Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

U mnie w sypialni jest 64f, i mala spi w bawelnianym pajacyku pod kolderka. Nigdy nie miala katarku. Agula moze masz za cieplo??? Jak podkrece na 66f to plywamy tak nam goraco. W salonie mam tak 68-69, i mala chodzi w body, kamizelce i rajtuzkach, i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nawet sie ciesze, ze tak podchodzi do sprawy, ze nie zamyka sie w sobie i nie zlosci sie na mnie. Poza tym co tu sie dziwic, mama nie potrafi tak wysoko podrzucas do gory , tak dlugo krecic samoloty i zrobic takiego duuuuuzego balwana :) No i mama jest od zakazywania, zabraniania a z tatusiem przeciez wszystko wolno :P JA sam to malo co kupilam z ubranek, wiekszosc dostalam na baby shower i od znajomych, no i cala masa ciuchow po Kamilce. Ale widze, ze ten rozmiar 6-9 to juz aby, aby ... trzeba wyciagnac wiekasze. A ja lubie pajace, bo w tych 2 czesciowych to zawsze plecy na wiezchu , albo maja ciasne gumki w pasie na mojego pulpeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka , z ta temp to pochrzanione, u nas ja nastawimy na 64 ( jak gdzies wyjezdzamy) to lodowka w domu , ze nie idzie zdjac kurtki :O Kolezanka ma ustawione na 66 , ale mieszkanie ma wszystkie okna na poludnie i cieplej ma niz u nas przy 70, ale u mnie wszystkie okna wychodza na polnoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie panie wieczorowa pora.. Dlugo sie nie odzywalam i sama nawet nie wiem czemu,moze temu ze zdolowana chodze i raczej leze.Normalnie jakby ktos wyssal ze mnie cala energie witalna:(wczoraj 6 razy wymiotowalam,pod wieczor tak mnie piekl przelyk ze myslalam ze zaraz zione ogniem!Do tego taka zniechecona do wszystkiego jestem,jak pomysle ze musze ugotowac malej zupke,to az mnie to przeraza,nie chce tego brac jako depresje,tylko chyba raczej jako lenistwo do potegi entej.Ze starym-ostatnio go tak nazywam:P:P od 3 dni toczymy wojne-doslownie,poszlo o taki debilny powod ze szkoda gadac-dorosly a oczekuje ze bede skakac jak nad smierdzacym jajkiem,bez przesady... u gina jeszcze nie bylam,mialam 2 terminy,za pierwszym razem kobieta zadzwonila,ze lekarza w danym dniu nie bedzie i wszystko oddwolane,przepisala mnie na poniedzialek,bylam,ale poszlam z mala,bo nie mialam jej z kim zostawic,wchodze do poczekalni a tam z 15 bab siedzialo,byla 14.05,myslalam ze bylam umowiona na 14,pytam sie tej z recepcji,a ona mi ze gabinet czynny od 14 i ze juz nie umawia na godziny tylko na konkretny dzien.No to zabralam sie i poszlam!Nastepny termin w przyszla srode... a Claudia zebow nie ma,gada od jakiegos tygodnia,zaczela z mammà,potem babbà a teraz uparcie powtarza papapa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poslalam filmik na interie , jak Gabrysia wygania Kamilke ze swojej maty :P , saba jakosc , bo robiony zwyklym apaaratem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :):) ale naklepalyscie ;) my juz po wizycje kontrolnej,Erys zdrow jak ryba :D Jeszcze nie wazy 8 kg,moj chudzinek wazy 7.600 i miezy 80 cm. Rozwija sie prawidlowo :) ,napiecia miesniowego nie ma,poprostu pasuje mu taka pozycja i w ten sposob sobie spi. Bylismy dzis w hurtowni,masakra tyle kasy stracilismy :( Bylam tam pierwszy raz,jest tam olbrzymia hala i zabawek masa :) Erysiowi kupilam : muzyczna mate farme,lwa tanczacego z melodyjka,misia Krzysia ktory uczy wierszykow Jana Brzechwy - mis ten mowi glosem Krzysztofa Kowalewskiego - suuuper !!!!!! Kupilam tez grzechotki pluszowe,taka kaczuszke ktora jezdzi i spiewa rusza skrzydelkami i sie swieci - Erysiowi strasznie te zabawki sie podobaja :) och i jeszcze takie pierdolki :) Oskarkowi kupilam super gitare ktora sie exstra swieci jak sie na niej gra - Erys zachwycony :) Tarcze ze szczalkami,samochud na pilota ze swiecacymi kulkami,worek do boksowania. Jeszcze kupilam prezenty dla 2 dziewczynek od szwagierek :) W hurtowni kazdy podziwial Erysia :) A Eryniek byl taki grzeczny,chodzilismy tam chyba ok. 2 godz. - chcial dostac ladne prezenty,wiec cichutko siedzial ;);) Jeszcze tylko musimy kupic stroj i Sw. Mikolaj moze do dzieciaczkow przyjsc ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula, ale sie usmialam :D Twoja Gabi to takie ma spojrzenie jak moja Nina...tylko co by tu wykombinowac :P Super ten filmik. No i gabi ma identyczna playmate jak Ninka :D Ewcia, no to obkupilas synkow :D No to nadzieja, ze Nina tez nie ma napiecia..jak wyczytalam w necie nie ma zadnych oznak napiecia, oprocz tego rogala. My sprawdzamy sie juz w piatek. Calmomilla, biedulko jednak dorwaly cie dolegliwosci pierwszego trymestru..ale chyba w krotce powinny juz mijac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula to sie nazywa walka o terytorium;) Suuper!!! jeszcze troche i zaczna sie walki, ha, ha Cammomila nie denerwuj sie szkoda dzidzi, a to przemeczenie, to tak chyba do 4 miesiaca trzyma- wspolczuje. Ewcia dobrze, ze zakupy udane- a duzo tego nakupowalas ho, ho;) Moja mloda juz w betach, jeszcze cos gada, ale zaraz padnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nooo troszke nakupywalam :) camomilla bidulko wspolczuje,ja tez tak mialam na poczatku bedac z Erysiem w ciazy. Ty masz pod opieka Claudia ja pamietam ze akurat w tym czasie mialam robotnikow przy domu.Rano pobudka i musialam sniadanie robic - pozmywac,obiadek zrobic - pozmywac i tak w kolo :( - zle ten okres wspominam,pamietam czulam sie fatalnie,mialam dosc :( lecz wiedzialam ze musze byc silna dla tej kruszynki w brzusiu :) glowa do gory !!!!!!! bedzie dobrze :) a starego kopni w dupe :P:P surfitko mi tak dr. powiedzial ze dzieciaczki czasami tak przeroznie spia i mam sie niczym nie martwic wszystko jest ok. u ciebie Ninka tez tylko robi takiego rogala a wiec bedzie oki :):) agula nie umiem otworzyc tego filmiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia, ja tak latwo nie dam sie uspic..poczytalam w necie i wyglada na to, ze Nina ma asymetrie. Nie napiecie, a asymetrie. I to trzeba cwiczyc. Ta charakterystyczna literka c jest z nami od urodzenia, powinna minac, a nie minela. Musze przycisnac lekarke. :o Niech ja zbada i to dokladnie. Po nocy Ninka az ma zmarszczke na pleckach od tego wygiecia, sama nie wiem co mam robic. Ukladam ja prosto, spi na twardym, plaskim materacu, a jak sie budzi to juz rogal :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BArdzo dobry artykul : http://babyonline.pl/niemowle_zdrowie_artykul,1829.html W poprzednim poscie zle sie wyrazilam jesli chodzi o napiecie i asymetrie. Asytmetria jest zwiazana z napieciem, ale objawia sie charakterystyczna literka C. Napiecie miesniowe moze byc wzmozone lub obnizone i na to sa inne objawy, jak zacisniete raczki, krzyzowane nozki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surfitko o kurcze :( moj pan dr. ogladal Erysia i powiedzial ze na pierwszy rzut oka widac ze dzieciatko ma napiecie miesniowe. a Ninka ma taka pozycie jak literka c ? Erys czasem jak spi to robi tak jakby literke c tylko odwrotnie,lezy na boczku i glowke odchyla tak mocno to tylu,rozumiesz ? Ninka tez tak robi ? Ostatni zauwarzylam ze sporadycznie taka pozycje przyjmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninka przyjmuje pozycje C lezac na pleckach ( przechula glowke, wygina kregoslup i nozki uklada na ta strone co glowka) . Nie ma zadnych innych objawow napiecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ona czasem tez odchyla glowke do tylu, ale to normalne chyba. Ostatnio chce wstawac i podnosi tulow, a glowa zostaje. Nie wiem juz ktore reakce sa prawidlowe, ktore nie. Na pewno ma otwarte dlonie jak lezy na brzuszku, przekreca sie na dwie strony, chociaz preferuje jedna bardziej, podnosi nozki do buzi, nie krzyzuje nog przy probach siadania. Jak spi glowke niby obraca w dwie strony, nie ma splaszczonej glowki, ale uklad cialka pozostawia duzo do zyczenia :o W dzien nie ma problemu, bawi sie i nawet jak cos to sie ja ciagle poprawia. Ale w nocy...robi co chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm moj Erys tak glowke odchyla jak lezy na boczku,myslalam ze Ninka tez w ten sposob robi rogala. Nie wiem co mam ci powiedziec,najlepiej lekarza dokladnie wypytac. Zmykam spac,bo nie wiem jaka znow mi nocke szykuje Erys. Dobranoc,kolorowych snow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka surfitka pisałam że Julek tez tak czasem się układa, kiedys układał się tak częściej, teraz juz sporadycznie ale mu się zdarza. Ja zauważyłam że najczęściej kładł się tak na przewijaku(a uwielbiał tam leżeći tak czasem stałam przy nim 15 min a on zadowolony był strasznie) i doszłam do wniosku że to dlatego że na przewijaku układałam go zawsze tak że podchodziłam do niego z jego prawej strony i tak stopniowo doszłam do wniosku że noszę go też tylko na jednym ramieniu. Od tego czasu układam małego na przewijaku raz w jedną raz w druga stronę,tak samo z noszeniem raz na jednej raz na drugiej ręce i w łóżeczku w ciągu dnia układam go też raz w jedną raz w drugą stronę i widzę żeod tego czasu jest lepiej. Okteraz uciekam bo naszła mnieochota na owsianke i muszę sobie chociaż odrobinke zrobic bo inaczej nie zasnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitka,oby z ninka bylo ok,ale to odchylanie glowki do tylu nie jest calkiem normalne i nie powinna zostawiac glowki w tyle jesli podnosi plecki.Moja rehabilitantka zwracala na to ostatnio uwage,podciagnela kube do siadu zeby zobaczyc czy wlasnie nie zostawia glowki z tylu,a to wyginanie glowy do tylu wiaze sie z napieciem.Jesssssssssssssu nie chce cie straszyc ale wyczytalam tak no i lekarze tak mowia.Moja rehabilitantka mowi ze z malym jest ok,ze to co ma a wlasciwie nic zlego da sie wycwiczyc,tzn,on ma prawa strone troszke jakby \"leniwsza\",a pediatra podejrzewal asymetrie.po dokladnym zbadaniu pani stwierdzila ze asymetrii nie ma,ale na cwiczenia z powodu troszke napietych miesni po prawej stronie powinnismy chodzic.Dobrze ze idziesz do lekarza,ja uwazam po tym co piszesz ze Ninka sie swietnie rozwija wiec powinno byc ok,a cwiczenia nawet dodatkowe nie zaszkodza,pappapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiek chyba zle sie wyrazilam, jak daje jej rece i podciaga sie do siadu to wtedy pieknie brode trzyma przy klatce piersiowej i ciagnie w gore. Ale czasem jak sama lezy to robi ostatnio jakby mostek..taka zabawa, podnosi klatke do gory i lezy na glowie. Ale to rzadko i od niedawna. Jak chce siasc i czegos sie np chwyci to nie zostawia glowy w tyle tylko zwija sie w taka kuleczke :P A na brzuszku jak lezy to tylek czasem wystawia do gory i na kolanach i lokciach chodzi do tylu ;) Nie daleko, ale z metr juz przepelza. Deminula ja tez to stosuje odwracanie. Od poczatku ja troche skrecalo, wiec spalysmy raz w nogach, raz w glowie. W lozeczku tez ja obracam. Przyznam sie jedynie ze mam ogromny problem nosic ja na lewej stronie bo ze mnie prawik straszny i lewa reke mam niewycwiczona i zaraz mi dretwieje ;) Po prostu nie umiem jej nosic na lewo. Ale wiem, ze bede musiala. Moja poszla spac, padla dzis jak muszka. Ledwo do sypialni weszlysmy juz miala oczka na pol otwarte. Ale tak to jest jak sie wczesnie wstaje..dzis wstala o 7. Babcia ja dzis nauczyla rozpoznawac cacy :) A cacy jest kokardka swiateczna na lodowce. Babcia sie jej pyta gdzie jest cacy..i moment pokazuje kokardke :) I podobno szepta cacy..chociaz ja nie slyszalam ;) Dobranoc. 😴 Mam nadzieje, ze bedzie dobrze..musi byc. Dla wszystkich maluszkow 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,kochane,stawiam kawke Surfitka juz masz pewnie mnie dosyc bo tak sie wtracam na temat tych napiec ale cholerka tzreba dmuchac na zimne.Ty idziesz do lekarza to dowiesz sie wkrotce czy wszystko ok,na nie pocieszenie powiem tylko,ze moj w rogala sie nie zwija ale tez robi taki jakby mostek,mnie sie wydawalo ze to nic zlego,moze dzieci tak maja,dopkoki nie wyczytalam ze to oznaki asymetrii i ze to sa zle nawyki.Jessssssssuuuuuuuuu ja juz nie weim czy kazde dziecko ma napiecie albo asymetrie w tych czasach??????????Bo na to wychodzi,to nienormalne ,albo ta medycyna jakas przewrazliwiona,bo kiedys jeszcze jak urodzilam bartka 15lat temu to bylo wszystko normalne ,nawet nie slyszalam o zadnej asymetrii czy napieciu,nie pamietam czy on tak robil,po prostu nie zwracalam na to uwagi i swietnie sie rozwijal,ja juz nie wiem........... Ja sie chyba wykoncze psychicznie,bo strasznie sie martwie,bo niby u nas lekarka powiedziala ze u nas jest calkiem dobrze tylko troszke trzeba wycwiczyc go to ja i tak mam jakies schizy!!!!!!!!!!!21 wiek!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mowie wam jestem cala w nerwach jakos przez te dolegliwosci naszych pociech,dajme seeeeeeeee na luz,wszystke nasze skarby sa zdrowe a te wymysly i podejrzenia to juz przesada,ciekawe jak my bylysmy male jak to bylo kiedys z nami i coooooooooo zyjemy i mamy sie dobrze,i co wtedy napiec nie bylo czy asymetrii?????????Po prostu medycyna tak sie posuwa do przodu ze wymyslaja juz wszystko,zreszta liczy sie to z kasa oczywiscie,jakos panstwo musi poprawic ten budzet a lekarze wysylaja biedne matki z diadnozami ,napiecie czy asymetria do rehabilitanta nawet jak to nie jest potrzebne i kasa lecie,juz o tym nie raz slyszalam,rozumiem jesli dziecko ma porazenie mozgowe,ale nasze dzieci sa zdrowe i wystarczy ze pare razy sie wykrzywi albo napnie i juz ma stwierdzone napiecie miesni,ale sie wkurzylam ,musiala sobie ulzyc mimo ze moze nie ma racji!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartus tez ma asymetrie,znaczy prawa strona slabsza i tez go cwiczymy.rehabilitantka powiedziala ze jest juz dobrze ale nie rewelacyjnie.musimy cwiczyc na brzuszku duzo,zeby obracal sie w kolko za zabawka.raz od lewej raz od prawej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza i inne dzuewczynki,przyjmijmy ze kazde dziecko ma saymetrie albo napiecie kwestia tylko ze kazde w innym stopniu,bo na to wychodzi...................ja juz wymiekam z tym,moi dwaj chlopcy nie mieli nic takiego ,pamietam ze jas rozwijal sie podobnie jak kuba,siedzial sam jak mial siodmy miesiac tzn podnosil sie sam z pozycji na plecach do siadu i normalnie juz siedzial,mysle ze kuba ma na to jeszcze czas i pewnie tez sie nauczy,bo cale dwa miesiace a to duzo,ja pytam po prostu siebie,od kiedy medycyna wprowadzila w uzycie diagnoze asymetria czy napiecie,bo teraz wszyscy to maja prawie,czy wczesniej tego nie bylo??Bo ja o tym nie slyszalm 15 lat temu a teraz to takie popularne.Pewnie sa dzieci ktore maja porazenie mozgowe czy naprawde maja takie problema,ale teraz slyszy sie ze co drugie dziecko ma ten problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) ja przy kawusi i ciachu :) zapraszam Erys tez tak czasami dzwiga sie do gory robiac taki mostek dr.powiedzial ze dzieci w takim wieku tak kabinuja z wlasnym cialem,poznaja dane pozycie i sa ciekawe ich,podoba im sie to. Jak jest na brzuszku to sie podnosi sztywno na raczkaci i takze na kolankach sie dzwiga i pelza do przotu - dr.pytal czy maly tak pelza do tyly ? ja mowie ze nie,on do przodu - to dr.powiedzial ze dzieci zaczynaja na poczatku pelzac do tylu,bo jest latwiej a pozniej do przodu. No a Erys przeskoczyl tyl :) i odrazu \'chodzi sobie \' do przodu - ale to nic zlego. Ja wierze ze Erys jest zdrowy,pan dr.jest bardzo dobrym znanym lekarzem i sadze ze sie zna na rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia tez tak mysle,przynajmniej mowi obiektywnie i nie robi problemow,bo dziecko zrobilo mostek czy rogala,ja mysle ze wszastkie dzieci tak robia i po prostu z czasem wyrosna z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiek pewnie ze tak,dzieciaczki poznaja swoje cialko i rozne smieszne czy tez dziwne pozycje przybieraja :) a ja wiem ze buszujac po necie wyszukuje sie przeroznych strasznych chorob :( czytajac w internecie wynalazlam u synka przepukline pepkowa juz wylam ze Erys bedzie musial miec zabieg - a tym razem pepus sie sam slicznie wchlonal :) strasznie sie przejmowalam skaza bialkowa - czytajac najgorsze przypadki tej alergii i wiele innych rzeczy mnie zastanawialo czy z Erysiem jest ok.Teraz staram sie jak naj mniej "buszowac" chodz internet to bardzo madry wynalazek i szybko mozna sie czegos madrego,potrzebnego dowiedziec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja jestem w 15 tygodniu ciazy i tez mam termin na czerwiec zycze wam duzo zdrowia i waszym dziziusia tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!!! Ja nawet jeszcze nie próbowałam nadrobić zaległości ale chciałam wam tylko napisać że już jestem po operacji,mam w końcu usunięty woreczek żółciowy,wczoraj wyszłam ze szpitala:)Boli mnie jeszcze wszystko ale powoli wracam do siebie,dietę mam teraz przymusową.Najgorsze jest to że nie mogę dzwigać,czyli nie mogę brać na ręce mojej kruszynki:(A tak się za nią stęskniłam że szok,nie widziałam jej tylko 3 dni a normalnie czułam się jakby z tydzien. Jedyne co zdążyłam przeczytać to że któraś z was się zastanawia nad wit d3,dziewczyny dawajcie dzieciom tą wit bo ja też nie dawałam bo mi lekarka nie kazała(mieszkam w Irl)a tutaj jak przyjechałam do Polski to poszłam do pediatry i się okazało że moja mała ma początki krzywicy i natychmiast mam jej dawać po 2 krople wit d3 to będzie dobrze.Jestem wściekła że w Irlandii są tacy lekarze,dodam że to Polka!!!Aż strach tam wracać bo jak coś się nie daj boże wydarzy to nie będę miała tam fachowej porady:(To tyle wam chciałam napisać,postaram się teraz częściej zaglądać,buziaczki dla was i dzieciaczków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jstem wkórwiona laski szok umawiam się z szefową od tygodnia po dokumenty na wychowawczy ciągle przekłada az w końcu umówiłysmy sie na dzisiaj ostatecznie i co???????pojechałam a jej nie było w sklepie i dokumentów tez nie na dodatek jak dzwonie to debila ze mnie robi ze dopiero dziisja odbiera wszystko z biura-kłamol bo mówiła wczoraj ze odbierze popołudniu i na dzisiaj bedzie buuuuuuuu krowa. to się wyżaliłam a na dodatek tesc sie poświecił i ze mną pojechała i gówno załatwiłam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a apropo mostków mój robi jak jest zły i jak sie cieszy ale to nic złego moja wiki robiła ciągle i wygibas jest ze szok. a ćwicze z nim ta prawą strone i powiem wam ze jest lepiej-tak mi się wydaje ze juz tą rączke inaczej robi jest bardziej giętka i dalej ja wysuwa chyba ze mam schize juz sama nieiwem.ale wam powiem ze odechciała mu sie odracanie z plecków na brzuch i nygus juz nie robi sam!!!! a teraz gada bo bajek włożyłam go w chodzik na chwilke i co poszedł do przodu-pod sam telewizor kinoman mały zaraz go wyciągam bo co za duzo to niezdrowo no nie. to se popisałam i wylałam soje żale nakafe-sorka,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba napisz mi prosze jak bedziesz miala czas jakie cwiczenia robisz,moze cos sciagne.A z tym mostkiem masz racje ,moj tez jak sie bardzo cieszy to tak robi. Katrina co za lekarka i to polka,ale bedzie wszystko dobrze musisz tylko dawac bo niunia ma niedobor tej witaminki,nie dziwne skoro tak ci lekarka w irlandii zalecila hmmmmmmmmmm Moj lezy na macie i piszczy sobie,zaraz dostanie deserek mniam mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×