Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

okokokokokokoko

Dwie kreski na teście- SIERPIEŃ 2008

Polecane posty

Gość Karusia1978
świnki się nie obawiajcie to nie jest groźne dla ciężarnych natomiast badając krew można sprawdzić czy organizm posiada przeciwciała do zwalczania wirusa różyczki.Na mulenie podobno dobrze jest pić herbatkę z melisy i jeść regularnie to znaczy nie dopuszczać do tego aby żołądek był pusty.Bardziej mdliło mnie jak byłam głodna.Współczuję Ci tych mdłości ja na szczęście miałam je tylko około 2 tygodni.Podobno nie powinno się wstawać z łóżka zanim się czegoś nie przegryzie.Tak czytałam.Mnie pomagała melisa bo chodziłam i za przeproszeniem bekałam jak świnia po zakładzie pracy.Ja pracuję w gastronomii więc do tego jeszcze te wszystkie zapachy...Koleżanki w pracy parzyły mi melisę i pomagało.Napewno ci nie zaszkodzi a może pomoże.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arvena jeżeli boli Cię podbrzusze i to jest taki ból jak na @ i jeżeli jest dośc mocny to bierz nospe. Można brac, w poprzedniej ciąży brałam i jak na razie w tej raz, a jeszcze nie wiedziałam że jestem. Z tego co pamiętam to można max 3x dziennie. I nie martw się, bo to gorzej wpływa. Najprawdopodobniej mam termin na sierpień, ale to jest jak na razie znak zapytania. Po porodzie miałam @ kiedy jej się chciało, a ostatnią miałam 11.10. W listopadzie jeszcze nie byłam, czyli wychodzi, że powinien byc sierpień. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie za rady. Spróbuje tej melisy. Fakt, że jak jestem głodna to muli dalej, ale jak zjem to muli bo mam pełny brzuch. Zwariować można :D. Kołderka jeszcze raz wg okresu jestem w 9 tygodniu ciąży, ale wg usg w 6. No i to wszystko przez te długie cykle, my jesteśmy po prostu tak jakby oopóżnione o te dwa tygodnie. Pewnie rodzić podobnie będziemy. Ale jaja :D Różyczką się nie martw, szczepiona byłaś na pewno, kontaktu pewnie nie masz za bardzo skąd złapać. Strata dziecka przez różyczkę to tylko jedno wyjśćie, różyczka powoduje różnego rodzaju upośledzenia, głuchotę itd. Lekarz na pewno zleci ci przeciwciała różyczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karusia1978
Marzka------->to ty masz takie maleństwo w domu?Synek ma 7 miesięcy tak?No to gratulacje!Ja zawsze chciałam mieć jedno po drugim ale mi nie wyszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karusia akurat ta ciąża była wpadką. Planowaliśmy za rok się postarac, a tutaj taka niespodzianka. A ten obecny szkrab siedzi mi na kolanach i ciągnie za własy i zaraz będę szykowac mu kąpiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja była m dziś u ginekologa, dostałam skierowanie na USG - idę w niedzielę, i na wszystkie badania łącznie z HIV i grupą krwi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak okokoko to mamy to samo, tylko Twoja kruszynka jest wieksza o 2 mm, ja to stwierdzilam ze musze sie troche uspokoić bo straszny nerwus jestem , byle czym sie denerwuje, teraz jeszcze taki gorący okres w pracy i mnóstwo stresów, a jak to lekarz mi powiedzial - spokój jest teraz najwazniejszy! umówiłam sie na kolejną wizyte - 3 stycznia , pewnie juz posłucham serduszka.. mam nadzieje, ale przez tamtego lekarza ciagle sie czegoś boje , boje sie nawet cieszyc z tej ciazy bo zaraz sobie wmawiam najgorsze , ale ja cykor jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kołderka ja też jestem okropny nerwus, wszystkim się przejmuję, a to na zdrowie, ani moje, ani maleństwa dobrze nie wpływa. Ja dzisiaj jestem płaczliwa, to chyba przez to że cały dzień leżę. No ale nic siła wyższa, wstać nie mogę, bo od razu jest mi niedobrze. Kazałam sobie kupić migdały, gdzieś przeczytałam, że dobrze działają. Zobaczymy. Ja na wizytę muszę się umówić na około 9 stycznia. Zobaczymy. Moja pani doktor przyjmuje tylko i wyłącznie w środy po 14, więc nie mam wielkiego wyboru. Ale jest przynajmniej miła, wszystko mi wytłumaczy, jest szczera a nie mówi, że wszystko jest różowe i piękne. Marzka gratuluję :) Fajna, różnica wieku :) Carmelina, to tylko się cieszyć, ze zlecił badania :D Ja też mam tą wątpliwą przyjemność. Też mam wyznaczone badania jakie mam zrobić. Napisz co i jak jak będziesz po USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napiszę w niedzielę, idę do południa, a nie wiesz czy na takie badania jak grupa krwi, hiv, to się dlugo czeka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kołderko nie denerwuj się niczym i wszystko bierz na spokojnie. Wiem jak to jest jak wszystko jest na głowie i patrzą na ręce. Grunt to pozytywne myślenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na grupę krwi czeka się około 4 dni, tak samo na różyczkę, a z hivem to nie mam pojęcia bo nie miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam: morfologia, glukoza mocz różyczka, grópa krwi, toksoplazmoza, serologia kiły i dalej nie wiem co to za badania, a są to: Hbs antygen CMV IgM, CMV IgG A Ty okokoko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carmelina nie przejmuj się, każdemu może się zdażyc, wkońcu jesteśmy tylko ludźmi. Antygen HBS to jest związane z żółtaczką, odczyny wątrobowe o ile dobrze pamiętam. Będziesz później jeszcze powtarzac to badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem z Wawy, a Ty?? Właśnie szukam stronki odnośnie badań krwi i norm. Miałam taką jak byłam w poprzedniej ciąży, ale gdzieś mi ją wcieło. Jak znajdę to podrzuce linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cmv to jest cytomegalia. A te odpowiedniki to czy w obecnej chwili to przechodzisz bądź nie, a drugi czy masz przeciwciała, czyli że kiedyś mogłaś to przechodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carmelina a gdzie chodzisz do gina, właśnie zastanawiam się nad zmianą, bo na ostatniej wizycie doktorek mi podpadł i jakoś nie mam ochoty do niego wracac. Wtedy jeszcze nie wiedziałam że jestem w ciąży, a było to we wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam u Pani gin w Medicoverze, była bardzo miła, ale byłam u niej pierwszy raz. W jakiej dzielnicy mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w chwili obecnej na pradze południe, ale możliwe że będziemy się za jakiś czas przeprowadzac. Teoretycznie mamy mieszkanie, ale jak to będzie wszystko zależy. A Ty w której mieszkasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to kochana na większośc czeka się kilka dni. Najlepiej jak się ukłujesz raz i od razu wszystko ci zrobią. Błędem się nie przejmuj, ja też zaczęłam walić takie gafy :D Morfologia to jest jeden dzień, mocz zwykły też.(pewnie tam jest też posiew moczu, obowiązkowy, czeka się kilka dni roboczych, ale ogólnie około 3-7dni) Razem z glukozą muszą być robione na czczo. Toksoplazmoza, kiła, grupa krwi, nasępnie hbs to jest żółtaczka typu b, czyli ta na która można się zaszczepić, cmv to cytomegalia. Na większość tak jak mówi jeden dwa dni się czeka, zależy od laboratorium. Ja robiłam już mocz, posiew moczu, morfologię, glukozę. Mam zaleconą grupę krwi, hbs antygen, bo już miałam robione przed ciążą, poza tym jestem zaszczepiona. Dodatkowo tokspolazmoza, i to wszystko. HIV miałam robione przed ciążą, cytomegalię również, później mam powtórzyć. W sumie większośc badań robiłam przed ciążą, ale niestety trzeba powtórzyć część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Był to przedwczesny poród także rodziłam na Kasprzaka w IMiDz. Miło wspominam mimo że nie mogłam wstawac w trakcie porodu, ale to z tego powodu, że wcześnie odeszły mi wody ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki oczko, jak robią w sobotę to zrobię w sobotę, a jak nie to pójdę jakoś na tygodniu przed pracą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w połowie ciąży będziemy miec robione obciążenie glukozą. Trzeba iśc na czczo i jeszcze wypic wodę z 50g glukozy i po godzinie badanie. Chociaż wszystko też zależy jak lekarz zleci, bo może byc że w domu można wypic tą glukoze i do laboratorium w przeciągu godziny się udac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×