Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fajna madchen

czy cytologia boli?

Polecane posty

Gość upikupik
u mojego gina tak kilkanaście sekund mniej więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na NFZ jest za darmo ale cyto przysługuje raz na 3 lata (lol).U prywatnego płacę 100 za wizytę + 30 cytologia. A cennik wizyt jest zróżnicowany zależnie od lekarza i miasta.Na wynik czekam +/- 2 tygodnie. Odbieram u lekarza a w przypadku złej grupy (III i dalej) wynik jest wysyłany do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiiiiiiiiiiihhhhhhhhhhhhaaaa
a wiec prawda jest taka fajna, ze cytologia trwa około 3 godzin i boli jak cholera. poza tym po takim badaniu pozostaje tzw "wiadro" więc fajna raczej z twoimi poglądami na ten temat - nie radzę ci iść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trąbka eustachiusza
nic nie boli jest takie wrazenie, jakby tarło lekko, lekkoo drapało może troszeczke nieprzyjemne, ale nic strasznego dla mnie o wiele bardziej nieprzyjemne jest badanie cisnienia niż robienie wymazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trąbka eustachiusza
a w ogóle takich rzeczy nie powinni pokazywać w telewizji co innago jak baba mówi, że poród był bolesny - bo to jest bolesne ale jak opowiada, że byle głupie badanie, które nic nie boli, jest takie strasznie bolesne, to skutek jest własnie taki, że jedna czy druga sie wystraszy i nie pójdzie sie zbadać zakładanie wziernika tez nie boli, nie wiem, może ja jestem jakas wyjątkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma sie co rozczulać nad sobą ani pieścić- badać się trzeba. niektore rzeczy są nieprzyjemne, inne bolą i mozna tego nie lubić, ale nie ma sie czym podniecać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sija
a ja miałam dzisiaj pierwszy raz te badanie i mnie bolało ale pewnie to z mojej winy bo nie mogłam sie rozlużnić no i dwa razy lekarz podchodził do badania powiedział ze takiej akrobatki jeszcze nie miał:)ale jakoś przeżyłam choc nie było to fajne uczucie teraz czekam na wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralkala
A mnie zakładanie wziernika BARDZO boli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wazzeliniarka
Ja zakładania wziernika w ogóle nie czuję. Czuję tylko, ze lekarz dotyka mojej pipki i to jest wszystko. Tylko ja się nie spinam, jestem rozluźniona, moze to dlatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2390
nie chcę was straszyć ale warto powiedzieć prawdę mam 15 lat bylam pierwszy raz u gina i najpierw krótka rozmowa a druga część to niestety badanie najpierw facet włożył wziernik metalowy to jest takie duże piszczałam wogule nie dalam sobie tego wlozyc ale musial podnioslo mnie na fotelu nie moglam wytrzymac gdy wyjął założył rękawiczki posmarował żelem i włożył mi w pochwę zaczął kręcić weż to było okropne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość girl90
Kasia2890 A czy jesteś dziewica? bo jesli tak to normalne że takie coś boli ale jesli nie to nie powinno bo wtedy pochwa jest juz troszke rozciagnieta. Musisz tylko się wyluzowac. Tak jak przy seksie, jesli sie nie wyluzujesz to przy wkladaniu penisa mozesz odczuwac maly dyskonfort a jesli bedziesz rozluzniona to nawet nie poczujesz że juz jest w Tobie. Cytologie robi się jak dziewczyna nie jest dziewica!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze w strachu
czesc dziewczyny! ja mam zawsze okropny a nawet nie do zniesienia ból przy pobieraniu cytologii aż mi wstyd bo naprawdę krzyczę głośno!!!!!!! to jest tak jakby mi ktoś żywcem rwał ciało w środku , nie jestem jakaś co to nie zna co to ból, jestem normalną osobą , urodziłam dziecko itp. ale nie wiem czy to może jakies skrzywianie szyjki macicy czy co jest tego przyczyną?? A najgorsze jest to że musze ja robić częściej niż ktokolwiek poniewaz jestem na plastrach HTZ proszę o pomoc:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie troszkę bolała ,ale to może dlatego że byłam zestresowana ,bo to pierwszy raz. Do przyjemnych nie należy ,ale chwila i po bólu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta

Nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera

Absolutnie nie boli, a strach tylko i wyłącznie wynika z niewiedzy. Oprócz regularnej cytologi warto byś również badała swoje piersi, za pomocą USG oraz w domu. Ja od niedawna do samobadań wykorzystuje taką specjalną rękawicę femi glove, wykonana jest z tworzywa zwiększającego czucie w dłoni.  Rękawicę kupiłam na stronie sklepu naturalnaplodnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.04.2011 o 17:03, Gość girl90 napisał:

Cytologie robi się jak dziewczyna nie jest dziewica!

Bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Najważniejsze jest znalezienie sprawdzonej i zaufanej placówki, w której wykonują to badanie. Ja robiłam cytologię w gabinecie lekarskiej diagnostyki mikroskopowej histamed.pl w Gliwicach i polecam wam to miejsce. Samo badanie nie jest takie straszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×