Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Obca,nie wiem czym mozesz smarowac,goba Kubusiowi smarowala jakims kremem i blyskawicanie mu zeszly,tylko ona to chyba miala na tradzik.Jak to sa potowki to mozesz maka ziemniaczana delikatnie buzke opruszyc,albo zrobic krochmal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia lekarka podejrzewa u malej skaze wiec na 100%to pewne nie jest.W sumie to mala ma tylko taki maly liszaj w jednym miejscu wiec nie wim czy to skaza...no i mialam podawac ten nieszczesny bebilon pepti a pisalam wam jaka milam masakre po tym z mala..odstawilam jej to mleczko bo nie moglam oatrzec jak sie tak meczy... Wczoraj n9e mialam czasu nawet zeby podczytac co tu piszecie-Moja Martynka miala dziwny dzien-caly czas marudzila ale nie zeby plakac tylko sobie po nosem mruczala(napewno nie z radosci) co ja uspalam to na 10 min i oczy jak 5 zl:)no i caly czas wsowala raczki nawet jak byla najedzona.Wieczorem ok 21 zawsze zasypia ,jest godz 23 a ona nadal nic raz smiech raz placz i tak przez caly dzien,widac ze byla zmeczona bo oczy to same sie jej zamykaly ale jak usnela to spala niespokojnie i za chwile pobodka!!W kncu zasnela ok 24 i spala do 3 potem do 6 potem do 10 i teraz lezy sobie i sie smieje a ajak jest szczesliwa uda jej sie cos wygaworzyc;););) ale co jej w dzien było???????????Nie mam pojecia-dobra uciekam do niej pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martynko u mojego malutkiego,tez byl na poczatku taki liszaj w jednym miejscu,nawet wczesniej sie pytalam dziewczyn co to moze byc,a pozniej ten liszj zajol cala glowke,ale teraz juz spoko,gdzie nie gdzie tylko sa slady po nim.A czemu Martynki nie karmisz piersia?Jak malutkiej tak zle po bebilonie to moze warto sprobowac nutramigen,moze to mleczko bedzie malutkiej odpowiadalo,i nie bedzie miala bolesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia mi po trzech tygodniach juz pokarm zanikl:( u nas to chyba w genach siedzi bo moja mama miala to samo -mnie i mojego brata do miesiaca karmila bo pokarmu juz potem nie miala.... Powiem szczerze ze boje sie eksperymentowac z mleczkiem bo te zmiany tez napewno na nia zle wplywaja...od wczoraj daje jej spowrotem Nan i jest lepiej-nie ma takich wzdec....naprawde nie mam zielonego pojecia ktore mleko jej podawac bo po jednym nie ma wzdec a drugie pomaga na skaze-i badz tu madrym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick------imie dziecka---d.u.-----w.u.-----cm-----d.o.w.----o.w.----cm Iza_--------Bartosz------18.04----1380----43-----30.07- -----4400----53 Ewcia24----Eryk---------28.05----3200-----52------01.08- - ---5100---?? Milka76------Maya--------03.06----3360-----50-----11.07- - ----4550---55 camomilla_22-Claudia--03.06.---3980------52---04.08---- ----5250--57 mierzejka----Ania-------05.06----2770-----51-----28.07-- - -----4200-----?? martusia 82-Julia------- 08.06----3260----?--------22.07------4630---54,5 el-mir-ka ----Kaja--------09.06----2850-----57----23.07--------3700--- -?? Melania---MIkołaj-------09.06-----3250----58----21.07--- ----5200-----62 gosia29----Tobias-------10.06-----3440-----51-----8.07-- -----4750----54 Kirysek---Tomaszek....12.06.... 3920....55.....23.07.........4600....?? Surfitka---Nina----------16.06----3490------55-----25.07 - - ----4250---58 Alkatraz---Hanna--------18.06----2900-----50------??? ---------????-----?? Jotka79---Czaruś-------19.06----3190------53----31.07--- ---4550----59 goba-------kubuś---------21.06---3600------59----18.07-- ----4400-----?? agula -----Gabrysia------21.06----3460-----51----21.07-------4760- ---55 oliwka100---Oliwia------21.06----3420------53---30.07--- ----4450-----60 lolusia-------maja--------23.06----4250-----59------???? ---------????------?? demiluna---Julian--------27.06....3640-----???-----24.07 -------4200-----??? mała_mi----hania--------10.07----3000-----57------24.07- ------3110------?? kasia78----julcia--------11.06----2800-----52-------23.0 7-------5000---55 malinka*****---emilka----09.05---2300-----43-------28.07 --------5900---56 male uaktualnienie z mojej strony bo dzis bylysmy na wizycie kontrolnej,jeszcze czeka nas usg bioderek,bo dostalam skierowanie i szczepienie,w sumie to wpierw musimy sie upomniec o skierowanie na nie,bo poczta nic nie doszlo!moja mala tez wczoraj niespokojna byla,w dzien nic nie spala i tylko smok chodzil i co chwila grymasy:p byc moze niemowlaki maja tak jak my-czasem wstana lewa noga;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martynko a jak jej dajesz to mleko NAN to coronia nie ma nawrotow skazy? Ja gdzies tak 3 tyg temu tez mialam malo pokarmu,ale pardzo duzo pilam i pokarm zaczol naplywac,no nie to zeby go bylo bardzo duzo,naszczescie malutki sie najada. a dzisiaj Eryczek bardzo marudzi,chyba go brzuszek boli,chociaz robie mu masaz.pruka sobie znow popuszczajac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduje sie!U nas niby ok-dawałm małej bebilon pepti pózniej wróciłam na tydz,do bebiko 1 i dostała wysypki strasznej az za uszami była taka maz śmierdzaca i sie okazało ze to uczulenie na mleko białka krowiego-musiałam wrócić do bebilon pepti choć ciezko jest-bo co 2 karmienie wymiotuje a bebiko ładnie jadła..Moze sie przyzwyczai ,pewnie potrzebuje czasu....Z kupkami nie mamy problemów-ja nadal walcze znadprogramowym tluszczykiem....nie jest żle.......................POzdrawiam WAS i dzieciątka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poki co to nie widze zeby miala na buzce lub gdziekolwiek jakies krostki lub liszaj ale bynajmniej brzuszek nie boli...z tego co widze to duzo dzieci zle reaguje na Pepti-moja na szczescie nie wymiotowala ,pila ze smakiem tyle ze potem byly przeboje.Mnie na sam zapach cofało,to mleko jest oblesne!!!!No ale nie smak jest najwaniejszy tylo jego dzialanie tak bym chciala zeby malej po nim nic nie bylo bo obawiam sie ze predzej czy pozniej skaza jej wybije i bede musiala pewnie wrocic do Pepti-az sie boje:( Mala w koncu usnela ale musialam ponad pol godziny ja trzymac i bujac na rekach........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny, Biedne te wasze dzieci z tymi wysypkami :( Wspolczuje. A czemu nie odzywa sie Goba, Gosia, Milka ??????? Nie wierze, ze nie macie 5 min na slowko wpasc :P Jak sie maja wasze pociechy? Dziewczyny, co powinno robic poltoramiesieczne niemowle? Tak mniej wiecej na co juz powinno zwracac uwage ? Wczoraj Ninka uparcie pilnowala rodzicow, po pol godzinnym bujaniu nie usnela. A byla juz 22.30. W koncu zostawilam ja sama, za 5 min krzyknela, wypadl jej smok, wsadzilam smoka, za 5 min sprawdzam a ona w najlepsze spi..chyba jej nie bede bujac tylko bede klasc i niech sama usypia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obca_
Dziewczyny moj synke tez ma taką maź spierdzocą za uszkami.i jka tak chce mu to wyczyscić to ranka po tym zostaje;( Cholera nie wiem czy on ma skaze...bo przeciej jadłam rozne rzeczy i nabiał tez...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane a moze ta smierdzaca maz to poprostu pozostalosci po kapieli,za uszkami nie zostalo wytarte,nagromadzilo sie i teraz tak smierdzi.moj Erys skaze ma,ale za uszkami nic nie ma i nie smierdzi.sprobujcie przed kapiela tak z godzinke moze 30 min posmarowac tam za uszkami oliwka niech to namoknie,a w kapieli delikatnie sprobowac to usunac,i pozniej dokladnie osuszyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas dzis 31 stopni w cieniu, po prostu zyc sie nie da... mikołaj w samym pampersie lezy ale i tak jest gorąc niesamowity, az nie chce sie z domu wychodzic...i pisac tez nie za bardzo... obca, ta maź za uszkami to chyba po prostu wazelinka, taka jak w uszkach, trzeba ją wacikiem wilgotnym wycierac - ale ranka to nie wiem czemu sie zrobila... surfitka, moj mikolaj skonczyl 8 tygodni i poki co trzyma główke juz w miare sztywno, jak go trzymam na rękach, na leząco tez unosi tak na 10 sek, próbuje sie przewracac z boczku na brzuszek, wodzi oczkami za zabawką, poza tym piszczy, smieje się, \"jeździ na rowerku\" i to chyba tyle z umiejetnosci... a od wczoraj mikolaj ma niedyspozycje żołądkową, wczoraj 4 rzadkie kupki, w tym jedna ze śluzem... dzis dwie normalne ale jedna też ze śluzem... czytałam że przy takich objawach nie ma podstaw do obaw oczywiscie jesli sie nie przedłużają... możecie mi może coś doradzić ?? a wczoraj wieczorem dał nam popalic - przyszli do nas znajomi i jak przyszedl czas usypiania mikolaj tak się rozżalił że płakał 45 minut aż w końcu znajomi wyszli ( chyba troszkę przerażeni :-) )... wyobraźcie sobie że jak tylko drzwi za nimi się zamknęły mikołaj otworzył zaciśnięte z żalu oczka, uśmiechnął się, po czym po 20 minutach karmienia usnął :-) przypadek czy świadome działanie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melania - swiadome dzialanie. Moja Nina tez nie lubi gosci i zawsze jak sa nie spi i troszke marudzi... Glowki jeszcze sztywno nie trzyma, moze tak troszke i na chwilke, jak ja trzymam do odbicia pionowo to prostuje sie i oglada swiat i wtedy sama kreci glowa. No i tez rowerek, gaworzenie, smianie. Na brzuszku lezac jednak jeszcze sie nie podnosi, tylko bardzo nogami odpycha. Raz jej sie zdarzylo przekrecic glowke z prawa na lewo. Dziewczyny za uszkami to ja tez mysle, ze sie nagromadzilo cos i trzeba usunac i osuszyc. Ja Ninie dosc czesto tam czyszcze, bo tez miala taki \"brudek\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem Mikolajek swiadomie tak robil,moj Eryk tez tak robi-czasami. Eryk ma juz skonczone 10 tyg,glowke juz dobrze utrzymuje w pionie,jak lezy na brzusiu do sie przesuwa do przodu tak pelza,a gdzies od 2 tyg to juz przekrecal glowka w prawo i lewo.-dodam ze Erys uwielbia lezec na brzuszku,taki pelzaczek malunki :)Na rowerku jezdzi,sledzi nas wzrokiem,nadsluchuje dzwieki grzechotek,gaworzy i usmiecha sie:)Jeszcze nie potrafi przekrecic sie z pleckow na brzuszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia, moja Ninka robi 2-3 kupki na dobe. Czasem wiecej. Ale ona ma juz mieszane i dostaje 3 x dziennie flache a 6 x cyca. Wyglada na to ze dzieciaki podobnie sie rozwijaja :) Super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obca_
Ewcia moj malutek robi kupke kilka razy dzinnie,nie wiem bo nie liczyłam :Pa potrafi robić jedną z przerwami :P wiec pare razy mi sie juz tak przytrafiło ze co zmieniłam pieluszke znów towarek do wymiany.Wiecie co ja myje małego za uszkami ale moze faktycznie nie przecieram tak jak powinnam i od dzis bede sie do tego bardziej przykładała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki pytam bo moj synek ostatnio cos rzadko robi kupki to znaczy,przedtem robil co 2 dni,wzeszlym tyg jak zrobil w niedziele tak pozniej w piatek,i od piatku nie robil,nie wiem czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gdzie reszta babeczek?co sie stalo?niema Was i niema. goba,agula,gosia,milka.....itp,itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej baby dzięki za pamięć jak wiecie byłam u siory-jej powrót się przeciągnął-na teneryfie nie wiedzieli ze jast grupa taka co ma w czwartek wylatywac z tamtąd i koczowali na lotnisku 14 godzin z wielką niewiadomą czemu niema ich samolotu... babcie już lepiej kuba słodki mądry się robi,w sumie grzeczny-jeden dzień mi płakał i wykąpałam go w zielu ostrzeżenia i znikło-ktoś mi go ociotował:-O ja kupuje pampersy a ostatnio mężowi kazałam kupić DADA w biedronce i używam na przemian pampersami i narazie niema odpażenia ale niesą takie jak pampersy-szybko się napełniają:-( mój mały nadal na nutramigenie-jak widzicie bużka super są zdjęcia na naszej klasie-ten balsam pomógł naprawde-smaruje małego teraz codziennie-nawet siora się nabawiła uczulenia na słońce na teneryfie jak wróciła to jeszcze miała krosty i zrobiła sobie 2 raz bo potem jechałam i różnica duża któraś pytała o folie-chyuba obca ty jestes jak ta lala i jeszcze chcesz stosować diete??? ja mam krem na rozstępy perfekty i się smaruje a potem owijam folią i chodze w tym ok godzinki narazie (dopiero robiłam 2 razy bo potem motywacja uciekła ale obiecuje poprawe)na noc narazie nie robie bo mnie mąż wyzywa ze się spale:-);-) a gdzie reszta???wakacje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HELLLLLLLLLLLLLOOOOOOOOOOO!! Ewcia wywolalas wilka z lasu ;P Maz dzisiaj w domku, pojechalismy po pralke, z dziecmi 😭 . U mioch dziewczyn tez pojawiato sie takie cos za uszkami. ale jak dobrze wytarlam patyczkiem po kapaniu to spokoj byl na pare dni. Melania noja starsza cora robila takie kupki ze sluzem ok 3 miesiecy, lekarka mowila ze wszystko jest OK . Odwiedzin znajomych chyba tez nie lubi :P , tak samo sie . A co do kupek, to robi 1 gora 2 dziennie. Moja Gabi juz sie przyzwyczaila ze klade ja do lozeczka, dostaje smoka ,pieluszke i zasypia. Poczatkowo pieluszka sluzyla do podpierania smoka, zeby nie wypadl. Po przejsiach z usypianiem Kamilki , mala od razu przyzwyczajalam do smodzielnego usypiania- goooooraco polecam :) . Dla dziecka to tez lepsze , bo gdy pozniej przebudzi sie to nie ma odrazu krzyku : gdzie jest moja mama!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia, jak od piątku nie robił to trochę podejrzane - może warto czopek z gliceryny zapodać ?? to mówicie, że nasze pociechy takie sprytne są i płaczą kiedy im pasuje :-) niesamowite... ok, uciekam spać a na dobranoc puszczam zdjecia, które przed chwilą zrobiliśmy - w końcu przyszła burza i można oddychać... http://motylki.multiply.com/photos/album/74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia z tego co wiem to dziecko powinno robic co dwa dni kupke tak mowila polozna ale jeslli dzidzia jest spokojna,nie ma wzdec itp to byc moze nie ma potrzeby czestego kupkowania?:) a powiedz mi czy twoje malenstwo tez poszcza takie smierdzace baczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a moja mała to sie juz przyzwyczaila do usypiania na rekach albo w foteliku przy bujaniu-jak ja mam ja odzwyczaic????Wieczorem po mleczku to zasypia zaraz po wypiciu ale w dzien nie ma mowy zeby usnela sama w lozeczku:( mam ja polozyc i zostawic sama?Bedzie plakac napewno ,to nie mam zwracac uwagi na to?Prosze pomozcie bo pozniej sobie rady z nia nie dam....kurcze nie mam serca zeby jej nie wziazc na rece jak placze.....co robic????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martynka, mam ten sam problem i nie mam serca do niej nie przyjsc jak placze a raczej krzyczy jak lezy sama. Bo placze tylko wtedy jak jest glodna :P A ze ona prawie wogole nie spi w dzien to bujam ja, dobre i 10 min jak sie zdrzemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA jak karmie Mala to mam podlozona pieluszke tetrowa pomiedzy jej glowke a moja reke, zeby sie nie pocila. Pozniej klade ja z ta pieluszka do lozeczka, bo ona nadal pachnie mama :) , Mala wtula nosek w nia, praktycznie 3/4 buzki na zakryte. A jezeli dzidzius przyzwyczil sie juz do raczek, to chyba trzeba zaczac od uspokojenia dziecka na rekach a gdy zaczyna \"odplywac\" , polozyc do do lozeczka. Gdzy zacznie marudzic poczekac 1 min( dac mu troszke poplakac) i znow uspokoic, potem zmow do lozeczka, marudzi , poczekac teraz 2min, i tak zwiekszac czas do 3, 4 min itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martynka, ja to chyba nie zaczne, bo przychodzi moja mama i moge kazac jej nie brac dziecka :o Mala zaskrzypi delikatnie i ta juz pedzi..a za miesiac to ja juz do pracy i bedzie sama z nia sobie radzic :p A w nocy mala sama usypia kolo mnie, zje i idzie spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×