Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Witam dziewczynki,jestescie naprawde kochane :) Ja bylam z Eryczkiem na kontroli,i na dupcie mam masc PIMAFUKORT lekarz powiedzial ze maly ma bardzo delikatna skorke i dla tego te odparzenia,i to wszystko przez te popuszczania,kazde prukniecie podraznia to co sie ma goic. No i lekarz powiedzial ze to jest jednak skaza bialkowa,popatrzal i po glowce niby to stwierdzil,bo malutki ma na niej pelno takiego bialego,jakby liszaj. mala mi,Erykowi sudokrem niepomugl,tez probowalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduję się po długiej przerwie. My na szczęście wczoraj już wyszłyśmy ze szpitala,, okazalo się, że ta bakteria którą mała miała w moczu to jakaś odkałowa i nie trzeba brać już antybiotyku. Tak się ucieszyłam, bo świadomość tego, ze musiałabym leżeć tam jeszcze tydzień mnie załamywała. Wiadomo, ze dla dobra dziecka bym i to wytrzymała. Wszystko zaczęlo się w piątek, mała wymiotowała po każym karmieniu, więc pojechalismy do szpitala, pobrali jej mocz no i okazało się, że ma jakąś infekcję. Te wymioty to chyba przez to, bo już się uspokoiły i wczoraj tylko ulała, ale to przez ze mnie, bo po karmieniu dałam jej lek przeciw wymioto-Debridat a powinno się go dawać przed karmieniem. Anula została przebadana dokładnie w szpitalu, miała usg główki, brzuszka, przełyku i badania krwi. Na szczęście jest w szystko w porządku, aha i jeszcze badał ją laryngolog i też jest ok. Wyszło tylko, że ma refluks, ale podobno prawie wszystkie niemowlaki to mają, a groźne jest to dopiero, gdy jest jakaś infekcja i gdy dziecko traci na wadze, a nasza Anulka ładnie przybiera. Tak więc troszkę przeżyliśmy znów, bo takk naprawdę to jeszcze nie zdążyłam się otrząsnąć po ty koszmarnym porodzie a tu znowu szpital i jakieś problemy, no ale na szczęście już jest dobrze. Wczoraj byliśmy jeszcze na badaniu bioderek, też wszystko w normie. Lekarz mi powiedzial, że jeżeli dziecko ma suchą skórkę na główcę a nie jest to ciemieniuszka to dobrze jest posmarować przed kąpięlą linomagiem a później wyczesać i zmyć. Twarz kazali mi smarować kremem Oilatum, bo oni tylko tych kosmetyków tam używają i mówią, że są najlepsze. Anulka miła przed szpitalem na twarzy krostki i suchą skórke a tera to ustąpiło. W szpitalu mała nauczyła się sama zasypiać i wczoraj w domku też jej się to udało wogółe potrafi już poleżeć sama w łóżeczku patrząc na karuzele a wcześniej tylko na rączkach. Niewiem jak wasze dzieciątka, bo moja Ania budzi się ciągle w nocy o tych samych godzinach; O 2, 5 i 7, normalnie mogę się wyspać, super. Jeszcze mogłasbym tak pisać i pisać, ale muszę ogarnąć chałupkę, bo wiecie jak to jest jak mąż sam w domku, a ile mam prasowania... Całuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciesze sie ze juz z malutka wszystko wporzadku. Bardzo boli mame gdy jej dziecko zachoruje,zrobila by dla niego wszystko,by je uszczesliwic i by juz bylo wszystko dobrze,zeby je nie bolalo.Trzymam mocno kciuki za wszystkie male pocieszki,aby nie chorowaly i rosly zdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mierzejka, super, ze juz w domku :) Moja tez sie budzi o stalych porach - o 5 rano i o 7 :) Czasem o 3. Dzis do gina, mam lekka nerwowke..bo jak wszystko dobrze nie bedzie wytlumaczeni przed mezem ;) Ewcia, mam nadzieje, ze specyfik pomoze Eryczkowi :) A co tu dzis takie pustki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitko juz widze znaczna poprawe,zaczerwienienie sie zmniejsza,martwi mnie jednak ta skaza bialkowa,jak ja sobie dam rade,jest mi bardzo ciezko pogodzic sie z tym,strasznie sie boje. Moj Eryś zazwyczaj tez wstaje o stalych porach do karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Surfitko, ja malego kapie w wodzie z kranu,a co lepiej w przegotowanej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od poczatku kapie w przegotowanej i mam zamiar az do 3 miesiacia. Dodaje do tego oilatum. I odpukac wiekszych problemow nie mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja go kapie od poczatku tez w oilatum,skorka jest super,taka jedwabista,nawilzona,no ale coz przed skaza nie zabespieczyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo skaza pewnie jest od srodka :( Czyli maly jest uczulony na cos co jesz. Ja sie nie chcialam na poczatku sluchac mamy i zaczelam jesc duzo roznych rzeczy..i zaczely sie bolesci brzuszka, zielone kupki. Stwierdzilam, ze co mi szkodzi, sprobuje diety mojej mamy, w koncu ona mnie ponad rok karmila, i odpukac jest dobrze. Dieta jest skromna jak jak diabli, ale przynajmniej mala jest zadowolona :) A ja no coz, juz niedlugo znowu bede mogla jesc wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też małego kapie w wodzie z kranu i do co drugiej kąpieli dodaję oilatum , jedynie do przemywania buzi i oczek używam przegotowanej. Dziewczyny jestem w szoku mój mały dzisiaj cały czas spi. Budzi się tylko na cyca, tzn od rana obudził się tylko 2 razy na 15 minut i cały czas śpi. Co chwilę do niego zaglądam bo to jakieś dziwne jest. Może upał tak na niego działa. 11 sierpnia bedę na kontroli u lekarza to zapytam go czy to normalne żeby on tyle spał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak skaza jest zwiazana z nietolerancja np:mleka krowiego,bo moze czego innego,ale tak zawsze sie mowi ze niby na bialko. Ja mam nadzieje ze jezeli bede przestrzegac diety to moj malutki bedzie zdrowy i wyrosnie z tego. Demiluna to pewnie upaly sprawily ze malutki tak spi,moj malus tez tak mial,ze przesypial caly dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale macie fajnie ze wasze maluchy w upaly tak spia:) moja od dwoch dni jest nie do poznania zasypia na 15 min i to na rekach a jak ja poloze do lozeczka to od razu sie budzi i placz,dzis w dodatku ma takie wzdecia albo kolki bo juz sama nie wiem co to jest-jak poszcza baczki to strasznie sie wykrzywia i widac ze ja boli.Zmienilam mleczko na Bebilon Pepti moze to od tego??Moze jej zoladeczek musi sie przyzwyczaic do nowego mleka?Wiem ze nie ktore z Was tez mialy zmiane mleka i pytanie czy zauwazylyscie tez ze wasze malenstwa jakos na nie zareagowaly??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARTYNKO ja kiniulce daje własnie bebilon pepti i po wypiciu jest ok.ale za jakąs godz.placz niesamowity ,puszcza bączki ,pręzy sie,mimo ze najedzona ,przewinięta.Ale ja dAJE NA 120ML 2 BEBIKO I 2 PEPTI ale przez 1 dzien dawałam bebiko i takich cyrków nie było.Zużyje do konca puszke i samo bebiko bede dawac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny Ja od kilku dni podaję małemu wodę koperkową-gripe water. U nas działa super-mały puszcza bączki i jest spokojny. U mojej starszej córki nie specjalnie działała, więc tak naprawdę wszystko zależy od dziecka, ale może warto spróbować. A tak apropo mejego maluszka to nadal śpi, od poprzedniego postu zrobił sobie tylko jedną pobudkę na cyca. Aż się boję nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no faktycznie pustki straszne... ja uspilam Mikolaja z wielkim bólem jak zwykle... niewiem dlaczego ale zawsze po kapieli jak go już ubiore to zaczyna się marudzenie... nie chce ani jesc ani spac, tylko zawodzi jakby go cos bolało... ale boleć raczej chyba nie, bo po pół godziny noszenia na rękach się uspokaja... tylko że to nie ja go uspokajam tylko mąż, bo u mnie nie chce... :-( a dziś męża nie było to teściowa go uspokoiła, i tak mi jakoś było przykro że u mamy mu źle ... czy któraś z was ma podobnie ?? a w czym w te upały wasze maluszki spią ?? bo ja go ubieram w cieniutki kaftanik i spiochy ale może i tak mu jest za gorąco... ?? Mierzejka, ciesze się bardzo że jesteście z powrotem całe i zdrowe... obyście już wiecej nie wracały do szpitala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obca_
Kochane moj malutek tez przesypia całe dnie i to juz od bardzo dawna,powinnyscie sie tylko cieszyc ze dziecko spi spokojnie jest najedzone i nic je nie boli,jesli dobrze przybiera na wadze nie jest apatyczne itp to wszystko jest ok:) poprostu dziecoaczki są jeszcze małe i tyle snu potrzebują.Moj za to bardzo wczesnie sie budzi bo tak 5-6,no czasem pospi do 7 a mi sie wtedy najlepiej spi...a wdzien znów sie nie połoze bo moj 4 latek mi jakos nie pozwala a ze sama z maluszkami całe dnie jestem to nie ma go kto przypilnowac.Wiec moja skromna rada jak Wasz maluszek spi a macie tylko jednego,spijcie razem z nim i ładujcie akumulatory :) Bo jak mamusia wypoczeta i zadowolona to i maluszek spokojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powoli zlecial nam dzien z odparzona dupcia,mam nadzieje ze jutro juz bedzie lepiej,bo moj smyk bardzo placze jak popusci,bo go boli,bardzo bym chciala aby juz przestal popuszczac,to by mu sie fajnie goilo.ide go kapac,narazie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki widze ze nasze maluszki maja takie same dolegliwosci moja julcia je cyca i bebiko 1 i jeden dzien jest grzeczna a na drugi nie do wytrzymania prezy sie nie moze zrobic kupki juz drugi dzien chyba jej musze zmienic mleko bo to jest za tuste , na kolki lekarz kazał mi podawac czopki viburkol sa bardzo dobre po nich mała sobie puszcza baczki i czasami sie załatwi a tyje ładnie tydzien temu wazyła juz 5kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć laski ewcia ty się kochana nie martw tą skazą bo moja wiki tez miała i wyrosła po ok2, roku-zaczeła wtedy popijać w małych ilościach mleko krowie z kartonika nawet nieprzegotowane i nic jej nie było,teraz gdybym nie przypilnowała to wypijała by litrami ale jej ograniczam wiec tak ok litra nawet wciagnie, mój kubulek ładnie zasnął po mleku,jestem u siory z moja babcia bo pilnowała siorze domu wiec dałam mu mleko i zaniosłam do góry do łóżeczka o po ok,pół godzinki zasnął sam:-):-):-) a moja babcia mi stracha narobiła bo o mało nie zasłabła tzn zasłąbła ale nie poleciała w dł tylko na boki masakra laski ja z małym na rekach a tu obok ni z tego ni z owego babcia leci od rau na łóżko zaprowadiliśmy z dziadkiem i cisnienie 178/66 a puls 62 strachu się najadłam ze szok.teraz juz spią a siedze, melaniu ten twój maluszek sie gotuje w tych rzeczach mój terz w dzień ma pampersa i body z krótkim albo cieniutką bluzeczke z krótkim i na noc taz boby krótkim bo upały są niesamowite, mierzejko witamy z powrotem ale się rozpisałam szok;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam na bioderkach wszystko ok za 2 miesiace do kontroli papa ide w kimono komarm mnie ugryzł kuźwa aaaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki goba za slowa otuchy,mam nadzieje ze Eryś tez a tego wyrosnie,jednak troszke sie boje,jak to bedzie. Kolorowych snow,dobranoc.-zmykam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry Wieczor!! JA dopiero znalazlam chwilke , aby do was zajzec. U mnie dzisial okropny dzien :( . Caly dzien przesiadzialam w domu z dziecmi , bo czelalam na speca do naprawy pralki, a i tak nic nie zdzialal!!! Wczoraj zachcialo mi sie rosolu, wyslalam meza po kuraka , ja dzisiaj do gotowania rosolku a ta kura tak smierdzi , ze za wzbiera na wymioty!!!! Sprzedli mu jakos stara, a na opakowaniu pisze, ze jest wazna do 14.08 !!!!!!!!!!!!!!! NO i na koniec szlak trafil 10 dni mojej diety!!! Mala byla dzis ciagle glodna , a u mnie pustki w cyckach, wiec zrobilam jej flaszke, wypila 120 ml , a mnie dopiero wtedy olsnilo, ze to mleko z laktoza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! No i teraz wyslalam meza po mleko sojowe , tyle ze po fakcie :O . CIekawe jak Gabi na to zareaguje, bo od paru dni krosteczki zaczely jej znikac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinka fajnie cie znowu widziec 🖐️ U mnie tez apetyt na slodkosci nie do wytrzymania, wlasnie wsuwam mrozony sorbet malinowy, bo czekolady i ulubionych krowek narazie nie moge :( Mierzejka buziaczki dla Anulki, mi tez serce od razu sciska , jak takiemu maluszkowi cos dolega 😭 Ja kapie Gabi w kranowce i daje delikatny plyn do kapieli, a poza tym nie smaruje jej niczym, bo ma ladna skore. Uwazam , ze nie ma co przyzwyczajac skory do kremow, bo skora rozleniwia sie i sama przestaje produkowac substancje natluszczajace .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala spi bardzo malo , moze jakies 3 godz. w ciagu calego dnia :( , ale za to w nocy budzi sie tylko na jedzonko i zaraz usypia . Przyzwyczajam ja do zasypiania w lozeczku, bo mam nieciekawe wspomnienia ze starsza cora, w sumie to nadal sie ciagnie, musze posiedziec z nia dopuki nie zasnie. A Gabrysia dostaje smoka , pieluszke i spanko :) Ubieram ja cieniutko, lezy w samym body i skarpetkach, w domu trzymamy temp. 23 C ( mamy ochladzanie).A na noc przykrywam ja cienkim kocykiem. U nas nie robia przeswietlen ani dodatkowych badan na bioderka 😭 , tylko na zwyklej kontrolnej wizycie lekarz popatrzy , pokreci nozkami dziecka , taka ogolna kontrola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie Agula a ja sie zastanawiam czy czegos nie przeoczylam z tymi bioderkami...bo jak tu czytam to co druga mamuska chodzi na kontrole z tym a mi na ten temat nic nie wiadomo.Tzn wiem ze sie powinno kontrolowac to ale mi zaden lekarz nie wspominal o tym co ,gdzie,kiedy?W szpitalu tez cisza....hmmm....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×