Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

ewcia mi w szpitalu powiedzieli że jak karmię to z przeciwbólowych moge brać paracetamol i ibuprofen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki demiluna,akurat paracetamol mam w domu.zaraz wezme.a jak maly ma skaze to ja moge jesc maslo,czy margaryne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia możesz też brać apap oprócz paracetamolu. A chlebka lepiej niczym nie smaruj. Ja jak podejrzewałam u Kajusi skazę to suchy chleb wcinałam z szyneczką, średnio dobre, ale czego się nie zrobi dla naszych Aniołków. Ja chcę karmić pół roku. Boli mnie strasznie prawy sutek, jak jej go daję to aż mnie w łopatce kuje, ale nie wyobrażam sobie, że nie będę jej karmić. Dla mnie wytworzyła się między nami niesamowita więź dzięki karmieniu. Piszecie, że pijecie tak dużo. Ja tak miałam na początku, piłam około 5 litrów na dobę wody niegazowanej. Przy jednym karmieniu wypijałam co najmniej pół litra, tak mnie suszyło. I niestety wyjałowiłam sobie żołądek. Miałam takie bóle, że leciałam z nóg, brałam na to leki, lekarka zabroniła mi tyle pić i absolutnie wodę, tylko herbatę, kawę zbożową, kompoty i takie tam. Oprócz tego codziennie miętę, rumianek i zaparzone siemię lniane i na szczęście już mi przeszło, ale nie będę zapeszać, żeby nie wróciło. Anulka wracaj do zdrowia 🌻. Wiem co Mierzejka musi przeżywać, bo ja też byłam z Kają w szpitalu. Dostała mi biegunki i w ciągu dwóch godzin się odwodniła. Jak patrzyłam jak leży podłączona do kroplówki to serce mi pękało. Byłyśmy trzy dni, a ja nic nie mogłam przełknąć, tylko się modliłam o zdrówko. Uciekam do Kai.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
el-mir-ka tak myslalam ze nie mozna smarowac chlebka,i tak wlasnie jem,pyszne to nie jest,ale bardzo chce karmic malego piersia,mam tak samo jak ty niewyobrazam sobie nie karmic mojego aniolka piersia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:)mz sobie dzs poranna drzemke zafundowalysmy:)przed chwila skonczylam porzadki w kuchni i lazience,zostala mi tylko podloga,ale to potem jak zrobie obrzadek u moich zwierzakow.od wczoraj podaje malej paracetamol w kropelkach,poniewaz zaczela mi kaszlec i miala straszny katar. ja make ziemniaczana lekko wklepuje wacikiem. co do karmienia to jeszcze tak do konca wrzesnia i dam sobie spokoj,mala bedzie miala juz 4 miesiace wiec zaczna sie te wszystkie kleiki itp, no a ja wracam na studia. pytam z ciekawosci,o co chodzi z ta interia?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć babole ja dzisiaj mojemu dałam raz cyca zeby się napił(a tak naprawde uspokoił bo był śpiący ale nici z tego bez cyca wiec się zlitowałam)a tak dostaje butle a po cycy zasnął od razu i spi juz 1,5 godz a z cycka sama woda leciałą a potem delikatne mleczko:-( spakowałam moich jada w czwartek a ja do siory jutro mnie zawioza bo wraca siora w czwartek i tez bebde na wakacjach;-) zrobiłam sobie dzisiaj folia brzuch a pod spód krem z perfekty na rozstepy,nosiłąm ok godzinki pot leciał z brzucha wiec bede praktykować na obiad smazona kiełbasa z ogórkiem pomidorem i makaron wszystko w sosienpomidorowym no i skusiłam się na papierosa u tesciowej ale tylko pól bo nirdobre,a cycka bede dawac do uspokojenia choc dziewczyny bardzo ubolewam jitro jeszcze bioderka camomilla interia to nasza poczta gdzie wysyłamy sobie zdjecia naszych pociech i nasze i ogladamy mamy jeszcze nasza klase podaj meila to wysle ci hasła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane kobitki a ta maka opruszyc dupcie i normalnie pampersa zalozyc. goba dobrze twojemu mezowi i coroni,fajnie odpoczna,opala sie,pozazdroscic. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ewcia tacy to pozyja a ta make wklep i załóż pampersa albo troch jak chcesz niech polezy bez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dzisiaj i wczoraj caly czas lezy baz pampersa.mam nadzieje ze mu pomoze po tej mace,bo juz rozne masci kremy wyprobowalam(przedtem)i to wszystko bardzo wolno sie goilo,moze ta maka mu pomoze,tyle dziewczyn sobie ja chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie noszę Hani w tej chuście bo nie umiem jej zawiązać tak jak być powinno i mała się złości.Wiąże albo za mocno i mała jest za mocno ściśnięta albo za słabo i wtedy ja się boję że mi wypadnie.Chyba ją odeślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :)) Bylam z mała u lekarza na szczepieniu ale niestety nic z tego nie wyszlo...powiedzialam lekarce ze mala ma wzdecia i taki jakby liszaj na brwi i lekarz stwierdzila ze to prawdopodobnie skaza bialkowa tymbardziej ze ja ja mam od dziecinstwa.....musze zmienic mleczko z Nan 1 na Bebilon Pepti no i mam obserwowac czy przez tydzien ten liszaj zniknie no i jescze sapka bo to moze tez byc objaw skazy bialkowej i wtedy bedziemy szczepic U nas upaly i chyba dlatego Martynka jest taka marudna....spi po 15 minut i marudzi teraz tez usnela zobaczymy na jak dlugo Aha !! Zamowilam na allegro gorset wyszczuplajacy ,zobaczymy czy cos pomoze :) Czy wasze brzuchy nadal sa takie duze????????Bo ja mam spooooory fald skory jeszcze:(((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martynka ja mam jak bym była w 4-5miesiacu a przed ciaza miałam taki seksowny .opalony,mogłam go delikatnie pokazywac a teraz to nosze GALOTY Z MATERIAŁU NA BRZUCH TAKIE OBCISKUJACE-no ja to sie spasłam niestety.......nie to co wy............ to mleko bebilon pepti jest niezbyt smaczne moja je pije ale mieszam z bebiko bo jak dawalam cala flache to wszystko wymiotowala.daje 120mltz.4 miarki 2 na 2 i ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martynko o jaka sapke chodzi?ja u swoiego malca przypuszczam skaze,bo ma takie plamki,jakby poparzone przez pokrzywy,i luszczy mu sie skorka na glowce.moze ty wiesz czy to skaza?bylam u lekarza a on nie powiedzial konkretnie,kazal odstawic nabial,przepisal masc i za 2 dni do kontroli.te plamki znacznie sie zmniejszyly od wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie brzuszek nie wyglada zle,gorzej jak przed ciaza,ale mam nadzieje ze jeszcze zleci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po jakim czasie widac poprawe po kartoflance?,bo ja pupcie wietrze i caly czas pudruje maka i poprawy nie widze.boje sie zeby sie to zaczerwienie nie pogorszylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha to oto chodzi:) moj mail to kamila_07_85@yahoo.fr ja na brzuch to nie powinnam narzekac bardziej niz zwykle,bo nie pogorszyl sie jego stan,wogole to ta ciaza wyszla mi bardziej na dobre niz na zle pod wzgledem wagi-aktualnie jestem 9 kg na minusie niz przed,no ale planow nie zmieniam, odchudzanie bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia 24 sapka to inaczej wysuszenie sluzowki,ja myslalam na poczatku ze to katar bo mala chrumkala ze tak powiem i jakby miala cos w nosku .Przyposzczalam ze to przez suche powietrze ale lekarka stwierdzila ze raczej przez skaze bialkowa,a te plamki to moja mala ma taka luszczaca tylko przy brwi no i najbardziej trafne okreslenie wedlug mnie to wlasnie liszaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj Eryk tej sapki nie ma ale na samym poczatku zrobil mu sie tez taki liszaj na glowce przy uszku.a teraz ma na calej glowce te plamki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hellloooo jejku , co to sie dzieje, praktycznie u co drugiego dziecka podejzewaja skaze bialkowa, z skat to cholerstwo sie bierze??? Kiedys nie slyszalo sie tyle na ten tamat :( U mnie brzuszysko nadal wissi, taka opona wokol pasa , bleee chyba tez kupie sobie jakis pas wyszczuplajacy Ewcia widzialam cie na zdjeciach ty to laska jestes po porodzie, zero faldek :) A po kartoflance , to u nas widac poprawe juz przy kolejnej zmianie pieluszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi juz szpitalu powiedzieli ze Martynka moze miec skaze bialkowa bo ja ja mam i w 99 % jest pewne ze odziedziczy ja po mnie ,no i stalo sie....no ale fakt strasznie duzo sie teraz o tym slyszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tez niestety jeszcze zwisa fałda:-(masakra:-( dzisiaj surfitki nie było cos nie tak normalnie. a juz zmeczona jestem od jutra u siory wiec rzadziej bede ale bede

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a o skazie słyszy sie 9n na 10 przypadków niestety. martynka podaj link do tego gorsetu wyszczuplajacego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula ja z malym przytylam 11 moze 12 kg,i zaraz po porodzie zeszlo mi 6 kg,no i zostalo te 5kg i caly czas stoi w miejscu,ale sie nie martwie,moze troszke bo w stare ciuchy nie wchodze :) Martynko tak karmie piersia,jadlam duzo pomidorow,pieczonego moze stad ta wysypka nie wiem,niczego nie jestem pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie kartoflanka nic niedala,Eryczek ma dupcie jak ogien,biedny znow tak placze,a ja razem z nim. Dobranoc,do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc. Goba, milo ze o mnie pamietasz :) U nas wszystko dobrze, jak co dzien bez zmian odpukac w niemalowane i nie zapeszac ;) Dziewczyny, dla mnie to troche niepojete z ta skaza bialkowa..jest to uczulenie na skladniki pokarmu matki jak w linku http://www.atopowe-zapalenie.pl/atopedia/Skaza_bia%C5%82kowa, czyli dobrze rozumujac wasze dzieci maja uczulenie na cos co jecie. I niekoniecznie jest to mleko, moze to byc np. pomidor. Lub tez moze to byc np. proszek do prania, lub kosmetyki ktore stosujecie. Dlatego tak duzo dzieci to ma i jest trudne do wyeliminowania... Wiec moze warto poszukac w ta strone, skoro zmiana diety nie pomaga. U mnie odpukac mala nie ma krostek, a jedynie czasem potowki jak ja przegrzeje na spacerku, a u nas ciagle goraco, nawet wieczorem jest ok. 28 stopni :( Co do odparzen to ja nie stosuje zadnych mak, od urodzenia ten sam kremik zawsze przy zmianie pieluszki pupcia nasmarowana i jest dobrze. I myje normalnie chusteczkami nawilzajacymi Pampers sensitive. A tez czasem kupke mi robi przez 10 min i zawsze ten czas odczekuje, bo potem mam niespodzianki podczas zmiany, wiec przezornie odczekuje az skonczy ;) Ewka a jak myjesz maluszka to przegotowana woda? Podobno to czasem pomaga, bo czasem dzieci sa uczulone na chusteczki nawilzajace. Buziaczki dla wszystkich, papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny, nie wiem czy mnie ktoras jeszcze pamieta, bo zagladam tu od swieta. Ale juz coraz lepiej z czasem i organizacja, wiec jestem dobrej mysli, ze teraz bede czesciej. Dziekuje za odpowiedzi w sprawie przepukliny, na szczescie lekarz mial racje, ze sama zniknie i faktycznie mysle ze za jakies 2 tyg to juz sladu po niej nie bedzie. A Emilka rosnie jak na drozdzach, wazy 5900g i nie widac po niej na pewno, ze jest wczesniakiem. Tylko ja znikam, bo zajada az jej sie poliki trzesa. A ja nie moge sobie poradzic z apetytem na slodkie, normalnie bym cukiernie opedzlowala. Wy tez tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick------imie dziecka---d.u.-----w.u.-----cm-----d.o.w.----o.w.----cm Iza_--------Bartosz------18.04----1380----43-----26.07- -----4265----53 Ewcia24----Eryk---------28.05----3200-----52------10.07- - ----4550---?? Milka76------Maya--------03.06----3360-----50-----11.07- - ----4550---55 camomilla_22-Claudia--03.06.---3980------52---17.07---- ----4750--54.5 mierzejka----Ania-------05.06----2770-----51-----3.07--- -----3900-----?? martusia 82-Julia------- 08.06----3260----?--------22.07------4630---54,5 el-mir-ka ----Kaja--------09.06----2850-----57----23.07--------3700--- -?? Melania---MIkołaj-------09.06-----3250----58----21.07--- ----5200-----62 gosia29----Tobias-------10.06-----3440-----51-----8.07-- -----4750----54 Kirysek---Tomaszek....12.06.... 3920....55.....23.07.........4600....?? Surfitka---Nina----------16.06----3490------55-----25.07 - - ----4250---58 Alkatraz---Hanna--------18.06----2900-----50------??? ---------????-----?? Jotka79---Czaruś-------19.06----3190------53----29.07------4500----? goba-------kubuś---------21.06---3600------59----18.07-- ----4400-----?? agula -----Gabrysia------21.06----3460-----51----21.07-------4760- ---55 oliwka100---Oliwia------21.06----3420------53---22.07--- ----?????------53 lolusia-------maja--------23.06----4250-----59------???? ---------????------?? demiluna---Julian--------27.06....3640-----???-----24.07 -------4200-----??? mała_mi----hania--------10.07----3000-----57------24.07- ------3110------?? kasia78----julcia--------11.06----2800-----52-------23.0 7-------5000---55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry U nas dzisiaj znowu upalny dzień, na szczęście w domu mam w miarę chłodno. Mały właśnie zasypia, jak sie obudzi to wybieramy się na spacerek. Co do brzucha to tez nadal taki powiększony, ale jakoś nie mogę zebrać się do ćwiczeń, a steperek stoi i czeka na lepsze czasy. Też zastanawiam sie nad zakupem jakiegoś gorsetu czy czegoś co by sciągało. Mały właśnie zasnął więc idę ogarnąc dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×