Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Przydaloby sie drina walnac....:D:D:D Moja mama chcialaby na sile mala do poduszki przywiazac, by tylko jak najdluzej chciala zostac w jednym miejscu. Ma nie wstawac, nie lezec na brzuszku, oczywiscie jesc cos innego tez nie powinna. :o Ja wstrzymuje sie do wiyty u lekarza w przyszlym tygodniu z podawaniem Ninie cos innego do jedzenia. Jak tylko lekarz powie co i jak mala dostanie papu, ciekawe czy jej bedzie smakowalo :) A tak wogole jak tak dalej pojdzie to pewnie moj M bedzie z Nina w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmirka, nie przejmuj sie tym kciukiem, moj ssa nie ciagle ale czasami nie wiem czy warto na sile odzwyczajac,a jak nie ksiuka to smoka , a grzechotek tez nie trzymie jeszcze tak pozadnie, troche potrzyma ( jak mu do lapy wsadze) i potem mu wypada, no i zachowanie jak u was...ssanie palucha, garsci, rekawka itp ale jakos mnie to nie niepokoi surfika jak sie wali to na calosci trzymaj sie kobito i wierz ze ebdzie dobrze...moj chlop jak stracil prace bylam przerazona ale okazalo sie ze szybko znalazl lepsza i na tym zwolnieniu w sumie dobrze wyszedl :-) ja dzisiaj tez zakupilam kaszke ale jeszcze nie dalam bo nie wiem jak sie za to zabrac hihi...dajecie kaszke kyzeczka czy przez duzy smoczek? jutro mu podam marchewke w sloiczku tez mam no ale nie wszystk nas raz wiadomo :-) poki co u nas dalej trwa walka z ciemieniucha wrrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej,moj Man wlasnie do pracy pojechal, ja za godzinke klade maluchy do wyrka i mam luuuuuz.Chyba sobie do kompa(bo to moje jedyne towarzystwo na dzisiaj wieczor)lampke winka albo Malibu walne ,a co?????????Jak szalec to szalec hahaha Moj maly jak mu wloze grzechotke to ladnie juz trzyma i dosyc dlugo,macha nia ,bierze do buzi i dwoma raczkami trzyma.A jak lezy rozebrany w lozeczku bez pieluszki to tak sie wygina i podpycha pietkami jakby chcial mostek zrobic tak to wyglada,ale na boki dalej nie umie sie przekrecac juz nie wspomne o przekreceniu sie na brzuch samodzielnie. Gosia29 ja walcze z ciemieniucha juz od ponad miesiaca i dzisiaj prawie juz jest sliczna glowka.Zobaczyma czy nowe nie wyjda luski.Moj Man kupil wczoraj w aptece jakis wynalazek i rzeczywiscie pomaga,ale nie obeszlo sie bez paznokci tzn.zrywalam te luski podwarzajac paznokciami baaardzo delikatnie,a potem dopiero szczoteczka,bo sam szczotka nic nie pomagalo,to bylo tylko glaskanie.On mial az takie zolte ,grube ,poprzyklejane to swinstwo ale dzisiaj wyglada juz w koncu jak czlowiek.Odezwe sie pozniej paaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnosnie ssania. Odkad Nina sama sobie siega po zabawki, jakby mniej wsadzala paluszki, a czesciej gryzie te swoje gryzaki. Juz ladnie sobie umie trzymac zabawke, i sama ich szuka po lozeczku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba!!!!!Widzialam twojego Kubuka na NK.Ale superowski,moj dzisiaj tak samo wygladal po marchewce.Ja dalam mu sama marcheweczke ,ale bardzo mu to nie smakowalo.Zreszta u mnie z trojki dzieci zadne nie lubi marchewki,co za ludzie!!!!!!! A Twoj zjadl pol sloiczka?????????To obzarciuszek jeden,duzozjadl,moj tylko 3 male lyzeczki i plul.Zobaczymy jak jutro bedzie ,jutro serwuje jablko z ryzem hihihi paaaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick------imie dziecka---d.u.-----w.u.-----cm----d.o.w.----o.w.----cm Iza_--------Bartosz------18.04----1380----43-----2.10-- 5485----62 malinka*****---emilka----09.05---2300-----43-------28.07 --5900---56 Ewcia24----Eryk---------28.05----3200-----52------09.09- - ---6000---?? Merana----Akeksander-23.05---2700------52------28.08---- ---5260---61 Milka76------Maya--------03.06----3360-----50-----19.09- - ----6400---61 camomilla_22-Claudia--03.06.---3980------52---04.08---- ----5250--57 mierzejka----Ania-------05.06----2770-----51-----23.09-- - -----5000----?? martusia 82-Julia------- 08.06----3260----?--------14.08------5310----?? el-mir-ka ----Kaja--------09.06----2850-----57----23.07--------3700--- -? Melania---Mikołaj-------09.06-----3250----58----18.08--- ----6300-----66 gosia29----Tobias-------10.06-----3440-----51----19.09-- -----7450----64 kasia78----julcia--------11.06----2800-----52-------15.0 9-------7000--64 Kirysek---Tomaszek....12.06.... 3920....55.....23.07.........4600....?? Surfitka---Nina----------16.06----3490------55-----20.08 - - ----5120--59 Alkatraz---Hanna--------18.06----2900-----50-----05.08-- ------5100--58 Jotka79---Czaruś-------19.06----3190------53----31.07--- ---4550----59 MAMA MELI--MELANIA--19.06----2490-----46-----23.09-------5150---- 61 hanio.k--Ruben Jan-----20.06---3150-------53----23.09-------6240----62 goba-------kubuś---------21.06---3600------59----23.09-- ----6900-----?? agula -----Gabrysia------21.06----3460-----51----25.08-------6400 ---64 oliwka100---Oliwia------21.06----3420------53---30.07--- ----4450-----60 abii........Dorota.......21.06.....3500.....53...12.08.. ......4800....60 lolusia-------maja--------23.06----4250-----59------???? ---------????-----?? Beja1981-----Kinga----- 24.06----3710 ----59------14.08-------4570---59 gosiek35--Jacob(Kuba)26.06-----3580-----52-------22.08-- ----5980---59 demiluna---Julian--------27.06....3640-----???-----22.09 .------6659----?? mała_mi----hania--------10.07----3000-----57------24.07- ------5250-59

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitka nie martw się napewno tak jak pisały dziewczyny twój mąż znajdzie lepsza pracę i pamiętaj nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. My mieliśmy podobną sytuację rok temu, z dnia na dzień dowiedzieliśmy się, że mąż może stracic pracę a co się okazało teraz jeszcze lepiej zarabia no i wogóle praca suuuper:) A twoja mama jakaś dziwna no ale rodziców się nie wybiera, mam nadzieję, że jakoś sobie poukładacie te Wasze sprawy. Ania też ssie paluchy nawet całą rękę i w sumie to jest jej ulubione zajęcie, nawet jak leży na brzuszku to oczywiście ręka w buzi:Dgrzechotki już ładnie chwyta nawet obiema rękami i pcha je do buzi, ale zaraz się denerwuje, bo albo za duże albo nie może trafić:) Widzę, że coraz więdzej dzieciaczków popróbowało już marcheweczkę. Ania dziś zjadła trzy łyżeczki i chyba jej tak średnio to smakowało. Jutro moja mama ma przywieść Ani taką swojską marchewę prosto z pola, więc w ruch pójdzie blender:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba to straszne taka ładna dziewczyna całe życie było przed nią. Szok. Współczuje jej bliskim. Aż mi ciarki przeszły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba, no wlasnie, smutna historia :( A my jakos damy sobie rade. Na razie wezmie bezrobocie i moze wroci nawet do starej pracy za jakis czas. Maja przejsciowe problemy zwiazane z kryzysem w USA. Jakas nadzieja jest ze sie odkuja. A jak nie to na pewno znajdzie cos nowego. A jak co to zawsze mozemy wrocic do Polski. Tam praca na niego czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) JA wlasnie ululalam dzieci i mam chwile spokoju. Dzisiaj jest u nas corka kolezanki ktora pilnuje i jak to dzieci , raz sie bija raz przytulaja :) Surfitka u mojego P w fabryce tez zwolnili juz 60% zalogi i moj tez siedzi jak na szpilkach bo w kazdej chwili moze stracic robote, zaczal juz sie rozgladac za inna w razie czegos. Zobacz co to sie porobilo w tej Ameryce.... Ja na razie nie podaje jej innych posilkow niz mleczko z cycusia i powtstrzymam sie jeszcze z 2 miesiace. Dam jej jak skaczy 5 miesiecy . U nas kategorycznie zabraniaj podawac kaszke przez smoczek, tylko lyzeczka.Kiedys dostalam ochrzan od lekarki za to, ale Kamilka do tej pory pije kasze z butli :P Kasia78..o co biega z tym przelamywaniem , pierwszy raz cos takiego slysze na uszy :O . I jak piszesz , ze robi to baba ze wsi , to mi sie przypomina kawalek z filmu \" Boza podszewka\" , jak to baba - wiejska znachorka, leczyla dziewczyne i mowi : A jak mojemu chlopu wypadla macica , to dalej zyl ....... . El-mir-ka milo cie widziec po dluuuuugiej przerwie :) Goba1 .... dla Madzi .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba jakie to jest smutne........mnie bardzo poruszaja takie rzeczy na You Tubie ,,,,,, Elmirka no ja tez nie znam zadnej metody zeby dziecko nie ssało kciuka,moja mala tez czasem ssie ale zadko. Dziewczyny prawie kazda z was podaje dzieciom jakies deserki czy cos tam tak?A ja taka opozniona jestem i tylko mleko i mleko,kurde tez bym chciala jej podac cos nowego i chyba jutro cos kupie.Za 10 dni bedzie miala 4 miesiace wiec chyba moge cio? Bylam dzis z wynikami u lekarza i jest juz dobrze:):) mala nie dostaje juz antybiotyku daje jej teraz tylko jakis proszek na oczyszcenie nerek:) Ide poczytac w kalendarzu zywieniowym co moge jej ewentualnie dac.Pa dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martynka, a ja uwazam, ze 3 miesiace to zdecydowanie za wczesnie. Dziecko jest bardzo potem sklonne na alergie i jednak ten uklad pokarmowy nie jest w pelni dojrzaly. Ja raczej poczekam do pelnych 4 miesiecy, albo nawet dluzej. Zalezy co powie lekarka. Oczywiscie kazdy robi jak chce, chociaz jak przeczytalam co napisala Elmirka, kiedy podala malej zanim skoczyla 3 miesiace jedzonko to mnie ciary po plecach przeszly..:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula, no porobilo sie...Wszedzie sie to widzi i czuje..Mam nadzieje, ze u mnie bedzie chociaz ok. U nas polowa zalogi poleciala juz wiosna, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitka ale moja mala za kilka dni bedzie miala 4 miesiace i w sumie jak dzis pytalam lekarki czy moge jej zaczac wprowadzac cos nowego to poweidziala ze tak ale stopniowo.Jednego tylko nie rozumiem-ona mi powiedziala ze teraz 12-go moge zaczac dawac mleko nastepne czyli w moim przypadku Nan 2 a na kartoniku jest napisane ze Nan 1 jest od 0 do 5 miesiaca ja juz calkiem zglupialam i nie wiem co robic?Czy ktoras z was uzywa tez tego mleczka? Prosze was o odpowiedz A teraz zmykam spac bo oczy mi sie zamykaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martynka, no bo mala zacznie piaty miesiac skoro za kilka dni konczy 4. Ale 4..a niecale 3 to jednak ogromna roznica na takim maluszku. Nina skonczy 4 miesace za 2 tygodnie i wtedy dopiero cos dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, Doczytalam, juz wszystkie posty, ale usmialam sie z tej pieczeni na soli- jaka pieczen??? Jak sie robi??? Ile tego, ile tamtego???? Mialam ubaw, a kupilam dzis miecho, sol, i jutro biore sie za pieczenie;)- Zapraszam na degustacje, i moze jakies piwko do pieczeni??? U nas ok, Maya rosnieladnie, chociaz ma skaze bialkowa, i musze baaardzo scisla diete stosowac. Tak sie tym przejelam, ze postanowilam pomalutku odstawiac ja od cyca. Pije teraz w nocy z cyca , w dzien butla, i to mleczko bardzo jej smakuje. Narazie nie wprowadzam nic nowego dojej jadlospisu, uwazam, ze im pozniej tym lepiej. 21 pazdz idziemy do lekarza, to bedziemy rozmawiac co podawac. Mierzejus pisalas, ze Anulka nie chce z butli pic? Moja Maya pije z butli tylko na lezaco- na rekach jest wrzask. Elmirka bardzo mnie zszokowalas tymi obiadkami, wedlug mnie duuuzo za wczesnie, i jeszcze sol do smaku, nie szkoda Ci tych malutkich nereczek Kajuni??? Ugotowalas zupke - 3 skladnikowa z czego 2 skladniki to silne alergeny(marchew i seler). Moze poszukaj jakis lepszych przepisow na obiadki dla niemowlat? Agula moje zdjecia sa na interii, ale stare, podesle cos na dniach aktualniejszego, za to widzialam twoje z chrztu- super wygladaliscie, a z Ciebie fajna babka. Surfitka napewno wszystko dobrze sie ulozy- dwoje inteligentnych ludzi- nie moze byc inaczej. Kasia78 zanim do znachorki pojdziesz, to moze najpierw zasiegnij porady ortopedy. Gosiek35, Gosia29🖐️;) Goba ale przykra historia, szkoda takiej mlodej dziewczyny. Beja duzo zdrowka dla Kini🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej !!! Surfitka ja nikogo nie potepiam bo to sprawa indywidualna kazdego z nas ale tez bym nie podała przed 3 miesiacem zupki czy nawet deserka,w sumie nawet do glowy by mi to nie przyszlo... Dzieki za objasnienie co do mleczka:) ciemna masa ze mnie...:P:P Martynka dostala wczoraj o 23 150ml mleka i dzis bynajmniej przespala do tej 6...i byc moze spala by dalej gdyby nie kucia......ten wysilek cisniecia jej obudzil ja hihi a teraz siedzi w foteliku ,rozmawia i bawi sie grzechotkami ,ja zdarzylam umyc głowe a zaraz pewnie pojdzie spac bo cos widze ze sie marudna robi.... do potem...paaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Martynko moja za 2 tygodnie kończy 4 miesiące wczoraj byłyśmy u lekarza i powiedział żebym podawała jabłuszko. Najpierw zjadła pół łyżeczki i mam zwiększać jej stopniowo. Jak skonczy 4 m. to ma dostawać zupki warzywne i jest jedna zasada warzywa obieramy plastikowym nożykiem i gotujemy 1,5h na małym ogniu. Co do mleka też pytałam coprawda ja karmie ją bebiko ale mam nie zmieniac na 2 jeśli smakuje 1 i jest napisane ze do 5 miesiąca to tak stosować. Lekarz powiedział mi zeby nie zmieniac jej wszystkiego naraz . Wkoncu zmiana mleczka podawanie jabluszka a potem zupek to moze byc zaduzo dla takiego małego diecka. Moja zjada jabłko ale ma przy tym minke -hahaha krzywi sie i gada jakie to niedobre. W sumie sie jej nie dziwie bo mamy kwasne jablka ale sa od moich rodziców z działki wiec napewno zdrowe. Wiem ze nie są pryskane i rosną daleko od drogi. Co do marchewki lekarz powiedział ze nie wolno podawac prosto z pola trzeba marchew wyrwac i musi polezec troszke zeby jakies paskudztwo z niej wyszlo bo marchew wchłania wszystko z ziemi i musi swoje odlezeć. DZIEWCZYNY SŁYSZAŁYŚCIE O BUTELKACH AVENTA?? zawieraja szkodliwe substancje które wchłaniają sie do mleczka pod wpływem temp (dotyczy to plastikowych butelek) ja odstawiłam wszystkie plastikowe i mó mąż kupił butelki szklane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez uzywam butelek szklanych z Canpolu.co do posiłków dodatkowych,to Bartus je marchewke i nic mu sie nie dzieje,teraz chce mu ugotowac zupke za kilka dni idziemy do lekarza wiec zapytam sie z czego i jak gotowac.a co do mleka to Bartus pje bebilon 1 i jak skonczy 6miesiac to moge zmienic na 2.ale cos czuje ze czas na zmiane bo mniej pije,dziwne przed choroba to znaczy katarem pił po 120 a teraz od 60-100,moze juz mu nie smakuje,hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alkatraz aale tylko te aventu?bo ja słyczałam ze cały plastik z chin jest skażony tą malaminą czy jakoś tak co była w tym mleku. to tak na dobrą sprawe wyrzuć wsztstko bo wszystko jest z chin.już sama niewiem ile w tym prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goba1 jeżeli masz w instrukcji 7 w trójkącie to zawiera to cholerstwo a widziałam to w butelkach aventa w butelkach canpolu tego nie ma. Innych butelek plastikowych nie miałam wiec nie wiem czy tam jest BTA więc wypowiadam sie tylko na temat aventu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak jest np 4 albo 5 skąd masz takie oznaczenia?podaj jakiegoś linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Posłałam kilka aktualnych zdjęć Ani na interię. Goba Kubus wyglądał też śmiesznie z tą marcheweczką na buzi, jaki już duży chłopak z niego:) Milka to dziś może spróbujemy podać jej butlę na leżąco, ale szczerze wątpię, żeby to przyniosło jakiś efekt. No ale spróbować warto. A z tą dietą to Ci współczuje i nie dziwie Ci się, ze przeszłaś na sztuczne, bo w końcu coś jeść trzeba. Ja na początku też myślałam, ze Ania ma skazę, ale teraz już jem nabiał i narazie jest wszystko ok. Czekam na aktualne zdjęcia Mai:) Alkatraz a jabłuszko gotujesz, bo ja jestem zielona w tym temacie? Elmirka, kurcze, rzeczywiście jak przeczytałam, że podałaś Kai już dawno takie jedzonko to aż się zatrwożyłam. Mi lekarz kazał wprowadzać najpierw długo, długo jeden składnik a dopiero później przejść do dwóch itd. No i z kaszek to tylko bezmleczną-Sinlac. Dziewczyny, które karmicie piersią, czy wasze dzieciaczki też sobie upodobały jednego cyca, bo Ania najchętniej ssała by tylko prawego i martwię się, czy mi nie zginie mleczko w drugim, jak już mnie boli to ściągam no i co jakiś czas jej podaje lewego. Dziś nocka w miarę pobudki o 1, 4, 5 i 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alkatraz a ja mam w trójkście napisane 80% butelki tommy tippee a co z martsią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mierzejko nie gotuje podaje surowe obieram i skrobie łyżeczka goba 1 te oznaczenia są na opakowaniu ale własnie przeczyta lam ze avent ma dopuszczalna ilosc tego paskudztwa w butelkach- uwalnia sie to jedynie przy wysokiej temp i lepiej podgrzewac wode na mleczko w szklanych a potem przelewac do butelek aventa. linka Ci nie odam bo wczoraj gdzies to wyczytałam i nie mam pojecia na jakiej stronie. Dzis poczytałam więcej na ten temat i będe wode grzała w szklanych i przelewała do aventa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alkatraz a ja mam insrtrukcje po angielsku wiem ze nuka maja 7 bo włąsnie zobaczyłam ale co z tymi tommiego?gdzie ty to czytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×