Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Wiecie co, chba jak sie ma wredna tesciowa to pozniej chyba jaet sie dobra tesciowa. Moja babka ze strony ojca jest wredna do dzis, a moja mama ma 2 zieciow i zaden slego slowa na nia nie powie. A moja tesciowka ma wspaniala tesiowa, wychwala ja do dzis , mimo rozwodu z jej synem . ewcia z tym slodkim pieczywem to sama nie wiem , ja osobiscie skusze sie na buleczke :) , a krosteczki powoli znikaja PEPEK NADAL JEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Demiluna, mam nadzieje ze bedzie wszystko dobrze... jednak instynkt macierzynski to wspaniała rzecz... wszystkie dookoła ( łącznie ze mną ) cię uspokajałyśmy że to na pewno nic się nie dzieje, a ty jednak byłaś cały czas niespokojna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugo ten pepus trzyma sie twojej coruni. ja juz nie wiem co mam jesc,zjadlabym wszystko to co mi niewolno. Malinko,to tylko tesciowa,niektorzy maja takie mamy.-nie chodzi o mnie,ale wiem ze czasami tak jest ze matka z corka nie potrafi sie dogadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie kolejny leniwy i upalny dzien-w domu mam 36 st ciepla dzis!zwariowac mozna.moja tez czasem w dzien spi i spi i bywa ze na karmienie musze budzic.dzis odkrylam u niej taka zolta luszczaca sie skore za uszkami.jak tarka.to chyba przez ulewanie..narazie posmarowalam jej kremem,bo nic innego nie przyszlo mi do glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co przejrzalam wszystkie papiery malej ze szpitala i znalazlam kartke ktora byla tak luzno wsadzona razem z moim wypisem i sie przerazilam bo na niej jest napisane ze mala ma wrodzona dysplazje bioderek i konieczna jest wizyta w 4-5 tygodniu a mala ma juz 7 tygodni!!!!!!!!!!! Matko swieta ale sie wystraszylam najlepsze jest to ze w jej ksiazeczce nie ma wpisu o tym i w szpitalu tez mi nikt o tym nie powiedzial.Wiem ze to moje niedopatrzenie ale w zyciu bym nie przyposzczala ze tak wazna informacja bedzie na jakiejs karteluszce...po niedzili ide do lekarza predko bo jutro nikt nie przyjmuje w przychodni ale zadzwonie jeszce i sie dowiem,boze ale mam stracha!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martynko nie bedzie tak zle,nie masz sie co tak martwic,napewno bedzie dobrze,lekarz zbada,moze zrobi usg,jak cos bedzie nie tak to pewnie bedziesz pieluszkowac mala,a jak naprawde bedzie juz tak bardzo zle,to pewnie da taka szyne,aby malutka trzymala szeroko nozki.bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeju szyna??????????????????????? Mam wyrzuty sumienia ze wczesniej tam nie zajrzalam ale w zyciu bym nie wpadla na to ze to tam bedzie.....cos mnie tak dzisiaj tknelo zeby wszystko posprawdzac.....ojojoj.....miejmy nadzieje ze wszystko bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martynko nie martw sie napewno bedzie dobrze.Mojej kolezanki synek mial ta szyne 3 tyg byl w niej i wszystko ok,a ta szyna nic zlego-ale nie mysl o tym,napewno bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie wróciliśmy od lekarza. Muszę się z małym wstawić dzić w szpitalu bo musi go obejrzeć pediatra(tutaj w przychodni jest tylko lekarz rodzinny) i prawdopodobnie zrobią mu badania krwi. A wszystko przez żółtą skórę i białka oczu, a jak pytałam o to tydzień temu to powiedzieli że wszystko ok i nie ma się co martwić. Teraz czekam na brata żeby ze mną pojechał do szpitala bo szpital w innym mieście a mąż nie może się z pracy urwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia dzieki za slowa otuchy:) Demiluna tak to juz bywa z tymi nasyzmi lekarzami-czlowiek mysli ze wszystko w porzadku,dziecko zdrowe itd a okazuje sie ze tak nie jest ale to dobrze ze jestes czujna i masz wszystko pod kontrola:) nie martw sie bedzie dobrze to napewno nic zlego a badanie krwi niech zrobia bynajmniej bedziesz miala pewnosc czy z malym jest ok pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się załamie. Kupiłam dzisiaj auto. I chyba je muszę oddać albo zrobić skrzynię biegów bo jest trachnięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki jestem zalamana moja julcia nie chce juz cyca tylko flache jak ja przystawiam to strasznie wyje ja i tak tylko z dwoch piersi sciagam tylko 60 mil juz prubowałam z pare razy.u Julci walcze z niedokrwistoscia morfologias jej spada i sie tym bardzo martwie ale lekarz przepisal nam zelazo i powiedział ze to powinno pomu , ogolnie to mała jest bardzo płaczliwa ma kolke chyba i duzo prykaa ostastnio ma gorsze dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczynki, u nas wszystko dobrze. Ja za rada mamy dokladam jej profilaktycznie na noc druga pieluszke od 2 tyg. zycia..podobno dziewczynce nie zaszkodzi na bioderka. Lekarka ja ogladala i nic nie mowila, nastepna kontrole mamy za 2 tygodnie. Lekarz ginekolog kazal malej wprowadzac juz flache, skoro planuje przestac karmic za miesiac. Ja jestem wyleczona, podobno wszystko pieknie sie zagoilo. Polecal mi spirale, ale to nie rozwiazaloby problemu tradzika i nieregularnych cykli...wiec zapisal mi na razie tabletki jednoskladnikowe, a jak przestane karmic dwu...na razie kupilam i leza. Boje sie :o A moja malutka jest strasznie radosnym dzieckiem :) Je, bawi sie, usmiecha, gada i rosnie :) A w nocy spi :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje sie jako pierwsza!!!!;) Nocka ok, mala po wielkim marudzeniu, usnela wczoraj u taty na rekach, i przespala, do 5:30, teraz znowu dzemka. Tak apropo snu, to od kiedy wlasciwie dzieci zaczynaja przesypiac cala noc, bez przerwy na zarcie??? Moja nadal co 3 godz pobudka:( Surfitka super, ze Ninka taka bezproblemowa- \"tfu, tfu- nie zapeszac\", moja przed spaniem cyrki odstawia, i jak juz usnie o 10, to ja jestem taka padnieta, ze na nic juz ochoty nie mam:( moze dziasla ja swedza- piastka w buzi, to juz u nas normalka. Za to rano mala super, budzi sie, dostaje cyca, i tak lezy sobie, i miauczy pod nosem, po czym znowu usypia. Co do butli, to Maya, nie dostawala jej regolarnie tylko z odskoku, w sumie tylko pare razy, i nie chce juz wogole tego mleka pic:(- pluje i krztusi sie, ze smokiem to samo- tylko przed zasnieciem. Powtarzam sobie teraz: \"Coz mamusiu, chcialo sie coreczki, trzeba dawac cyceczki\" Mala mi- no to \"mam go, pcham go\" ;D Kasia trzymajcie sie. Mierzejka jak Anulka, spokojna? Wspolczuje dziewczynom, ktore musza z tesciowkami mieszkac, moja jest daleko, daleko. Widzimy sie tylko przez skypa, i oczywiscie, jak jestesmy w Polsce. Dlatego nie narzekam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Mamusie dawno nie pisałam ale jakoś z czasem się nie wyrabiam ale czytuje Wole z Mała iść na spacerek do parku jak sie dziec w domku mieszkamy w centrum więc wychodze do parku na świerze powietrze tak często jak to tylko możliwe. Z moją Hanią narazie wszystko oki tylko jak te upały się zaczęły jest problem z kupką robi ale strasznie się przy tym męczy i płacze jak nie dam jej pić podczas załatwiania to nie ma mowy o wypróżnieniu. Wieczorem po kąpieli i butli zaczynają się cyrki płacze i sama nie wie czego chce kąpiemy ją o 20 zasypia nam ok 23 ta pogoda tak na nią działa, a na spacerach nie spi tylko się rozgląda. Przez ta cholerną pogode ma odparzony tylek juz od 3 dni zmieniam pieluszke co godzine wietrze i nie moge wyleczyc jest zaciepło jak tylko nakładam pampersa problem wraca- nawet tylka jej nie myje husteczkami tylko pod kranem uważam ze dokłsadniej. A głodomorek z Niej straszny bytli by z buzki nie wyposzczała a jak sie przebudzi na jedzenie to głośnym krzykiem oznajmia ze musi zjesc. Zauważyłam ze jest bardzo nerwowa jak spi to niespokojnie i marudzi nie wiem czym to jest spowodowane we wtorek ide do lekarza na szczepienia to sie zapytam. Już zastanawiam sie czy moze ma owsiki ale sprawdzałam kupke i nic tam nie ma wiec juz sama nie wiem. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dzień dobry Byłam wczoraj z małym na badaniach w szpitalu, lekarz go poogladał dokładnie, zrobili mu badania krwi i moczu. Wszystko bez zastrzeżeń tylko na jeden wynik musimu ok tygodnia czekać bo chca sprawdzic dlaczego ta żółtaczka mu sie tak długo utrzymuje-chcą sprawdzić czy to nie od wątroby. Niewiele mnie ta wizyta uspokoiła-tyle dorze że wiem że nie ma żadnych infekcji. Dzieiaj jednak tam wrócę bo małego wysoka temperatura dopadła. Teraz czekam na mężą-mam nadzieję że da radę się urwać z pracy-to parodia ale muszę do szpitala 30 km w jedną strone jechać a z chorym dzieckiem publiczne środki transportu odpadają. Powiedzieli mi w szpitalu że mam mu pozwolic spać, a ja wiem że dziecko które ma żółtaczkę nie powinno przesypiać karmień(wiadomości mam jeszcze z przed 4 lat kiedy córeczka miała żółtaczkę ale wtedy była w szpitalu naświetlana)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obca_
Witam! Mam pytanie moj mały ma na ramieniu takie miejsce po szczepieniu,ktore dostał w szpitalu po urodzeniu i te miejsce zaczyna mu sie paskudzic,czy to normlane>??Bo mi sie wydawało ze to dzieje sie po szcepieniu tym po 6 tyg od urodzenia..ale juz nie pam9ietam:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEN DOBRY :) Alkatraz nie jestes sama z tymi odparzeniami,mojemu synkowi poraz 2dupcia sie odparzyla,a to przez czeste popuszczanie takie co 5-10-15minut,strasznie te kupki podrazniaja dupcie maluszka,ostatnio goilo mu sie to 1 mc. bardzo dlugo,tyle ze mu sie porobily ranki.Teraz znow sie nawrocilo i od poniedzialku znow dupcie wietrzymy. Milka moj smyczek kochany tez tylko cyca,ja sie ciesze tylko musze sie pilnowac z dieta,bo on ma skaze. Demiluna ciesze sie ze z malutkim wszystko dobrze.a z ta goraczka,to moze nic zlego.Bidulko jak masz daleko do szpitala,ale najwazniejsze zeby dzidziun byl zdrowy. Obca tak to jest normalne,ta blizna po szczepieniu bardzo dlugo sie goi. U nas nocka spoko maly poszedl spac o12 i wstal o 4.30,ponownie zasnol o 5.30 i spal do 9.:) Martwi mnie ta dupcia,bo sie bardzo powoli goi,no i koleine plamki mu wyskoczyly,te skazowe,a ja od pon.na diecie nic takiego nie jadlam a one sie pojawily,skad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obca_
Ewcia24 dziekuje Ci kochana jestes ze odpisałas,odrazu mniej sie denerwuje bo zapomniałam ze to tak sie robi po tej szczepionece co jest pierwsza w szpitalu,cały czas byłam pewna ze tak sie dzieje po tej co dziecko ma jak skonczy 6 tyg:) Jeszcze raz slicznie dziękuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia 24 nie myj małemu pupki husteczkami tylko pod kran albo przemywaj rumiankiem lekarka mi mówiła żde husteczki moga tez podrazniac a jak przecierasz mu taka husteczka to jego to boli wiec polecam przemywanie a przy okazji ładnie sie wietrzy i napewno nie bedzie go tak bolało. Moja mała jest zachwycona jak jej myje tyłek ma ulge a jak robie husteczka to jest placz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALKATRAZ MY W SZPITALU JUZ OD SAMEGO POCZATKU MYLISMY DUPCIE POD KRANEM,CHUSTECZKI TAM BYLY ZABRONIONE I W DOMKU TEZ CALY CZAS POD WODA DUPCIE MYJE,LEKARZ MI POWIEDZIAL ZE TO ODPARZENIE TO PRZEZ POPUSZCZANIE A NA DODATEK MALUTKI MA BARDZO DELIKATNA SKORKE,DODAM ZE W DZIEN I W NOCY JEST BEZ PIELUCHY,CALY CZAS WIETRZONY,DZISIAJ JADE DO INNEGO LEKARZA,NIECH ON COS PORADZI NA TO ODPARZENIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obca_
Zgadzam sie z Alkatraz jak moj mały miał odparzoną pupcie to jak przecierałam husteczkami to robiło sie jeszcze bardzije czerowne,jak tylko zaczelam przecierac szmatką z wodą i posypywac mąką to bardzo szybko sie zagoiło :) Ja przebieram mojego jak tylko prutek uslysze bo tez zawsze jest po tym niespodzianka,pozatym co chwile zaglądam czy nic nie ma i jak narazie pupcia jak ta lala,a i jeszcze jak jest bardzo źle smarowałam mascią Tormentiol...niby nie poiwnno sie bo zawiera kwas borny,ale raz na jakis czas nie zaszkodzi. A pupa zagoiła sie po paru godzinach od posmarowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obca to super ze tak szybciutko dubcia synkowi sie goi,u mnie jest gorzej,nie wiem co jest grane,bo to niemozliwe zeby tak pupcia sie odparzala,tak jak pisalam maluszek jest bez pieluch caly dzien,lezy na brzuszku,nozki szeroko dupcia sie wietrzy,dotego masci przepisane przez lekarza,co popusci zmiejsca przemywam dupcie przegotowana woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie po dlugim niepisaniu;), podczytuje czasami. Kasia nie martw sie u mnie daje rade naraz z dwoch piersi wycisnac 40-60ml dokarmiam bo coz mam robic, wszystko zawiodlo, przystawiam za kazdym razem do cyca ale pokarm jakby sie nie zwiekszal, czsami udaje mi sie karmic bez butli prawie caly dzien, moj maly woli chyba jednak cyca, bo jak dzis dalam mu flaszeczke to sie tylko skrzywil podstawilam pustego cucusia to tak zlapal, smieszne te nasze bąble. MOj juz gloweczke od 4 tyg unosi, sama sie zdziwilam, gawaorzy smieje sie potrafi sam z soba sie bawic, patrzy sie w gore i podziwia. U mnie ostatnio apetyt jak u wilka, az zaczynam sie denerwowac, bo z ciazy zostalo mi jeszcze 6 kg:( U moje go na szczescie pupcia ok, smaruje mu mascia posladkowa jest super. Na recepte, robia ja w aptece, duzy sloiczek kosztuje 5zl, po sudocremie bylo gorzej,naprawde moge polecic. Pozdrawiam slonecznie;):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech te upały... dają nam w kość porządnie... odparzenie też mamy i ja smaruje linomagiem zielonym i myje pupcie wodą z mydlem szarym...husteczki tylko na wyjscia biore... oj obudzil sie, nie skoncze :-( na razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartus jak narazie odparzen nie ma,husteczki tylko stosuje do wycierania pupki jak kupke zrobie.a tak to uzywam zasypke Alantan i czasem krem Oilatum ewentualnie sudocrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick------imie dziecka---d.u.-----w.u.-----cm-----d.o.w.----o.w.----cm Iza_--------Bartosz------18.04----1380----43-----30.07- -----4400----53 Ewcia24----Eryk---------28.05----3200-----52------10.07- - ----4550---?? Milka76------Maya--------03.06----3360-----50-----11.07- - ----4550---55 camomilla_22-Claudia--03.06.---3980------52---17.07---- ----4750--54.5 mierzejka----Ania-------05.06----2770-----51-----28.07-- - -----4200-----?? martusia 82-Julia------- 08.06----3260----?--------22.07------4630---54,5 el-mir-ka ----Kaja--------09.06----2850-----57----23.07--------3700--- -?? Melania---MIkołaj-------09.06-----3250----58----21.07--- ----5200-----62 gosia29----Tobias-------10.06-----3440-----51-----8.07-- -----4750----54 Kirysek---Tomaszek....12.06.... 3920....55.....23.07.........4600....?? Surfitka---Nina----------16.06----3490------55-----25.07 - - ----4250---58 Alkatraz---Hanna--------18.06----2900-----50------??? ---------????-----?? Jotka79---Czaruś-------19.06----3190------53----31.07--- ---4550----59 goba-------kubuś---------21.06---3600------59----18.07-- ----4400-----?? agula -----Gabrysia------21.06----3460-----51----21.07-------4760- ---55 oliwka100---Oliwia------21.06----3420------53---22.07--- ----?????------53 lolusia-------maja--------23.06----4250-----59------???? ---------????------?? demiluna---Julian--------27.06....3640-----???-----24.07 -------4200-----??? mała_mi----hania--------10.07----3000-----57------24.07- ------3110------?? kasia78----julcia--------11.06----2800-----52-------23.0 7-------5000---55 malinka*****---emilka----09.05---2300-----43-------28.07 --------5900---56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×