Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

Izabelcia, to mu tlumacz;)hehe.. a powiem ci, ze ja teraz w ciazy tez nie moge na slodkie patrzec i tak jak wyzej pisalam nawet na moja ukochana czekolade. A obzeralam sie przed ciaza na maxa:) Ale i tak nie schudlam a przytylam 2kg, moze dlatego ze normlanego jedzonka jem 3 razy tyle:)))))) jestem ciagle glodna, jem srednio co 2 h, masakra:))synus-zarloczek, hehe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!!! Piszę późno bo ostatnio zasypiam ok. 19.30 i potem budzę sie w nocy i mam problemy z zaśnięciem... Od 2 dni biorę też luteinę :-( Niestety mam twardą macice i trochę bóle podbrzusza wie gin zaleciła mi ten lek, a do tej pory nie musiałam go brać.... Nie wiem czy wy też tak macie ale ja się źle czuje, wróciły mi mdłości i rano jestem taka skołowana. Wiem, że luteina to progesteron i to pewnie on powoduje wymioty i te objawy. Ostatnio tez się strasznie zdenerwowałam na pewną cygankę w pracy, że aż brzuch mnie rozbolał i fatalnie się czułam do wieczora... Moja praca polega na tym, że codziennie mam kontakty z osobami z tzw. marginesu ale przez kilka lat pracy jeszcze nikt mnie tak nie wku...ił jak ta baba. Mam nadzieję, że dziecko tak tego nie odczuło jak ja..... Trzymajcie sie cieplo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny mam takie pytanko moze ktoras z was wie czym sie objawia uciekanie wod plodowych?? szlag mnie trafia bo zawsze dzieje sie cos w piatek kiedy lekarz nie przyjmuje:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiewiórcia chyba jak sie sączą wody plodowe to poprostu masz mokro ale to nie śluz tylko woda. mi jak odchodzily to wlanie tak sie lalo ze mnie jakbym sikala bez kontroli nad tym a wody byly czyste przejzyste zupelnie jak woda z kranu. Mam nadzieje ze u ciebie to tylko sluz :* 🌼 Ja wczoraj pojechalam do mamy i poszlysmy z mala do parku na huśtawki :D:D:D fajnie bylo tylko mała nie chciala wylesc z huśtawki :) a dzis piatek o jak dobrze :) Jutro i w niedziele filim ma wolne wiec bedzie mozna gdzies jechac cos zrobic a niesiedziec bez sensu caly dzien w domu :D:D:D:D Jutro dzien kobiet :) Ja juz kupilam prezenty dla wszystkich kobiet w rodzince bo mój f wogóle o tym nie myśli tak wiec nie spodziewam sie zebym cokolwiek dostala :D:D za to moja Maniulka dostala bączka takiego co jak sie go porzadnie ponaciska to gra :D:D strasznie sie z niego cieszy :D:D:D Musze sobie kawke chyba zrobic... dziewczyny ile pijecie kaw dziennie bo ja tak do 2 max ale pije te ricore od nestle te z cykorią i tylko z jednej łyzeczki z duzą ilością mleka wiec to taka kawa oszukiwana :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naturalna blondynka pewnie masz mdlosci bo luteina jest gorzka i niedobra a trzeba ja wsadzac pod jezyk i trzymac zeby sie rozpuscila... bleee :D:D popros lekarza o duphaston. drozszy jest ale polykasz tabletke i nie musisz czuc tego smaku :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaMani tylko ze u mnie ma to zabarwienie jakby z krwia troche. ja juz sama nie wiem co sie dzieje. wczoraj troche sie naciagalam, co prawda nie bylo to jakos strasznie ciezkie ale jednak troche tego bylo nie wiem moze to od tego:/w ogole wczoraj zle sie zaczelam czuc bo i wymioty mialam i zawroty glowy ale wieczorem wszystko przeszlo a rano jak wstalam to tak chlupnelo jakbym okres miala:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) wiewiórka, to prawda, wody są bezbarwne, bezwonne, jak zwykła woda... a ja idę dziś na szkolenie, znaczy laba totalna :) i jeszcze jeść dadzą :D w weekend przyjeżdżają znajomi, męża kumpel ze studiów z żonką, Ona jest w 7 miesiącu, będziemy miały wspólne tematy :) Co do słodyczy...pochłaniam namiętnie... niestety... do tego wszystko inne wchodz mi równie dobrze :) miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki !!! Wiewiórka ja to bym na Twoim miejscu leciała szybciutko do szpitala, bo jak mówisz, że chlapnęło to lepiej nie zwlekać. Jak uważasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiewióra zbieraj sie do szpitala. w kazdym cie przyjma jak powiesz ze jestes w ciazy i krwawisz. zrobia usg i sprawdzą co jest nie tak. nie ma na co czekac ale juz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaMani ja ju raz bylam to dali zastrzy przeciwbolowy nospe srobili usg i wszystko ok wiec to nie ma sensu zadnego. najwyzej poleze przez weekend i pojde w poniedzialek:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamani ja piję jedną kawkę dziennie z jednej płaskiej łyżeczki i czasem też ricore :) i pół na pół z mlekiem. Choć mnie nawet do kawy nie ciągnie,( a przed ciążą uwielbiałam kawkę) ale piję teraz bo mam zaparcia a ona mi pomaga bardzooooo :D Właśnie idę sobie zrobić i zjem kilka racuszków, bo wczoraj upiekłam mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eryka ja przed ciaza kawy nie tykala wcale a teraz to mam taka ochote ze jej :D:D wiewiórciu ja ci radze zebys jechalą bo ci usg zrobia i sprawdzisz czy z dzieckiem jest wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki a jak u Was z jedzeniem ryb bo ja mam rybowstręt i śledziowstręt a podobno trzeba jeść co najmniej 2 razy tygodniowo. Kurcze może do łososia się zmuszę, powiem mężowi żeby kupił po drodze z pracy do domku. Taka kanapeczka z łososiem, cytrynką i natką pietruszki może mi wejdzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eryka w pierwszej ciazy jadlam same ryby w kwasnej zalewie najlepiej :D:D teraz jak sobie pomysle o rybie to mi niedobrze... nie bede sie zmuszac bo po co :) teraz jadam ugotowana marchewke :D:D bo slodka jest :D:D:D:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj MaMani narobiłaś mi ochotę na marchewkę - idę sobie obrać i schrupać surową - już mi ślinka cieknie :D A w pierwszej ciąży to od drugiego trymestru jadłam wszystko łącznie z śledziami a teraz bleeee No i teraz od czosnku mnie odrzuca a uwielbiałam. Ach te zmiany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiewiórek, juz w te pedy do lekarza bo w tylek chycisz. To ze ostatnio bylo ok i nic powaznego sie nie stalo, to nie znaczy ze i teraz tak moze byc. Lepiej dmuchac na zimne jak to mowia! I daj znac czy wszystko ok! A ja dzis na sniadanko spalaszowalam 2 kromalki z zielona salatka, szyneczka, pomidorkiem, ogorkiem i szczypiorkiem:))))))))) i kawusie z mlekiem. Pije tylko jedna kawe dziennie -zelazna zasada. Raz na jakis czas mam okropna ochote na czysta kawe bez mleka i taka pije wtedy, a tak to z mlekiem. Ale lykam codziennie 3 razy 2 tabletki magnezu Magne B6- lekarz mi tak kazal, wiedzac, ze lubie codziennie kawe i czasem pepsi:) (ale pepsi pije srednio raz na miesiac;) ). I powiem wam, ze ja od poczatku ciazy lykam duphaston. A nie maialam zadnych problemow z ciaza, tylko moj lekarz podaje najnizsza dawke profilaktycznie do polowy ciazy.. i powiem wam, ze sie bardzo ciesze! Mam baaaaardzo stresujaca prace (dlatego mi lekarz to przepisal), stresujacego meza (hehe...czesto sie klocimy) i jakby nie duphaston to obawiam sie, ze odbilo by sie to na mojej ciazy, bo juz mialam sytuacje, ze mnie starsznie podbrzusze z nerwow bolalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mnie tez odrzuca os ryb i sledzi. A slyszalam, ze jak sie jest w ciazy to ma sie ogromna ochote a sledzie, wiec na poczatku ciazy czekalam kiedy zaczne pochlaniac te stosy sledzi (mąż tez)...a tu nic:) Ale to chyba ok jest, bo to na co mamy ochote, tego poztrebuje maluszek. Czyli skladnikow z ryb narazie mu nie trzeba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczynki :) Przyszłam się przywitać i zbieram się do lekarza.Nie poszłam dzis do pracy,bo mam ta wizytę i dziwnie się czuje :( Ja chyba jakaś nienormalna jestem,bo źle się z tym czuję,że nie poszłam do pracy. Zobaczymy co doktor powie na te moje upławy- może sobie coś wymyśliłam, bo jakieś tam w ciąży są,ale moje są żółtawe, a norma sa białe i mleczne podobno. Eryka :) Ty nie jedz łososia wędzonego, o podobno w ciązy nie wolno.lepiej mintaj w warzywkach duszony :) Wiewióra :) a Ty w którym jesteś tygodniu ciąży???? bo się dziwię,że tak spokojnie piszesz o tych swoich upławach.Ja to bym już dawno na pogotowiu była.Przecież chodzi o dzieciatko :) Zmykaj do lekarza,żeby nie było za późno!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martus, jest nadzieja, ze wszystko u ciebie ok. Ja tez tak mam, wprawdzie nie codziennie, ale raz na pare dni mam uplawy lekko żółtawe i bylam z tym u lekarza. To podobno normalne, nie kazda kobieta ma czysto biale i jesli nie towarzyszy temu swedzenie i pieczenie i uplawy nie sa jakies duze i geste i wyraznie zolte, to wszystko jest ok. Ale wiadomo, najlepiej jest to sparwdzic dla spokoju ducha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiewiórka! A powiedzieli Ci ostatnio co było przyczyną tych krwawień? Dali coś na podtrzymanie na wszelki wypadek? Może powinnaś brać jakiś duphaston albo coś skoro tak się zdarza. Zapytaj też, czy masz się jakoś szczególnie oszczędzać - leżeć? Ja wiem, że jak miałam krwawienie, to w większości przypadków znaczyło, że z czymś przegięłam. Wtedy od razu aplikuję sobie leżenie, no i łykam swój progesteron (tj łykam tak czy siak, regularnie, lekarz przepisał). Może połknij magnez na wszelki wypadek - działa rozkurczowo. Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze, wiem, że to bardzo stresujące. Daj znać, czy wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki! wiewiórka oby wszystko było w porządku, ale do lekarza też cię gonię jak dziewczyny!!!! ja wczoraj miałam wizytę i powiem wam, że wyszłam taka zadowolona,że hej, normalnie uskrzydlona, usmiech do dziś mi nie schodzi z gęby :) z kruszynka wszystko ok, byłam umówiona na wizytę i nie spodziewałam się usg, bo nie dawno miałam, ale mój doktor mi zrobił i znowu podglądałam moje maleństwo w 3D, to sa super widoki takie rózne od tych normalnych. lekarz nadrukował mi zdjęć, chyba z 5 ujęć, dla babci sie smiał, moje maleństwo wystawiło nam stópkę, to ja doktor zmierzył 1,4 cm i smiał sie że buta moge kupowac. no i sprawdził co sie ukrywa miedzy nogami- powiedział,że póki co to na dziewczynkę to wygląda, a wie że chcemy córkę, więc powiedział że jak mama będzie grzeczna to juz nic tam nie urośnie :) to dopiero 15 tc, ale mysle, że bedzie ta córa! aha i powiedział że na tym etapie ciąży można czuć juz ruchy, ale to sprawa indywidualna. myslę że koło świąt to juz dostanę jakiegos kopniaka. ciesze sie że moge się z wami podzielic moim szczęściem. pozdrawiam wszystkie mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika :) Dziękuję za odpowiedź :) Pocieszyłaś mnie, bo u mnie to właśnie tak wygląda chyba jak u Ciebie.Dla pewności pójdę do tego lekarza, skoro już jestem umówiona.I dam znać, co powiedział.To mój pierwszy dzidziuś i dlatego wole dmuchać na zimne :) Jeszcze raz Ci dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo huberta gratuluje córci :* widze ze duzo dziewczynek na naszym topicu :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaHuberta :) :) :) GRATULUJĘ!!!!!!!!!!!!! to cudowna wiadomość :)że to dziewczynka :) Mnie tez się marzy dziewczynka, choć to nasze pierwsze dziecko,wiec zależy nam,żeby było zdrowe :) A moja dentystka ostatnio powiedziała,że ładnie wyglądam i będzie chłopak :) z tego wszystkiego to nawet mi sie śniło,że nam się chłopczyk urodził :) ale zobaczymy, co los nam da :) ale gratuluje jeszcze raz bardzo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamahuberta, tez ci mocniutko gratuluje!!!!!!!!:)))) Co do ruchów to lekarz ma racje, bo tak jak wam mowilam w srode, poczulam wtedy (na moje urodzinki) pierwsze ruchy i 2 kopniaki, a tez mam 15 tydz. Tylko na poczatku ruchy te mozna poczuc trzymajac reke na podbrzuszu, narazie bez tego to tak ciezko. Czuje sie po prostu wiercacego maluszka pod reka:) Sprobujcie same, a noz ktoras poczuje jak i ja!!!!!! MaMani, nie sa same córy jak pamietasz ;-P przeciez u mnie synuś, hehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja mam w sumie tez roznie i uplawy biale i zolte ale u mnie niestety wykryli i grzyby i bakterie i diabelstwa nie moge sie pozbyc i caly czas sie boje zeby dziecku nie zaszkodzilo wiec mimo wszystko dla pewnosci zawsze warto isc do lekarza sprawdzic tyle ze faktycznie jak nic nie swedzi czy piecze to powinno byc wtedy ok ja na moje bole podbrzusza to tylko mialam zalecony magnez nie wiem czy to starczy Co do slodyczy to przed ciaza bylam od nich uzalezniona :) a teraz nic mnie nie rusza calymi dniami nie jem i jest dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaHuberta - gratulacje !!!!!!!!!!!! fajnie jak wychodzi co sie chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam takli gesty mleczno bialy sluz... lekatrz powiedzialz e mam mala nadzerke ale ze jest baardzo mala a poztaym teraz sobie nia glowy zawracac nie bedziemy.. nic mnie nie piecze ani nie boili wiec jest ok :) Kupilam sobie fajny zel do higieny intymnej z soraji bo wczesniej miałam taki z intimy ale ten z soraji z biala herbata jest lepszy :) monika no tak to mamy narazie dwie laseczki i jednego chlopaczka chyba ze kogos przeoczylam?? ja to pewnie dopiero pod koniec kwietnia sie dowiem co tam mam... no chyba ze sobie pójde na to usg 3d na poczatku kwietnia... sama nie wiem. pytalam ostatnio lekarza od usg i mi powiedzial ze d3 to takie - najdrozsze kino w miescie :) jak obliczymy nasz budzet na caly miesiac to sie wtedy zastanowie czy warto czy nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
El 79 :) no to dla pewności to sprawdzę.normalnie bym czekała,aż coś z tego wyniknie, np.swędzenie, czy pieczenie,ale teraz nie ma co ryzykować.Może przesadzam,ale wolno mi- jestem w ciąży w końcu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA HUBERTA GRAtuluje parki!!! super :) wiewiorka mi sie wody saczyly zanim urodzilam, poprpstu leci zwykla woda a czulam to tak jakbym miala obfity okres, ale zamiast krwi wyplywala czysta woda strumieniem naturalnablondynka mi tez sie macica stawia, gin wybadal to podczas recznego badania, ja musze brac no-spe bo niedlugo skokncze 17 tydz wiec chyba pozniej nie bierze sie juz luteiny ale glowa do gory! wcinam 2 sniadanko, ide dalej czytac i po karke malusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×