Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agiie

Tu będziemy podlewać kwiatki - OGRÓDEK Nasz ...

Polecane posty

przecież chromosom Y jest kilkadzisiąt razy mniejszy od X. DNA zawiera masę smieci i odpadów ewolucyjnych-nie mówiąc już o samorzutnych mutacjach,albo \"ingerencji\" wirusów czy bakterii jak dawniej bywało. np.mitochądria sa pozostałoscia ataku bakterii na komórkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko że taka krzyżówka nie dawała by potomstwa płodnego.. to by było jak wół.. a może ten Yeti to wynik takiego eksperymentu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deko, ale to nie to - bo Wy się smęcić chcecie.... a to jest be :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piąte... w zły dzień zazwyczaj płacze rzadko się kłócę .. i dlaczego zaraz bym miała się na facecie wyżywać... poza tym on już jest biedny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucky strike/////...
:O idealne tematy na niedzielną noc....poezja Leśmiana i genetyka:D co pijecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mitochondria są pozostałoscią ataku bakteri?? a skad Ty takie informacje masz..? Bo ja pierwsze słysze.. Y jest mniejszy.. bo jest tam tylko niewielka ilość materiału genetycznego.. odpowiadajacego za męskie cechy.. niemniej.. w toku ewolucji widać że się zmniejsza nadal.. i oto mi chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzaja to badania dotyczące ewolucji komórki jako samodzielnego organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomyliło mi sie o mule myślałam a wół napisałam.. wół to wykastrowany byczek.. a poprawnie samiec bydła domowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mitochondria, organelle komórkowe wyspecjalizowane w przemianach tlenowych (fosforylacja oksydatywna, łańcuch oddechowy). Mają kształt kulisty lub podłużny, wymiary do 7 milimikronów, otoczone są dwiema błonami, z których wewnętrzna tworzy głębokie uwypuklenia do wnętrza, zwane grzebieniami. Wypełnione są bezpostaciową substancją zwaną matrix mitochondrialna (tu zachodzi cykl Krebsa). Cykl Krebsa Mitochondria zawierają własny DNA mitochondrialny (kwasy nukleinowe), który podlega niezależnemu dziedziczeniu (dziedziczenie cytoplazmatyczne), mają zdolność do biosyntezy białek i samopomnażania się. Pełnią zasadniczą rolę w procesach oddychania komórkowego. Wg współczesnej teorii mitochondria pochodzą od jednokomórkowych organizmów bezjądrowych (bezjądrowe), które w dawnych ewolucyjnie czasach wniknęły do komórek organizmów jądrowych (eukarionty), wchodząc z nimi w symbiozę. Zobacz również: Komórka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myśląłam ze mitochondria odpowiadaja za oddychanie komórkowe.. a nie że są pozostałością.. po ataku bakterii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co, piątko - Ty pocałuj Deko, a ja Offa i się zamkną -co? :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak.. ale to nie znaczy ze są pozostałością po jakimś ataku bakterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucky strike/////...
btw. ta wiedza wynika z gogli, zainteresowań czy jest raczej związana z zwaodem? bo jeżeli jest to wiedza ogólna to czuję się jak nieszczęsna krzyżówka muła z wołem:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nooo, piątko, bierz się do roboty i całuj tę królewnę ;) a ja Offa odciągnę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucky strike/////...
myślę, że to już nie jest etap rozkręcania;) zaraz powinny być pierwsze jęki zmutowanej rozkoszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra pod tym wzgledem masz racje.. ale ja ten atak bakterii na mitochondria inaczej zrozumiałam.. niż Ty chyba chciałeś pokazać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet chyba nie próba..:) tylko kolej rzeczy albo się polubią ... albo jedno zje drugie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czemu sie wstydzisz.. eh żeby tylko Ciebie nie zjadła..:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×