Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sroshka

Schlecker - praca

Polecane posty

Gość gość
czy to znaczy że my też dostaniemy umowy zlecenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniec pieśni
do : gość ja tak słyszałam od regionalnej że mamy być na to przygotowane i żeby bardzo uważnie przeczytać a jeśli masz szansę na jakąkolwiek inną pracę to lepiej już tam uderzać i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgodsfkopfosfg
Dziewczyny macie jakieś PEWNE informacje na temat smieciówek czy to tylko wasze domysły...??? Co zrobicie jak wam przyjadą i rzuca przed nos takie umowy...? Ciekawe na jakich warunkach w ogóle. Piszcie jak się coś dowiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak oni sobie to wyobrazaja przyjda w czasie pracy z nowymi umowami i my mamy to ogarnac !!!!!! brakuje na to wszystko słow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgodsfkopfosfg
Przyjedzie jakaś Emanuela i każe podpisac i co wtedy? Co zrobimy...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kodeks pracy wprowadza zakaz zastępowania umowy o pracę umowami cywilnoprawnymi. Bez względu na nazwę umowy zawartej przez strony, będzie ona traktowana jak umowa o pracę jeżeli będzie spełniała warunki określone w kodeksie pracy, tzn. pracownik zobowiąże się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem, natomiast pracodawca do zatrudnienia pracownika za wynagrodzeniem.Dla odróżnienia poszczególnych umów ważna jest zatem ich treść, a nie nazwa jaką nadały jej strony. Jeżeli w treści umowy cywilnoprawnej będą elementy charakterystyczne dla umowy o pracę, to osoba zatrudniona na podstawie takiej umowy będzie mogła wystąpić do sądu pracy o ustalenie istnienia stosunku pracy. Umowa zlecenia ma wiele cech wspólnych z umową o pracę. Obie umowy określane są jako umowy starannego działania, ponieważ wynagrodzenie przysługuje za samo działanie, a nie za jego rezultat. Dla umowy zlecenia charakterystyczna jest swoboda zleceniobiorcy w organizowaniu swojego czasu pracy. Inaczej jest w przypadku umowy o pracę, gdzie pracownik ma obowiązek stosowania się do poleceń przełożonych i przestrzegania ustalonego w zakładzie czasu pracy. Umowa o dzieło, w odróżnieniu od umowy o pracę oraz umowy zlecenia, jest umową rezultatu. Oznacza to, że czynności osoby przyjmującej zamówienie powinny doprowadzić do powstania konkretnego efektu (dzieła), np. namalowanie obrazu, sporządzenie projektu, wykonanie tłumaczenia. Z tego względu niektóre czynności, np. obsługa sekretariatu, w ogóle nie mogą być przedmiotem umowy o dzieło, ponieważ trudno w tym wypadku mówić o końcowym efekcie umowy. Zawieranie umów cywilnoprawnych w sytuacji, gdy powinna być zawarta umowa o pracę stanowi wykroczenie przeciwko prawom pracownika. Inspektor Państwowej Inspekcji Pracy może ukarać pracodawcę mandatem karnym w wysokości do 2 tys. zł, a w określonych sytuacjach do 5 tys. zł. Jeżeli sprawa zostanie skierowana do sądu możliwe jest wymierzenie kary grzywny w wysokości od 1 tys. do 30 tys. zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Również ZUS może zakwestionować prawidłowość stosowania umów cywilnoprawnych. Jeżeli podczas kontroli ZUS stwierdzi, że zawarte umowy cywilnoprawne niepodlegające ubezpieczeniu społecznemu w rzeczywistości powinny być umowami o pracę, pracodawca będzie miał obowiązek zapłaty zaległych składek. Błędne zakwalifikowanie umowy może rodzić również konsekwencje podatkowe. Podstawowa różnica w opodatkowaniu wynika z odmiennej regulacji w zakresie kosztów uzyskania przychodu. Zasadniczo pracownikowi przysługują koszty uzyskania przychodu w zryczałtowanej wysokości 111,25 zł lub PLN 139,06 zł. Dla umów cywilnoprawnych stanowią one natomiast 20 proc. uzyskanego przychodu, a wypadku korzystania z praw autorskich stawka zwiększa się do 50 proc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli podczas kontroli Urzędu Skarbowego okaże się, że strony powinna łączyć umowa o pracę, a nie umowa cywilnoprawna, to o ile wystąpi niedopłata z takiego tytułu, pracodawca będzie musiał dopłacić zaległy podatek wraz z odsetkami za zwłokę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to na bank beda mieli donosy....i bedzie głosno o DAYLI........i bardzo dobrze....UMOWA ŚMIECIOWYM MOWIMY STANOWCZO ...NIE.......!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ;/;/
mysla, ze zadowola nas tymi "umowami" to sie zdziwia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WHY?
zadna Emanuela czy jakas inna Mela nie moze zmusic do podpisania papierka...macie czas na zastanowienie sie...nie podpisujcie nic pochopnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WHY?
Przepis art. 22 § 1 ze znaczkiem 2 kodeksu pracy stanowi iż nie jest dopuszczalne zastąpienie umowy o pracę umową cywilnoprawną przy zachowaniu warunków wykonywania pracy charakterystycznych dla stosunku pracy (Warunki te określa: Art. 22. [Definicja stosunku pracy] § 1. kodeksu pracy Przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca – do zatrudniania pracownika za wynagrodzeniem.). W przedstawionym przez Panią stanie faktycznym nie jest więc dopuszczalne zatrudnienie na podstawie umowy zlecenia jeśli warunki świadczenie pracy pozostaną takie same. Umowa zlecenia chroni prawa osoby zatrudnioej w dużo mniejszym stopniu niż umowa o pracę, a pracodawca nie ma prawa zmusić Pani do zawarcia umowy zlecenia zamiast umowy o pracę.Warto dodać iż pracodawca, który zatrudnia pracownika na podstawie umowy cywilnoprawnej (w tym przypadku umowy zlecenia) w warunkach w którym powinna zostać zawarta umowa o pracę naraża się na odpowiedzialność z Art. 281 pkt 1 kodeksu pracy, ponieważ popełnia wykroczenie przeciwko prawom pracownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123ola
skąd wiecie o tych umowach i o magazynie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stary pracownik
jak to skąd?z pierwszej ręki,od regionalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie wiem już co tu się dzieje, paranoja jakaś!!!! Nie ma regionalnej, to są kpiny jakieś, jak mogli ich pozwalniać!!! towaru i tak nei będzie i tak, wazne że mamy worki ;] i cudowna chemie, podpaski, z tymi zwolnieniami to przegieli!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniec pieśni
hej dziewczyny a wchodziły Wam dziewczyny ręczniki lindo i chusteczki na urządzenie przy zamówieniu ? bo my nie mogłyśmy zamówić o co chodzi ? A może udałoby by się w razie najgorszej sytuacji załatwić zwolnienia grupowe przynajmniej może odprawę by dali jakąś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie wiem o co chodzi z tymi umowami ale dzisiaj przyszła umowa dla nowej dziewczyny i jest to normalna umowa pracy na czas określony tak jak miałam ja wcześniej na 2 lata.Więc skoro chcą dać umowy zlecenia to po co dają nowym pracownikom normalną umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOSC658865569985
witajcie do nas tez doszly sluchy ze wszyscy kierownicy regionalni i magazyn dostali wymowienia ja pracuje juz 8 lat na pol etatu a od miesiaca dostalam na caly etat normalna umowe po co by mieli mi ja dawac jak zaraz by je cofali nie kumam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123 ola
Nam nie mogą zmienić umów zastanówcie się jak by sklepy funkcjonowały a co z tymi co mają umowy na stałe kto im da trzy miesięczny okres wypowiedzenia i odprawy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniec piesni
123Ola no tak ale przeciez regionalni tez maja 3 miesieczne wypowiedzenia tez wedlug mnie byli i sa potrzebni i co zostaly im przedstawione umowy smieciowe po latach pracy nawet tym ktorzy rozkrecali cala siec w Polsce za czasow schleckera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123 ola
koniec pieśni -zgoda tylko że regionalnych jest 7 a pracowników zatrudnionych na stałe dużo wiecej za duże koszty na taka biedną firme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniec piesni
123Ola obys miala racje choc pensje kierownikow czy pracownikow nijak sie maja do pensji regionalnych.Ale chcialabym bys to Ty miala racje bo ja chcialabym pracowac tutaj jeszcze troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZYSK?
Dziewczyny zastanawiam się skąd pan Kliniewski wziął takie zyski po pierwszym kwartale tego roku przy tak marnych obrotach? I doszłam do wniosku że chyba cały ten towar Hygieniki który zalega pod sufit w każdym magazynie Dayli tzn. Linel, Bambino,Mr House ,miliony worków na śmieci i inne wynalazki traktuje już za sprzedane i stąd liczy te zyski bo pozbył się tego od siebie z zakładu , ale może się bardzo zdziwić bo to po pierwsze w ogóle się nie sprzedaje a po drugie wszystko ma swój termin ważności .Strach pomyśleć co będzie jak ten termin minie..... POBUDKAAAAAA.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igła123
jak mowicie dadza nam umowe zlecenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igła123
taka umowa to sie do niczego nie liczy,do kitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igła123
taka umowa to sie do niczego nie liczy,do kitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
igla pytasz czy stwierdzasz fakt???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
igła pytasz czy stwierdzasz fakt??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igła123
stwierdzam fakt niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×