Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Milka-- dzis juz lepiej, wczoraj wieczorem bolal brzuch to lyklam nospe, polozna mowila, ze jelita nie maja nic wspolnego z porodem.. moze to hemoroidy, kurcze nie wiem :O nikt nie chce lefaxu :p nie chce kasy hehe gosia moze ty chcesz`??? bo blisko mieszkasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marghi, ja bym sie nie przejmowała tymi wyliczeniami z usg... mi na ostatniej wizycie w szpitalu wyliczyli 3700 i tez sie balam bo do terminu mialam jeszcze pare dni... ostatecznie urodzilam 4 dni po terminie a mikolaj ważył 3250 :-) tak wiec glowa do góry, bedzie dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margi Co do wagi to w 99% lekarze sie myla,mi np moj powiedzial mała nie bedzie wazyc wiecej niz 2700 a wazyla 2970 no wiem ze mala roznica ale zawsze to cos:) znam bardzo duzo przypadkow gdzie lekarze sie pomylili wiec badz dobrej mysli,,,,,, Zycze powodzonka i szybkiego porodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny noc przespana w całości hihihihihihihihi najadł się o wpół 10 i dopiero o 6 rno,nie budziłam go w nocy na cyca-ale rano miałam koszule mokrą bo tak leciało;-) zauważyłam ze jak w ciagu dnia ostatnio mało spi to w nocy nadrabia-moze jeden normalny w rodzinie;-) a teraz jadł o 9 i nie śpi tylko lezy w łóżecki i żeby nie płakał i nie marudził (bo wyczuł mame i na rece jest git)włączam mu kołysanki na płycie i lezy i słucha-a mam takie ładne bo kiedyś wiki kupiłam były w dzienniku-gazecie-takie nasze dawne kołysanki... tak wiec mam chwile i się melduje i ide myc włosy bo stoją deba. musze wam powiedziec ze wiki kocha brata ale zazdrosna jest o niego troche ze ludzie pytaja o niego a noie o nią. mierzejka jak noc z kolką/? elektryczna jak mój dostanie kolek to się zgłosze po ten lefax bo ja niemam nic w domu;-) do potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasniew wrocilam ze spacerku i zakupow i maly spi jeszcze w wozku wiec chwila na kompa :-) aby mam juz z glowy pozniej mi sie nie bedzie chcialo isc w takiej temp jaka zapowiadaja :-O moj budzi sie tak ok 2-3 w nocy wypija flache ( ok 100 ml) i zasypia i spi do 6, w sumie nie za dlugo no ale daje rade jakos :-) kolek chyba nie ma, nawet nie wiem jak to poznac? czasami ma twardy brzuch i placze ale jak mu sie beknie to jest od razu lepiej i zasypia a kolki chyba by dluzej trwaly? sama nie wiem do picia daje mu wode i poki co kupska wali calkim fajne :-) elektryczna u ciebie chyba faktycznie te hemoroidy :-( lepiej idz lekarza da ci cos na to zeby sie wieksze nie zrobily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karka81
ELEKTRYCZNA JA TEZ MYSLE ZE TO HEMOROIDY. ja mam jednego wylazł mi podczas pierwszego porodu 7 lat temu i raz jest cicho, siedzi spokojnie, zadnych boli, a innym razem (zwlaszcza przy zatwardzeniu) boli i jest krew na papierze (jak np dzisiaj!) stosowalam na to jakas syfowa brozowa masc ale zaprzestalam bo nic nie dawala tylko brudzila bielizne i brzydko pachniala. ale lepiej zapytaj lekarza, chociaz jezeli te hemoroidy sa w srodku a nie na wierzchu to on i tak ich nie zobaczy.. moj maly juz mniej spi, a czesciej daje popalic, kolek nie ma na szczescie jutro mam obrone pracy podyplomowej wiec spadam sie uczyc módlcie się:) buziaki dla maluszkow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka dzięki za instrukcję podania. Wczoraj jednak obeszło się bez tych kropelek, ale dzisiaj napewno jej podam tak na wszelki wypadek, bo cały czas się pręży. Właśnie się obudzła... Dałam jej w końcu te kropelki, troszke pojadła i teraz śpi, mam nadzieję, że troszkę dłużej pośpi. Elektryczana jeżeli można to ja bym poprosiła ten lefax, słyszałam, że jest jeszcze bardziej skuteczniejszy od sab. Dziękuje Wam za wszystkie porady jesteście kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Ja to mam dobrze że dziadki przyleciały,właśnie wzięli małą na spacerek a w nocy spała u nich w pokoju żebym choc raz mogła się wyspac,a dała mi wczoraj w kośc w ciągu dnia,bo była strasznie marudna i co chwilkę cycusia chciała,ale w nocy była grzeczna a ja się wyspałam hurrrrraaaaa!!!Ale jak wstałam to koszulkę można było wykręcac taka mokra,ale zaraz moja gwiazdeczka się obudziła i dałam jej cycka,najadła sie i na spacer. Marghi ja urodziłam moją Vanesskę siłami natury i ważyła 4035 także głowa do góry to nie takie straszne,dałam radę,chociaż wyciągali ją próżnociągiem bo ja bym jej nie wypchała ale nic jej się nie stało,ja popękałam trochę ale już dochodzę do siebie także nie martw się na zapas:) Dziewczynki .śliczne te wasze niunie,obejrzałam na interii,dobrze że wszystkie zdrowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dulce.marta
Cześć dziewczyny :) Moja córeczka przyszła na świat 13 czerwca 2008 roku :) Ma już prawie miesiąc i jest śwesołym dzieciaczkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no witam kochane dzisiaj w nocy przezyłam szok mała nakarmiłam o 21 i poszła spać ja polozyłam się o 22 i nagle budze się a tu świta patrze na zegarek 4:00 ja wyskoczyłam z łóżka do łóżeczka bo dosłownie myslałam ze z nia coś nie tak a ona sobie chrapie w najlepsze.Pierwszy raz przespała 7 godzin no ale skutek tego to dupka odpażona pewnie na samym poczatku spania sobie zrobiła kupęcie a potem przez całą noc ją odpażyła.Własnie leczymy dupeczke mam nadzieje że szybko się zagoi.ale mówie wam jak się przebudziłam to myslałam że ducha wyzione myslałam że jej się coś stało że tak dlugo się nie budzi... Teraz zasneła a z piersiami deko lepiej po tej nocy jak nie jadła to pokarmu troche więcej naleciało zobaczymy jak pózniej będzie nawszelki wypadek kupiłam mleko poradcie mi czy bebiko jest dobre dla maluchów bo ja nigdy nie używałam pierwszego synka do roku karmiłam piersia i nie mam doswiadczenia w dawaniu takiego mleka maluchowi.ale mam nadzieje że nie będe musiała go wykorzystać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusia ja używam bebiko i nie narzekam,malutka się najada,ja tez karmię piersią butelką tylko czasami dokarmiam kiedy mała się nie najada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusia ja używam bebiko i nie narzekam,malutka się najada,ja tez karmię piersią butelką tylko czasami dokarmiam kiedy mała się nie najada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusia Ponoc Bebiko jest dobre ale to sprawa indywidualna bo jednemu dziecku przypasuje a jednemu nie:) ja swojej podaje Nan 1 i przyjmuje je dobrze ale wczoraj byłysmy u lekarza pierwszy raz i jak jej powiedzialan ze mała ma po nim wzdecia to kazała zmienic na Nan 1 HA bo jest hypoalergiczne i niby lepsze ,jak je posmakowalam tak od razu wyplułam takie gorzkie no i Niunia tez nie chciala pic,krzywila sie a jak juz wypila troche to ulała ,zrobilam jej spowrotem Nan 1 wypila ze smakiem i spala mi do 6 rano tak jak zawsze wiec mysle ze mozesz spokojnie podac Bebiko i sama zobaczysz jaka bedzie reakcja Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dulce.marta ja też urodziłam 13 czerwca,fajna data co?Moja malutka też jest zdrowym i pogodnym dzieciaczkiem:)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusia Ponoc Bebiko jest dobre ale to sprawa indywidualna bo jednemu dziecku przypasuje a jednemu nie:) ja swojej podaje Nan 1 i przyjmuje je dobrze ale wczoraj byłysmy u lekarza pierwszy raz i jak jej powiedzialan ze mała ma po nim wzdecia to kazała zmienic na Nan 1 HA bo jest hypoalergiczne i niby lepsze ,jak je posmakowalam tak od razu wyplułam takie gorzkie no i Niunia tez nie chciala pic,krzywila sie a jak juz wypila troche to ulała ,zrobilam jej spowrotem Nan 1 wypila ze smakiem i spala mi do 6 rano tak jak zawsze wiec mysle ze mozesz spokojnie podac Bebiko i sama zobaczysz jaka bedzie reakcja Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dulce.marta ja też urodziłam 13 czerwca,fajna data co?Moja malutka też jest zdrowym i pogodnym dzieciaczkiem:)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja słyszałam opinie że najlepsze bebilon-ja podawałam nan i wiki miała kolki po nim potem przeszłma na bebilon pepti-bez białka i było ok.ale to racja sprawa indywidualna kazdego dzieciaczka,ja narazie na samej piersi jade a potem zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc U nas tez nocka dobra, mala spala od 10-ej do 4, potem cyc 15 min i od razu sen do 7. Teraz nadal spi :) Bylysmy wczoraj u lekarki, twierdzi ze mala nie spi duzo w dzien, ale nadrabia w nocy, widocznie ten typ tak ma ;) Urosla o 4 cm, i wazy 250 gr wiecej niz 10 dni temu. Lekarka jest przeciwna dokarmianiu, nawet jak ma sie malo pokarmu to trzeba czesciej przystawiac to sie wtedy pojawi wiecej mleczka. Zielonaymi kupkami mam sie nie przejmowac, zwlaszcza ze przybiera na wadze. A ja juz prawie jestem pewna ze ma je po herbatce z kopru wloskiego. A w nocy jesli dzieci robia sobie przerwy na sen okolo 6 h to nie trzeba ich wybudzac na jedzenie. Podobno to naturalne, ze zaczynaja przesypiac wiecej w nocy, a nadrabiaja jedzenie w dzien. Ja mojej malej od poczatku nie budze jak spi w nocy, no chyba ze przedluza sie to wiecej niz 6h, to podstawiam jej cyca po spiacku. A przewijam tez ja jak spi i sie mi nie budzi ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki kochane za odpowiedz mam nadzieje że nie będe musiała skorzystać z mleczka ale zobaczymy jak to w praktyce wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A coz sie to dzis stalo..zmowa niemowlat i zabraniaja mamom pisac? U mnie dzien jak co dzien, walka z zasypianiem, juz nie spi prawie 4 h ;) I cyc, bujanie niewiele pomagaja. A teraz jeszcze czkawka doszla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!! Maya marudzi dzisiaj okropnie, rano bylysmy na spacerku, i na tym koniec, upaly takie, ze wytrzymac nie moge, a co dopiero takie niemowle. Ciagle domaga sie cyca, przypuszczam, ze pic jej sie chce ciagle, normalnie co godzine mam ja przy cycu. Podam jej wode, zobacze czy bedzie poprawa. Surfitka, u mnie tez bardzo odradzaja dokarmianie, a powiem, ze o maly wlos a kupilabym dzisiaj mleczko, bo cycki nie nadazaja z produkcja. Ale przemyslalam, i nie bede mieszac naturalnego pokarmu ze sztuczniakiem, boje sie, ze problemy z trawieniem moga sie pojawic. Polozna juz poradzila, zeby na gimnastyke poporodowa sie zapisac, wiec jutro siadam na telefon, i trzeba obdzwonic szpitale, czy jakies kursy organizuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja chodze troche w pasie, i brzusio wydaje sie byc codziennie mniejszy :) No i dopajam Nine, upaly straszne, lekarka mi powiedziala ze nie zawsze jak marudzi chce jesc. Dalam jej teraz herbatke i usnela :) A pic sie chcialo bardzo - wyciagla az 40 ml :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sufitka a w pasie po ilu mozna zaczac chodzić?pomaga to?tak się zastanawiam czy sobie nie kupić bo mi została opona a w dodatku rozstepy:-( masakra powiedziałam ze w stroju tak szybko nie wyjde bo wstyd:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem po ilu mozna, pytalam dziewczyn na topiku ale cisza, to sobie chodze tak po 2-3 h dziennie. Ale u mnie juz krwawienie sie skonczylo ( jeszcze tak brudze na zolto) , i w sumie 2,5 tyg po porodzie jestem. Chyba krzywdy sobie nie zrobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do skutecznosci to jeszcze nie wiem, zaczelam uzywac w poniedzialek i jestem mokrusienka pod tym jak chwile pochodze. A brzuch leci w dol jak lecial. Juz we wszystkie ciuchy sie mieszcze, tylko taki luzny jest jakos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez zdecydujesie na pas, slyszalam ze szybciej mozna ujrzec znowu plaski brzuszek, a najlepiej jeszcze rowerek do tego Surfitka, zaserwowalam Mayce wode, ale z lyzeczki, jutro podam z butelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milka ja mojego dopajam glukozą lub planteksem ale 1-2 góra dziennie i lepiej mu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez sprobuje, bo dala troche popalic dzisiaj a Kubus grzeczny??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podaje z butelki ale cumel musi miec bardzo cieniutka dziurke, tak ze jak sie odwroci butelke samo picie nie leci z niej, bo najpierw dalam w z wieksza troszke dziurka to sie krztusila. Ja daje przed poludniem herbatke Hippa, mieszam rumianek z koprem, a wieczorem wode z glukoza. Daje tak odrobinke glukozy. I wydaje mi sie ze ona tego potrzebuje, bo lepiej mi spi. Jednak sa upaly i traci sie duzo plynow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×