Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

okokokokokokoko

Dwie kreski na teście- SIERPIEŃ 2008

Polecane posty

Ja z testu potrójnego lub potrójnego zrezygnowałam, jutro będe miała wyniki cytomegalii. życze ci żeby wszystko było okej. Karusia. To pisz pisz, jutro jak poszło. Podał z USG jednak jestem na sierpień, dokładnie na 02.08 :) Także nie wiem dwa terminy od 25 bede znośić jajo :D. Mi robił przez brzuch, mówi, ze w tym wieku ci.ązy robi się już przez brzuch. A męża weź ze sobą, myślę, ze wszustko będzie ok, ale tobie będzie dużo raźniej :) Weź go weź. Mój mąż ostatnio był, mimo, że było dopochwowe :). Trzymam mocno mocno kciuki za ciebie :). TV znaczy transvaginalne, czyli przez pochwę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczko---->gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nawet nie wiesz jak się cieszę!!!!!!!!!!Jutro moja kolej.Idę na 12.30.A podał ci lekarz termin porodu z usg?Robił ci dopochwowe, czy przez powłoki brzuszne?Ja wiem,że będę miała robione dopochwowo metodą TV cokolwiek to znaczy.Mąż chce iść ze mną chociaż ja wolałabym się najpierw przekonać ,że wszystko jest o.k a dopiero potem wziąć męża .Ale znając jego niecierpliwość to na pewno się wprosi do gabinetu.Trochę się denerwuję ponieważ w tym czasie w poprzednich ciążach miałam już robione 2 usg.Ale wytrzymałam już tyle to wytrzymam do jutra.Cieszę się i boję jednocześnie. A co do bluzki-tej z Allegro to też mi się podoba.Kupiłam sobie jeszcze takie spodnie i taką tunikę tak na co dzień do pracy.Super wygodne-polecam!http://www.allegro.pl/item298504130_ciazowa_tunika_jeans_r_38.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze usg również miałam dopochwowe. Było w 9 tyg i lekarz stwierdził, że to za młoda ciąża aby robić przez powłoki. Obecność narzeczonego wiele mi dała, to wspaniałe uczucie przeżywać taką chwilę razem no i zawsze jest z kim pogadać o swoich emocjach:-) Ostatnio strasznie boli mnie żołądek, a pod wieczór pojawiają się kłopoty z tym związane...trochę się martwię z tego powodu bo wogóle nie potrafie znaleźć przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katee, ja też miałam robione przez pochwe, teraz już chyba będzie przez brzuch. Zołądek też mnie boli jak cholera. Ale stwiedziłam, ze u mnie to na tle nerwowym. Denerwuje sie czy ok z maleństwem itd i to chyba dlatego, ale z drugiej strony to ponoć normalne w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ HEJ HEJ A mnie czasami pobolewa w miejscu gdzie jest wątroba....moze to od duphastonu,jednak to zawsze hormon i ciazy na watrobe,tzn.obciąża ją !!No ale jeszcze troszku będe musiała sie przemęczyć,bo jak narazie to napewno będę brała ten lek do 12 tc,a może i dłużej:(:( Ja dzis czuję sie zmęczona bardzo...kilka nocy znowu nie spałam..jakos kurde miejsca nie moge ostatnio znalezć....niewygodnie mi i jak mysle o łóżku to chce mi sie płakac :(:( Nadal nie mam rzadnych dolegliwosci typu wymioty,mulenie,zachcianki,zwiekszony apetyt,gdyby nie piersi,ktore sa coraz wieksze,brak okresu,pobolewanie brzucha i wzdecia to nie wierzylabym,ze jestesm w ciazy. Tym samym mam glupkowate czasami mysli,ze moze cos jest nie tak skoro tak nic mi w sumie nie dolega?? Dziewczyny a u was jak jest,macie moze czasami takie pobolewanie jakby szyjka ciagneła??Bo ja od dwóch dni mam i mnie to strasznie drazni,gdyz jest to nie miłe uczucie:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej sylusia :) znow sie spotykamy... super ja tez nie mam zadnych wymiotow ale od czasu do czasu mecza mnie nudnosci no i okropne wzdecia a brzuszek boli juz mniej niz na poczatku powinnysmy sie cieszyc ze nie rzyganka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszcie się, że nie macie żadnych dolegliwości, nie każda musi je mieć. Nie macie się więc co martwić, uszy do góry. :) Szylusia to ciągniecie z jednej storny jest nomalne, to macica się rozciąga. Ja duphaston mam brać do 20 tygodnia ciąży. Teraz biorę już tylko po jednej tabletce. Pewnie baś u lekarza i pwoeidział wam, że wszystko jest ok :). Ile bierzesz tego duphastonu, w którym jesteś tygodniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawiam tabelkę. NICK..........WIEK......MiASTO..........OST. @.......TERMIN PORODU okokokokokokoko ...22...Kraków......18.10..........25.07/02.08.2008 BUDGIE........29.......Wrocław...........28.10.......... ...4.08.2008 Carmelina.....32.......Warszawa.........28.10........... ... .? Julka...........24........Londyn.............9.12....... .........? sikorka112....32.......Szczecin...........01.11......... .. ....? karusia1978...29........Kraków...........24.10.......... .31.07.200 8(?) anabanana1983... 24 .....Nowa Sól...... 24.10 ...............? pola82...........25.......ok/Jeleniej Góry..3.11...............10.08.2008 cocaina83.......24......Wrocław..........24.11.......... .27.07. 2008 Ola8509........22.........Łódź..............29.10....... ..........? moniś............27..........Poznań..........26.10...... .....1.08.08r czekająca na cud Sylwia 23.Ełk - Gdańsk...4.11...............? anqa81…........26….......Zamość…...... ....01.11……..... 07.08.2008r evak............32......ok/Trójmiasta...... 03.11.........10.08.2008 Katee...........20.........Radom............9.11........ .........16.08.2008(?) Gunia222.......22.....ok.Kielc...........20-11.......... ..27 -sierpien Evi_22........22.........ok.Bydgoszczy....16.11......... 2o.08.08 vanilka80.......27..............................15.11... ......22.08.08 ekinio...........29......W-wa................20.11...... ....26-31.08.08 kotkaaaa......25......Wawa....20.11....blizniaki3jaczki ..27.08.2008r Avinion..........29.......Kraków..........26.10......... .....02.08.2008 Sylwik2630......26.......Den..Haag.......27.11.......... .....??? dwie_kreseczki..24.....Gorzów Wlkp....20.11...............24.08.2008 Aniunia00.........24.......Tarnów...........17.11....... ......24.08.08 ewcia73...........34.......Wrocław..........17.11....... ......24.08.2008 mata78............29........Łapy.............21.11...... ........28.08.2008 ngLka.............26.........???.................22.11.. ...........29.08.208 anula28...........28.......Wałbrzych...........8.11..... ......15.08.2008 izagiersz..........29......Sochaczew...........13.11.... ......19.08.2008 Neluś82...........25........Poznań............???....... .........23.08.2008 izulka81.........27........Łódź..........20.11.......... .........27.08.2008 malolepsza......33.......kuj-pom..........20.11......... ........26.08.08 kala82...........25.......Poznań...........????......... ...........9.08.08 esab.............25.......Września............17.11..... .........29.08.08 Szylusia.........28........Gdańsk.............19.11..... ..........26.08.2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okokokokokokoko🌼 Tak jak mam w stópce jestesm w 9 tc.duphaston biore 2 razy dziennie po 1 tabl. U lekarza byłam 9-ego stycznia na pierwszym Usg.wtedy to był 7 tc.2 dni,fasolka miała 10,8 mm i biło serduszko,no i w tym czasie wszystko było ok. Kolejną wizytę mam na 13-ego lutego ,juz mam wtedy przyjsc z wszystkimi wynikami,pewnie bedzie robione juz wtedy Usg ,w ktorym bedzie miezryc kosc nosowa itp.czy wszystko jest ok,no i zalozy mi karte ciazy.Moja gin wychodzi z zalozenia,ze jest teraz tak duzo poronien,ze woli czekac z zalozeniem karty do 12 tyg.gdzie teoretycznie ryzyko sie zmniejsza.No wiec dopiero 13-ego bede miala caly wywiad itp.o ile oczywiscie wszystko bedzie ok. Dzis czuje sie hmnnn lepiej,bynajmniej narazie...szyjka ciazgnie mniej,ale nadal nie spie w nocy,juz sama niewiem co jest grane,dzis nawet przeniosłam sie do salonu i nic ,to samo do 5.30 kreciłam sie niesamowicie i kolejny raz gdyby nie sasiad to bym nie wstala,bo wtedy z tego calo=-nocnego meczenia nad ranem nie moge sie dobudzic:( esab❤️ No ja sie ciesze,ze nei mam zyganka,ale wiesz czasami łapie mnei dolina,ze moze to zle i moze cos jest nie tak ,skoro jedynymi objawami jest bol podbrzusza,cyckow ,wzdecia,czasami na przemian biegunka albo zatwardzenie!!!:D:D:D No ale przyjdzie mi poczekac do 13-ego aby to sprawdzić,ale czlowiek ma w glowie co??Zachodzi w upragniona ciążę i zamiast sie cieszyc to sie zamartwia czy aby wszystko sie dobrze skończy..ehhhhh co za czasy:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gimelka
hej hej. gratuluje wszystkim przyszlym mamusiom. tak sie sklada ze ja tez jestem sieprniowa, a co najlepsze mam termin na rocznice slubu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł:) co tam słychać u was ? Na mnie się mszczą urządzenia różnej maści. Dzisiaj nie lubi mnie drukarka. W najważniejszym momencie skończył się jej tusz i papier. A męża to myślałam, że uduszę. Bo to on mial mi kupić papier. I drukuje na jakiś świstkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczęta! Byłam na usg i u ginekologa 13 tc płód 1 żywy akcja serca i ruchy widoczne,7 cm od głowy do pupy,brak anomalii,łożysko na ścianie tylnej, tak więc nic tylko się cieszyć.Lekarz słuchał mi tętna dziecka takim aparatem przez brzuch.Jestem happy. Był ze mną mąż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karusia jednak zdecydowałaś się iść z mężem...to dobrze:-) Gratuluje zdrowego maleństwa i aby wszystkie nasze takie były:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie!! Przepraszam ze tak dawno nie pisalam ale na poczatku ciazy czulam sie tak fatalne ze bylo mi ciagle niedobrze ze nie moglam doslownie wlaczyc komputera. Dosłownie mdłości dokuczały mi przez pierwsze tygodnie non stop. Prócz tego też zawroty głowy, senność. ja Pierwsze usg mialam robione w 7 tc. Moje dzieciątko mialo wtedy 6,6mm . Wdg ost @ termin mam na 6.08. Dokuczaja mi tez bóle macicy, moze nie takie straszne ale troche mnie pobolewa i sie martwie, bylam w sobote u ginekologa i lekarka powiedziala mi ze wszysto jest w porzadku ale profilaktycznie kazala brac luteine 2 razy dziennie dopochwowo. i nospę 3 razy dziennie. Luteine biore, ale tylko na noc biore dopochwowo a rano biore doustnie. Co do nospy to sobie darowalam i tylko wtedy jak mnie naprawde zaczyna bolec macica to ja zażywam. Biore jeszcze kwas foliowy i elevit, codziennie po 1 tabletce. Ale z tym elevitem to sie jeszcze do niedawna balam brac bo podobno w 1 trymestrze sie nie bierze witamin, wiadomo witamina A nadmiar moze zaszkodzic malenstwu. Wiec w sumie ten elevit bralam sobie co 2 dni a folik codziennie. Teraz lekarz sie zlapal za glowe ze biore elevit co 2 dni i powiedzial ze moge spokjnie brac juz codziennie wiec tak robie. Wsobote mialam drugie usg - i wyobrazcie sobie ze usg wyznaczylo wielkość płodu 56,9 mm i z tej wielkosci mi wychodzilo ze ciaza jest wieksza od 5 dni niz liczona wdg ost miesiaczki, Tez robilam sobie usg genetyczne - wczoraj. lekarz nie uwierzyl ze mialam juz 2 usg, powiedzial ze to duzo. Na szczęście wszytsko w porzadku. Wczoraj usg pokazalo mi wielkość plodu 66,7mm co wskazuje na 12tygodni i 6 dni ciazy, a wedlug miesiaczki mam 12tyg i 1 dzien. Wiec wyznaczyl mi date porodu na 30lipca, powiedzial ze ciaza jest duza, wogole ciesze sie ze badanie dobrze wyszło : przezierność karkowa 1,2mm, widoczna kosc nosowa, kosmowkę tez mam na ścianie tylnej. Dostalam 3 zdjęcia i plyte z badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja np przytylam juz prawie 20 kg, tzn przed sama ciążą przytyłam 10 kg a drugie 10 w ciąży i sie boje ze bede wygladac strasznie pod koniec ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gimelka
ja przed ciaza nie przytylam. teraz jestem w 12 tyg ciazy i przybylo mi zaledwie 5 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dolcegabbana82ttt
Witam dziewczyny:) Czy któraś z was bierze Duphaston lek? właśnie wyczytałam że za granica ten lek jest na liście zakazanych i nie poddaje sie go w ciąży, bo jest szkodliwy dla płodu:( już sama nie wiem ale się boje bo właśnie go stosuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przytyłam 2 kilo więc normalnie.Waga pod koniec ciąży powinna być o 20 %większa niż,ta z przed ciąży.Więc ja powinnam ważyć około 11 kilogramów więcej.Ale w poprzednich ciążach nawet tyle nie przytyłam,pomimo,że rodzę duże dzieci-syn ważył 4200g i miał 62 cm.To dziecko też będzie duże-tak powiedział lekarz jak już pisałam mierzy już 70mm od głowy do kości ogonowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Karusia nawet nie wiesz jak się cieszę :) A jak się mężowi podobał maluch? Co do maluchów to niezłe klocki urodziłaś. A w jakim dokładnie są wieku? dolcegabbana82ttt? To po co czytasz te bzdury? Skoro lekarz ci go przepisał to miał powód. Najczęściej są to problemy w ciąży i jakieś tam ryzyko poronienia. Szczerze to bardziej bałabym się tego. Patrz jak dużo kboiet bierze ten lek, a ile z nich tak naprawdę rodzi chore dzieci? Nie słyszałam o jakiś zmianach w statystykach. Jak każdy hormon i lek ma swoje plusy i minusy. Ale myślę, że nie ma powodu dramatyzować i się straszyć. Ja nadal chyba nie przytyłam, a jesli już to jakoś niewiele. Niecałe dwa tygodnie temu się ważyłam i waga stała w miejscu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mąż do tej pory nie może wyjść z szoku.Tym bardziej,że jak lekarka włączyła ekran to pierwsze co widział,to jak macha do niego rączką.Obdzwonił już chyba wszystkich znajomych.Syn ma 10 lat a córka w marcu skończy 6 tak więc dzieciaki duże.Ważne ,że zdrowe i cale.Też się zapowiada ,że będzie duże ale cóż przeżyłam tamte ,przeżyję i to. Ja jutro mam odwieczny problem z dniem babci i dziadka.Jak zwykle nie ma kto iść pomimo że dzieci maja obie babcie i obu dziadkow.Emilka chodzi już 5 rok do placówek(bo wcześniej byl żłobek) i jeszcze nigdy u niej babcia nie była na występach.To samo było jak syn był w wieku przedszkolnym.Ale córka jak to dziewczynka jest bardziej wrażliwa i przeżywa ,że u niektórych dzieci będzie 2 dziadków i 2 babcie a u niej nikt.Ale cóż.Life is brutal. Acha i cieszę ,że to nie bliźniaki bo jednak 4 dzieci to by było wyzwanie.A mój mąż naiwny pytał się o płeć...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż też pytał się o płeć, ale on twardo twierdzi, że będzie chłopak. U mnie też maluch pierwsze co to pomachał łapką tak, że można było paluszki liczyć :) Co do dzieciaków, to już duże :). Syn to już mały mężczyzna :). Przykro mi, że tak z dziadkami wychodzi. Najbardziej w takich sytuacjach szkoda dzieci, bo one pewnych rzeczy nie rozumieją. Buziak wielki dla niej. Ja dzisiaj siedzę i się uczę, chociaż nie bardzo mi się chce. Jutro mam kolokwium zobaczymy jak pójdzie, jutro też wizyta u pani dziekan. A w piątek najgorszy egzamin ze wszystkiich, a ja wstyd się przyznać zacznę na niego naukę dopiero jutro. Wogóle podziwiam koleżanki które tak pięknie zdawały egzaminy w ciąży. Ja jestem nieprzytomna, szybko się rozpraszam. Wogóle mam okropny problem ze skupieniem. Kilka razy trzeba mi czasem powtarzać, a na dodatek mam takiego lenia, a raczej śpiocha. Nadal spałabym całymi dniami i po prostu zasypiam, nad tekstem :(. Mam nadzieję, ze jakoś przejdzie. Idę zaraz zmajstrować obiad dla męża i późną kolację dla siebie. Biedak dopiero około 20 będzie w domu, jak nie później :( Wogóle też jestem jakaś dziwna, cały czas bym się przytulała i wogóle czuje się brzydko, grubo. I zaczynam się bać wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też się czuję jak tucznik.Nie przejmuj się nie tylko ty tak masz.Trzymam kciuki za jutrzejszy egzamin.....Będzie dobrze.Ja nie raz mam tak ,że się cieszę z byle czego a nieraz to nic mnie nie może ucieszyć.Mam jakieś takie nieadekwatne uczucia.Nieraz się tego wstydzę ale tak po prostu ciężarówki już mają -trzeba przeczekać.Jeszcze raz życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej pozdrawim was wsytkie i namietnie poczytuje - na pisanie tylko jakos brakuje mi energii - miejmy nadzieje ze wkrotce przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heloł :D śpicie czy jak? :D ja od 5 na nogach, zaraz idę się chwilę przespać a potem do pracy :D Herhehehehe. Mam od jakiegoś czasu smaki na zieleninkę i posadziłam sobie rzeżuszkę i kiełki. I teraz siedzę i wcinam kromkę z białym serem i rzeżuchą :D. Co tam u was. Pozdrawiam serdecznie.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×