Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Wczoraj byłam u lekarz i pytałam się o te kroteczki na twarzy, pediatra powiedziała, że to są potówki i można je smarowac talkiem lub mąką ziemniaczaną. Mała ładnie przybiera na wadze(przez dwa tygodnie 400 g). Była też szczepiona, jejku płakałam razem z nią. Ale jakoś to przeżyłyśmy. Mojemu mężowi ktoś powiedział, żeby dziecko nie miało gorączki po szczepieniu trzeba przyłożyć gazik nasączony okładem z wody przegotowanej i sody, zakleić plasterkiem. Pisałyście, że nie dobrze, gdy w kupce dziecka pojawi się śluż, bo u małej chyba od kilku dni to występuje. Co może być tego przyczyną, moja dieta chyba nie, bo nie jem nic nowego, nabiału dalej nie jem. Gapa ze mnie, bo zapomniałm wczoraj się zapytać o to panią doktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick------imie dziecka---d.u.-----w.u.-----cm-----d.o.w.----o.w.----cm Iza_--------Bartosz-------18.04----1380----43-----13.07- -----3865----??? Milka76---Maya----------03.06----3360-----50-----11.07-- ----4550------55 camomilla_22---Claudia Natalia--03.06.---3980---52----2.07---4220---? mierzejka....Ania.........05.06....2770.....51.....3.07. . ......3900....? martusia 82-J..ulia------- 08.06----3260----?-------26.06------3520-----?? Melania---MIkołaj-------09.06-----3250----58----25.06--- ---3600-----?? gosia29----Tobias-------10.06-----3440-----51-----8.07-- -----4750----54 Surfitka---Nina----------16.06----3490------55---1.07--- -----3550------56 Alkatraz---Hanna--------18.06----2900-----50------------ -------------------- Jotka79...Czaruś.......19.06.....3190....53.....8.06.... ....3510.....58 goba-------kubuś---------21.06----3600----59------09.07- ----4100------? agula ..Gabrysia.....21.06......3460....51......27.06.....3465.... .52 lolusia---maja--------23.06----------4250----------59??? ???????????????? mała_mi---hania---10.07-------3000gr----57-------------- Ewcia24----Eryk------28.05------3200-----52------10.07-- ----4550-------??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiejsza nocka niestety już nie taka fajna jak poprzednia :-( mikołaj był niespokojny, łatwo sie wybudzał i ciężko zasypiał... powód - katar... no i chyba to odparzenie też mu przeszkadza :-/ teraz spi od 8 ale też co chwila się wybudza, biorę na rączki to zasypia i tak w kółko... dziś rano pod prysznicem stwierdziłam że macierzyństwo to niekończąca się lista pytań bez odpowiedzi... no bo nie jest tak ?? dlaczego taka kupka, skąd ta wysypka, czemu marudzi, dlaczego nie spał w nocy, kiedy ja sie wyspie ?? !!!!!!!!! i tak codziennie :-P camomilla, faktycznie minka superowa !! mierzejka, nie wiem skąd ten śluz ale chyba powinnaś jednak zapytać lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melania, zgadzam się z tym co napisałaś o macierzyństwie. Martwi nas każdy niepokojący objaw, w dodatku ja jestem straszną panikarą i widzę wszystko w czarnych barwach, szczególnie właśnie teraz, bo przed porodem byłam raczej optimistką. Dobrze, że mój mąż mnie uspokaja i tłumaczy, że to napewno nic złego się dzieje. Anulek własnie zasnęła w wózku i mam obok siebie, ale dziś od rana też śpi jakos niespokojnie, dobrze, ze te nocki są u nas ok. Dzięki temu moge jakoś funkcjonować. Kryzys laktacyjny chyba mam za sobą, dziś nawet spuściłam pokarm bez laktatora, naciskał na pierś i pięknie mleczko wypływało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry Dziewczynki :) Stego co wiem potowki sa takie z bialymi czubkami,moj Eryk je mial jak go przegrzalam.Teraz mu wyskoczyly takie czerwone plamki,nie wiem co to jest,moze jakies uczulenie,w niedziele jadlam lody z wisniami moze od tego?te krostki mu w nocy wysypalo,czy to moze byc to? boje sie zeby to nie byla skaza bialkowa.Och te nasze kochane dzieciaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:)) jak jużmowa o troskach:)to ja też coś wyszukałam u małego a wiec ma ciemieniuche,nie jest ona duza ale jest.i zastanawiam sie jak ja wyleczyc.slyszalam ze trzeba wyczesywac i oliwka glowke przecierac,chyba sprobuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iza na ciemieniuche 20 min przed kąpielą zrób główke oliwką a po kąpieli wyczesuj -powinno ładnie zejść po kilku niach. a mój kuba daje mi w ciągu dnia w kość,nie cce zasypiać sam tylko przy cycu albo na dworze-a ja lubie od rana w domu ze spokojem zrobić a on mi nie daje,ale najlepsze jest to ze wczoraj u siory spał cały dzień bez problemu jak zasnął o 12 to go budziłam o 17/;40 na jedzenie itd zeby już do domu jechac masakra. siora dzisiaj leciała na teneryfe-pozazdrościć a my w tym miescie śmierdzącym od spalin siedzimy...buuuu a powie mi któraś jak wejść na nk camomilli???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze tez bym gdzies wyjechała a tu nic z tego ale za rok planujemy wyjazd z małym nad morze,bedzie miał ponad rok wiec mysle,ze bedzie juz mozna jechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie:) Goba ja mam ten sam problem z moją też ciągle chce cyca że ja nic nie mogę zrobic w domu i ze sobą,masakra.Od dwóch dni jest strasznie marudna,nie chce butelki nawet z moim mleczkiem,tylko cyca i koniec i to w taką histerię wpada że szok!!!Martwię się ciągle co jej jest:(Nocka była taka sama,dzisiaj od rana też mam koncerciki,do tego zaczęło jej się ulewac nie wiem czemu,a ona ciągle cyc i cyc,już nie wiem co mam robic,często płaczę razem z nią.Macierzyństwo to ciężko sprawa ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba, wejz na ostatni wpis camomilli i tam jest link z nk , ktory ci sie podswietli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula weszłam na to ale mi się nie wyswietla jej zdjeciw tylko całe dane ze trzeba wpisać-może ja jestem cofnieta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chba twoj kopm jest cofniety :D , ja przedchwilka otwierajam i pokazalo mi od razu zdjecia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula ja klikam i nic-wyskakuje login i hasło kuźwa........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dzieki surfitka jednak mam racje to ja jestem cofnieta wiesz agula;-) camomilla a ta twoja ryba robi miny na 6-wyślij ją kedyś do kabaretu bo super-(ta mina przypomina troche mine kaczyń....);-)hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak wogole to czesc :) Wlasnie wstalysmy..tzn. mala nadal podrzymuje. W nocy pieknie spi, zalewam jej nosek kropelkami, odciagam gruszka katarek i rewelacja :) Co do jedzenia zero problemow. Krostki tez sie jej pojawiaja, kiedys wypilam troche soku malnowego z cytryna (niezauwazylam, ze maz kupil cos innego) i malej klatke piersiowa zesypalo, albo podraznil ja haftowany bodziak :O No i trzymaly jej sie te krostki przez kilka dni, ale na szczescie minelo :) Wczoraj jadlam nalesniki z serem, zobaczymy jak jej to bedzie pasowalo, smazona rybke przyjmuje :D A te lody z wisniami to mogly zaszkodzic, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ja wam zazdroszcze ja jadam:chleb razowy z wedlina albo drzemem z czarnych porzeczek na obiad pomidorówke,rosół ziemnieki lub ryz ugotowana marchewka i pulpety w sosie koperkowym a na kolacje to samo co na śniadanie pije herbate wode i sok jabłkowy-raz po az karmi a z ciastek BEBE MAM MOMENTAMI DOŚĆ TJ DIETY I ŻEbym chudła po tym-zapomnijcie a małemu wyszło wiecej chrostek ale niewiem czy od ulewania czy dlatego ze pozwoiłam sobie wczoraj wlać ciut mleka do zbożowej bo dawno noie piłam???? alergolog mojej wici mówiła mojej mamie ze po 2 tygodniach niemozliwe zeby miał skaze mam przyjecha c do niej jak wróci z urlopu i zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba, ja tez malo rzeczy jem. Z zupek to wszystko na bazie rosolu - tzn. rosol z makaronem, ryzem, grysikiem, ziemniakami. Gotowane miesko, kiedys sprobowalam rybe, ale pieczona bo niecierpie na parze, czy gotowanej :O , na sniadania i kolacje bulke z serem zoltym, bialym, topionym, albo z malsem. P wedlinie mala robila mi zilonkawe kupki, wiec sobie odpuscilam..moze sprobuje jak skonczy 6 tygodni. Ciagnie mnie teraz sprawdzic banana. I juz tez nie chudne...moze dlatego ze przegryzam ciasteczkami zbozowymi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na włąśnie ja tez ciacha zbożowe wcinam,a mój kuba robi zielone i żóółte kupki ale to na piersi podobno normalka chociaż w tych wedlinach to miesa tyle co kot napłakał a reszta to chemia wiec lepiej nie jesc ale co wtedy mi pozostaje???lece się kłaść bo mam lenia po obiedzie papa do potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak sadze ze te krostki to po lodach z wisniami,ale dopiero po 3 dniach mu wyskoczyly?ja tez bardzo lekko jem,boje sie zeby pozniej moj maluszek nie mial kolki.a na te lody namowila mnie moja szwagierka,on ma 4 miesieczna corke,powiedziala ze w malej ilosci mu nie zaszkodzi.a dziewczynki powiedzcie mi kiedy moze wystapic skaza bialkowa? u mnie tez waga stoi w miejscu,nic nie chudne nadal 5 na plusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa, to po 3 dniach to chyba niee po tych lodach. I nie sadze, zeby ta skaza byla taka powszechna..Ja uwazam, ze bardziej dzieci reaguja na jakis skladnik naszego jedzenia, i nie wiaze sie to koniecznie z tym ze maja alergie, ale z tym, ze ich uklad pokarmowy jest jeszcze nie rozwiniety na tyle by poradzic sobie z trawieniem czegos tam i z tad zdarzaja sie wysypki. Z reszta skora niemowlecia tez jest bardzo wrazliwa, u mnie wystarczy ze Nina pospi 2 h na jednym z policzkow i juz ma potowki na nim. Goba, no biedulko cos jesc musisz.Ja to bym sie pewnie poddala i dalabym flache, dobre ze i miesiac przezyl na cycku ;) Ale skoro ty nie pijesz mleka i nie jesz nabialu a Kuba nadal ma krostki to raczej nie jest skaza bialkowa, a moze mu cos nie pasuje? Kosmetyki do kapieli, proszek do prania? A moze to jednak potowki, albo tradzik ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:)ta smieszna minka to juz jedynie na zdjeciu,bo od jakiegos czasu przestala zezowac:p podejrzewam ze zaczela lepiej widziec,bo spojrzenie ma bystrzejsze no i temu oczka jej nie uciekaja:) ja wlasnie skonczylam odciagac pokarm.wyglada na to ze piwko pomoglo bo dawno nie mialam tyle pokarmu:)dzis bylysmy na wizycie kontrolnej i jestesmy o rowny kg do przodu-mala wazy teraz 4750 i miezrzy 54,5 cm.za 2 tyg bedzie usg bioderek,choc mysle ze wszystko bedzie ok,bo jeszcze w szpitalu zrobili jej badania od A do Z w tym bioderka.jak wrocilismy do domu mialam isc sie polozyc,bo te nocne pobudki juz mnie wykanczaja,ale musialam ganiac mysz!od paru dni mamy dzikich lokatorow.2 juz wygonilam,zostala jeszcze jedna mam nadzieje ostatnia-chyba ze to wciaz ta sama mi wraca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milam isc z dziecmi na spacer, dopoki nie jest jeszcze goraco. ale Gabi usnela i nie chcialam jej budzic. Kamilka oglada bajki, wiec zdarzylam ogarnac chalupe, zamin zaleje mnie potop zabawek, boze sa wszedzie. Po poludnie ma wpasc kolezanka z 2 dzieci, wiec w sumie to nie wiem po co sprzatalam :P o i znowy obawiazki wzywaja, mala wstala, lece dac jej cyca i na spacerek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZYTALAM WLASNIE ZE NAWET DO 5 DNI MOZE WYSTAPIC U DZIECKA WYSYPKA PO DANYM POSILKU,NO MAM NADZIEJE ZE ERYKOWI TE KROSTKI ZGINA. JA WCZORAJ WYPILAM 0,5L PIWKA KARMELKOWEGO,5 BAWAREK A MLECZKA MI NIE PRZYBYWA,CO JA MAM ZROBIC ABY NIE STRACIC POKARMU? NO I TROSZKE SCIAGLAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mierzejka...ja smaruje malej krosteczki maka ziemniaczana od kilku dni, ale nie widze znaczacej poprawy :( . Od 3 dni uwazam na to co jem, bo myslalam ze moze ja cos uczula. A one nadal sa ! Jedyny plus dietki, ze moze troche kg mi spadnie. Bo jak na razie cicgle 6,5 kg na plusie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×