Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość annawanna

jaki to jest mały bust a jaki duzy?

Polecane posty

Gość annawanna

osoba, ktora ma 160cm wzrostu i jest szczupła jaki powinna miec biust zeby był normalny? jaki to bedzie za duzy a jaki za mały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie coś w okolicach 60H-J (angielskiego, polskie teoretyczne 60M-O) byłoby „duże” ;) A na serio: nie da się określić biustu literką i liczbą – w zależności od modelu stanika ta sama osoba może nosić 3-4 różne rozmiary. Nie wspomnę już, ze dużo zależy od postury danej dziewczyny :) Zajrzyj tutaj i zobacz, co przy Twojej figurze uznałabyś za „duży biust”, co za mały (dziewczyny na zdjęciach mają ok. 165-170 cm, oprócz tej z najmniejszym biustem 60F). No, i co to znaczy „za mały” i „za duży”?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem szczupła, mam 160cm wzrostu i biust małe B wygląda proporcjonalnie, chociaż mógłby być większy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba powinnam zbierać na operację, bo nawet A (wszelkich firm) jest zawsze za duży, na dodatek mam asymetrię :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małpka GT, chyba raczej powinnaś zacząć zbierać na dobry stanik ;) np. na 65D, 60DD, 60F etc.? Przeważnie dziewczyny, na które „A wszelkich firm” jest „za duże” to dziewczyny szczupłe potrzebujące obwodów i miseczek niedostępnych w polskich niekompetentnych bieliźniakach. Popatrz, ta dziewczyna jest szczupła, ma malutki biust, odpowiednim dla niej stanikiem jest 60F (a nie żadne A): Cherry, Ciebie też zapraszam do zajrzenia powyżej bo jeśli jesteś szczupła to raczej nie powinnaś nosić 70 czy 75B, a pewnie coś z tego masz właśnie na sobie. Zmierzcie się porządnie: pod biustem ciasno i na wYdechu, w biuście luźno i zacznijcie wyglądać jak dziewczyna z linka powyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dlaczego F? Nie rozumiem. F to duży rozmiar przecież. Pod biustem mam 71 cm, a w biuście 78. Dawno straciłam nadzieję, że kupię normalny biustonosz. Żeby jeszcze piersi były równe, to niech już będzie to -A!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yyyyyyyyyyy
7 cm roznicy to rozmiar F????????? Buhahahahaha :D Dobre :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zajrzałaś w linka, którego podałam? Tam dziewczyna nosi stanik 60F - zobacz, jaki to \"ogromny\" biust ;) Przy Twoich wymiarach powinnaś szukać 65A, a w bardziej rozciągliwych modelach (i/albo jeśli masz trochę tłuszczyku na żebrach) 60C :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pitupitupitu
ja mam 99 w biuscie a pod biustem ciasno mierzone 83 zawsze nosiłam 85 b ale teraz czytajac forum zmierzyłam 80 C i jest lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małpka GT, ale miseczka A przy obw. 65 będzie mniejsza od A w 70A - miseczka o tej samej literce rośnie wraz z obwodem. Zaręczam, ze będzie ok. ;). pitupitupitu , w 75E (ang.) albo 75F/G (pl.) byłoby jeszcze lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W miskach za duży? Jakiej firmy to jest stanik? I czy wygarniasz dokładnie piersi spod pach i układasz je w staniku (tak, jak to opisano tutaj: http://tiny.pl/59cb )? Jak tak zrobisz, dobrze je zgarniesz etc. to czy zostają na swoim miejscu czy po kilku chwilach, jak się poruszysz, uciekają znowu? Bo moze po prostu obwód jest za luźny i dlatego Twoje piersi znikają z misek? Przejrzyj jeszcze tę stronę: http://tiny.pl/5dwp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam czego ugniatać i wygarniać! :O U mnie stanik "robi" za biust, który jest naprawdę... mały! W miseczkach za duży. Na wakacjach postanowiłam zafundować sobie nawet bardzo drogi stanik. Ekspedientka stwierdziła, że mam za luźno w obwodzie, dlatego odpowiedni będzie 65, a nie 70. Jeden mam z Triumpha, a drugi chyba z Lupo (odcięłam metkę, więc dokładnie nie powiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karmi_
Malpko mam dokladnie ten sam problem. Stanik robi u mnie za biust. Mam w biuscie 76 cm, a pod 70, wiec nosze push up'y zeby sie bluzki jako tako ukladaly. Ale 65A z cubusa sa na mnie dobre, tylko niestety sa one bardzo malo usztywniane i w bluzce wygladam jakbym byla calkiem plaska. Moze jeszcze nam urosna :( Ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość he heee heee he
No dobra, skoro F to jest taki plaszczak jak tak babka na zdjeciu, to jaki rozmiar stanika ma wedlug naszej specjalistki taka np. Doda? 70 T? 65 U? :D A Ewa Sonnet??? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani.a
No właśnie! Bo jedyny słuszny rozmiar w Polsce to 75 B i nie ważcie się powiedzieć ekspedientkom, że większy. Przez parę lat nosiłam własnie za małe staniki, bo myślałam, że w sklepie z bielizną dobrze mi doradzą... Noszę rozmiar ubrań 36, a stanik nam 70D i wcale ten biust nie jest ogromny! Jak założę coś mniej obcisłego to mam absolutny brak biustu. Spróbujcie poprzymierzac staniki paru różnych firm, jesli np. miska jest za mała to proście o większą, ale wtedy także w mniejszym obwodzie. Staniki trzeba przymierzać, sprawdzać, czy nic nie wystaje, czy zapina się na pierwszą haftkę (bo nawet staniki najlepszych firm po paru miesiącach chodzenia rozciągają się i zamiast wyrzucić zapinamy na środkową).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani.a
ha! A Doda nie musi nosić stanika, bo ma silikony i jej się biust sam trzyma w pionie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hihahahatara
a jaki ja powinnam nosic stanik ... w biuscie mam 103cm a pod biustem 87cm? 85C jest za małe 85D jest za duze i stanik odstaje jak kupilam w obwodzie 90 to byl za luźny :O ... zreszto bardzo cięzko znalezc 90:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I Triumph, i Lupo to straszne rozciągliwce, więc jeśli to z nich masz 65 to obwód jest na 100% za luźny (ja o Triuphie dawno zapomniałam, bo przy 78 cm pod biustem ich obwód 70 na mnie fruwa – przeważnie spokojnie mogę sobie te staniki zapiąć na tyłku, czyli faktyczny obwód zbliża się do 95 cm!). Trudno jest mi coś doradzić, bo w sklepach wyboru nie masz a musiałabyś spróbować 65A z jakiejś dobrej firmy. Zajrzyj może na forum Wieksze Piersi – tam dziewczyny dzielą się radami na temat sklepów i fajnych staników na mały biust :) ---------------- Do uradowanej ;) (he heee heee he): Przjrzyj resztę zdjęć na Stanikomanii – masz tam np. dziewczyny w DOBRZE DOBRANYM 70J (ang., w Triumphie byłyby to okolice 70O), 70H (z Melissy, w Triumphie – 70I) etc. Dziewczyna z ang. 60F w Triumphie potrzebowałaby 60G/H... A potem popatrz na Dodę czy Ewę Sonnet (paradującą notorycznie w tragicznie za małych biustonoszach) i sama sobie odpowiedz na pytanie – obie są szczupłe i potrzebują obwodów 60-65 ;) --------------- hihhahatara, i dzięki niebiosom, że obwód 90 ciężko znaleźć – przecież to są staniki dla kobiet mających pod biustem ponad 100 cm (mierzone ściśle i na wydechu). Dużo takich widzisz na ulicach? Ty powinnaś zapomnieć nie tylko o 90 ale i o 85 – takie obwody nie mają szansy podtrzymać Twoich piersi (bo biust ma się trzymać na obwodzie, a nie na ramiączkach!). Polecam angielskie 80DD na początek, 80F z Triumpha, Feliny, Samanty czy innych marek polskich (ale tu może być Ci za luźno – to rozciągliwce są, może oprócz Feliny i Dalii, lepiej szukać 75H). W Melissie zacznij od 80E/F, a w Comeximie 80F.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam prawie 27 lat i na 100% naturalnie mi nie urosną, chyba że w ciąży. Nie czuję, żeby obwód był za luźny - jeśli bym go zmniejszyła, to dusiłabym się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja widyialm w lumpie
dzisiaj taki slodki rozowz stanik, marka lipgloss, rozm. 26AA, taki gabczasty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytajaca1111111
W jakim miescie w lumpie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deusexchina
26AAA to 55AAA - topik dla jedeastolatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza16
hmm.... ja myślałam, że powinnam nosić 60f/g, bo to ma tą samą miskę co 75d/e. mam w biuście 90, a pod 65 i noszę 75d/e (wiem, paskiem mogę się obkręcić 2 razy...). mam raczej średni biust, choć jak mówię w sklepie, że potrzebuję 75d/e, to zazwyczaj oczy robią, że takie wielkie miski i z kwitkiem mnie odsyłają. wdzięczna bym była za jakieś propozycje sklepów we wrocławiu lub opolu, ew. internetowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrocław - sklep Milla na Ruskiej :) Więcej o nim i o internetowych na blogu Stanikowe Sklepy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bjlgsdif
Best Bra, jaki rozmiar miski mają Doda i Ewa Sonnet? choćby w przybliżeniu? to nie ja zadałam to pytanie ciut wyżej, ale i mnie interesuje odpowiedź, a ty się od niej migasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskaaar
mam pod biustem 78 a w biuscie 88 jaki rozmiar powinnam nosic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×