Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

Czy ktoś wie w którym tygodniu można zobaczyć płeć na takim zwykłym usg???????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! wlasnie czytam zaleglosci capss ja na zwyklym usg plec poznalam w 13/14 tyg corke a synka w 15/16 ok lece dalej, zaraz wroce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasinska ja liscie malin pilam pod koniec ciazy, niby maja zapobiec peknieciu krocza i sprawic ze bedzie b elastyczne pilam ja razem z kolezanka z innego forum i obie nie bylysmy ciete i nie popekalysmy :) wiec moze cos w tym jest co prawda w smaku sa okropne alw warto bylo ja smaruje sie Vichy ale przerzucam sie na mustelle chyba, wg mnie bardziej wydajna i troche tansza moj kosztuje ok 78-80 zl za 120 ml a wystaczy mi to na 2-3 tygodnie :-/ i naprawde wydaje sie ze jest o wiele mniej tego kremu a mustelle na allegro 200 ml mozna kupic za 74 zl co prawda po vichy nie mam na brzuchu ani jednego rozstepu, ale w 1 ciazy smarowalam sie tez fissanem na przemian z tym kremem, wiec nie mam 100% pewnosci ktory mi pomogl :) maly spi wiec ja sie lenie :) milego dnia babeczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jeszcze zadnego kremiku nie kupilam. zamierzam sie rozejrzec w piatek, jak bede miala wizyte u lekarza. bo jak sie mieszka na \'koncu swiata\' to w lokalnej aptece maly wybor i pewnie jakies stare te kremy. dziewczyny, ile wy pijecie wody/sokow itd w ciagu dnia? 2 litry? moj maz to mnie norlanie gania do picia,a dla mnie 1,5 litra to chyba graniczy z rekordem. oj marzy mi sie kubus bananowy ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie mamusie🌼 wczoraj w trakcie wpisu tutaj o 19 zaczal mnie pobolewac brzuch a nigdy czegos takiego nie mialam jak na okres tylk ze stawal sie coraz mocniejszy wiec sie polozylam lecz bol nie ustepowal ... po gogzinie ledwo wstalam i wzielam nospe dopiero po nastepnej godzinie bol zmalal ...uwierzcie mi ze balam sie ze poronie jak wstalam to mialam 2 cm ponizej pepka caly brzuch wciagniety mialam taki skurcz nie moglam sie wyprostowac bylam sama w domu... teraz wiem ze napewno nie wytrzymam porodu jeszcze nigdy tak mnie nie bolalo boze zeby tylko nic sie nie stalo dzisiaj jak chcialam kaszlnac to boli mnie caly brzuch jakbym miala zakwasy naprawde boje sie czy wszystko wporzadku wizyte mam w srode wiec mam nadzieje ze sie czegos dowiem moze ktoras z was mial cos podobnego dodam ze bol byl staly nie bylo skurczow jakis rytmicznych i nie wiem czy jak zacznie jeszcze mnie bolec brzuch to odrazu mam brac nospe ale chyba lepsze to niz nasilajacy sie bol mam nadzieje ze to sie juz nigdy nie powtorzy gorace buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga nie pomoge ci mnie jak do tej pory wszystko dobrze i nie mam brzucha ale jak nospa pomaga to dobrze dzisiaj tak ladnie na polu ze poszlusmy na dlugi spacer i bylo fantastycznie juz chcialabym z malenstwem chodzic :) zmykam odpoczywac bo jutro do pracy i trzeba miec sily :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dzisiaj koszmarna pogoda :(. Obawiam się, że nieco to też wpłynęło na mój dzisiejszy nastrój, jest mocno taki se, dobrze chociaż, że mnie sen zmorzył na czas jakiś, jak wstałam jest nieco lepiej... Czasami się zastanawiam, czy ja naprawdę jestem w ciąży, wciąż trudno mi w to uwierzyć, no i czasem nachodzi mnie lęk przed porodem, mimo że to przecież jeszcze daleko, no i czy będę dobrą mamą, czy sobie z tym wszystkim poradzę, no i czy relacje z moim mężczyzną na pewno na tym nie ucierpią, czy będziemy potrafili to sobie wszystko poukładać i być szczęśliwą rodzinką... Szkoda, że obecnie nie mam dostępu do skanera. Znalazłam jakieś ćwiczenia dla ciężarnych w takich broszurkach dla przyszłych mam, które dostałam od bratowej. Może w wolnej chwili je po prostu \'przepiszę\', choć wiadomo, że ze zdjęciami zawsze łatwiej... A co do bóli. Nie chcę nikogo straszyć i zapewne każdy przypadek jest indywidualny, ale ja, Aga, przy takich długotrwałych i silnych bólach poszłabym jak najszybciej do lekarza. Mnie tak bolał brzuch podczas pierwszej ciąży,o której jeszcze wtedy nie wiedziałam, jak na okres,i to przez 2-3 dni, no i nie skończyło się to dobrze... Oczywiście Twoja ciąża jest teraz dużo bardziej zaawansowana itd, więc to nie musi oznaczać tego samego, ale ja bym tego nie lekceważyła. Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evi- Nie wiem czy lepiej jest mieć nacięte krocze czy liczyc na to że pęknie samo do odpowiednich rozmiarów główki.Podam Ci przykład kiedy przy porodzie mojego syna krocze pękło samo i miałam potem tylko 4 szwy a przy córce kiedy położna mnie nacięła lekarz założył 11 szwów.Dodam że dzieci miały takie same obwody główek więc w moim przypadku było całkiem odwrotnie niż u Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koug ale gdzie ja napisalam ze boje sie naciecia i lepiej popekac? oczywiscie ze lepiej byc cietym rowno nic popekac byle jak ale wiem ze bedac cieta mialabym szwy w srodku i na zewnatrz nie wiem czemu mialas tylko 4- bo to naprawde malo i prawie niemozliwe przy cieciu napisalam tylko ze pilam te liscie bo mialy mi pomoc przy porodzie, ale nie liczylam na cuda typu nie naciecie przy 1 porodzie :) liczylam sie z cieciem, ale akurat udalo mi sie tego uniknac i nie peklam w dodatku ani troche tak wiec wyszlam bez szwanku po porodzie, ale i moj syn byl maly 3 kg tylko wazyl wiem ze teraz tez moge byc cieta i napewno nie bede protestowac :) wazne zeby tylko dobrze urodzic i zeby dziecko bylo zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koug 🌻 to ja zle zrozumialam widze czytam z rozpedu bo jem pizze - wybacz myslalam ze na odwrot mialas, nacieli Cie i 4 szwy, peklas i 11 to naprawde dziwne, ale wazne ze dziecko urodzilo sie zdrowe myslalam ze przy 2 porodzie jest juz lepiej, a za ktorym razem peklas? mialas pozniej jakies problemy? jak sie ranka goila czy byla roznica jak przy cieciu? sorki za nawal pytan, ale jestem ciekawa poprostu jak to moze byc bo nie wiadomo co mnie czeka, zawsze myslalam ze lepiej byc cietym niz popekac pod tylek - bo tak sie tez zdarza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy pierwszym pękłam i miałam 4 szwy a potem przy następnym położna mi nacięła krocze-niewiem dlaczego aż tak duże nacięcie no ale pamiętam że za każdym razem zanim wszystkie szwy odpadły minęło trochę czasu a przebojów na szczęscie nieprzyjemnych nie było bo jak mi doradziła przyjaciółka rany po szwie szybko się goją po szarym mydle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki :) My ostatnio ciągle w plenerach :) dzis też czekac az się zrobi cieplej i wybywamy gdzies bo mnie juz zmeczylo to siedzenie w domu :) Ja mialam nacinane krocze i zgadzam sie z Koug. szare mydlo jest rewelacyjne. po nim sie wszystko slicznie goi :) I polecam miec gruby papierowy recznik specjalnie do wycierania krocza zeby nie roznosic zarazków takim recznikiem wielorazowym :) Ech jak sobie pomysle o porodzie to z jednej strony ciarki mnie przechodza a z drugiej tak cieplo mi sie robi w serduszku :) Ech... jeszcze troche trzeba poczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki !!! Jak weekendzik minął ?? Wypoczęte? Ja już małego do przedszkola wyszykowałam i jestem już po śniadanku :) pierwszym hihi Aga mnie też bolał w jedną noc brzuch ale nie tak mocno, rano wzięłam nospę i przeszło. On mi się tak stawiał jakby skurcze były. Ale już wszystko ok. Myślę, że u Ciebie też już dobrze :) Evi z tymi liśćmi malin to fajna sprawa - jeśli pomagają na elastyczność krocza to może warto spróbować :) Ja przy porodzie byłam cięta ale spoko - miałam 6 szwów - szybko się zagoiło i nie ma śladu. Więc też uważam, że jak tzreba to lepiej naciąć. Kurcze dziewczyny nie piłam kawy przez weekend i mam zaparcia znów, cholercia. Brzuch mam jak kamień a mąż się dziwi, gdzie mi się to wszystko mieści, jak tyle jem hehe. Zara sie napiję więc myślę że mnie ruszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! Wpadlam tylko na chwile przekazac dobre wiadomosci. w piatek bylam u lekarza na usg i badaniu wad. Stresowalam sie tak bardzo ze o mały włos nie przełozylam wizyty. Sensacje zołądkowe mnie dopadły z nerwow ale poszłam. Cisnienie 150/90 :( Badanie wykazalo ze wszystko jest ok, Dzidzia ma 6,77 cm i rozwija sie prawidłowo. Po badaniu cisnienie spadło i szczesliwa poszłam do domku. A wczoraj dowiedzialam sie ze kuzynka tez jest w ciazy i rozni nas 2 tygodnie. Super Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, witam się tylko poniedziałkowo :) Jakoś padnięta dziś jestem, ale może dlatego że wstałam o 5.45 i przed pracą na adania pojechałam, jutro mam wizytę więc musiałam zrobić. Zapisałam się do innego lekarza do prywatnej przychodni, bo mi abonament płacą w zakładie. Tam gdzie chodziłam ostatnio to mam wrażenie, że lekarz miał troszke olewawczy stosunek... żadnych badań oprócz morfologii i ogólnego moczu, no, USG mi zrobił, ale żadnych Igm, czy innych... zobaczymy jak będzie tutaj. W czwartek mam u starego lekarza, jutro u nowego, jak mi się jutro spodoba, to odwołam tą wizytę czwartkową. :) miłego poniedziałku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie się coś ten brzuszek znów stawia :( i zadzwoniłam do lekarza i kazał mi wziąć nospe i przyjechać dziś o 18.00 - zobaczymy co powie. W pierwszej ciąży miałam zakładany szew na szyjkę macicy bo dziecko parło a szyjkę miałam króciutką. Mam nadzieję, że teraz nie będzie to konieczne. Idę się położyć troszkę, wyciągnąć nóżki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry wszystkim:D🖐️ Ja juz po sobotniej rozmowie z moim szefem:D Reakcja???!!! Wysciskal,wycalowal i pogratulowal...:D:D:D Evi- nie wiem czy to Twoja elastyczna skora,czy malutki dzidzius czy rzeczywiscie pomogla Ci ta herbatka ale gwarantuje Ci ze ja bede pila:) Tutaj z tego co sie dowiedzialam to w ogole nie nacinaja tylko czekaja az pekniesz( fajnie ze sie szybciej goi ale nigdy nie wiadomo jak pekniesz:P) Powiedz mi tylko jak kiedy zaczelas pic ta herbatke i jak czesto:) Dzieki Co do kremow na rozstepy to na chwile obena uzywam tylko olivki poniewaz lekarz kazal mi sie wstrzymac do konca 13tyg. A ogolnie mam juz zakupione specjalne olivki jedna to Bio-oil(jest super bourzywalam jej przed ciaza na rozstepy juz istniejace) A drugo wynalazlamna Kafeterii z Clarins- Huile "Tonic" 100%naturalne extracty wiec zobaczymy...:) Prawda prawda jest taka ze u kazdego jest to sprawa indywidualna. A najwiekaszy wplyw na to ma dieta jaka mamy w trakcie ciazy:) Pozyjemy zobaczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brutta - a jaka dieta przeciwdziała rozstępom? Oprócz picia jakichś masakrycznych ilości płynów oczywiście - choć bardzo się staram średnio to wychodzi :(. A tak poza tym, to zasypiam na siedząco, więc niewykluczone, że zaraz stąd zniknę, żeby uciąć sobie małą drzemkę ;). Pozdrawiam poniedziałkowo :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! ja wlasnie myje okna w salonie jak skoncze to wejde i poczytam cos tam u Was dzis ciekawego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koug dzieki za rade, ja uzywalam tantum rosa, ale pozniej polozna tez kazala szare mydlo i uzywam go do dzis :) ja mam jeszcze do Was pytanie, macie moze nadzerke? bo ja mam i gin mowil ze po 1 porodzie cos z nia zrobi, ale okazala sie za mala i teraz mowi ze po 2 porodzie zrobimy z nia porzadek ale boje sie ze tak tylko gada i nic poza tym... poki co zawsze mam grupe II, ale wiem ze to szybko moze sie zmienic i teraz nie wiem czy czekac az urodze i znowu bede zwodzona czy faktycznie nie trzeba tego ruszac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w poniedziałek!! evi co do ćwiczeń, bo pytałaś, to ja robię brzuszki, i takie jakby przysiady,- tylko że pupa bardziej wypinasz do tyłu, a na posladki i nogi to na stojąco, mozna sie złapać oparcia krzesła albo ściany unoszenia nogi w tył i w bok, mam tez tzw agrafke (motylek) którą się fajnie cwiczy wew stronę ud a to przydatne przy porodzie. więc do dzieła dziewczynki!!!!! a na kregosłup to dla mnie zbawienny jest basen- ale chodze tylko raz w tygodniu :( nie mam czasu na więcej. dziewczyny ja pod koniec pierwszej ciązy za poleceniem wspaniałej położnej ze szkoły rodzenia smarowałam krocze kremem migdałowym (z rossmana ich produkcji), aby je bardziej uelastycznić. w trakcie porodu jednak położna zapytała mnie czy nacinać, więc odpowiedziałam że jak szybciej pójdzie to tak. nacięła mnie troszeczkę, bo miałam tylko 3 szwy, w środku ani za zewnątrz nie popękałam. i polecono mi tradycyjne szwy do zdjęcia , bo prawdopodobnie szybciej wiążą skórę. a liście malin to sie chyba pije po 36 tc, ale jak dobrze pamiętam ma to pomóc szyjce sie rozwierać. co do pęknięć a nacinania krocza to są różne opinie, ja znam dziewczyny co popękały strasznie i teraz narzekają,że są pozszywane jak frankensztein i czuja czasami tam dyskomfort. jak będę teraz rodzić i nie wycisnę tego bąbla tak łatwo to poproszę żeby mnie nacięli. a na ranę stosowałam jeszcze w szpitalu rywanol. jak poszłam do gina po połogu na kontrol to powiedział, że nie widać że rodziłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evi teraz z nadżerka to ci nikt porządku nie zrobi, faktycznie musisz poczekać az urodzisz, ale może to i lepiej, bo po 2 porodzie mogłaby ci sie zrobic kolejna. po porodzie na pewno powinnaś ja usunąc, zadbaj o to żeby lekarz o niej nie zapomniał, zreszta jesli masz dobrego lekarza to nie masz sie czego obawiać. ja też mam II grupe cytologii, nigdy nie miałam nadżerki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evi ja mam i mi tez powiedzieli ze dopiero po porodzie sie tym zajmą a narazie mam sie nie stresowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej MamaHuberta!!! Ja własnie siadłam :) zrobiłam ciasto na chlebek i teraz sobie rośnie w foremkach :) Uwielbiam taki pełnoziarnisty chleb :D No i kurczaczka już wczoraj przyprawiłam i zaraz wstawię do piekarnika i będzie pięknie pachnieć w domku :) Kurcze tak się boję wizyty u gina, że aż mnie już teraz to wszystko boli, nie tylko brzuch :( Mam nadzieję, że wszystko z dzidzią jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eryka na pewno będzie dobrze!!! trzymam kciuki za ciebie i dzidzię. a ja w pracy nudze się niesamowicie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwwwwwwww
capsss -------------dla Ciebie 🌼 Na dobrym aparacie USG można już trafnie określić płeć w 18. tygodniu ciąży. Trzeba jednak pamiętać, że narządy płciowe dziecka są w tym czasie jeszcze bardzo malutkie i nietrudno o pomyłkę. Lepiej więc zweryfikować tę informację w kolejnym badaniu USG po 22. tygodniu ciąży. http://baby2see.com/gender/external_genitals.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście, jakoś tu pusto dzisiaj :(. Mnie coś katar bierze, główka boli, więc przestawiam się na herbatkę z cytryną. A swoją drogą to w jakiejś ciążowej broszurce przeczytałam, że te półtora litra płynów, czy tam ileś, które powinnyśmy wypijać, to ma być oprócz kawy i herbaty... To już jak dla mnie zupełnie niewykonalne, ale staram się wlewać w siebie te płyny ile wlezie... Mleczko mam nadzieję też się liczy, nawet jeśli z muesli... Pozdrawiam tymczasem i mam nadzieję, że troszkę się tu jeszcze dzisiaj ożywi... A zaraz może jakieś ćwiczenia dla ciężarnych wrzucę, są nawet jakieś specjalnie na mięśnie krocza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do picia wody, ja jakośnie mam problemów. Zawsze dużo piłam. Teraz oprócz herbatki wydajam ok. 1,5 l... Co doliści malin, wywołują skurcze, wygładzają szyjkę, także nie należy zacząć ich pić zbyt wcześnie! Jakoś sennie dzisiaj pomimo pięknego słońca za szybą. Czekam do 17 i myk z pracy... umówiłam się dziś na randkę z mężęm... dzieci pójdą spać a my sobie pogruchamy do uszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz ćwiczenia na mięśnie krocza: 1. Ćwiczenie wzmacniające mięśnie krocza i pośladków. Pozycja wyjściowa: siad podparty - nogi ugięte w kolanach, stopy oparte o podłogę, tułów odchylony do tyłu wsparty na wyprostowanych rękach. Wykonanie ćwiczenia : unieś pośladki ku górze, utrzymując cały ciężar ciała na rękach i nogach. Wytrzymaj 5-10 sekund. Powoli powróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie 5 razy. (na obrazku wygląda to tak, że kobitka na tułów równolegle do podłogi, kolana zgięte pod kątem prostym, ręce wyprostowane, pod kątem prostym w stosunku do tułowia) 2. Ćwiczenie na mięśnie krocza Stań w lekkim rozkroczu. Ręce możesz wyciągnąć przed siebie lub na boki. Powoli uginaj kolana, rozchylając jednocześnie na zewnątrz. Wytrzymaj w tej pozycji jeźdźca przez pewien czas, starając się rozluźnić mięśnie krocza. Powracaj powoli do pozycji wyjściowej. W czasie wszystkich ćwiczeń statycznych pamiętaj o głębokim świadomym oddychaniu - to bardzo pomaga kontrolować napięcie i rozluźnienie poszczególnych partii mięśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×