Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sroshka

Schlecker - praca

Polecane posty

Gość byla pracownica
nawet przy likwidacji sklepu odprawa nalezy sie tylko pracownikom zatrudnionym na czas nieokreslony. W twoim przypadku jak najbardziej moga dac urlop do konca umowy za reszte dni firma wypłaca ekwiwalent to wszystko wynika z kodeksu pracy miałam identyczna sytuacje jestes pracownikien na czas okreslony wiec pewne prawa ciebie nie dotycza pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny.Nie maja mnie gdzie oddelegowac,mam bardzo daleko do innych sklepow.Dziewczyna ktora byla zatrudniona za mnie dostala odprawe.Miala umowe na czas probny.Z tego co wtedy mowila regionalna to mieli ze mna rozwiazac umowe po macierzynskim.Teraz nie wiem co o tym myslec.Jak likwidowali sklep to dziewczyny dostaly 2 tygodnie wypowiedzenia.Kurcze nie wiem teraz czy wyslac to podanie o przedluzenie macierzynskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wikuska
Ja bym zadzwoniła do PIP-u i dowiedziała się czy będzie należała się odprawa czy nie bo nie masz co czekać i się zastanawiać ale coś mi się wydaje że nie załapiesz się na tą odprawę bo kończy ci się umowa a w tym wypadku to po macierzyńskim sami mogą cię wysłać na urlop, lepiej zadzwoń i będziesz pewna jakie są przepisy w tym przypadku bo nasze doradzanie to takie tam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie to mialam zrobic.Czytalam na ich stronie,ze wyplata odprawy nie zalezy od tego na jaki okres ma sie umowe.Podania o urlop nie pisalam wiec chyba sami mi go nie wcisna.Zobaczymy co powiedza w pip.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie dzwonilam do pip-u.Urlopu sami mi nie moga wcisnac,musialabym napisac podanie.Umowe rozwiaza po macierzynskim,a jezeli chodzi o odprawe to musieli by to uzasadnic ale wcale nie musza.Dzwonilam do tej dziewczyny co byla zatrudniona za mnie i ona dostala miesieczna odprawe a umowe miala na rok.Wiec chyba mi tez wyplaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady Schlecker
Odprawa pieniężna przysługuje pracownikowi, z którym został rozwiązany stosunek pracy z przyczyn nieleżących po jego stronie, a więc m.in. dotyczy to likwidacji zakładu pracy lub upadłości firmy. Przepisy te stosuje się tylko u pracodawców zatrudniających co najmniej 20 pracowników. Takie zwolnienia mogą dotyczyć także osób przebywających na urlopie wychowawczym. Ustawa nie przewiduje żadnych okoliczności wyłączających prawo do odprawy pieniężnej. Jeżeli przyczyną wypowiedzenia umowy o pracę jest likwidacja zakładu pracy, a pracodawca zatrudnia co najmniej 20 pracowników, to w dniu rozwiązania stosunku pracy należy się odprawa pieniężna. Pracownik ma prawo do odprawy w wysokości: jednomiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli był zatrudniony u danego pracodawcy krócej niż 2 lata; dwumiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli był zatrudniony u danego pracodawcy od 2 do 8 lat; trzymiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli był zatrudniony u danego pracodawcy ponad 8 lat. Prawo do odprawy pieniężnej przysługuje zarówno pracownikom zwalnianym w ramach zwolnienia grupowego, jak i przy zwolnieniu indywidualnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wikuska
Ja miałam taką samą sytuację i zostałam zwolniona po macierzyńskim a za urlop dostałam pieniądze ale na umowie miałam klauzulę że pracodawca jak i pracownik może dać 14-dniowe wypowiedzenie bez podania przyczyny i choć byłam pytać się w PIP to nic nie wskórałam. A co tobie dokładnie powiedzieli o odprawie należy ci się czy nie bo nie rozumiem jak tu piszesz "jezeli chodzi o odprawe to musieli by to uzasadnic ale wcale nie musza."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama nie wiem,ale wydaje mi sie ze na wypowiedzeniu musi pisac ze zlikwidowali sklep i wtedy chyba dostalabym odprawe.nie podpisze wypowiedzenia za porozumieniem stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy tez zamkneli sklep w ktorym pracowalas kiedy bylas w ciazy?Nie rozumiem dlaczego jednym wyplacaja odprawy a drugim nie.Jak juz wzczesniej wspomnialam dziewczyna,ktora mnie zastapila ,przyszla we wrzesniu,a 22 pazdziernika zamkneli sklep i dostala miesieczna odprawe.Rozwiazujac ze mna umowe musza chyba podac pzryczyne zwolnienia,a przyczyna to zamkniecie sklepu.Przeciez nie mam gdzie wrocic do pracy,pracowlam na pol etatu i nie oplaca mi sie dojezdzac do innego sklepu.(najblizszy jest 50 km od mojego miejsca zamieszkania).Jezeli na wypowiedzeniu napisza inaczej bede dochodzic swoich praw.Zapytam jeszcze na jaki etat bylas zatrudniona i co z zasilkiem dla bezrobotnych?Pozdrawiam.Bede wiedziec wszystko w maju,bo 7 konczy sie macierzynski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wikuska
ja pracowałam na cały etat i umowę miałam do końca września byłam na macierzyńskim do 12 sierpnia a sklep zlikwidowali w styczniu i wszyscy dostali odprawę jedni większą drudzy mniejszą ale na umowie miałam klauzulę że pracodawca jak i pracownik mogą dać 14-dniowe wypowiedzenie bez podania przyczyny i po macierzyńskim dostałam 14-dniowe wypowiedzenie bez podania przyczyny jak nie chciałam przyjąć takiego to mi powiedzieli że mogą wrócić do pracy 30 km od miejsca zamieszkania i co miałam zrobić przyjęłam ale zaraz znalazłam pracę. A czy ty masz taką klauzulę na umowie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie na umowie tez tak pisze.Dzieki za odpowiedz,martwilam sie ze nie dostane tej odprawy.A nie wiesz jak jest z kuroniowka skoro nie podaja przyczyny wypowiedzenia?To co oni napisali na tym wypowiedzeniu?Ja moge narazie zapomniec o pracy,nie mam z kim zostawic maluszka,a opiekunka jest za droga.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wikuska
Ale zle mnie zrozumiałaś odprawę dostali wszyscy co w tym czasie pracowali ja nie dostałam ani dwie koleżanki które były na wychowawczym.A na umowie nie miałam napisane nic tak jak mówiłam bez podania przyczyny,ale ty staraj się aby ci to napisali może dostaniesz tą odprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belladonnawa
do wikuska - szlak mnie już trafia ile razy na forum mają ci tłumaczyć że odprawy nie dostaniesz bo masz umowę na czas określony. Jeśli ona wygasa to nikt ci nic nie wypłaci. a kuroniówka będzie ci się należeć jeśli w ciągu ostatnich 12 miesięcy miałaś wynagrodzenie co najmniej na poziomie najniższego. jeśli byłaś na części etatu to nie masz nawet o czym marzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antyschlecker
dziewczyny jak podpiszecie porozumienie stron to przez pierwsze 3 m-ce nie dostaniecie kuroniówki i będziecie otrzymywać przez 9 m-cy a nie rok:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulemwplotek
za porozumieniem stron dostaniesz zasiłek po 3miesiącach na 3 miesiące tylko, a jak Cie sami zwolnia to dostaniesz od razu na 6m-cy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulemwplotek
a na odprawę nie licz,nie należy Ci się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do belladonnawa
Jezeli chodzi o odprawe to nie ma znaczenia na jaka sie ma umowe(zadzwon do pip-u).I nikt cie nie prosil o rade,to co chcialam wiedziec to wiem,a wypowiedzenie dostane miesiac przed koncem mojej umowy.I odnosnie kuronowki tez wszystko wiem,jak masz zamiar pisac w ten sposob to lepiej nie pisz wcale Pani Najmodrzejsza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arkola
obiło mi sie cos o uszy-chodza plotki ze infestor z natury ale ile w tym prawdy to nikt tego nie wie!! przejeła nasz sklep pani F.zamiast pani B. co wiecie na jej temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
świetna kobieta, dużo fajnych pomysłów, ale rygor jak w wojsku, więc bójcie się :) Wszystko musi być idealnie, przy jej kierownictwie musicie mieć wszystko na tip top ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arkola
ponoc mojej kierowniczki nie trawi! :) ciekawe kiedy sie do nas zjawi az sie boje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haaahaha
będąc zatrudnioną na czas określony pracodawca ma prawo rozwiązać z Tobą umowę bez podania przyczyny więc nikt sie nie musi tłumaczyć dlaczego Cię zwalnia.jeśli się bedziesz buntować to i tak zostaniesz postawiona przed murem, albo idziesz na urlop albo będziesz dojeżdżać 50km do innego sklepu, na co oczywiście się nie zgodzisz więc firma postawi na swoim. tak czy inaczej stawiam na to że dostaniesz od razu wypowiedzenie i wypłacą Ci zaległy urlop. koniec kropka. jesłi chodzi o odprawę to widzę że ta co tak namiętnie obstaje przy tym że odprawa się nie należy to jest w błędzie jeżeli jestes zatrudniona w firmie krócej niż dwa lata to dostaniesz odprawę w wysokości jednego miesięcznego wynagrodzenia i niewazne czy masz umowę na czas określony czy nie na wypowiedzeniu jednak musi być napisane że to pracodawca cię zwalnia i podać przyczynę czyli likwidacja twojego stanowiska pracy takie wypowiedzenie jest o wiele lepsze niż porozumienie stron bo w wypadku szukania kolejnej pracy nowy pracodawca ma czarno na białym napisane dlaczego pracę straciłaś. w przypadku rozwiązania umowy za porozumieniem jest już gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbello
Czy wiadomo coś o przejęciu Schleckera przez firmę Interchem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Headhunter8361
Witajcie! A może któraś z was zechciałaby spróbować swoich sił i wziąć udział w procesie rekrutacji na stanowisko managera działu drogeryjnego bądź managera działu kosmetycznego? Jest to praca w jednym z najbardziej prestiżowych sklepów drogeryjnych w Polsce. Miejsce pracy znajduje się w Zakopanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak wam idzie z konkursem Visy? :) Dużo transakcji zbliżeniowych? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jw42
a jak wam się sprzedają szampon as. ? dlaczego nie piszą, że to dla psów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikiitakki
do neisi dobrze wam poszlo z visa? u nas mysle ze tak z 250 na caly miesiac bylo zblizeniowych ale to chyba ponizej sredniej a jak u was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tititikakii
To w ktorej grupie obrotowej jesteście?? Bo 600 700 to az mało prawdopodobne no chyba ze wliczasz wszystkie transakcje zbliżeniowe nie tylko visa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×