy wogóle pijecie karmiąc jakie soki?aha a moge szpinak jeść?dzisiaj kupiłąm i chce zrobić. a co do usypiania to mój przy cycu i na dworze idealnie,a tak to czasami uparciuch po 3 godziny nie spi jak lezy w łóżeczku-ale grzecznie lezy a jak marudzi to mu mówie ze nie jest pepkiem swiata i ze jego siostra mnie potrzebuje i dom tez i ze nie bede go nosić bo nie niemem czsu;-) a co do kupy melaniu to mój mi tak zrobił ze posciel,przescieradło i ja do wymiany i tez tylko baka puscił;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania też robi często kupki i często jest pierd z kleksem jak to nazwała Melania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny widze że macie w swojej tabelce SYLE T a ja jestem z lipcówek i chce wam powiedzieć że syla urodziła dzisiaj Dominike poprzez cc.Mała waży 3300 i ma 54 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba szpinak chyba można jeść, ja pije tylko sok jabłkowy, wode niegazowaną i zieloną herbatę. Fajnie, że twój Kubuś potrafi poleżeć sam bez marudzenia, bo moja od razu marudzi i trzeba ją wziąć na rączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mierzejak ja mojego biore jak juz zaczyna arie ale tak to staram się nie bo niechce nauczyć jak mojej wiki rozpuszczona przez kolki i potem spałam z nią do 3 roku a maż w drugim pokoju-dobrze ze mnie nie wyeksmitował-a teraz mały spi w kołysce obok nas w nocy a wdzień w łóżeczku u wiki i spokój.a teraz na balkonie -świerze powietrze mu służy;-):-) a wogóle to dzisiaj ma 13 dni i pepek mu nie odpadł jeszcze-długo co?nawet nim ruszam bo położna kazała i nic a u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mierzejka, to widze ze wczoraj nasze maluchy sie chyba zgadaly z tym placzem...to pewno przez upały :-O a otulaczek nie sprawdzil sie bo po prostu Mikolaj tak sie wierci ze rozpina te rzepy, najpierw wychodzą rączki, potem nóżki :-) tak że zgadzam sie że kasa wyrzucona w błoto... c odo chusty to chyba raczej bezpieczne, przynajmniej do któregos tygodnia, ale ekspertem nie jestem... Syla T gratulacje !! ja to pije tylko wode, kawe zbożową do sniadanka i miete do kolacji... soków żadnych bo sie boje ze mu zaszkodzi... Milka, dzieki za porady... czytam dwie ksiązki o snie niemowląt i w obydwu potwierdza sie to co mówisz...musze zacząć go usamodzielniac, a nie tylko cycek... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a jak dzieci maja koloki, sa niespokojne, nerwowe, to bardzo dobre sa czopki Viburkol, warto miec w apteczce. Sa to homeopatyczne czopki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melania, wlasnie dziecko powinno czuc sie odrebna jednostka, a nie jednoscia z mama. Trzeba dac mu szanse, aby sie o tym dowiedzialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc U nas noc jak zwykle przespana :) Ja smaruje moja mala amerykanskim kremem Aveeno - rewelacja. Tylko ze ja zawsze przy kazdej zmianie pieluszki smaruje, i nawet jak zrobi mi kupke w nocy jak spimy sie nie odparza. Mam Penaten, zaczelam smarowac, ale za bardzo ja wysuszal. Marzeniem jest by moja usnela sama :( Cumla rzuca na odleglosc, niby lezy sama , nie placze, ale oczy na pol twarzy i oglada swiat ciagle. A sen to tylko przy cycu, albo przy mamusi..wczoraj o dziwo usnela przy tatusiu :) Moj maz spi w pokoju obok, poki co planuje powrot do nas, ale mala strasznie pozno zasypia i on juz zdazy usnac wczesniej ;) I my z Ninka mamy loze dla siebie. Ale wkrotce planuje ja wkladac do lozeczka. Karmimy sie na lezaco,tak jak Milka opisywala i razem usypiamy :) Katrina, ja bym skonsultowala te kupki , dostalam wypis z poradni laktacyjnej ze bobas na piersi powinien robic co najmniej 3-4 kupki na dobe, chyba ze to sie nie tyczy juz kilkutygodniowego dziecka? Najlepiej zapytac jak cos cie niepokoi. Moja zuzywa srednio 7-8 pieluszek na dobe. I prawie zawsze kupka ;) I tez mam takie psikusy jak wy, i kupka lubi byc jak juz zaczynam przewijac, albo siku wysoko :P A ja na bolace sutki stosuje krem Madeli z Lanolina i bardzo pomaga :) Pozdrawiam. Dzis mamy swieto niepodleglosci i mam meza w domu :) Ciekawe co Aguli? SylaT GRATULACJE !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba ja pije, herbatke koperkowa, wode, sok marchewkowy , 1 kawe w ciagu dnia, i 1 herbate czarna z cytryna. Szpinak wcinam, i nic malej nie dolega. Syla Gratuluje, cory:)🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mierzejka ja też kupiłam chustę ale nie wiązana tylko taką gotową firmy premaxx taka jak w linku poniżej ale jeszcze małego nie przymierzyłam do niej bo prawdę powiedziawszy nie miałam kiedy o ulek albo je albo śpi. http://www.allegro.pl/item388301600_hit_premaxx_chusta_nosidelko_w_jednym_gratis.html U nas pępek już odpadł, sama się zdziwiłam że tak szybko, w dodatku nic z nim nie robiłam tzn nie przecierałam spitytusem jak w przypadku Wiki, a nawet przy kąpieli się zamoczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny myslicie, ze odzywianie wplywa na tresciwosc mleka??? Przeczytalam w necie, ze nie, ale mala ciagle glodna, a ja wsumie niewiele jem, i juz sama nie wiem:( Poradzcie cos!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka, a mi sie wydaje ze wplywa. Czytalam gdzies ze zapasy \"ciazowe\" koncza sie po 2-3 tyg. i potem juz trzeba jesc by mleczko zawieralo niezbedne substancje. Z drugiej strony moze ona wcale nie jest taka glodna, tylko ma silna potrzebe ssania. Niny pediatra wytlumaczyla mi, ze dziecko wcale nie chce ciagle jesc, czasem chce po prostu sobie possac i ja mojej serwuje cumla lub picie. I nie uwazam ze jej oszukuje, bo jak jest glodna to ona daje mi wyraznie znac, ze juz cumel jej nie interesuje i domaga sie cyca ;) A my wrocilismy ze spacerku , mala spi jak susel :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×