Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

nick------imie dziecka---d.u.-----w.u.-----cm-----d.o.w.----o.w.----cm Iza_--------Bartosz-------18.04----1380----43-----5.07-- ------3690----??? Milka76---Maya----------03.06----3360-----50-----24.06-- ----3850------?? mierzejka...Ania.........05.06....2770.....51.....3.07.. ......3500.....? martusia 82-Julia------- 08.06----3260----?-------26.06------3520-----?? Melania---MIkołaj-------09.06-----3250----58----25.06--- ---3600-----?? gosia29----Tobias-------10.06-----3440-----51-----8.07-- -----4750----54 Surfitka---Nina----------16.06----3490------55---1.07--- -----3550------56 Alkatraz---Hanna--------18.06----2900-----50------------ -------------------- goba-------kubuś---------21.06----3600----59------25.06- ----3640------? Jotka79...Czaruś.......19.06.....3190....53.....8.06........3510.....58

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahula78
Dzien dobry !!! Oczy mam na zapalki, mala od 3 juz sie kreci, domaga sie cyca a o 5 koniec spania- i tak codziennie. Na temat szczepionek sie nie wypowiem, bo u nas wszystkim daja to samo, nie ma podzialu na panstwowe i prywatne. Jak kogos nie stac na ubezpieczenie , to jest taki program socjalny w moim stanie ,ktory zapewnia opieka lekarska dla wszystkich dzieci, lacznie ze szczepionkami, receptami itd. CZy wasze maluch lubia spac na brzuszku, bo moja uwielbia zasypiac w tej pozycji, ale boje sie jej tak zostawiac, bo to pierwsza z przyczyn smierci lozeczkowej :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick------imie dziecka---d.u.-----w.u.-----cm-----d.o.w.----o.w.----cm Iza_--------Bartosz-------18.04----1380----43-----9.07-- ------3700----??? Milka76---Maya----------03.06----3360-----50-----24.06-- ----3850------? camomilla_22---Claudia Natalia--03.06.---3980---52----2.07---4220---? mierzejka....Ania.........05.06....2770.....51.....3.07.. ......3500.....? martusia 82-J..ulia------- 08.06----3260----?-------26.06------3520-----?? Melania---MIkołaj-------09.06-----3250----58----25.06--- ---3600-----?? gosia29----Tobias-------10.06-----3440-----51-----8.07-- -----4750----54 Surfitka---Nina----------16.06----3490------55---1.07--- -----3550------56 Alkatraz---Hanna--------18.06----2900-----50------------ -------------------- goba-------kubuś---------21.06----3600----59------09.07- ----4100------? agula ..Gabrysia.....21.06......3460....51......27.06.....3465.... .52 lolusia---maja--------23.06----------4250----------59??? ???????????????? mała_mi---hania---10.07-------3000gr----57-------------- Jotka79...Czaruś.......19.06.....3190....53.....8.06.... ....3510.....58 Poprawilam tabelke, bo pare z nas znowy gdzies sie zgubilo. Mam w domu wage dla noworodkow, zwazylam moja Gabi, ale nie wpisuje nowych wynikow do tabelki, bo sama nie moge uwiezyc ze przybrala 675 g w ciagu 2 tygodni :) , teraz usnela , ale jak wstanie zwaze ja jeszcze raz :P . JAk tak dalej pojdzie to niezla kluska mi urosnie, a niedawno narzekalam , ze bidulka za malo je i traci na wage he, he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Agula mamy taką samą sytuację,zostajemy same mamy wyjeżdżają,tzn. moja już wyjechała wczoraj:(Pierwsza nocka za nami i oczywiście jestem niewyspana,bo spałam od 1 do 3 bo tak to mała non stop się budziła,a to na cycka a to nosek zapchany i padam teraz normalnie,właśnie zasnęła więc też chyba pójdę się zdrzemnąc. Co do wagi to moja malutka też bardzo przybrała na wadze w ostatnim tygodniu aż 400 gram,ale tak sobie myślę że może nadrobiła poprzedni tydzien w którym przybrała tylko 170 gram,sama nie wiem,ale co zrobic ona ciągle głodna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala Mi - GRATULACJE !!!!! Oj to rosna te wasze szkrabki. A ja nie mam wagi i nie bede kupowala, bo podobno czeste wazenie stresuje dzieci ;) . Moge isc do jej przychodni, ale mi sie na razie nie chce ;) Nam pepek odpal po 10 dniach, teraz juz nic sie nie saczy, ale saczylo dosc dlugo, i jak plakala pojawialo sie troszke krwi, ale przemywalam spirytusem. No i najwazniejsza sprawa - nie wolno moczyc pepka. Kapiac mala omijam okolice pepka. Na pupe nie wiem co doradzic, sorry. Slyszalam, ze mysie przegotowana woda, wietrzenie i moze jakis dobry krem na odparzenia. A ja ambitnie po wczorajszych postach o niedokarmianiu dzieci podeszlam do sprawy i postanowilam sprobowac malej nie dokarmic wieczorem. No i bujalam sie do 12 z cycem, w koncu usnelysmy ale tylko do 4, i znowu cyc :( Jakos przetrwalam noc, ale doszlam do wniosku ze to nie ma sensu, ona na wieczor jest glodna, ja mam malo pokarmu po calym dniu i jednak raz dziennie bede ja dokarmiac. Nie robie tego za kazdym karmieniem, wiec pokarmu nie strace. Najpierw calkowicie mala oproznia mi piersi wieczor, a potem dostaje butle :) I idziemy smacznie spac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNKI CO TO ZA NOWA TABELKA BO JA NIE W TEMACIE TROCHE JESTEM .CAŁY CZAS MUSZE BYC PRZY MAŁEJ DOSŁOWNIE NA NIC NIE MAM CZASU ONA CIAGLE BY JADŁA DZIS KONCZY MIESIAC ALE TEN CZAS LECI WCZORAJ BYLISMY NA USG PRZEZ CIEMIONCZKOWYM BARDZO SIE TEGO BAŁAŁA NEUROLOG NAS WYSŁAŁ BO STWIERDZIŁ ZE BYŁA DŁUGO NIE DOTLENIONA PO PORODZIE ALE WSZYSTKO OK POZDRAWIAM WAS GORACO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:))) kasia my tez z Bartusiem bylismy na tym usg i tez wszystko w porzadku jest.dzis idziemy na wizyte do neurologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, witam! Maz na urlopie, wiec zajmujemy sie soba na wzajem;) Bylam wczoraj z Maya u lekarza, pomierzyli, wazyli, sprawdzili bioderka na usg, i na szczescie wszcstko ok. Mala wazy juz 4550! Maly ciezarek z niej juz sie zrobil:), a karmie tylko piersia. Nastepna wizyte mamy w sierpniu, bedziemy szczepic wg tutejszego kalendaza szczepien, plus dodatkowo Rotavirus, a to juz na wlasny koszt. Ja mala wyleczylam z odpazenia wg zalecen martusi, tylko zamiast tormentiolu stosowalam sudokrem, i czeste wietrzenie pupki- 3 dni, i pupka jak malowanie;) Tez nie uzywam chusteczek- do przemywania tylko woda. Smarowanie oliwka sprawdza sie rewelacyjnie- nic nie przykleja sie do skorki, a siuski, juz tak nie podrazniaja skorki, zmieniam pieluche co 3 godz. Mala mi- Gratuluje Hanki🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick------imie dziecka---d.u.-----w.u.-----cm-----d.o.w.----o.w.----cm Iza_--------Bartosz-------18.04----1380----43-----9.07-- ------3700----??? Milka76---Maya----------03.06----3360-----50-----24.06-- ----4550------55 camomilla_22---Claudia Natalia--03.06.---3980---52----2.07---4220---? mierzejka....Ania.........05.06....2770.....51.....3.07. . ......3500.....? martusia 82-J..ulia------- 08.06----3260----?-------26.06------3520-----?? Melania---MIkołaj-------09.06-----3250----58----25.06--- ---3600-----?? gosia29----Tobias-------10.06-----3440-----51-----8.07-- -----4750----54 Surfitka---Nina----------16.06----3490------55---1.07--- -----3550------56 Alkatraz---Hanna--------18.06----2900-----50------------ -------------------- goba-------kubuś---------21.06----3600----59------09.07- ----4100------? agula ..Gabrysia.....21.06......3460....51......27.06.....3465.... .52 lolusia---maja--------23.06----------4250----------59??? ???????????????? mała_mi---hania---10.07-------3000gr----57-------------- Jotka79...Czaruś.......19.06.....3190....53.....8.06.... ....3510.....58

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick------imie dziecka---d.u.-----w.u.-----cm-----d.o.w.----o.w.----cm Iza_--------Bartosz-------18.04----1380----43-----9.07-- ------3700----??? Milka76---Maya----------03.06----3360-----50-----11.07-- ----4550------55 camomilla_22---Claudia Natalia--03.06.---3980---52----2.07---4220---? mierzejka....Ania.........05.06....2770.....51.....3.07. . ......3500.....? martusia 82-J..ulia------- 08.06----3260----?-------26.06------3520-----?? Melania---MIkołaj-------09.06-----3250----58----25.06--- ---3600-----?? gosia29----Tobias-------10.06-----3440-----51-----8.07-- -----4750----54 Surfitka---Nina----------16.06----3490------55---1.07--- -----3550------56 Alkatraz---Hanna--------18.06----2900-----50------------ -------------------- Jotka79...Czaruś.......19.06.....3190....53.....8.06.... ....3510.....58 goba-------kubuś---------21.06----3600----59------09.07- ----4100------? agula ..Gabrysia.....21.06......3460....51......27.06.....3465.... .52 lolusia---maja--------23.06----------4250----------59??? ???????????????? mała_mi---hania---10.07-------3000gr----57-------------- Pozwole sobie poprawic tabelke, bo wkradly sie bledy :) Milka, data dzisiejsza wazenia, tak? Fajnie ze dzidzie tak ladnie rosna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia78 i Iza dobrze, że badanie wyszło w porządku, nas też czeka to usg i równiez bardzo się go boję, ale oczywiście jestem dobrej myśli. Po porodzie Ania miała to usg(było wszystko dobrze) i teraz następne ma mieć za dwa tygodnie. Milka ta twoja Maya to już duuuuuża dziewczyna:) Surfitka ja chyba zacznę tak jak ty dokarmiać ją wieczorem, bo przed godziną mała jak ssała to strasznie sie denerwowała, myślę, że u mnie też pojawił się wieczorny brak pokarmu, skonsultuje to jeszcze z pediatrą. Na odparzenie pupki też polecam tormentiol, wczoraj zaczęla się małej pupa odparzać, posmarowałam ze trzy razy tą maścią i dzisiaj pupcia super. Niewiedziałam, że można smarować pupcię oliwką, dobrre, że to forum istnieje:) Dzisiaj w nocy Ania spała od 10 do 4, , póżniej małe karmionko i znowu spała do 8. Normalnie się wyspałam, aby jak tak zostało. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitka dzieki, ze zwrocilas uwage na moje niedopatrzenie:) Co do wagi maii, to sama bylam zdziwiona, wiedzialam ze przybiera, ale nie myslalam, ze az tak. Ciesze sie, ze mleko mam dobre, bo byly momenty, kiedy chcialam juz po butle siegnac. Mierzejka jezeli mala denerwuje sie przy piersi, to odstaw ja na pare minut zeby jej sie odbilo, poczym przystaw do drugiej piersi. U mnie to poskutkowalo. Majka juz spi, kurcze ponad godzine trwa usypianie, ale nie moge narzekac- grunt, ze nie placze tylko troche marudzi nawet nie chce zeby ja na rece brac w fazie zasypiania, problem jest tylko jak smok wypadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sterelizuje butle to w miedzyczasie usiadlam do kompa:)mala juz spi od ponad godziny.dzis cos byla marudna,nie chciala butli tylko cyca:p milka zauwazylam ze nasze corcie sa z tego samego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam kryzys................i doasc nie przespanych nocy.......klade sie spac o 1 bo wtedy daje malej ostanie jedzonko ,o 4 pobodka i tak co dwe godziny...oczywiscie to nie sa pelne dwie godziny bo mala sie w miedzyczasie przebudza,,,to trwa miesiac i ja nie daje rady juz.....wiem ze nie moge narzekac bo mala mi mi od 1 do 4 spi ladnie ale nie ma kiedy odespac tego a przez to jestem nerwowa i na pol przytomna...meza nie ma -pracuje caly dzien i nie mam sumienia budzic go nad ranem zeby dal malej mleko...a jak to jest z Waszymi mezammi?Wstaja do dzidzi w nocy?W dzien jak np kucne i za szybko wstane to robi mi sie ciemno przed oczami ,wczoraj to tak rabnelam w szafke ze siniak zostal....na poczatku mala duzo spala w dzien teraz trzeba ja ululac na rekach dobbra godzine i spi coraz mniej no chyba ze na spacerze ale nawet na to nie mam ochoty i sil ale chodze bo malej jest to potrzebne....myslalam ze sie przyzwyczaje ale cos trudno mi to idzie .....no a w dzien to jak juz usnie to zawsze jest cos do zrobienia,sprzatnac,wyprac ,obiad zrobic....masakra,czuje sie jak niewolnica....moze ktos pomysli ze przesadzam,ale musialam to wyrzucic z siebie........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martynka12czerwiec , nie przejmuj się, wsyztsko się w miare czasu ustabilizuje...mówią, ze pierwsze 3 iesiące są najtrudniejsze i chyba tak jest...u mnie było też cieżko, kuba jadł mi średnio co 0,5 h przez pierwsze miesiace, miałam na prawdę dość..do tego obiady, sprzątanie, ciagły płacz i jeszcze praca- bo pracowałam w domu......wiec cie rozumiem..ale to szybciutko minie, jak zacznie już obserwować swiat, zaczna sie zabawy, zaitneresowanie wszystkim co jest w około- uśmiechy do mamy- to wsyztsko się zmieni- zobaczysz :) życzę wam cierpliwości- bo to chyba jest Wam najbardziej potrzebne pozdrowienia dla maluszków od \"sierpniowej\" cioci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha, i może spróbuj położyć się wieczorem jak tylko maluszek zaśnie...sen w tych godzinach jest bardzo ważny.... no ,całuski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badeve Dzieki kochana za te slowa nawet nie wiesz ile znacza dla mnie-wniosly we mnie nadzieje ze bedzie lepiej!!!Dzis Martynka konczy miesiac wlasnie teraz o godznie 10:00 :):):):) wiec zostaly nam jeszcze dwa miesiace....... Badeve tzn ze ty jeszcze nie urodzilas??? Piszesz ze jestes z sierpniowek i zastanawiam sie czy z tegorocznych?napisz cos wiecej o sobie i jak trafilas na nasz post;) jeszcze raz dziekuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysłałam fotke zrobiona zaraz po slubie jak bylam mloda i piekna i przedewszystkim szczupla;););) bo miescilam sie w moje super jeansy a teraz to tylko sa moim marzeniem:( niby wrocilam do wagi sprzed ciazy ale biodra nie chca wstapic-holera a jak u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martynka bedzie dobrze jeszcze troche... sama mam taka nadzieje... bo moj maly tez nie daje mi za duzo pospac :-O od ok 3 nad ranem zaczyna sie marudzenie co 2 godz karmienie i ogolnie tez nie dosypiam juz od miesiaca :-O jak juz mam dosc to klade sie sie w ciagu dnia razem z nim i mam gdzies sprzatanie a obiady robie ostatnio jakeis takie na szybciocha albo gotuje na 2 dni maz nie wstajemdo malego bo sam sie musi do pracy wyspac wiec wszystko ja przy nim robie i wlasnie musze uciekac bo juz sie zaczyna larmo chyba zas glodny :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny. Wiem.. nie pisalam ale za bardzo nie mam czasu.Prosze pomozcie mi , sama niewiem co mam robic. Karmie piersia ale niestety i dapajam butla.Pokarmu mam nie klamiac naraz z dwoch cycow 60ml, musze dawac butle bo Tomaszek zjada juz nawet 120ml, wiecie rpbowalam juz wszystkiego herbatki granulki i inne cuda,nawet piwa Karmi probowalam polozna mowila ze dzial cuda... chyba nie u mnie.Co robic, nie chcialbym dokarmiac.Prosze pomozcie !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obca_
Dziewczyny ratunku!!!!! Nie wiem co mam robic,mały ma pokrzywke,i to podobno od tego co ja zjaddam a teraz własciwie nie jem juz prawie nic i pokrzywka nadal jest,nie moge patrzec jak on sie męczy,i juz zaaczynam sie zastanawiac nad podaniem mu butli ale tez tak mi szkoda bo pokarmu mam duzo.Co ja mam robic jak pozbyc sie tego cholersta u mojego malenstwa,czy ktoras z Was miałą podobny problem.Widze ze i u Was juz baby blues zaczyna funkcjonowac,ja tak samo nie dosypiam...nie dojadam bo czasu brak lub poprstu prawie nic mi nie wolno.Dwojka dziec..jedno kupe i drugie kupe jedno jesc i drugie jesc:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki jak dokarmiacie butla to ile podajecie dzieciaczka i co ile godzim bo ja juz nie wiem mleka mam w piersiach pełno a julcia w butli zjada nawet 90 ml a co do wagi wazyłam ja w srode u połoznej i wazy juz 4300 gr martwi mnie to ze strasznie sie nadyma to chyba jest kolka sama nie wiem ..Anapiszcie o co chodzi z ta tabelka bo nie moge jej rozszyfrowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia moj synus zjada z jednego cyca potem z drugiego i nawet 100ml butli. Podnosze. Pomozcie mi,co robic ????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kirysek podobno przystawiac i jeszcze raz przystawiac bardzo duzo pic nawet 3l dziennie. kasia tabelka to tam wpisujemy nasze dzieci ile wazyły i mierzyły przy urodzeniu i potem date ostatniego wazenia i mierzenia:-) obca a byłaś u lekarza?ja poszłam z tymi chrostami u małego i wyszłą ze skaza białkowa-od środy nie jem nic co ma zwiazek z nabiałem i chrosty super znikaja:-) a jem suchy chleb razowy z wedlina,czasem pomidor czasem berlinka,na obiady ziemnieki albo ryz ,marchewka gotowana dzisiaj pulpety w sosie koperkowym i szpinak.pomyslałam sobie ze moze szpinak go uczulił w zeszłym tygodniu tez miałam wiec dzisiaj się okaże:-) no i głowy do góry j taz mam baby blusa martynka a moja wiki to wcale nie chciała spać:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camomilla-to racja z tą kalią i jeszcze krochmal-mąka ziemniaczana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martynka, więc ja jestem z sierpniówek 2007, moj szkrabek bedzie miał niedługo roczek :) a wasz topik podczytuję od czasu do czasu, wspominam sobie, kiedy mój Kubuś był takim brzdącem...i jeszcze wasza czerwcóweczka \"melania\" jest moją siostrzyczką :) całuski dla wszystkich, będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×