Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agiie

Tu będziemy podlewać kwiatki - OGRÓDEK Nasz ...

Polecane posty

Mnie też się zabrało na Leśmianowanie.... \"Mrok na schodach. Pustka w domu Nie pomoże nikt nikomu. Ślady twoje śnieg zaprószył, Żal się w śniegu zawieruszył. Trzeba teraz w śnieg uwierzyć I tym śniegiem się ośnieżyć - I ocienić się tym cieniem I pomilczeć tym milczeniem.\" Nastrój mój jest przeprzefatalny... brak mi Jego okropnie, dziewczyny, co się ze mną dzieje???...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już czas ukochać w sadzie pustkowie bezdomne Ptaki niebem schorzałe i drzewa ułomne I plot, co tyle desek w złe stracił godziny że na trawę cień rzuca przejrzystaj drabiny. Już czas ukochać wieczór z tamtej strony rzeki i zmarłego sasiada ogród niedaleki... Iciemność,co,nim duszę sny do snu uprzątną żywi nas po kryjomu dobrocią pokątną już czas ciułać okruchy ostatniego znoju w ubogich złocistosciach zalekłego pokoju i skroń zlożyć w Twe ręce,wycieczone mgłami- I nie płakać-nie płakać wspólnymi siłami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmm, no i co ja z Tobą mam? :) same zgryzoty: spierzchnięte usta, za mocne i głośne bicie serca, i zaróżowione policzki - pewnie od buziaków kafeteryjnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W NICOŚĆ ŚNIĄCA SIĘ DROGA Poistniały czerwienie na niebiosów uboczu - Poistniały dla nikogo, samym sobie raczej - wbrew... I nie umiem powiedzieć, skąd uległość mych oczu Tym zarysom drzew na chmurze... Trzebaż oczom takich drzew?... Wiem, że muszę wypatrzeć w nicość śniącą się drogę. Odchodzimy gdzieś co chwila i co chwila brak nam lic... I nie mogę cię pieścić i nie pieścić nie mogę - Tylko patrzę w zmierzch za tobą i nie pragnę widzieć nic. Usta twoje - daleko! Usta twoje - tak blisko! Serce w żalu zatwardziałe do rąk białych weź i złam! Czy pamiętasz ów ogród - płot wysoki - mgłę niską? Mgła - to człowiek niepotrzebny, snem mi równy - taki sam! Coś tam o nas przez liście zaszeptało do cienia - Potoczyło się po drzewach - zrozumiało nas - i lśni W ustach twoich - tkwi chłodna odrobina znużenia - Więc pójdziemy do ogrodu! Poszukamy zmarłych dni! Jest tam ścieżka znajoma - i jest drzewo za bramą. Czy pamiętasz, jak się idzie? Trzeba minąć cały świat! Wdziej tę suknię, co wtedy!... Włosy uczesz tak samo! I pójdziemy do ogrodu... Ty idź - pierwsza... Pójdę w ślad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie płacz, Deko, to ten Leśmian niedobry taki jest... Poezji nie mogą wszyscy czytać, na pewno nie wrażliwi na słowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nie lubię czytać bo to jest czyjaś chwila w życiu szczególna czasem i nie zawsze potrafię ją pojąć dlatego czasem tylko piszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, ja też lubię... Ale to b. niebezpieczne jest dla ludzi, których czasem łapią za nogi i duszę smutki. Leśmian powinien zrobić coś ze swoją pustką, a nie pisać ją i pisać - ja bym go wyleczyła z pisania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciało mówi do duszy: \"Jestem tu - w tych światach, Gdzie i ty się zbłąkałaś. Ta sama nam droga. Spojrzyj tylko: woń wdycham, tarzam się w kwiatach, Ocieram się o słońce, o sen i o Boga, O którym mówisz zawsze ze smutkiem, jak gdyby Smutek był wiarą... Spojrzyj: jestem teraz w lesie, Bawią mię złote bąki i czerwone grzyby I to, że drzewom wokół tak zazielenić chce się! Jeśli wolisz - każ mi się zapodziać na łące, A zobaczysz, jak zaraz swoją białość zmącę Purpurą rośnych maków, których dotyk nagły Budzi szczęście i życie tak jasno tłomaczy! Niech mię tylko kłos po oczach uderzy smagły, A już świat się rozwidnia i wiem, co świat znaczy. Nie przeszkadzaj mi wiedzieć! Milcz, dopóki drzewa Szumią, dopóki pachnie jałowiec i mięta! Milcz! Nie mówi się prawdy, lecz bez słów się śpiewa. Kłamie ten co zna słowa, a nut nie pamięta. Jam z tych światów, gdzie w ogniu grzech, śpiewając, pląsa, Gdzie płoną piersi, wargi i kły, chciwe strawy - Gdzie róża, krwią nabiegła, lilię białą kąsa, I gdzie jeszcze brzmi w słońce zielony wrzask trawy! Nie tłum owego wrzasku! Nie nęć mię w mrok głuszy! Nie gardź mną, nie opuszczaj! - Porzuć swe zaświaty Dla wspólnych zabaw ze mną\" - Tak ciało do duszy Mówi, a dusza - nikła i płochliwa mara - Słucha jego szeptów i przez łzy się stara Kochać te same kwiaty, rwać te same kwiaty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh.. ja to dziś się popłacze narmalnie mówie Wam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mi nie mósi pomagać..:) to tylko przez te wiersze i piosenki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dostałaś od życia dar który nie każdy posiada i przekleństwo jednocześnie wybieraj czy wolisz tą wrażliwość w sobie zdusić jak przekleństwo czy nosić dumnie na piersi jak dar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Kiedy wnoszę do lasu znój mego żywota I twarz tak niepodobną do tego, co leśne, Widzę otchłań, co skomląc, w gęstwinie się miota I rozrania o sęki swe żale bezkreśne. Rozedrgana zielonym, pełnym rosy płaczem, Przerażona niebiosów ułudnym pobliżem - Kona z męki i tęskni nie wiadomo za Gzem, I cierpi, że nie może na ziemię paść krzyżem. I nie wie, do jakiego snu ma się ułożyć, I szuka, węsząc bólem, parowu lub jaru, Aby go dopasować do swego bezmiaru I zamieszkać na chwilę i w ciszę się wdrożyć. Czuję rozpacz jej nagą, czuję głód jej bosy, Jej bezdomność, gałęzi owianą szelestem, I oczy, które we mnie przez mętne szkła rosy Widzą kogoś innego, niż ten, który jestem.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×