Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

samanta_20

czy juz czas na test...?

Polecane posty

Gość miesiączka NIE POWINNA zaczyna
aha! podpowiem Ci, że te dni, które poprzedzają @ i są plamieniem wliczasz jeszcze do STAREGO CYKLU nowy cykl, to pierwszy dzień krwawienia - krwawienia, a nie plamienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, na w końcu zagladamy znowu na topik...:) mam nadzieje ze teraz bedziemy sie tu częsciej spotykały... dzieki za odp co do mojego pytania dot. @ no fakt bede musiala chyba o tym porozmawiac z lek. tak poprostu zapytac czy to jest normalne... jest tak ciepło i wiosennie ze odrazu humor si epoprawia aż sie chce wszytkiego...:) postanowiłam że pojde do pracy!!! moje dzienne studia uniemożliwiają mi prace na pełny etat ale 1/2 etatu bedzie w sam raz, tyle tylko ze bardzo ciezko znalezc prace biurową ( bo taka mnie interesuje) na pol etatu, ale nie poddaje sie :) szukam i szukam :)) piszcie co u Was, wiosenne aura tez juz Was dopadla...? chociaz tam w USA to chyba ciepło ciągle...? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ole ole ole ole
up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, przepraszam, moze sie niezbyt udzielam, ale nie zapominam. Po prostu malutko nas, a Pinia to juz zupelnie nas opuscila :-( Samanta, wiesz, mnie tez wystraszyly nieco te wiesci o @, ze niby nie powinno byc plamien przed. Eh, najlepiej to tak jak Nadia i Pinia, miec z tym spokoj na 9 miesiecy, a raczej na dluzej, bo przeciez malo kto dostaje okres zaraz po porodzie. Na serio, nie mialam pojecia i zaden lekarz mi nigdy nic o tym nie powiedzial. zgadzam sie natomiast, ze \"plamien\", czy cokolwiek to jest, nie zalicza sie do nowego cyklu, to jeszcze stary cykl. W zasadzie tez bym sie wybrala do gina, ale na przegladzie bylam niedawno, a tutaj to totalna sztuka dostac sie do lekarza, nawet z ubezpieczeniem. Jak sie tyle dojezdza i pracuje na caly etat (ja na poltora wlasciwie), to normalnie dostanie sie do lekarza graniczy z cudem. A baby w recepcjach, ktorych zadaniem jest siedziec na dupsku i umawiac cie z lekarzem, cierpia na znieczulice i chamstwo. Ja slyszalam, ze to ponoc typowo nowojorska cecha. I moge potwierdzic, bo przedtem mieszkalam w malutkim miasteczku i bylo cudownie, a tamtejsza opieka zdrowotna otrzymuje u mnie medal! Samanta, jmam prosbe zatem, ak bedziesz cos wiedziec i juz zapytasz lekarza, to napisz. Ja w sumie tez mam to wrazenie, ze w Polsce gin jest zawsze dokladniejszy, i to nie ja jedna tak twierdze. Mnostwo dziewczyn w Anglii skarzy sie na fakt, ze tam gin to jakis gatunek na wyginieciu, zwykle pchaja cie do pielegniarki i poloznej. Nadia, a jak tam twoje wrazenia? Bardzo dobrze, ze ci facet nie pozwala na razie isc do pracy. ja wiem ze my pracowity narodek jestesmy i owszem, sesja to killer, ale juz tak mamy, ze i tak wypelniamy obowiazki i zle sie czujemy jak nam zajecia brakuje. A takze pewnej niezaleznosci. Ale Nadia, twoj facet ma racje, i pokazuje poza tym, ze powaznie traktuje swoja role i dba o ciebie. Na prace bedzie mnooooostwo czasu, jeszcze sie nie wyrobisz. A pierwsze miesiace spedzone z dzieckiem sa bezcenne i chyba nie trzeba byc wielkim psychologiem, zeby to potwierdzic! napisz jak ci tam sie uklada, choc jestem pewna, ze bardzo dobrze. Czy obchodziliscie Sw. Patryka? Bo tutaj istny szal, u mnie w pracy wszyscy latali w koniczynkach, a i bez imprezy sie nie obylo. A jak tam Swieta? Robicie cos w rodzinie twojego chlopaka, co? nauczysz ich jaja swiecic? ;-) A ty Samanta ytez masz racje z ta praca. fakt, ze na studiach sie totalnie nie da na caly etat, ale na poczatku to i tak jest bardziej dla doswiadczenia niz dla kaski. Ja dobrze zrobilam pracujac na studiach, bo sie naprawde przydalo potem w CV. Zaznaczam, ze wcale nie zasze byly to zajecia zwiazane z kierunkiem studiow. Ale co z tego. No i w tym wieku to praca jest naprawde wesola. Choc i w moim sie nie skarze, zwlaszcza, ze jestem jedna z najmlodszych! Dobra, lece z powrotem na zew obowiazku, a wy sie trzymajcie! I piszcie! Ja sie postaram czesciej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, panieny! Czy jeszcze swieta odsypiacie? Piszcie, bo sie troche o was martwie... Fakt, malo nas i pisac nie ma komu, ale mnie walsnie taki kameralny klimacik przypadl do serca. Nadia, Samanta, Pinia - chociaz pare linijek, tak zeby sie palce nie zastaly, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nareszcie znalazlam chwile czasu! Co tam dziewczęta u Was słychac? Ja jak na razie sporo zalatwień, głównie ze slużbą zdrowotną. Mimo że ot mała miejscowość to i tak pełno problemów, głownie z powodu że nei jesem jeszcze obywatelem. Nie mogę nawet wykupić ubezpieczenia i czeka mnie chyba płacenie za wszystko. Bardzo duzo ludzi mi tutaj pomaga, szukaja jakiegos wyjscia, mam nadzieje ze w koncu uda mi sie cos zalatwic. Heh, jak nie to czeka mnie chyba najdrozszy porod jaki sobie moglam wyobrazić..:) Wiesz Maureen, sluzba zdrowia wymaga tutaj jakiejs zmiany bo naprawde.. jak tak slucham jak to dziala to w szoku zaczynam byc. A szczegolnie opieka dentystyczna. Tak sie zastanawiam czy nie isc w tym kierunku bo widzę ze ludzie robią dobre pieniązki na tym. Poza tym to nareszcie mamy ladna pogode i zaczelam spacerowac. Dzisiaj bylam na spotkaniu dla przyszlych matek, bede sie uczyc jak oddychac przy porodzie itd. Jak na razie mialam rozmowe zapoznawcza:) Wyobrazam sobie co sie dzialo w Nowym Jorku na dzień św Patryka.. Tutaj tez wszyscy na zielono chodzili, imprezowali. A Wy jak tam? Co porabiacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie test dał mylną diagnozę w dzień spodziewanej miesiączki dopiero dwa dni pożniej dał prawidłowy wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm.. a jaki mialas ten okres? taki jak zwykle czy moze mniej obfity? podobno mozna meic okres i byc w ciazy,ale nie denerwuj sie na zapas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie sie wydaje ze nie jestes w ciaży. Ael najlepiej odczekac jeszcze troche, najlepiej do zakonczneia okresu i zrob sobie test. ja ostatni okres mialam bardzo krotki, krwawilam moze 2 dni. Ale lekarz powiedizal mi ze zaszlam dopiero po, wiec jzu sama nie wiem jak to jest.. nie denerwuj sie zanadto i zrob test:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej! Jak milo cie widziec, Nadiuszka... W pelni sie z toba zgadzam: sluzba zdrowia i caly system oraz ceny w USA sa przerazajace, dotyczy to nawet szczesliwych ubezpieczonych. Ja musialam kiedys isc na urgent care (takie troche lajtowe emergency room), to nie dosc ze bylam ubezpieczona to jeszcze mi rachuneczek na jakies 400 baksow przyslali i za co??? za przepisanie antybiotyku! Nosz, kurde, wiadomo, ze sie cieszylam, ze mi nic powaznego nie jest, ale bez przegiecia, w koncu to nie operacja na otwartym sercu! mam kumpla, co wisi sluzbie zdrowia 45 tysiecy (mowimy caly czas w dolarach) i musial zglosic bankructwo. Powod: zlamal obojczyk i musieli mu kosc zalatac. Nie zartuje. Widzialyscie moze film Michaela Moore\'a pt. \"Sicko\"? Jest to dokument oskarzajacy amerykanski system opieki zdrowotnej. O wiele bardziej zrozumialy jak sie tu mieszka i musi sie z tym uzerac na codzien. Ja wiem, moi znajomi w Anglii sie tez skarza, ale tam przynajmniej ta chala jest za darmo, a tu kosztuje kokosy. Dlatego w pracy wszyscy praktycznie beda glosowac na Obame, bo mamy nadzieje, ze akurat ON cos zmieni!!!!! Hej, wiem, ze to forum to raczje niepolityczne, ale musialam jakos sie podzielic nadzieja. Nadia, bardzo mi milo slyszec, ze ci tylu ludzi pomaga, ja ci mowilam, ze co jak co, ale Amerykanie z mniejszych miasteczek sa jacys milsi i skromni, mnie tez mnostwo ludzi na wiosce pomoglo, i to tacy, comnie w ogole pierwszy raz na oczy widzieli. Ale fajnie z ta szkola rodzenia, nie tylko oddechy, ale i angielski mozna pocwiczyc, choc twoj pewnie i tak jest super! To jak ja kiedys sie ciazy doczekam to sie zglosze po instrukcje do ciebbie, co? ;-) Clarka, moze ja sie zblaznie znowu, ale czy to takie dziwne - bol przy miesiaczce? Przeciez wiekszosc kobiet cos tam boli. No nie iem, moze ja jakas nieswiadoma jestem, ale dla mnie powodem do alarmu sa koszmarne skrzepy i koszmarny wykrecajacy bol od ktorego idzie zemdlec, wtedy bym sie martwila, ale jak troche daje po krzyzach? ja zawsze biore sobie dwa ibupromy w pierwszy dzien, zeby krzyz nie nawalal, ale bez nich tez bym nie umarla. Za to ma kumpele co sie strasznie mecza i zadnej to nie przeszkodzilo zajsc w ciaze. No i po porodzie miesiaczki sie zrobily znosniejsze. Aha, slyszalam tez, ze obfitsza niz zwykle miesiaczka to moze, owszem, byc jedna z tych samoistnie poronionych ciaz, ale to przeciez tez normalne, zwlaszcza jak @ w terminie. Ale mowie, moze ja jakas niefrasobliwa jestem. W sumie zaden ze mnie autorytet, to przyznaje, moge tylko sie opierac na moich doswiadczeniach i znajomych mi kobiet. Samanta, tak za nami tesknilas, a teraz zniknelas! Wracaj! Pinia...a moze dasz jednak znac? Wiem, ze dzialasz na innym topiczku, bo mowilas, ale pomachaj nam chociaz i daj znac jak urodzisz! Oli, widze, ze bliznieta ci wyszly, WOW! jakie to totalne szczescie! Ja bym chyba zwariowala ze szczescia, ale mnie sie to nie trafi, bo trzeba miec predyspozycje, a u mnie w rodzine zero blizniat. Buuu! ;-( U faceta chyba podobnie, ale nie badalam tak dokladnie do tej pory! Pozdrawiam wszystkie, trzymajcie sie cieplo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nareszcie topik udalo mi sie znaleźć!! Bywacie tutaj jeszcze dziewczyny? maureen? samata? pinia? hello, jak bedziecie dajcie znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×