Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

okokokokokokoko

Dwie kreski na teście- SIERPIEŃ 2008

Polecane posty

a ja slyszlam ze chyba w ostatnim dniu @ bo wtedy macica jest jeszcze "rozpulchniona" z checia poczytam dzieki :-))) dobrej i spokojnej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Wkładkę zakłada lekarz ginekolog w 3-4 dniu krwawienia miesięcznego, gdy ujście wewnętrzne szyjki macicy jest rozwarte i nie ma konieczności jego rozszerzania. Jednocześnie kurczliwość macicy i krwawienie nie są już na tyle silne, aby doszło do wydalenia wkładki z jamy macicy." No ale cóż poród się przeżyło, to dlaczego tego ma się nie przeżyć :D. No nic lecę już naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja padam na ryjek..oka nie zmrużyłam tak mały wariował w nocy... moze to dlatego ze spał w łózeczku...hmmm.. Prezy tez ciałko wiec moze boli go brzuszek.. podaju mu kropeli i taka specjalna herbatkę Plantex..ale juz sama nie wiem co robic zaraz jedziemy do moich rodziców, moze zmiana otoczenia dobrze mu zrobi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry :) Jak tam babeczki żyjecie? Bromba, Szylusia, Eudia, Ewitap, i reszta??? Czy ktos cos wie o Chimerce???? anabanan--> ty jeszcze spisz:P ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha hej Pliszka wstalam jakas godz temu, czyste szalenstwo ostatnio tak wstajemy z moja ksiezniczka :-) za oknem szaro i chlodno wiec dorzucilam do kominka i tak nam dobrze i cieplutko w domku :-) pije kawe a mala fika w lezaczku zaraz ide sie wyszykowac i pojdziemy na spacerek troche sie powietrzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas tez leniwa niedziela:)))))ja już mam poprasowane , poprane czekam aż się Miśka obudzi i idziemy nad morze . Miłego dnia dziewczynki !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my wyczailiśmy co dolega małemu .. jest mu w domu za duszno.. wystawiłam go na balkon w nosidełku i zasnął w 2 min :) muszę kupić nawilżać powietrza do domu :) teraz jestesmy w Gnieznie i mały spi jak suseł :) och oby tak juz zostało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my jestsmy juz po spacerku, przygotowalam i teraz gotuje sobie obiad, Martyna teraz je i moze poloze ja jeszcze do spania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie ja juz po urodziłam 3-09-08r drugą córeczke Blankę 3880g, 58 cm 10 punktów, SN, u nas narazie sytuacje nie jest jeszcze opanowana, ale dajemy rade pozdrawiamy odezwe sie jak wszystko ogarne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też byliśmy na spacerku... ale szybko musieliśmy wracać bo Emilka domagała się cyca. A jadła godzinę wcześniej. I jeszcze teściowa mnie wkurza bo cały czas dogaduje żebym butlę jej dała a nie męczyła się z cyckiem. Masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no my juz po spacerku najedzone mala spi:)))) a ja ide sprzatac albo moze spac:). Lady poślij teściowa w pokrzywy, :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny znalazlam liste produktow diety mam karmiacych na innym topiku wklejam i wam moze sie przyda!!!!! NAPOJE Pij bez obaw: – wodę mineralną niegazowaną, – słabą herbatę lub bawarkę, – herbaty owocowe i ziołowe, – kawę bezkofeinową albo słabą, normalną, – soki owocowo-warzywne, – kompoty, – jogurty naturalne, kefiry, maślanki Unikaj: napojów gazowanych (zawierają dużo cukru a bąbelki w nich zawarte mogą powodować kolki) MLEKO i PRZETWORY MLECZNE Jedz ostrożnie: jogurty naturalne, kefiry, maślanki, mleko zsiadłe, sery białe (mogą wywoływać reakcje alergiczne) OWOCE Jedz bez obaw: – banany, – brzoskwinie, – jabłka, – maliny , – jeżyny, – porzeczki, – agrest, – soki, dżemy, jogurty, galaretki z tych owoców Uważaj na: – truskawki, poziomki, cytrusy (uczulają) – gruszki i pestkowce, np. śliwki, morele, czereśnie, wiśnie (niekiedy mogą powodować bóle brzucha i kolki) – owoce suszone (konserwowane chemicznie) – soki, dżemy, jogurty i galaretki z tych owoców WARZYWA Jedz bez obaw: – ogórki, buraki, marchewkę, ziemniaki, kapustę pekińską, kukurydzę, pietruszkę, koperek, soję, szpinak, młodą fasolkę szparagową, dynię, kabaczek, cukinię, wszystkie rodzaje sałat Uważaj na: – cebulę i czosnek - mogą zmieniać smak mleka; cebula powoduje wzdęcia – kapusta, kalafior, groch, fasola, brokuły, bób - mają właściwości wzdymające i mogą powodować kolki u dziecka – pomidory i seler - zawierają silne alergeny – paprykę, chrzan, pory, grzyby PIECZYWO – jedz zwłaszcza ciemne i pełnoziarniste Uważaj na: pieczywo z konserwantami KASZA, RYŻ, MAKARON – wybieraj zwłaszcza te pełnoziarniste – jedz kilka razy w tygodniu JAJKA – ugotowane, zarówno na miękko jak i twardo – 2-3 razy w tygodniu Uważaj na białko – jest bardziej alergogenne niż żółtko RYBY – jedz najlepiej morskie (ugotowane lub pieczone) – dwa razy w tygodniu Unikaj: – surowych ryb, np. sushi – konserw rybnych i ryb marynowanych MIĘSO Jedz bez obaw (dwa razy dziennie): – mięso białe (drób, mięso z królika) – chudą wieprzowinę, jagnięcinę (kilka razy w tygodniu) – mięso grillowane lub duszone Unikaj: – tłustych wędlin, mięsa smażonego, – cielęciny i wołowiny (jeśli dziecko ma skazę białkową) SERY – jedz ostrożnie, są ciężkostrawne Uważaj na: – sery pleśniowe – pikantne sery i twarożki – w przypadku skazy białkowej u dziecka wyeliminuj produkty mleczne, ale musisz wtedy pamiętać o przyjmowaniu preparatu wapniowego TŁUSZCZE Używaj bez obaw: - masła (tylko i wyłącznie; nie stosuj żadnych substytutów), – oliwy z oliwek oraz oleju rzepakowego (najlepiej niskoerukowego) Unikaj: – smalcu i oleju arachidowego SŁODYCZE – możesz jeść w ograniczonych ilościach Uważaj na: miód, czekoladę, kakao, mak ORZECHY – uważaj zwłaszcza na orzeszki ziemne i pistacjowe; zawierają silne alergeny, mogą wywoływać nawet reakcje wstrząsowe ALKOHOL – wódka i inne wysokoprocentowe alkohole są zabronione – możesz sobie pozwolić na kieliszek wina czy małą szklankę piwa od czasu do czasu PRZYPRAWY i DODATKI Przyprawiaj bez obaw: – świeżymi ziołami, – koperkiem, natką pietruszki, szczypiorkiem, – majerankiem, – kminkiem, – innymi łagodnymi przyprawami ziołowymi Uważaj na: – barwniki, konserwanty, słodziki polepszacze oraz inne sztuczne dodatki do żywności – paprykę, pieprz, chilli, musztardę, ocet (mogą powodować bóle brzucha i kolki), – majonez, – ketchup – sól i cukier (w dużych ilościach) Obserwuj, jak na Twoją dietę reaguje maluch - jeżeli po spożyciu jakiegoś pokarmu zauważysz u niego niepokój, objawy kolki jelitowej lub wysypkę, to pokarmu tego powinnaś unikać dopóki układ pokarmowy malca nie dojrzeje na tyle, aby go tolerować. Kawę zbożową pij jak najbardziej, nie szkodzi, a jeszcze wzmaga laktację. Bierz też witaminy te same co w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonia 80
czesc dziewczyny, gratulacje dla nowo rozpakowanych. Mam pytanie- jak dlugo krwawilyscie po porodzie? bo ja jestem 3 tygodnie po, ostatnio niby juz nic nie bylo, a dzis i wczoraj troche czerwonej krwi i malutkie 2 skrzepy, czy myslicie ze to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. My po zoo, w końcu Mikołaj usnął. Nadmiar bodzców i sie chłopina tak zmęczyła, że nie mógł zasnąć :). Ale już ululany :). Super było. Jutro znów sami bo mąż do pracy. No nic może do Karusi napiszę żebyśmy razem poszły. Co do tej listy, to zwróćcie tylko uwagę, że tam jest sprzeczność co do jogurtów. Bo w napojach jest jako polecany, a w nabiale jako ostrożnie. Gonia, to normalne. :) Dziewczyny pisały tutaj o tym. A ja się wczoraj wściekłam. Robiłam gulasz grrr. Taki prawdziwy węgierski. I jak ja nienawidzę wołowiny. Zawsze robi mi się gumowata. Ale w miarę dobry wyszedł :). A dzisiaj się już obijam. Miałam prasować ale tak mi się nie chce, że szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonia 80
dzieki oko za uspokojenie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no walsnie ja po 5 tyg juz bardzo ekkiego tylko plamienia 2 dni troche krwawilam i myslalam ze dostalam @ a tu dzisiaj spokoj juz nic nie leci hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejjj wczoraj wieczorem wylądowaliśmy u lekarza bo mały ma okropne wzdęcia.. ma zapisane leki i zmianę mleka na nutramigen..tak wiec albo dziś w nocy wstawałam dać mleka albo lekarstwa.. troszkę sie pomęczymy ale wiem ze mu przejdzie :) ale widać już poprawę... nawet nie zapłakał w nocy i teraz.widać ze mu ulżyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj esab niezle mialas przygody... dobrze ze malemu ulzylo a my juz wstalysmy mala je a ja pije kawe.. mala dzis wstala po 2 hmmm pierwszy raz tak szybko po 3 godz zawsze wstaje ok 4-5 no ale nic widocznie glodek ja dopadl ale za to tak sie ugotowalysmy razem pod koldra e mala dostala potowek na czolku no nic posmaruje ja termentiolem albo umuje jej czolko krochmalem-stary sposob ale podobno baaardzo skuteczny no nic wyprobujemy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzka jak
zamieszczasz na forum publicznym zdjecia swoich dzieci , to licz sie z komentarzami pliszka j.w. Mamani ma np sliczna corcie a teraz urodzila slicznego syncia i jej dzieci podobaja mi sie a Twoje nie i mam prawo tak sadzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pepetti z wrzesnia 2007
ma slicznych synusiow ten starszy to jak z reklamy cudo.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe, że Ci co "mają prawo" zawsze piszą swoje bzdury na pomarańczowo, no bo przecież odważni takie/tacy są... Brak słów normalnie jak to mamwia mój kolega ręce i czycki opadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Ale dzisiaj paskudna pogoda. Siedzimy w domu, bo nie ma nawet jak wyjść. Co chwilę pada. Mikołaj usnął a ja mam chwilę dla siebie, żeby wypić kawę i zjeść dopiero teraz śniadanie. A potem zabieram się za sprzątanie. Muszę się pochwalić, że kupiłam sobie wczoraj spodnie :). W końcu jeansy :). Ale dobrze założyć. I kupiłam Mikołajowi czapkę, fajowa :). Powiem wam, że tyle pięknych rzeczy jest w sklepach w kolekcjach jesienno zimowych, aż miło patrzec. To dobrze, bo muszę sobie kupić płaszcz i w sumie mąż też. Dziwię się tylko dlaczego szyjąc spodnie, najczęsciej uważa się, że kobieta z dużą d... jest również wysoka. Wszystkie duże rozmiary spodni są strasznie długie. No tyle, że jeansy można podwinąć, ale jak kupowałam bardziej eleganckie to trzeba było skrócić. Ehhh życie. Ponoć w Rzeszowie są problemy z terminem na usg bioderek. Chyba skończy się prywatną wizytą. Nic dziwnego, przyjmują tylko raz w tygodniu. Szkoda. Jejku ale ta pogoda paskuda, aż mi się spać chce. Dramat. Esab a jakie mleko wcześniej używałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malir a TY na czarno
piszac masz wiecej odwagi?:D kobiety:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomaranczowi sio!!!!!!!!!!!!1 oczko u nas tylko prywatnie robia usg bioderek koszt wizyty 70zl (i po 7 tyg do kontroli wiec kolejne 70zl) a my wlasniw wrocilysmy ze spaceru, zamowilam sobie szczepionke w aptece infarix to ta 6w1 koszt 132zl wiec nie jes zle ja myslalam ze bedzie kosztowala powyzej 200zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) jestem po dłuuugiej nieobecności ... przepraszam z góry że nie miałam czasu dla Was ale ... ani nie mówie 1. w sbote jak wychodziłam ze szpitala miałam taki nawał że musiałam dzwonić po moją mamę ( na całe szczęście pomogła masaże i inne zabiegi pomogły domowymi sposobami bo już moja lewa pierś była tak twarda i nabierała szarego koloru -> myślałam że już nici po karmieniu piersią i amputują mi ją ) Kochana mama jakby nie ona . 2.Jestem totalnie załamana na moją prowadzącą ciąże i na szpital w którym rodziłam - nie rozpisuje sie ale powiem jedno - DNO :o Nic nie uczą tych młodych mam -> nie pokazali jak karmić , nie powiedzieli że po cesarce nie ma pokarmu pierwsze 3 dnia a potem 4 dnia jest nawał i trzeba ściągać ten pokarm ... no i sam poród ... Trwał ponad 12 godzin a potem w końcu jakiś lekarz bo moja prowadząca zwinęła żagle do domu i przyszła nowa zmiana ........................ jakiś lekarz jak pisałam ( okazał sie o niebo lepszy niż moja gin ) odebrał poród -> ... mam do nich za złe że jak rano wchodziłam na porodówke to położna powiedziała musimy Panią przemierzyć w biodrach ... i nie zrobili tego i masa rzeczy łącznie z tym że straciłam przytomność na około pół godziny ...............................................ach ale już wszystko za mną . Pozdrowienia od już nie takiego małego Mikołaja :-) ma już 4500 g :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×