Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Czesc Sorki, ze sie nie odzywalam. Ale jakos podenerwowana caly dzien. Mamo pomaranczowa, dziekuje za mile slowa pocieszenia. Chcialabym by byly prawdziwe i Ninka naprawde byla zdrowa. :) Goba, ja nie pomoge. Nie mam pojecia jak i co. Ale zawsze myslalam, ze pracodawca nie moze zwolnic pracownika bedacego na urlopie. Wiec mnie zaskoczylas . Katrina, ale dluga twoja corcia :) Chyba najwyzsza z czerwcowych dzieci. No wiec bylam dzis u tego lekarza i wedlug niej Nina rozwija sie prawidlowo. Emocjonalnie i ruchowo wszystko OKI ( jak ja posadzila Ninka sama siedziala i podparla sie z przodu :) ) . Oczywiscie witamin nie trzeba, mowie jej ze malo wychodzi na zewnatrz, ale to nic, dostaje witaminy w mleku :o Moze ma racje, ale z tego co wy piszecie nie ma. No to atak na literke c..poogladala, poobracala ( oczywiscie nie patrzyla jak uklada raczki, jak sie obraca na plecki, czy krzyzuje nozki itp) ...a Nina prezy sie i beczy, bo calkiem jej sie rozlegulowalo, wizyta byla na tyle opozniona, ze mala zasnela mi na rekach, byla glodna ( zawsze sprawe zalatwialismy w pol godziny, dzis poltora :o) i wszystko bylo nie tak. Stwierdzila, ze ona problemu nie widzi, obracac ja w lozeczku - jakbym tego nie robila - i to normalne ze dzieci sie tak ukladaja. Ale wypatrzyla u niej, ze ma jedna zwitke na nozce wieksza od drugiej. I podejrzewa bioderka :o I wyslala mnie na rentgen :( Ja sie zdenerwowalam, i do niej jak to? Przeciez to sie robi z malenkimi dziecmi a nie polrocznym, ona ze sprawdzala i poprzednimi razy bylo wszystko dobrze. No to ja czy nie da sie zrobic usg, a nie od razu rentgen? Ona, ze juz za duza na usg i raczej nie wyjdzie. I jak bedzie zle to rozporka. To juz wogole we mnie zagotowoalo - pomyslalm, ze tak..jak byla malutka i bylo zrobic usg, to nie..a teraz jak dziecko zbiera sie do raczkowania ona w rozporki chce ja wsadzac :o Jak wrocilam do domu obrocilam dziecko na brzuch i patrze na te zwiteczki i faktycznie jedna ma troszke krotsza od drugiej, ale o wiele bardziej mnie przerazila inna rzecz - na plecach od tego rogala ma zmarszczke z jednej strony. I wyraznie sie ona zaznacza jak sie podnosi. Powinny sie tworzyc dwie symetryczne sadze, a nie jedna :( Jakos nigdy jej golej nie kladlam na brzuszku i nie widzialam tego. Mysle, ze na brzuchu tez sie krzywo podnosi skoro tworzy sie ta zagiecina. Postanowilam jak najszybciej isc do innego lekarza. Pojade do kliniki do ktorej chodzilam w ciazy. Jestem ciekawa co powie inny lekarz. Sama nie wiem od czego to wszystko, ale wiem, ze nie jest prawidlowe. Musze to wszystko spradzic, jesli drugi lekarz wysle nas na rentgena, zrobimy. Jesli bedzie trzeba rozporke, bedziemy nosic. Ale chce to skonsultowac z kims innym. To tyle wiesci, wiem ze moze schizuje, ale zagotowalam dzis :( Dobranoc. Ninka zaszczepiona. Rosnie moj szkrabik i wazy 8 kg :) nick------imie dziecka---d.u.-----w.u.-----cm----d.o.w.----o.w.----cm Iza_--------Bartosz------18.04----1380----43----1.12-- 6500 ----62 malinka*****---emilka----09.05---2300-----43-----28.07 -- 5900 --- 56 Ewcia24----Eryk---------28.05----3200-----52----03.10- --6400-- -?? Merana----Akeksander- 23.05---2700-----52----28.08----5260--- 61 Milka76------Maya--------03.06---3360-----50----19.09- --6400--- 61 camomilla_22-Claudia-- 03.06.-- 3980-----52--- 07.10---7200-- 64 mierzejka----Ania-------05.06----2770-----51---- 23.09---5000----?? martusia 82-Julia------- 08.06--- 3260--- -?------04.12-- -7560----?? el-mir-ka ----Kaja--------09.06---2850-----57---- 17.10-- -5280--- -? Melania---Mikołaj------- 09.06---3250---- 58--- 29.09-- -7400-- -74 gosia29----Tobias-------10.06----3440--- -51----19.09-- -7450-- -64 kasia78----julcia--------11.06----2800--- -52--- -15.09--- 7000-- 64 Kirysek---Tomaszek....12.06... 3920.... 55.....23.07. ..4600....?? Surfitka---Nina----------16.06----3490-----55-----05.12 - -7930-- 74 Alkatraz---Hanna--------18.06---2900-----50-----05.08-- -5100-- 58 Jotka79---Czaruś-------19.06----3190----53---- 31.07--- -4550---59 MAMA MELI--MELANIA--19.06----2490----46-----23.09-----5150-- 61 hanio.k--Ruben Jan-----20.06---3150-----53---- 23.09-- --6240---62 goba-------kubuś---------21.06---3600-----59----5.11.--- 8140---67 agula -----Gabrysia------21.06---3460-----51----25.08-----6400 --64 oliwka100---Oliwia------21.06----3420----53--- 30.07--- -4450---60 abii........Dorota.......21.06....3500.....53.. .06.10.. ..5700...60 lolusia-------maja--------23.06----4250-----59-----???? -------????-----?? Beja1981-----Kinga----- 24.06---3710 --- -59-- 14.08-----4570---59 gosiek35-Jacob(Kuba) 26.06----3580-----52----09.10-----7150--64 demiluna---Julian--------27.06....3640-----???----22.09 .--6659----?? mała_mi----hania--------10.07----3000-----57----24.07- -5250- - 59 Ollas--------Weronika----13.06---4070----57-----09.10--- -6370---?? ewelona....MACIUS.....18.06....3150....55....6.11...7300 ...69 Widze, ze poprawiacie tabelki. Dziewczyny ktore wazylyscie dzieci pozniej niz data w tabelce wpiszczcie aktualne wymiary dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry :) zapraszam na kawusie :) Katrina duzo,duzo zdrowka dla Vanesski i oczywiscie szybkiego powrotu do zdrowia 🌻 Mamo pomaranczowa zgadzam sie z twoja wypowiedzia,na temat zdolnosci ruchowych,umiejetnosci naszych malych szkrabikow :) - mam taka samo wiedze jak ty ;) pozdrawiam serdecznie. surfitko pewnie z Ninka pojedz do innego lekarza,zobaczysz co ci powie moze ten lekarz u ktorego bylyscie nie ma racji i nie potrzebny bedzie rentgen.Zycze aby Ninka nie miala problemow z bioderkami i aby byla zdrowiotka 🌻🌻 ja witamine d3 podaje Erysiowi -caly czas,teraz mam jeszcze mu podawac cebion multi 5 kropelek dziennie. agula przykro mi ze dziewczynki tak w nocy nie spia,dwie bidulki 🌻🌻 a ty trzecia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj u moich aniolkow byl sw.mikolaj :) Oskarek zadowolony byl :D:D mowil mu wierszyki pokazal pokuj (jak czysto :P,kazalam mu posprzatac bo inaczej nic nie dostanie od mikolaja :P:) ) Erysiu od chrzestnej dostal kurteczka skorzana a Oskarek ciastoline z calym osprzetem no i oczywiscie reszte tych prezentow co wam wczesniej pisalam :) a jeszcze Oskis od swojej chrzestnej dostal Hot Wheels - bardzo chcial to dostac :) Jeszcze do nas ma przyjechac Oskarka chrzestny i meza siostra,ale pewnie oni przyjada na swieta - a wiec dzieci jeszcze prezenty dostana ;) Wczoraj jak wszyscy goscie pojechali do domu Oskarus nam powiedzial ze spelnily sie wszystkie jego marzenia :):) Jakie to cudowne moc uszczesliwic dziecko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick------imie dziecka---d.u.-----w.u.-----cm----d.o.w.----o.w.----cm Iza_--------Bartosz------18.04----1380----43----1.12-- 6500 ----62 malinka*****---emilka----09.05---2300-----43-----28.07 -- 5900 --- 56 Ewcia24----Eryk---------28.05----3200-----52----03.12- --7600-- -80 Merana----Akeksander- 23.05---2700-----52----28.08----5260--- 61 Milka76------Maya--------03.06---3360-----50----19.09- --6400--- 61 camomilla_22-Claudia-- 03.06.-- 3980-----52--- 07.10---7200-- 64 mierzejka----Ania-------05.06----2770-----51---- 23.09---5000----?? martusia 82-Julia------- 08.06--- 3260--- -?------04.12-- -7560----?? el-mir-ka ----Kaja--------09.06---2850-----57---- 17.10-- -5280--- -? Melania---Mikołaj------- 09.06---3250---- 58--- 29.09-- -7400-- -74 gosia29----Tobias-------10.06----3440--- -51----19.09-- -7450-- -64 kasia78----julcia--------11.06----2800--- -52--- -15.09--- 7000-- 64 Kirysek---Tomaszek....12.06... 3920.... 55.....23.07. ..4600....?? Surfitka---Nina----------16.06----3490-----55-----05.12 - -7930-- 74 Alkatraz---Hanna--------18.06---2900-----50-----05.08-- -5100-- 58 Jotka79---Czaruś-------19.06----3190----53---- 31.07--- -4550---59 MAMA MELI--MELANIA--19.06----2490----46-----23.09-----5150-- 61 hanio.k--Ruben Jan-----20.06---3150-----53---- 23.09-- --6240---62 goba-------kubuś---------21.06---3600-----59----5.11.--- 8140---67 agula -----Gabrysia------21.06---3460-----51----25.08-----6400 --64 oliwka100---Oliwia------21.06----3420----53--- 30.07--- -4450---60 abii........Dorota.......21.06....3500.....53.. .06.10.. ..5700...60 lolusia-------maja--------23.06----4250-----59-----???? -------????-----?? Beja1981-----Kinga----- 24.06---3710 --- -59-- 14.08-----4570---59 gosiek35-Jacob(Kuba) 26.06----3580-----52----09.10-----7150--64 demiluna---Julian--------27.06....3640-----???----22.09 .--6659----?? mała_mi----hania--------10.07----3000-----57----24.07- -5250- - 59 Ollas--------Weronika----13.06---4070----57-----09.10--- -6370---?? ewelona....MACIUS.....18.06....3150....55....6.11...7300 ...69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ,kochane. surfitko tak mi przykro zalamalas mnie,tak mi szkoda ninki ale mysle ze jest wszystko ok,ninka ci sie wspaniale rozwija,a na Twoim miejscu poszlabym do innego lekarza,och te nasze dzieciaczki!!!!!Moj Kuba na pierwszy badaniu mial robione usg jesli chodzi o bioderka, a ninka tez miala ,czy tak na oko pani powiedziala????Ciekawe czy jak na usg za pierwszym razem wyszlo dobrze to juz tak zostanie ,czy moze cos sie zepsuc z tymi bioderkami??????Juz sama nie wiem ,jak myslicie???????? Kurcze,ta lekarka powinna zbadac ninke pod katem neurologicznym,tzn. tego rogala,ukladania raczek,itp.,pisalas ze tego nie zrobila.Wiadomo ze ninka rozwija sie w czasie i b dobrze ale moze ma jakies dolegliwosci,ktore potem moga w przyszlosci doprowadzic do roznych problemow np skoliozy.Surfitka musisz do innej lekarki isc. Moje smyki male tez przeszczesliwe z powodu prezentow!!!!!!!!!!!!!! Stawiam kawke,kto chetny???????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrtusia!!!!!!!!!!!!! Wszystkiego slodkiego w zyciu i pociechy z dzieciaczkow i meza!!!!!!!!!!!!!!!!!! Z okazji w twoich urodzinek dla ciebie 🌻🌻👄!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej Martusia wszystkiego naj naj w dniu urodzin!!! surfitka mam nadzieję że wszystko okaże się w porządku, ja też mam ciągle stracha czy z bioderkami wszystko ok bo mały też nie miał usg - tylko lekarz sprawdzał fałdki ale to było jak się urodził i jak miał kilka tygodni. Wiesz na moje oko to układają mu się równo, ale byłabym spokojniejsza gdyby miał zrobione usg wtedy kiedy powinien. A u nas ok, mały spał dzisiaj w nocy 13 godzin a ja 12 i to było dla mnie za dużo. Rano były prezenty od mikołaja, Julek ładnie się bawi nową zabawką a Wiki przeszczęśliwa że Mikołaj przeczytał jej list i przyniósł jej hulajnogę i jeździła na niej po domu - teraz poszła z tatusiem nad morze pojeździć. A mój mężuś ma dzisiaj urodziny - ale świętujemy jutro bo dzisiaj niestety idzie na noc do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Surfitki
Surfitko, jeśli lekarka nie widzi problemu z literką c i Ty sie tym martwisz to może rzeczywiscie lepiej skonsultuj to jeszcze z innym lekarzem. W kazdym razie mozna domowym sposobem sprawdzic czy dzidzius ma asymetrie czy nie? Jak pisze Zawitkowski: " Niemowlę posadzone na kolanach zupełnie dobrze kontroluje głowkę, ktora jeszcze delikatnie sie chwieje. Zawsze jednak utrzymuje ja w pionie, nawet jezeli przechylamy je na boki. Utrzymywanie glowy jak najblizej pionu, kiedy przechylamy dziecko bokiem do podloza jest najwazniejszym wskaznikiem dojrzalosci kontrolii glowy i tułowia. I najbardziej precyzyjnym, bo przy okazji moze nam duzo powiedziec o nawykowej lub nabytej asymetrii w jego reakcjach." Ten cytat jest o czteromiesiecznym dziecku. W kazdym razie jak bylam z synkiem u neurolog to ona tez tak sprawdzala czy ma asymetrie? Tylko, ze troszke inaczej. Chwycila dziecko za lewa raczke i lewa nozke (i przechylila dziecko bokiem w dół) i sprawdzala czy glowa sie dobrze trzyma pionu. Potem za prawa raczke i prawa nozke. Rehabilitaantka sprawdzila to w bezpieczniejszy moim zdaniem sposob :) Chwycila dziecko pod paszki i obracala w lewo i w prawo przy lustrze. Dziecko patrzylo w lustro i widac bylo, czy glowka jest w pionie czy ciut opada na bok. I nie martw sie kochana na pewno wszystko jest dobrze :) A co do bioderek - koniecznie skonsultuj to z innym lekarzem, bo ja slyszalam, ze rentgena sie nie wykonuje u tak malych dzieci. Pozdrawiam wszystkie mamusie i ich dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusia 100 lat,100 lat niech zyje,zyje nam :) duzo zdrowka i slodyczy Ewcia ci zyczy 👄🌻👄🌻 gosiek sadze ze nic nie powinno sie zrobic z bioderkami jesli bylo robione usg i bylo ok. to nie ma sie czym martwic. moj Erys zaraz po porodzie byl badany przez specjaliste,a pozniej jak mial 6 tyg to pojechalismy na badanie usg - wszystko bylo ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻dla solenizantki i demiluny męża \"do surfitki\"-piszesz o asymetrii-mój kuba włąsnie ja jest przechylany na bok to opada mu główka niestety no i leci mu na prawy bok nadal delikatnie-ale rehabilitantki daja mu jeszcze czas na to ale nadal podkładam cos pood prawy bok główki zeby mu nie leciał. ciao ciao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz nic nie wiem.wyprobowalam ten sposob z kuba bo wyczytalam o tym w internecie,nie pamietam co dokladnie pisalo ale wiem ze jest to bardzo nie dobry znak jesli chodzi o asymetrie i jeszcze cos innego,to jest badanie rownowagi dziecka,nie chce klepac bo nie pamietam wiem tylko ze to niebezpieczne jest ale wiadomo wszystko do wycwiczenia.od razu chcialam sprawdzic swojego Kube ,,nawet dzisiaj to robilam ,jak go przekrecam na boki pod katem okolo 45 stop to wiadomo ze cialo jest przekrecone pod innym katem ale glowke utrzymuje ladnie tzn w pionie,nie jestem znawce ale na moje oko robi to dobrze i az mi kamien z serca spadl.Mnie martwi tylko to ze on jeszcze nie chce przekrecac sie na brzuch,na boczki przekreca sie w obie strony,rogala nie robi,czasami jak sie wyglupia to mostek,ale to chyba z radosci,na boczki jak sie przekreca to wydaje mi sie ze nie prawidlowo troszke i dlatego ma trudnosci w przekreceniu sie na brzuch,bo najpierw przekreca tulow i glowke a nozka zostaje w tyle,dlatego sie martwie,glowke probuje unosic do siadu ale pleckow sam jeszcze nie dwiga,jezeli go posadze to siedzi ladnie przy oparciu ,na moich kolanach tez nawet troszke bez oparcia,nie zmuszam go za bardzo bo nie chce by to zaszkodzilo.Jak lekarka podciagnela go do siadu to ladnie glowke ciagnal za soba,czyli nie zostawia jej w tyle.Ja juz nie wiem tak bardzo sie martwie,ze bedzie mial klopoty w odpowiednim czysie z siadaniem itp.Dodam tez ze jak lezy na brzuszku to probuje kolankami odpychac sie do przodu ale slizga sie nieraz,raczki do zabawek wyciaga,i potrafi sie jak lezy na pleckach przemiesci kawalek odpychajac sie ,a mimo to podejrzewaja asymetrie ,rehabilitantka mowi ze trzeba go tylko po prostu wycwiczyc,bo prawa strone z powodu zlego prawdopodobnie ulozenia przy porodzie ma sztywniejsza,no ale nie raz napina sie jak sie denerwuje albo bardzo cieszy.Ja juz nic nie wiem,strysznie mnie to doluje,wiem ze nie powinnam porownywac jego rozwoju fizycznego do dwojga starszych dzieci,ale martwi mnie to ,bo wczesniej takich problemow nie milam.Wiem na pewno ze intelektualnie rozwija sie swietnie,niesamowicie dobry ma sluch i bardzo ladnie reaguje na dzwieki,mimike twarzy itp Moze bedzie inteligentny a ze sportu bedzie mial pale???????????hehehehe Pomaranczowa mamo doradz cos ,moj mis ma 5 mies i tydzien i wiem ze to juz czas zeby przekrecal sie na brzuch ale on ma trudnosci i nie lubi.Jak ja go klade to jest ok ,polubil juz i bawi sie smieje ale sam ani rusz!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze ze jak go uniose do gory w pozycji pionowej to raz krzyzuje nozki raz nie!!!!!!!!!!!!!!Wiem ze krzyzowanie nozek to tez oznaki asymetrii ale on tego nie robi ciagle raz tak raz nie i co o tym pomyslec???????????Moze dzieci juz tak maja??????????Przeciez nie sa nakrecanymi robotami ze kazdy ruch jest idealnie zaprogramowany!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitko moja Julcia ma nie rowne fałdki na nozkach ma jedna wieksza a jedna miejsza tez sie tego boje ale miesiac temu bylam na usg stawow biodrowych i było wszystko ok ,jeszcze pojade do taskiej pani co mi julcie namierzała i ja sprawdze poki co to sie nie zamartwiam i moja Julcia wazy prawie 10 kg ale ja ja nie przekarmiam ona je tylko 3 lub dwa razy mleko i zupke i kaszke sinlak na dobranoc i nic wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowa mama
Gosiek35, mój synek ma 5 miesiecy i jeszcze sie na boki nie obraca. Też mnie to martwi, ale rehabilitantka mówi, ze trzeba mu dać czas. Widze, ze probuje sie przewrócic, ale na razie mu to nie wychodzi. Cwicze z nim turlanie i obroty i zobaczymy, co z tego bedzie. Generalnie asymetrii juz nie ma, ladnie i sztywno trzyma glowke, nawet jak go przechylam na boki to utrzymuje ja w pionie. Lekarka mowila mi, ze najlepszym cwiczeniem na asymetrie jest czeste kladzenie dziecka na brzuchu. A propo bioderek rowniez ortopeda mi powiedzial, ze lezenie na brzuszku jest bardzo wskazane, to najlepsza pozycja rozwojowa dla dziecka. Generalnie na rehabilitacje chodzimy od półtorej miesiaca. Na poczatku dyskusyjne bylo czy maly ma wogole chodzic czy nie? Jeden neurolog powiedzial, ze nie, a drugi, ze lepiej tak. No i chodzimy. W kazdym razie trafilismy na wspaniala Pania rehabilitantke, ktora na pierwszysch zajeciach mi powiedziala, ze rehabilitacja w przypadku takich dzieci jak moje to nie jest rehabliltacja (bo rehabilituje sie chore dzieci), to jest wspomaganie rozwoju dziecka, obserwacja czy sie dobrze rozwija i ewentualne niwelowanie nieprawidlowych odruchów. Kazde dziecko ma swoje tempo rozwoju, Gosiek, Twoj maluszek na pewno juz niedlugo bedzie sie przewracal i na brzuszek i na plecki. Ma jeszcze czas, bo powinien to zrobic do konca 6 miesiaca :) A nawet jak zrobi to ciut pozniej to nic sie wielkiego nie stanie. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowa mama
Przepraszam, maluszek powienien sie przewrocic do konca 5 m-ca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta asymetria to choroba XXI wieku i jak patrze po znajomych to u prawie kazdego dziecka jest podejzenie czasami mi sie wydaje ze to szukanie dziury w calym, ze nie daje sie dzieku odpowiednio dlugo czasu zeby sie sam rozwinol w swoim tempie wiadomo co innego jak sa jakeis powazne objawy ale wyszukiwanie na sile i dopatrywanie sie w zdrowym dziecku asymetri to mnie troche wkurza u mojego lekarz tez stwierdzil bo jak bylismy na jakijs wizycie to sie ulozyl nie idealnie rowno, ale to tez nie znaczy ze on tak lezy caly czas raz glowa w jedna strone raz w druga wedlug mnie jak widze go na codzien mysle ze jest ok najlepsze to klasc dziecko na brzuszku zeby sam sie cwiczyl albo na podlodze na kocyku na prostym, maluchy same sie wycwicza a druga sprawa malo klikam bo mam dola buu chcemy jechac do pl i robia sie schody...auto trzeba naprawic cos tam wymaga wymiany i koszt ponad 300€, do tego nie mam z kim na ten czas kota zostawic a zabrac nie mozemy go nie ma miejsca w aucie, i jakby bylo malo to moj mauzon narzeka na kregoslup i w poniedzialek idzie do lekarza buu jest mi zle no ale aby mikolaj mnie nie opuscil :-) i dostalam o mauzonka wieeelka pyszna bomboniera...i jak tu dieta trzymac buuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!dziewczyny ale panika na forum ojejka!ja jestem zdania,ze kazdy maluszek ma swój czas na wszystko jesen chodzi gdy ma rok inny gdy 9miesiecy....podałm akurat taki przykład ja nie panikuje! Martusia najlepszego!!!!!!!!!!!!!!!! Gosia 29-ale synuś klopsik widziałam na klasie-połowa mojej Kini!troche mnie wkurza bo budzi sie w nocy ale na butle i po 20minutach spi..........ale ja sie wybudzam i molestuje z nudów małżonka...................he,he, krystian caly dzien z ta ciastolina buduje ma radoche................ a kiniusia molastuje schłodzony gryzak GOBA daj znac co z wychowawczym,wieszcoś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Do mnie tez mIkolaj nie przyszedl 😠 Dzis juz mi lepiej :) Jakos optymistycznie jestem nastawiona. Nina szaleje na macie, dzis robi wszystkie mozliwe pozycje ;) Nawet ja na chwilke posadzilam bo chcialam sprawdzic czy sie podeprze z przodu jak wczoraj, a ta cwaniara mala chwycila sie palaka jedna reka a druga dawaj do motylka :D Oczywiscie nie zostawilam jej tak, bo pewnie zaraz by sie przewrocila i asekurowalam ciekawa co dalej zrobi. I wiecie co wymyslila? Oparla sie dwoma rekami z boku, obrocila pupke i troszke z moja pomoca przekrecila z siedzenia do lezenia na brzuszku :) Ale nie pozwalam jej siedziec, przynajmniej dotad dokad jej nie zbadaja specjalisci. A na brzuchu niech lezy ile chce. Przy okazji coraz dalej pelza, albo sie roluje :P W sumie przy asymetri nie robilaby tego. Moze faktycznie to bioderka i od nich to skrecenie lekkie ? Mam nadzieje, ze wkrotce sie wyjasni. Ech ci lekarze :( A teraz wlasnie wstala z poobiedniej drzemki. Wciela wczesniej cala miseczke zupki :) A ta lekarka byla bardzo zdziwiona ze jej miesko podalam. A ja uwazalam, ze miesko podaje sie od 6 miesiaca zycia. I kazala mi zadnych nowych mies nie wprowadzac. Poki co Nina jadla indyka i kurczaka. Ide do niej bo cos tam gada :P Gosiek, ona nie miala usg. Miala kontrolowane bioderka w sposob tradycyjny. I zawsze bylo ok, az do wczoraj. Beja, panika..tu nie chodzi o samo tempo rozwoju, tylko o to, ze dziecko moze byc krzywe. Nieleczona asymetria moze grozic skolioza. A jesli mozna za wszasu czemus zapobiec trzeba to zrobic, bo potem bedzie za pozno. A kazda mama chcialalby miec zdrowe dziecko. Wiadomym jest, ze dzieci sie rozwijaja w rozym tempie, tylko jesli dziecko do okreslonego czasu czegos nie robi, trzeba ustalic przyczyne i mu pomoc. Ja rozumiem Gosiek i pomaranczowa mame, ze sie martwia, ze maluszki jeszcze sie nie przekrecaja. Sama martiwlam sie jak Nina miala 2 miesiace i nie bardzo podnosila glowke. Jak zaczelam ja klasc na brzuszek szybko nadrobila straty, ale pamietam moj lek. Papatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka,pomaranczowa mamo dzieki za odpowiedz!!!!!!!!!!!!!!U mnie jest podobnie jak u ciebie z tego co przeczytalam,moj maly tez jest cwiczony tylko z powodu zeby go rozruszac,bo rehabilitantka powiedziala ze jest ok ,tylko trzeba go troszke wycwiczyc.O asymetrii nie mowila,sprawdzala go pod tym katem i tez ladnie symetrycznie trzyma glowke jak lezy na pleckach czy na brzuszku,powiedziala tylko ze prawa strone a bardziej prawe ramie ma troszke napiete, ale to da sie szybko wycwiczyc.My bylismy tylko 3 razy na cwiczeniach,mamy raz w tygodniu wizyte, a w te srode musielismy odmowic i az mnie sumienie dreczylo ze nie moglismy z nim pojsc,ale cwicze z nim w domu sama chociaz lekarka nie zalecila nam zadnych cwiczen,pokazala jak go porawnie podnosic z pozycji lezacej i nosic go tak by glowke mial do przodu i nozki w formie siadu.Ona go uczy tez porawnych zachowan,ja juz nie wiem ,mnie martwi to ze jak skonczyl tydzien temu 5 miesiecy to juz powinien na brzuszek sie sam przewracac,no coz ale moze juz niedlugo da mi te przyjemnosc moj skarb,trzeba chyba swoj czas wyczekac.paaaaaaaaaaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny... dawno mnie nie było ale nadrobiłam zaleglosci.... u mnie tez mikołaja nibyło ale grunt ze o maciusiu nie zapomnial..... widze ze nie tylko ja zostalam z tym niby problemem, moj maciek za12dni konczy 6miesiecy (oj kiedy to zleciało) i tez nie przekreca sie na brzuch niby jestem spokajna ale czasem dopada mnie strach .... bo lezy na brzuszku duzo i jak lezy to ładnie sztywno podnosi głowke na rekach sie wspiera ładnie niby chce sie przekrecic kładzie sie na bok i musze mu nozke przytrzymac i wtedy udaje sie ale sam to wogole taki prozniaczek chyba jest, niepełza tez ,niema zebow ... niewiem czy mam gdzies isc do lekarza czy gdzies indziej czy poprostu dac sobie spokoj i czekac..... własnie teraz dopadł mnie strach.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja chyba zwariuje!!!!!!!!!!!!!!Wlasnie dzisiaj po raz pierwszy jak sie bawilismy zauwazylam ze moj krzyzuje nozki jak lezy i to trwalo okolo godziny,nigdy tak nie robil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej gosiek ja pisałam niedawno ż Julek odwrócił się kilka razy na brzuszek i od tego czasu nic, przekręca się na boczki, próbuje ale jakoś mu nie idzie. Staram się nie martwić, stopki łapie i nawet próbuje włożyć je do buzi ale brzuszek chyba przeszkadza :-). Gosiek zarówno twój jak i mój syneczek niedługo zaczną sie obracać i na brzuszek i na plecki tak że ciężko będzie ich przewijać. Dziewczyny ile godzin na dobę spią wasze maluszki. Mój Julek sporo waży ale ostatnio coraz mniej pije mleczka. A właśnie u mnie na mleku jest napisane że dziecko które skończyło 5 miesięcy powinno wypijać 5x180 ml na dobę czyli 900 ml i tyle maksymalnie wypija Julek w ciągu doby ale zazwyczaj mniej. Do tego zupka i czasem mały deserek(jak zje cały to potem nie wypija mleka). Teraz idę poczytać małej bajeczkę bo Julek juz dawno śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, dzieciaki beda zaraz szalec - zdrowiutkie. Gosiek, jestes pod opieka rehabilllitanta, cwiczycie. Nawet jesli maly ma jakies napiecie, wkrotce to zaniknie. Zobaczysz, bedzie dobrze :) Do Ninki przyszedl Mikolaj, dziadek spotkal po drodze ;) I przyniosl szczeniaczka uczniaczka :) On spiewa, a lozeczko cale chodzi w rytm melodi ;) Dobranoc, uszy do gory !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowa mama
mamy kochane, nie dajmy się zwariowac! Teraz wszystkie zaczniemy szukac u naszych malenstw czy robi to i owo, a jak nie robi to dlaczego, itp itd. Kazde dziecko rozwija sie w swoim wlasnym tempie. Mi to powtarza non stop rehabilitantka. Kazde dziecko jest inne i fakt, ze jedne dzieci robia pewne rzeczy wczesniej a inne pozniej nic zlego nie oznacza. Mam kilka ksiazek o rozwoju dziecka i kazda podaje, ze dziecko zaczyna sie przewracac z pleckow na brzuszek okolo 6-go miesiaca zycia. W jednej jest nawet podane, ze w siodmym miesiacu. Gosiek, nie wiem co moze oznaczac u Twojego synka takie krzyzowanie nozek? Moj maluszek tak nie robi, ale czy to, ze Twoj czasami tak robi oznacza cos zlego? Przeciez nasze dzieci wlasnie niedawno zaczely sie intensywnie ruszac, wymachiwac nozkami, raczkami. Lekarka mi mowila kiedys na wizycie, ze wszelkie odruchy niepokojace u niemowlakow sa wtedy, gdy sa stale lub bardzo czeste. Gdy np. dziecko przechylajac glowke w lewo caly czas sie wygina w literke C. Jesli Cie niepokoi to krzyzowanie nozek to skonsultuj to po prostu z lekarzem. Na pewno wszystko jest ok, a Ty sie nie potrzebnie stresujesz :) Surfitko, widze, ze mała cwaniara Ci rośnie :) Bardzo sie ciesze, ze Ninka sie tak swietnie rozwija :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, ale mialam pietra przez ostatnie pare dni- @ mi sie spoznial, myslalam, ze dolacze do cammomili;), na szczescie dzisiaj sie pojawil- jaka ulga. Dobrze, ze piszemy sobie tutaj o naszych obawach, a niektore problemy sa roztrzasana do granic, ale to dobrze, razem zawsze latwiej dojsc do sedna sprawy. My idziemy 15 na kolejny bilans, i tez mam obawy odnosnie bioderek, bo Maya ma o jedna faldke wiecej na prawym udzie. Miala robione usg, byla przebadana przez 2 lekarzy- wszysto niby bylo ok. Zobaczymy jak teraz bedzie. Moze tez bedzie konieczne przeswietlenie. Pomaranczowa mamo🖐️- fajnie, ze jestes z nami:) Gosiek nie panikuj, spokojnie obserwuj malego, i porozmawiaj o tym z rechabilitantka. Martusia 100 lat🌻👄 Goba ale cie zrobila ze tak powiem w ciula ta szefowa!!!!! Mialas tam umowe o prace na czas nieokreslony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello tak milka ale wyczytalam ze nie moze mnie zwolnic od dnia zlozenia wniosku do konca wychowawczego-takie prawo no chyba ze doszuka sie ustawy o zwolnieniu indywidualnym ale to raczej podlega firma ponad 20 pracowników a u mnie 6 jest,ale wtedy i tak wygram w sadzie bo główna ustawa tego zakazuje-no i wiem czemu chciała to zrobic-bo ma problem z kasa i nie cgce mi dac za urlop!!! no cóż swinia jest i tyle,dzisiaj jade po porade do ksiegowej szwagra i juz wiem na czym stoje. ogólnie u nas ok.kuba coraz lepiej z łapkąnawet dzisiaj pokazyłam nia na tyle głowy jakie ma problemy hihi.wiec mam nadzieje ze wszystko pójdzi w dobrym kierunku-jeszcze tylko przechylac go na bok musze sprawdzic czy trzyma główke pionowo-ciekawe jak sie to ćwiczy-bo o tym rehabilitantki powiedziały ze ma jeszcze czas. pozdrawiam was narka acha wiki wczoraj miała urodziny dla kolegów i kolezanek z klasy-no i było super-miała na sali z animatorkami prezentów kupa i banan od ucha do ucha-jak miło dac dziecku szczescie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka kochane stawiam kawke i torcika oraz dziękuje za życzenia!!! Dzisiaj mam imprezke kilku znajomych wpadnie będzie wesoło:):)Wczoraj od małżonka dostałam złoty łancuszek na urodzinki i od synka laurke:):) Dzieciaczki zadowolone z małych prezentów kubus dostał płyte z piosenkami o których marzył ,a Julcia super pirzamke w miski oraz grzechotke:):) Dziewczynki ogólnie na pewno wszytko z waszymi maluszkami bedzie dobrze i jak wczesniej nie które pisałydzieci rozwijaja się w różnym tempie moja mała np.Zaczeła się obracać chyba z piec dni temu a za dwa dni kończy pół roku tez sie martwiłam a teraz odkąd zaczeła się obracać to robi naokrągło tylko nie potrafi spowrotem i krzyczy jak zadługo lerzy na brzuchu.Narazie robi to tylko w jedną strone ale pewnie na drugą przyjdzie tez czas.Ktos pisał o zabkach nie które dzieci dostają je dopiero na rok..Więc na pewno nasze pociechy wyrosną na duze i rozbrykane :):):) Uciekam bo musze jeszcze co nieco przygotować więc do jutra buziaki dla was i maluszków pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po dłuuuuuuuugiej przerwie:) Martusia wszystkiego najlepszego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie nadrobiłam wszystkiego co nastukalyscie bo jest tego za duzo:P:P U nas ok,mała tfu tfu odpukac zdrowa no oprocz tej infekcji moczowej ktora sie juz ciagnie i ciagnie:( i przez to nie moze byc szczepiona ,dostala dopiero jedna szczepionke..... Je dobrze,nie moge narzekac tylko czasem mleczka odmawia w dzien bo chyba wolałaby co innego:D Obiadki podaje te od 6 miesiaca bo za kilka dni skonczy pol roczku:) Nocki wygladaja tak ze jak sie polozy okolo 20 to spi do 5,6 zje i idzie spac do 9 wiec nie jest zle:) Jezeli chodzi o jej postepy rozwojowe to potrafi sie obrocic z plecow na brzuszek,jak ja postawie na kolanach swoich to umie szytwno stac o wslasnych nozkach wiec chyba rozwija sie dobrze???? Pracy jeszcze nie znalazłam :(( nie myslalam ze tak ciezko bedzie... Witaj Pomaranczowa mamo:)) Ide zajrzec na Interie bo tam tez wieki mnie nie bylo:P ozdrawiam wszystkie mamusie i ich kochane dziciaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×