Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

okokokokokokoko

Dwie kreski na teście- SIERPIEŃ 2008

Polecane posty

Nie wiem dlaczego nie możesz zagłosować:( tam nie ma żadnego chronionego dostępu, każdy może wejsć na tą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pliszka, może ja sie za bardzo pośpieszyłam z tymi pleśniawkami. Najpierw zobacz u dzidzi czy to tylko nalot na języku czy też jest rozprzestrzenione w całej buźce. Prawdę mówiąc ja nawet nie wiedziałam, że od mleka robi się nalot na języku :) Niby doświadczona mama a jednak... he he :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez karmie piersia a zostal mi 1kg na plusie ale tez chcialabym zgubic wiecej mam nadzieje ze schudne choc tak jak pisalayscie baaardzo duzo pije, zawsze duzo pilam spie naweyt z butelka mineralki ale teraz jak tylko przystawiam mala do cycka to mam wielkeeee pragnienie ipije a do do slodyczy to masakra juz sie smieje ze w ciazy nie mialam takich zachcianek jak teraz!! wogole nigdy jakos nie mialam parcia na slodkie a teraz... codziennie idzie paczka wafelkow a czasami do tego jeszcze lody!!! i ja mam nadzieje schudnac wiecej... ale jak?? jezeli jestem slodyczopzerca???!!! a my sobie polezalysmy, mala pojadla pospala ja w tym czasie wyczyscilam kominek ogarnelam troche dom i zjadlam zupke teraz mala cos sie obudzila i obserwuje co ja wokolo otacza :-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa dziewczyny mam doodsprzedania 2 nowe staniki do karmienia czarny i bezowy w rozm.80c-d kupilam na allegro ale okazaly sie za male moze ktoras z was bylaby zainteresowana??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też bardzo dużo piję. I powiem Wam że strasznie nie lubiłam wody niegazowanej, a polubiłam w szpitalu, bo miałam łóżko pod oknem gdzie cały dzień było słońce tak że cała spocona byłam i piłam jak smok. Teraz też pochłaniam 2 butelki 1,5l wody, i kompot jabłkowy oczywiście:) Któraś kiedyś pisała o plamach z mleka, powiem Wam ze ja np pieluchy tetrowe którymi wycieram buźkę Emilce i ubranka najpierw pół godziny moczę w zimnej wodzie a potem piorę w Dzidziusiu w 40 stopniach i wszystkie plamy schodzą. A mama kupiła mi Jelpa i lipa bo nie pierze tak dobrze i zostają plamy więc go używam do moich lekko zabrudzonych ubrań. Kurcze myślałam że Emilka bardziej do taty podobna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic z tego he he Emilka to czysta mamusia - tak ja uważam :) właśnie jak tu schudnąć jeśli do tej pory słodycze mnie nie obchodziły a teraz mam gorsze zachcianki niż w ciąży. no i ddddddduuuuuuużżżoooooo piję i do kibelka co chwilę śmigam !! Szylusia---> zajrzałam do Ciebie na NK. Śliczny ten Twój synuś :) Włoski ma cudne !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej To Ty mnie zaprosilas do znajomych na NK?? Bo wlasnie iedze i sie zastanawiam bo wogole nie kojarze twarzy a tu zaposzeni i juz myslalam,ze to jakas pomylka.... No chyba,ze to nie Ty???:D:D:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. W końcu mam sekundę spokoju. Byłyśmy dzisiaj z Karusią w tym kinie. Fajna sprawa, ale trzeba iść z fotelikiem, żeby można było siedzieć dalej od ekranu no i raczej jakiś luźny film. Bo przy takiej ilości dzicieaczków, trudno się skupić. Ale oderwanie fajne. Oczywiście spotkałyśmy się z \"życzliwością\" ludzi w autobusie, bo wózek Karusi szturchał jakiegoś faceta. Stałyśmy na miejscu dla wózków, no i oczywiście afera. Ale czy to nasza wina, że autobuśnik jedzie jak z kartoflami a nie ludźmi. No i nasze społeczeństwo polskie jest takie, że jak zaczyna się draka, to się przyłączają inni. Kurcze, wygadana ta nasza Karusia. Ja to jestem d... wołowa :(. Uszy po sobie. Macie gorące pozdrowienia od niej. Czeka własnie na komputer, mam nadzieję, że już niedługo do nas zawita. Pytała co u was :). Co do włosków, Mikołaj ma coraz dłuższe i wcale nie chcą się wycierać :0 Szylusia dobrze, przynajmniej masz chwilkę dla siebie. Coś za coś. Dorotkaaadew u nas kolek nie ma, aktualna waga, to w przybliżeniu około 5 kg, wzwyż. Karmię sztucznie a niuniu śpi w nocy, od 21-03, potem 03-06, a potem też mniej więcej już co 3 odziny. Mikołaj ma już swoje pierwsze uśmiechy. Po prostu Julka, czyli też niewiele pokarmu masz, mój Mikołaj zjada około 120-150 ml z butli. Ale tym się nie sugeruj. Ma moment, że zje 180 a potem dwa razy zje po 50 ml. Także, to co jest podane na mleku to tylko orientacyjne. A twój niuniuś wiadać tyle potrzebuje, no i taka jest mniej więcej norma :). A co do częstotliwości to tak jest też u nas. Co około 3 godziny się karmimy. LadyMia spróbuj metody konsekwencji. Bierz na ręce jak płacze, jak się uspokaja to odkładaj. U nas to skutkuje. Chociaż potrafiliśmy tak robić po kilkanaście razy. Przed chwilą np. wkładaliśmy się do łóżeczka chyba z 5 razy. Tak samo np na leżaczek. Odkładaj, jak zaczyna płakać uspokój i odkładaj znów. :) Potem będziesz miała problem, jak te okresy czuwania wydłużą się. Pliszka jak ten nalot jest po jedzeniu, to znaczy, że to nalot z mleka, jeśli cały czas to pewnie pleśniawki. Mały ma nalot tylko po jedzeniu, potem znika. Marzka a ile miała tygodni jak zaczęła gaworzyć? Ja już czekam na to :D. Narazie wydaje głoski iu inne śmieszne dzwięki. Jejku jak czytam ile wam jeszcze na plusie zostało to aż wam zazdroszczę. Ale z racji tego, że nie karmię, to zaczynamy odchudzanie. A od przyszłego tygodnia regularne ćwiczenia. Ja mam jeszcze pewnie z 8 kg na plusie. A w pasie jak narazie zleciałam około około 20 cm, jak nie więcej. Anabanana, a skąd to zastanawianie się :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okokoko--> ale mnie uspokoiłaś ...ja myślałam , że moja strasznie duuużooo je ale widze, że raczej normalnie.Zjadłam zupke wczoraj i Miske przepierdziało i przeleciało ( sraczka jednorazowa) :( ale jestem mama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonia 80
witam wszystkie mamusie, podziwiam was ze wy takie wszystkie zorganizowane, ja to dopiero przezwyczajam sie do nowej sytuacji. Choc moj synus jest bardzo grzeczny i ladnie spi i je i nie wybrzydza, bo dostaje na zmiane butle i cycka. Jak juz kiedys pisalam troche mielismy przejsc w szpitalu wiec ciagle jestem jeszcze nerwowa, boli mnie kregoslup i poce sie w nocy sporo, czasem tez troche boli mnie klatka piersiowa..nie wiem czy to od karmienia, normalne po ciazy czy to poprostu ciagle stres? co myslicie dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja w czwartek będzie mieć 5 tygodni i od jakiegoś tygodnia posyła nam uśmiechy :) Czasem też wyda z siebie dźwięk tzw.głużenie ale to sporadycznie. Obraca się też z boczku na plecki :) Gonia --> ile jesteś po porodzie? Pytam, bo z tego co wiem to klatka piersiowa boli po długim wysiłku przy parciu.Kręgosłup mnie też boli ale myślę, że to od noszenia dzidziusia.A co do potliwości- ponoć przechodzi w ciągu tygodnia od porodu.Ja jestem już prawie 5 po a i tak nadal się pocę.W ciąży nie było mi tak gorąco jak teraz.Stres też wpływa na to, że się pocimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonia 80
ja jestem 3 tygodnie i 3 dni po, wlasnie znowu troche czerwonej krwi zauwazylam ale nie duzo, rano nie bylo wcale, czy powinnam isc z tym wszystkim go lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to Gonia wydaje mi sie, że wszystko jest w porządku (pocenie, ból kręgosłupa i klatki piersiowej). A co do krwi to masz na myśli krwawienie popołogowe? U mnie zakończyło się dopiero tydzień temu.Przez 3 tyg krwawiłam, tydzień temu jeszcze plamiłam.Od kilku dni już nic nie było ale byłam dziś na bardzo długim spacerze- 3 godz i po przyjściu znowu było kilka plamek.Tez sie zastanawiałam czy to normalne bo po pierwszym porodzie, co prawda cesarka, wszystko ustało po 3 tygodniach.Teraz jest inaczej.Nie mam żadnych innych dolegliwości z tym związanych więc myślę, że wszystko jest w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie czytałam sobie topik o gościu który ma problem z \"luzem żony po porodzie\". Jezu, tak tam na siebie jadą, że boli głowa. A swoją drogą ciekawa jestem czy duża jest różnica \"przed\" i \"po\". Jedne piszą że jest lepiej, drugie, że tragedia. No ale nie przekonam się póki nie spróbuję. czekam do soboty :) Mam nadzieję, że to jeszcze nie za szybko, popękałam w środku przy porodzie i prawie godzinę mnie zszywali :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Ja tez plamię a jestem już 3 tyg i 2 dni po... i myślałam na początku że to @... Ale widzę że to normalne... Dziś Emilka całą noc w łóżeczku przespała!!!:D Zawsze wieczorem kładliśmy ją do łóżeczka ale potem w nocy bralam ją do łóżka bo płakała. A dziś co ją nakarmiłam to wsadzałam do łóżeczka i nie płakała, aż się dziwiłam, i rano też jak się obudziłam to tylko jakie odgłosy wydawała (Wasze dzieci też tak jakby chrapią, świszczą itp przez gardło???) i patrzę a ta się śmieje, jeju pierwszy raz pobudka bez płaczu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak ubieracie teraz swoje dzieci np w domu? U mnie jest 24-25st i mała jest w body z krótkim rękawem i skarpetkach (i to tylko ma skarpetki w nocy), oczywiście w nocy jest przykryta ale w dzień nie zawsze i tylko pieluszką, na początku ja trochę przegrzałam bo trzymałam ją w śpioszkach i kaftaniku, to tyle jej potówek wyszło że masakra i dostałam opiernicz od położnej ale teraz jest ok. A miałam jeszcze zapytać jak tatusiowie? Bo mój wstaje teraz 4.30 i wraca o 19, i jak wraca to kąpiemy a potem ja mam trochę wytchnienia bo tatuś zabawia Emilkę i np jak mała zasypia to się tatuś wkurza ze sie pobawić z córka nie może...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam jeszcze zapytać od kiedy dziecko na pleckach się układa? Bo ja Emilkę raz na jednym boku raz na drugim, chociaż przewraca się już sama na plecki, ale głowę ma w bok, wogóle to strasznie wygina łepek do tyłu jak śpi na boku, lekarka mówiła że do miesiąca to normalne ale ja sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolikiaasa
nabanana198...29.07.08 Ola8509............29.07.08. Julka................30.07.08 backspace82......30.07.08 okokokoko......1.08.08 DZIEWCZYNY ILE WAZA WASZE MALUCHY, URODZILAM PODOBNIE I MARTWIE SIE ZE DZIECKO ZA SZYBKO , PRZYBIERA NA WADZE. W 19 DNI 700GR, TYLE POWINNA NA MIESIAC TYC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,no to ja tez pochwale sie swoja mała jak lezy na brzuszku potrafi wysoko podniesc głowke,i przewrócic sie na boczek:)coraz czesciej sie usmiecha jak sie do niej mówi i ogolnie staje sie coraz bardziej kontaktowa. wczoraj o 16-stej dostała butle i wszystko było ok.teraz tak bedzie codziennie,z czasem dostanie dwa razy. ja pociłam sie masakrycznie przez ok 2 tygodnie po porodzie,teraz jest juz w porzadku,ale ciagle plamie. musze zmykac,mała sie obudziła, u mnie dzis szaro i buro,buuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć laski. Kurcze, dostałam okres. Ehhh. Znów mnie czeka ta comiesieczna przyjemność. LadyMia, Mikołaj tak nie świszczy. Czasem piszczy, ale to ponoć wtedy łyka powietrze. Po domu ubiergam go w body i skarpetki. Jak jest chłodniej to zakładam mu spodenki. Mój mąż jest mega pomocny. Pracuje, ale jak wraca z pracy kąpie małego, usypia. Na zmianę wstajemy w nocy do karmienia :). To jest plus butli. Układałam na boku, ale Mikołaj przekręcał się na plecki. Główkę tylko układałam na zmianę, raz na prawo raz na lewo. lolikiaasa nie wiem dokładnie ile dokładnie przybrał na wadze. Myślę, ze około 1,5 kg. Karusi córcka waży ponad 6 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) ja w domu ubieram małą też tylko w body i skarpetki, jak jest chłodniej to dodatkowo śpiochy. Tatuś wraca do domu o 16 i od tej pory jest mi bardzo pomocny. dużo czasu poświęca maluchom, Zajmuje się nimi więc mam trochę czasu by coś w domu zrobić. Tylko w nocy nie oczekuję od niego pomocy.Jest kierowcą zawodowym więc lepiej jak będzie wyspany :) Ja małą układam raz na jednym boku, raz na drugim ale często też mała się sama odwraca i śpi na pleckach z główką skierowaną w bok-bezpiczniej gdyby ulała. Majka przy wypisie ze szpitala miała 3900g a na patronażu po dwóch tyg już 4350. W ciągu 2 tyg przybrała 450 g.Teraz nie wiem ile waży, mamy wizytę i pierwsze szczepienie 25 września. LadyMia a może mała ma nosek zapchany? Jak moja też tak któregoś dnia \"chrumkała\" przez sen to jaj się obudziła sprawdziłam i babolki były :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mala mierzy 62cm i wazy 4600g przez 4 tyg prxybrala 1kg a moja cora wydaje z siebie smieszne dzwieki, jakby zaczatki gaworzenia, czasami przez sen slodko wzdycha a jak je czesto mruczy jak niedzwiedz-tak samo mruczalam jak bylam mala ja ukladam mala na boczki, plecki-bo i tak wtedy przewaznie glowke ma na ktoryms z bokow i na brzuszku mala tez potrafi z boczku prekrecic sie na plecki i to juz od jakiegos czasu no i z boku raz czyu dwa przekrecila mi sie na brzuszek i to z ladnie wyjetymi raczkami a od pierwszego dnia zycia martyna ma tak silna glowke ze zadziera ja do gory do tylu i utrzymuje ja bardzo dlugo, w szpitalu lekarze i polozne byli zdziwieni i stwierdzili ze jes baaardzo silna znajomi tez robia wielkie oczy jak mala sama sztywno trzyma glowe jak ja poloze na brzuszku to juz teraz podnosi glowe i sie rozglada i nawet jej do dolu glowka nie leci no a usmiechy tez rozdaje najbardziej do miskow na karuzeli i do mnie w nocy zamiast jesc i spac wpatruje sie we mnie i prowokuje a jak sie odezwe to wtedy banani na twarzy sie pojawia ;-))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×