Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

Ewunienka ja wczoraj miałam 10 dzień i robiłam 3 serie po 8 powtórzeń, dziś też 3 serie (bo więcej i tak nie ma) ale już 10 powtórzeń :) - tak jest w schemacie :) A tak wogóle to mięśnie mi się palą jak to robię a najgorsze dla mnie jest 6 ćwiczenie bleeee boli mnie kość ogonowa :D bo miałam 2 razy złamaną i mam krzywą i wystającą :D Więcej napiszę może wieczorkiem, bo z synkiem jest nie za dobrze :( Doszły nam wymioty i biegunka :( Wogóle to jakiś wirus paskudny, bo w przedszkolu dzieci nie ma :( Wszystkie chore i takie same objawy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny Od tygodnia nie poznaję mojego synka. Zrobił się strasznie marudny i płacze przy każdej okazji jak tylko zostaje sam – bez zabawiania przez rodziców. Nie wiem sama czy to zęby już się zaczynają czy może ja go tak rozpieściłam :).. Dobrze chociaż, że w nocy sypia normalnie i budzi się tylko na karmienie ale za to w dzień jestem wyczerpana. Zobaczymy co będzie dalej, ale w razie czego też kupię żel na dziąsła. Kubuś już od poniedziałku przewraca się z plecków na brzuszek i odwrotnie :) Karro jak ja Ci zazdroszczę, że Maks zczaił o co chodzi ze smoczkiem. My próbowaliśmy dawać Kubie różne smoki ale wypluwa wszystkie ze wstrętem. Podoba mu się jedynie zabawa – my mu smoka a on wypluwa i tak w kółko. Może jeszcze się uda, nie tracę nadziei :) ps. A jak tam Twoja dieta? I czy może czajnik dojechał :)) Piorę w Loveli bo jeszcze mam ale jak się skończy to przejdziemy na normalne proszki. Jeśli chodzi o karmienie to w nocy nie odbijam nigdy, w dzień natomiast różnie to bywa. Kubuś coraz więcej czasu spędza w pionie (na rękach) to sobie czasem porządnie beknie :). Niestety coraz ciężej mi go nosić, waży już około 7kg i nie wytrzymuję dłużej niż kilka minut. Chcemy kupić nosidełko – może możecie mi coś polecić? Ewelinkas witaj :) miło Cię widzieć w naszym gronie :) super fryzurkę ma Twój synuś Kasińska jak coś ustalisz z tym glutenem top daj znać :) Spacerujemy jeszcze w gondoli i uważam,że jeszcze za wcześnie na spacerówkę. Chociaż muszę przyznać, że coraz ciaśniej się w niej robi. Mały najczęściej przesypia cały spacer, choć jest na tyle czujny, że jak staniemy to zaczyna płakać. Magia kochana głowa do góry, wszystko się poukłada jak trzeba, najważniejsze żebyście zdrowi byli. Trzymam mocno kciuki za waszą rodzinkę :) Gratuluję pierwszego ząbka córeczki :) Pisałyście o okresach..u mnie po porodzie było niby „takie coś” pod koniec listopada ale czy to naprawdę miesiączka to nie wiem. A najlepsze to jest to, że antykoncepcji nie stosujemy żadnej... jak się trafi to będzie i już :) I tak planujemy jeszcze drugie dziecko ale może nie tak szybko – zobaczymy jak się ułoży. Ja mam dylematy odnośnie pracy – co dalej robić? Czy lepiej teraz rodzeństwo i potem do pracy, czy teraz pracować i za parę lat znowu przerwa na dziecko...Sama nie wiem.. Trzymajcie się dzielnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga z Wiki to samo... maruda, maruda, maruda :) no po prostujak nie śpi, to cały czas trzeba do niej gadać, śpiewać, na rękach nosić :l padam :) już dzisiaj padłyśmy razem przy karmieniu :) spałyśmy przez godzinę :) Też spodziewam się ząbka, tylko u nas to chyba ząbek, bo ma dziąsło zaczerwienione w jednym miejscu i opuchnięte, ale to jakby kieł wychodził :) sama nie wiem, kupiłam bobodent i zobaczymy :) Ja nie miałam wcale gondoli, tylko rozłożoną spacerówkę i śpiwór i jestem zadowolona :) Wiki mi już drugą noc bez jedzenia przespała, więc nie wiem czy to te ząbki czy nie :) teraz też śpi :) Ale powiem Wam, że marudzi strasznie :l Od lutego mój P idzie do pracy i ja zostaję sama :l raczej bez pomocy, ech... ciężko będzie :) ale trza się trzymać i korzystać z okazji, że teraz siedzi w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny Zazdroszcze tym mamuśkom których dzieiaczki śpią całą noc, u mnie w nocy karmienie co 2 godzny - przerąbane. W dzień też mało śpi najdłużej pół godziny ale tylko w wózku...U nas też chyba niedługo będzie ząbek bo dziasło troche spuchnęte i miekkie. Już nie mogę się doczekać kedy wprowadze coś innego do jedzena , moje \"bary mleczne\" wreszcie trochę odpoczną.... Ja też na obczyźne i nie ma komu małego podrzucić, mamuśki w Polsce to mają dobrze-); pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga klee nie ma czego zazdroscic bo dzis okazalo sie ze zabawa ze smoczkiem byla tylko jednodniowa .. ach coz to byl za piekny dzien :) ale juz mu sie odwidzialo niestety .. Diety sie trzymam ale niestety zaniedbalam cwiczenia, maly mnie tak absorbuje w dzien ze jak w koncu zasnie to po prostu nie mam sily chce tylko odpoczac A czajnika ni widu ni slychu niestety .. za to doskonale slychac Maksia ktory dzis stwierdzil ze nie idzie spac bez walki :O jezuuu co ja sie mam z tym jego spaniem masakra .. wczoraj kapiel, chwilka bujania, pociumkal smoczkiem i slodko zasnal - a dzis placz i wszystko be - raczki mamusi, cyc, smoczek - nic na niego nie dziala Te jego walki z zasypianiem zaczynaja mnie powoli wykanczac psychicznie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam na badaniach u ortopedy, jest lepiej ale nadal szerokie pieluchowanie, byc moze ostatnie 6 tyg młody ladnie spał nam w aucie, odespał i nie chcial zasnąć, gadał z moim Krzyskiem i sie smiał w glos pierwszy raz... :):):) popłakałam sie ze smiechu :):) aga klee nasze dzieci juz wiedza co i jak, wiedzą jak nami manipulowac, teraz ciezki okres bo przeciez ząbki sie mogą wyżynac, ja rofilaktycznie smaruje przed snem bobodentem młody tak sie mści na pięściach swoich ze sama nie wiem... ja miałam wyrzuty co do smoczka, ale jak zasypia to ze smokiem i spokojniejszy jest, lepiej niz z pięściami w buzi pote wypluwa i w zasadzie nie chce w nocy... aga ja tak jak i Ty uwazam ze na spacerowke za wczesnie, w gondoli bezpiecznie i od wiatru chroni... ortopeda powiedział zeby sie nie spieszyc z siadaniem, dziecko samo wie co i jak i nie pomagac mu... birka dacie rade, wypatruj ząbka i sie chwal :) ewelinkas witaj w \"klubie wstających co 2 godziny\" no coz przyjdzie czas i nasze dzieci bedą miały dłuzsze przerwy karo najwazniejsze abys nie zmieniała nawykow w kładzeniu mlodego, no i oczywiście rytuały..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryka powiedz mi co ile mam zwiekszac liczbe powtorzen? i o ile? Codziennie, co dwa dni?? Dzisiaj 9 dzien, zrobilam 7 powtorzen po 3(robie od pocztaku po 3) bo sie przejelam twoimi 10...:P Miesnie pala jak nie wiem co,ale ja potem jeszcze robie inne cwiczenia z gimnastyki poporodowej. Zakwasy mialam pzez pierwsze dwa dni takie ze ledwo sie ruszalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka łał ile czytania :D Ewunienka pewnie ze możemy porywnywac nasze dziewczynki :) gratuluje twojej malej pierwszego zabawka moja corcia jeszcze nie ma, ale to kwestia czasu, bo pcha do buzki wszystko co ma pod raczka i raczke tez prawie cale piastki hehe i sliny po prostu strumyki, tylko zmieniam slimaki Wiki tez jeszcze się nie przewraca na boczki (mamy jeszcze szerokie pieluszkowanie do konca miesiąca) wiec to tez kwestia zdjęcia i jej oswojenia z nowa sytuacja ;) Corcia się urodzila o 11 z minutami planowo miala przyjść na swiat 15 wrzesnia,(poniedziałek) ale zachciało się jej się we czwartek (ja tez jestem czwartkowa :) ) a ze akurat to data WTC to tez kolega mnie oświecił przysyłając zyczenia „ Gratuluje Wiki WTC ;) „ bo jakos nawet nie myślałam wtedy o tym ..hehe :) - Temat herbatka: herbatke do picia tez mam melise z jabluszkiem Wiki wczoraj podalam wypila wszystko chyba jej posmakowala (80ml było) i sama nawet popijam :) dobra jest. Wczesnej mala pila czasem jeszcze koperkowa. agaklee u nas tez była ropka w oczku dostałyśmy kropelki zalecono masaz no jakos się uspokoilo czasami jak poplacze to tak wypłynie taka lekko zabarwiona na zolto lezka -temat muzyczka i spiew: z muzyczka to u nas jest tak ze gra przez caly dzien, po kapieli wylaczamy i jest cisza ale nie zupelna TV gra, w trakcie zabawy robimy z Wiki mala gimnastyke w rytm wyliczanek i piosenek typu (stary kaczor ferme miał ija ija joł a na tej fermie kotki miał ija ija joł kotek miau… itd. :) smieje się przy tym tak slodko -temat karmienie: z rozproszeniem przy jedzeniu to Wiki tez tak ma sprawdza czy wszystko wokolo jest tak jak było :) hheh i przedwczoraj wyczaila mój kubeczek z kwiatuszkiem i szuka go wiec stoi w widocznym miejscu i jak go zobaczy to uśmiech :D -temat czuprynki: dziewczyny ale wasze dzieciaczki maja fajne wloski ;) kudlacze male heheh no ja musze jeszcze troche poczekac na czesanie eheheh i dolaczam się do klubu ;) Duze już Mamy Dzidzie :D - temat szpital: wszystkim mamom które maja maly szpital w domu zycze powrotu do zdrowka 🌻 -temat prasowanie: osobiście prasuje od czasu do czasu; staram się tak powiesic pranie aby było w miare proste, ale jak moja mama przychodzi popilnowac Wikunie i jak jest czas to prasuje mi. :) wiec mala chodzi poprasowana prze kilka dni domyślam się ze jest ciezko i tęskno na obczyźnie i bije brawo za wytrwałość i sile :D -temat noszenie: My nosimy Wiki na rekach tak jak tutaj opisywaly dziewczęta, i ja jeszcze w nosidełku a jak nie jest noszona to lezy na macie albo w foteliku i się bawi sama ;) - temat sny i koszmarki nocne: czasem Corcia się zbudzi z placzem ale się uspokaja za chwilke, często uśmiecha się prze z sen. I zawsze spi z raczkami uniesionymi do gory :) wtedy wiem ze nic jej nie boli i jest zadowolona :)(sporadycznie inaczej) Karro zobacz jak czas leci już zostaly dwa tyg do powrotu N :) Renika test robiłaś jaki wynik ? Magia 🌻 Tabsy odstawilam już dwa tyg i jeszcze okresu nie mialam, chociaz w trakcie przyjmowania cos tam malutkiego widziałam ale to może przywidzenia ;) oby nie zaskoczyl nas gdzies w ludziach ;) Wikusia jeszcze się miesci w gondolce ( http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b8c7111db9979c21 ) w każdym bądź razie codziennie schodzimy z czwartego pietra w tym nosidle na szzcescie sam wozek jest w garazu bo bym się chyba pochlastala zanim bym zeszla i z mala (cora + gondolka = 10kg) i z wozkiem Mamahuberta fryzjer wlasnei tez jakos musze się wybrac ;) Ewunienka my tez się bawimy w a kuku :D ehe Ja dalej sobei obiecuje każdego dnia ze poćwiczę, ale len we mnie wstąpił wielkiiii :p Aga ja mam takie nosidełko i jest Oki Wiki mi nawet potrafi w nim zasnąć :)http://allegro.pl/item530230348_japura_infant_miekkie_nosidelko_2pozycje_2kolory.html Karro a może maluszek się przestawia? Albo zabek idzie? Hmm moja tez mi fikala ale się uspokoila i zrobila mi niespodzianke wczoraj zasnęła po kapieli i amciu czyli o 20 i spala do 6 rano jak spojzralam na zegarek to oczy pzrecieralam ze zdumienia, ciekawe jak dzisiaj będzie hehe A się rozpisałam heh oczywiście w notatniku pisałam :) Pozdrawiam zmykam jesc i do spania jak się uda bo cienko z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) przepraszam że przeszkadzam. Jestem lipcówką 2008 i moja córka do tej pory ulewa (ma pół roku). Podałam jej Nutriton i ulewanie ustąpiło, ale równie szybko pojawiły się biegunki ze śluzem. Nie mogę podać jej mleka AR, bo ona ma skazę białkową i mleko Nutramigen. Wiem że dzieci alergiczne częściej ulewają. Chciałabym zapytać, czy ktoś wie czym różni się Nutriton w żółtym opakowaniu od tego w niebieskim??? Bo firma jest ta sama. Waga też. Czy różni się składem??? Ja mam to w żółtym i odstawiłam go, ze względu na te biegunki. Tylko że nadal ulewa... nie wiem czy kupować drugą paczkę i testować, czy odpuścić... Tak czy siak - szkoda Dziecka, bo albo ulewa, albo ma biegunkę :o i jeszcze coś - czy to prawda że Nutriton zostaje wycofany??? Bo ciężko go teraz dostać w aptekach. http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3969524&start=0 Dziękuję za odpowiedzi 🌻 pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) wiecie co jak ten moj czajnik dzis nie przyjdzie to ich pozabijam 😡 rano oczy na zapalki, kawke by czlowiek walnal a tu trzeba przy kuchence sie modlic nie wiadomo ile :P Shamanka ja niestety w temacie mleka nie pomoge bo karmie piersia a po drugie nie mieszkamy w PL i na ichnich mlekach nie znam sie w ogole, ale moze dziewczyny cos wiedza. Stokrotko to raczej u mojego Maksa nie jest okres przejsciowy, on zawsze protestowal przed snem, szczegolnie wieczornym .. ciezko mu sie wyciszyc choc staramy sie jak mozemy - ten sam rytual - karmienie, kapiel, masaz, kolysanki na bujanym fotelu i lulu .. no i wlasnie czasami zasnie jak aniolek ale przewaznie placze :( Za to ogolnie zrobil sie o duzo \"latwiejszy\" - bez problemu lezy w lezaczku czy na macie nawet ponad godzine, co kiedys bylo nie do pomyslenia. Jest tez coraz bardziej komunikatywny, rozmawiamy sobie :) coraz wiecej sie smieje :) Tak wiec ogolnie jest naprawde spoko no oprocz tego zasypiania. Nam tez do spania cala noc daleko eh daleko .. zasypia miedzy 19 -20 (czasami da popalic do 21) i budzi sie na pierwsze karmienie miedzy 23-24 czyli w sumie jeszcze zanim ja sie klade spac. Potem to juz roznie ale conajmniej 2 razy sie budzi. Powiem wam ze watpie w to czy za kazdym razem glod go budzi, ale sama jestem taka zaspana ze mechanicznie wyciagam go z lozeczka, przystawiam do piersi i zasypiam .. Jej musze sie wziac za te cwiczenia brzucha a tak mi sie nie chce !! No nic musze poszukac moich zdjec sprzed ciazy w bikini i powiesic sobie kolo lustra moze to mnie zmobilizuje :P Jesli chodzi o nosidelko to ja z mojego jestem bardzo zadowolona i w miare czesto uzywam szczegolnie teraz jak jestem sama z malym - wczoraj np wybralam sie do warzywniaka za rogiem na zakupy wiec zamiast pakowac malego w wozek ktory musze znosic to wsadzilam go w nosidelko, ubralam tylko czapke i sobie duza kurtke Nelsa zebysmy sie obydwoje zmiescili, zapielam i super. Jemu cieplutko, ja mam wolne rece no i w sklepie nie ma kwekow ze wozek sie nie rusza. http://www.allegro.pl/item530194656_baby_bjorn_nosidelko_active_kolory_sklep_w_wa.html#gallery my mamy takie. Dobra ide sie dzieckiem zajac bo wyrodna matka jestem ;) ja kawusia i gadu gadu a on sam sie musi zabawiac :D pa laski Ciekawe co tam u Izabelci, zapracowana wiec pewnie nie ma czasu pisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! shamanka ja ci wiele nie pomoge, bo cyckowa jestem, ale wiem że dziewczyny dodawały cos do mleka żeby dzieciatko nie ulewało. moja koleżanka podawala to z polecenia lekarza. karro co do smoczka to chcę cie pocieszyć że nie ma tego złego. zaraz byś musiała odzwyczajać, a podobno to nie jest łatwa przeprawa. wiem, że czasami łatwiej ze smokiem zwłaszcza jak dziecko płaczące, moje kumpele jak szkraby marudziły cyk smoka i spokój, a ja musze grać błzna,spiewac itp:) ale ogólnie sie ciesze że mała nie chciała smoka. widze,że ja nieliczna ambitnie prasuje wszystko, piore rzeczy małej w tym samym proszku co nasze, w jakims niemieckim bez detergentów, ale nie jest to specjalny proszek dla dzieci. do rzeczy małej nie uzywam płynu do płukania, ale do naszych tak. małej ciuszki ładnie pachną po tym proszku. co dziennie sobie obiecuje że pójdę spać szybciej, bo mała zasypia do 22, ale powiem wam że raz mi się tylko udało i to z takim skutkiem, że do 24 przewracałam się w łóżku i nie mogłam zasnąć. także nie dane mi zasypiać przed północą:( dziś idziemy z Oliwką do szkoły rodzenia na spotkanie z jej kolagami i kolezankami z brzuszków:) aha i poprawiam tabelke, bo ewa333 wzięła starą Izabelcia78.....Sophia.....23.08.08 (21tyg)....6600 (2700).....62cm ?? Koug.........Emilka.........23.08.08 (21tyg)....7375 (3245) .......73cm asiek24........Mateusz....31.08.08(12tyg)....6200(3000 ).........59cm karro...............Max..............01/09.........7020 (2790).....64cm MaMani......Kornelek........02.09....11 tyg........6,500 (3770)...? onyx1....Maksymilian Mikolaj....02/09 (12tyg)...6100?(2980)....60?cm Słonko_26 ......Lenka ..........02/09(18 tyg)......6680(3440).....66cm kasinska28.......Mateusz............05/09........6680(27 50).......66cm el79.............Arianna........06/09(19 tyg).....6100(3230).......62 cm mamahuberta.....Oliwia.........09/09(19 tyg)...6160(3050).....62 majka28.....Amelia........10.09 ........5200 (2920)......62cm ewwa33...... Piotr Paweł ......10.09.............. 8000.............65cm ewunienka24.....Amira........11.09(18 tyg)...7000(3340).......66cm Dafodilek........Karolek........12.09(17 tyg)...6900(3400)........65cm kate562.....Marta.........13.09(16tyg).......7100(372 0)......66cm myszka5.........Dawid........14/09.(18tyg).....7840(4100 )....ok 66cm eMKa31........Hania...........14/09 (12 tyg)......4750 (3450).....62 cm Brudzia......Paweł..............16/09..........6400..... ........(?) aga klee......Jakub...............16/09 ..............6700 (3170)...69 cm eryka......Blanka Roksana......18/09..............6200 (3920)......60cm sandra27....Damian Daniel.....18/09..............5625(3900)......56cm MamaNiny.....Nina Anna........19/09(7 tyg)...4970..(3760).......59cm birka87......Wiktoria Anna.....23/09(15tyg).....5300(3090)......?cm magdae.....CYRYL ANTONI.....30.09(7TYG)......5240(3500).......? brutta.....Francesco Jan.....06/10(6tyg)....5200(3500).........49cm oleniga.....Mikołaj,Marcin.....08/10....(13tyg)...6900 (4360)....62cm Born2Love..........Tim.........30/09......3m5d.....7600(4160).....64cm el moja wazy dokładnie 6160 teraz poprawiłam w tabelce, ale faktycznie nasze kólewny rosna równo- najważniejsze żeby zdrowe były. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny mamohuberta- ja tez ambitnie dalej prasuje ciuszki ale to bardziej dlatego zeby estetyczniej wygladaly niz z powodu jakis bakteri bo mi polozna juz dawno powiedziala ze prasowac wogole nie trzeba ze niby teraz lekarze stwierdzili ze te bakterie dzieciom nie szkodza. Co do wagi to moja wazy dokladnie 6110 ale ze nie chcialo mi sie zajrzec do ksiazeczki wiec wpisalam 6100 ale juz nie poprawiam :) Moja maluda tez smoka nie wezmie ostatnio jeszcze probowalam dac jak bardzo plakala ale chyba jeszcze bardziej sie wtedy wkurzala nie lubi sztucznosci i koniec ani z butelki nawet mojego mleka nie wypije ani nie wezmie smoka cycus najlepszy :) wiec widze ze i pod tym wzgledem sa podobne :) karro- serdecznie wspolczuje z tym czajnikiem nam sie niedawno zepsol i tez przez chyba 3 dni gotowalam wode w rondelku i myslalam ze cos mnie wezmie. A tam nie ma jakis czajnikow zeby w sklepie sobie kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale byka szczelilam zepsul mialo byc ech tak to jest jak czlowiek sie spieszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z oczami na zapalkach - moje bidne dziecko meczylo sie cala noc i prawie nie spalismy, poki nie wydusilo z siebie kupki o 6.00 - nadal wygladala glinianie, ale juz nie smierdziala tak nieziemsko, wiec moze wszystko wroci do normy. oby, bo padam na niewyspane pyszczydlo. karro, zawsze rano jak sie kiwam nad rondelkiem z woda na kawe to chce odpalic kompa i sprawdzic, czy ci juz wyslali ten czajnik :D a gdzie zamawialas? maks wlasnie wstal po 5 godzinach odsypiania... pogoda pod zdechlym azorkiem, ciekawe czy choc pol godzinki spaceru nam sie dzis uda zaliczyc. milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
El pewnie ze sa w sklepach czajniki ale ja juz zamowilam i zaplacilam tylko cholera dostarczaja mi go juz 2 tygodnie !!! Szlag by ich !!! A zamawialam na takiej szwedzkiej stronie, wczesniej juz kupowalam tam rzeczy ale dochodzily w 2-3 dni :O a tego czajnika akurat na skladzie nie mieli i musieli sprowadzac, oczywiscie malym druczkiem po fakcie przeczytalam ze w takim wypadku dostawa do 2 tyg .. niech ich scisnie 😡 Onyx wspolczuje nieprzespanej nocy ! A ja wlasnie zalapalam dola bo ogladalam stare zdjecia boziu taka bylam chudzinka a teraz jak ta szafa buuu nie ma zmiluj sie od dzisiaj cwiczenia !! Eh jednak faktycznie pomoglo teraz za kazdym razem jak mi sie cwiczyc nie bedzie chcialo to sobie popatrze na fotki jaka laska bylam ;) a potem do lustra obejrzec oponke i zaraz motywacja sie znajdzie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo babulki:D Dawno mnie nie było ale byłam całkowicie pochlonięta przygotowaniami do chrzcin:) Ale juz po wszystkim:) Francesco byl grzeczniutki caly dzin :) Nawet pozwolił doroslym posiedzieć przy kolacji:D Tylko jadł i spal:) Jutro mała imprezka sie szykuje:) Moje pierwsze przyjecie imieninowe w koncu z rodzina:D Od lat spedzam je na obczyznie... A za tydzien w niedziele juz wylatujem do Irlandii:( Bedzie smutno... ale tam juz na Nas tatus czeka:) Wtedy bede miala tez wiecej czasu zeby poskrobac tutaj z Wami:) Przyszły tydzień bedzie szalony... Jak to ja...:P Zostawilam pare rzeczy na ostatnia chwile:P:) Teraz Was muszę doczytać i się pozniej odezwe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny pomocy jak sie nazywaly te cwiczenia na brzuch bo zapomnialam i nie moge ich znalezc :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butta
karro- 6 weidera:) lub abs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dzieje sie dzieje :) Karro....faktycznie jestem zapracowana. wczoraj pracowalam od 11 do 19, potem rozgrzac samochod, dojechac i jakos tak bylam w domu przed osma. Nick z tesciowa przytrzymywali Zoske aby nie usnela, nakarmilam ja i biedactwo odpadlo na noc ok 20.30. obudzila mnie o 5 rano i dobrze, bo ja na 6.30 rano do pracy :) niezle co. mialam isc na 11 rano,ale znajoma miala wczoraj wypadek samochodowy i dlatego tak wczesnie dzisiaj. ogolnie pracuje 4 dni w tygodniu,ale jakos tyle spraw do zalatwiania, papierow, telefonow i na dodatek laptop niby juz naprawiony, ale koles nie dzwoni aby odebrac. nadrobie co u Zoski :) otoz na poczatku tygodnia miala chyba okres wzrostu....jadla za dwie Zoski i nawet przez 2 noce mnie budzila o 3 nad ranem i glodna byla. tyle jadla,ze ja ledwo cycek chowalam a juz butelke szykowalam. trwalo to moze 2-3 dni i mam wrazenie,ze wrocilo do normy. Zosia je mleko z puszki, przynajmniej 1-2 razy dziennie. ja sciagam w pracy,ale tylko jeden raz. na poczatku nie robila kupki przez dlugo okres, potem takie baki i smierdzace kupki, ze normalnie jak mielismy gosci to mowilam ludziom przed faktem, aby w szoku nie byli :) na szczescie od tygodnia kupki sie unormowaly, kolor sie poprawil i baczki sa,ale juz bezapachowe ...ufff :) myslalam aby zmienic mleko, nawet z pielegniarka rozmawialam, ale widze,ze nie ma teraz potrzeby. musze was nadrobic z czytaniem, bo mam kilka stron w plecy :( u nas zima trzyma,choc pare dni temu bylo tylko -8C :) wiec wyszlismy z Zosia na spacer. Polozylismy Zoske na sniegu ( na sekunde) zrobila aniolka (tak mowia w stanach) po naszemu...zrobila orla :) zawsze sie o to klocimy z Nickiem :) ok...koncze bo trzeba troche popracowac i was poczytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babolki, my już po wizycie w szkole rodzenia. było bardzo miło, Oliwka była rozchwytywana, bo byli sami kawalerowie,aż 4. połozna co prowadzi tą szkołę odbierała wszystkie nasze dzieciaczki, bo dziewczyny \"wynajmowały\" ja do porodu, tylko ja miałam to szczescie, że rodziłam na jej dyżurze. jak to mamuski pogadałysmy o kupkach, zupkach itp:) a położna anioł nie człowiek, służy zawsze dobra rada:) nie wiem czy wam wcześniej pisałam, że z moja sasiadką chodziłyśmy razem w ciąży, ona rodziła w listopadzie, także mam kompanke do spacerków, a Oliwce rośnie kawaler:) fajnie nam tak razem, dzieciaki rosna, a my sie wymieniamy doswiadczeniami. jeśli chodzi o gluten, to nowe zasady żywienia zalecają, dzieciom karmionym piersia nawet już po 4 mcu a dzieciom na mleku modyfikowanym po 5 mcu wprowadzać gluten w dawce 2-3 g (dwie płaskie łyżeczki) glutenu na 100 ml posiłku. pierwszy etap ekspozycji glutenu powinien trwac 2 mce. nastepnie w 2 etapie, dzieciom na mleku modyfikowanym zwiększa się dawke glutenu do 6 g na 100ml posiłku(4-5 płaskich łyżeczek), a dzieci na piersi jesli 1 etap ekspozycji był przeprowadzony prawidłowo i nie było objawów nietolerancji moga dostawać posiłki glutenowe jako pełne danie. 3 etap po 9 mcu jeśli dziecka organizm przyswaja gluten, a poprzednie etapy ekspozycji zostały rzetelnie przeprowadzone dzieci moga przyjmowac posiłki glutenowe bez ograniczeń. te zalecenia pochodza z poradnika zywieniowego bobovity. chciałam tylko dodać, że bobovita i gerber przygotowały juz dania z dodatkiem kaszki mannej, np zupka warzywna z kaszka manną, a w ofercie są juz też kaszki manne i inne kaszki zbozowe zawierające gluten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas ciezkie popołudnie, godzine usypiania i zaden sposób, wózek, leżaczek, ręce, łózeczko przytulanie... tez macie takie dni czasami? moze to od kawy? mnie lekko trzesło po niej, zawsze pije Ricore, tam jest 40% kawy reszta cykoria a dzis normalną... za to wczesniej bylismy na 2 godzinnym spacerku z Krzyskiem i poszlismy po Piotrusia do przedszkola :) było słonecznie choc troche wiało i temp odczuwalna była nizsza moje starsze dziecko jutro wyjeżdza z babcia do Warszawy, mam tam brata i mama jedzie do wnuków :) jestem przerazona, martwie sie i przezywam bardziej niz on.. z tym glutenem popytam tez moja lekarkę, bo mówiła zeby nawet z jabłkiem sie wstrzymac czy dzieci alergiczne też powinny ten gluten doistawac około 4-5 mieisąca?? dziwne ze te na piersi dostaja wczesniej niz butelkowe :) no ale skoro tak piszą.... karro czajnik dojdzie,,, zobaczysz pewnie w poniedziałek juz kawa bedzie po normalnemu :) widze ze Twojemu synkowi tez ciężko zasnąć? kurcze moze za bardzo wymęczone te dzieciaczki? stokrotko u nas tez szerokie pieluchowanie i brak obrtów, to tak krępuje dzieciaczki ze normalnie wygląda to jak balast, no ale bioderka maja byc zdrowe agaklee/stokrotko a powiedzcie czy po tych kropelkach od razu przeszlo dzieciom? bo u nas lekko łzawi i jak pomasuje to jeszcze udaje sie cos \"wycisnąć\" bardziej przypomina mleczną wydzieline juz nie taką ropną... mamohuberta i ja próbuje chodzic spac wczesniej ale oczy sie nie zamykają jest tyke spraw do przemyslenia i .. forum.. :) onyx, mam nadzieje ze dzisiajsza noc bedziesz miała spokojniejszą brutto najlepszego z okazji imienin - spóźnione ale szczere ;) born2love mamy dzieci w tym samym wieku ale mój nadal co 2 godziny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reniko z tym glutenem, to jest tak że jeśli zaczynasz dokarmiać od 4 mca to mozna od razu zaczać ta ekspozycje, ale jesli chcesz dokarmiać od 6 mca to tez nie problemu zaczniesz wtedy z glutenem, wazne żeby wprowadzac go w małych ilościach, ale systematycznie:) a jesli chodzi o to że dzieciom na piersi szybciej się wprowadza, to mleko mamy po prostu działa osłonowo na wszelkie nowości i bardziej zapobiega nietolerancji, tak nam to przynajmniej wytłumaczyła dzis połozna i w sumie ma to sens, bo mleko mamy to najlepsza ochrona dla maluszków. a co do Twojego maluszka to jemu tez może przytrafić się gorszy dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renika powiem ci ze faktycznie chyba to z przemeczenia bo dzis sprobowalam zaczac go usypiac wczesniej, zanim jeszcze dawal jakiekolwiek oznaki zmeczenia i zasnal bez placzu .. fakt wybudzil sie od tegoczasu pare razy na chwile, ale u nas to norma . Maks tez juz dostaje produkty glutenowe Mamahuberta ja to juz nawet nie probuje klasc sie przed 24 bo wiem ze i tak nie zasne .. Spadam prasowac bo o 21 fajny film, mam nadzieje ze Maksinski zasnal na dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Laseczki Powiem Wam, że u nas coraz ciekawiej od wczoraj..ale po kolei... Wczoraj czy przedwczoraj, Karro tchnęła we mnie nadzieje informacją, że jej synek złapał smoka więc postanowiłam i ja spróbować. Jak pisałam wczoraj pierwsze próby nie powiodły się, ale za to wieczorem ...stało się!! Kubuś zaczął ssać smoczka i nawet z nim usnął. Muszę przyznać, że byłam przygotowana na to, że rano zapomni o co chodzi ze smokiem, ale o dziwo nie zapomniał, choć musiałam trochę nad tym popracować. Efekt był taki, że dzisiaj cały dzień miałam spokój od płaczów i marudzenia i odżyłam fizycznie i psychicznie :)). Mam nadzieję, że jutro też to zadziała :)) Karro nie trać nadziei, że Maks się nauczy ssać smoka :) Mamohuberta, myślę ,że jak dziecko tak późno nauczy się ssać smoka to nie będzie do niego „pałało” wielką miłością :). Mówię tak dlatego, że mam na to przykład: moja koleżanka nauczyła tak późno córcie smoczka a ona ssała sporadycznie około 4 miesięcy. Także nie ma reguły ...zresztą zobaczymy jak będzie :) Poza tym, mój mąż dzisiaj późno wrócił z pracy (18.00) i jakoś tak mi łyso było przez cały dzień. Na co dzień zawsze jest wcześniej ok 14.00 to też trochę mnie odciąży z małym a i razem trochę milej i weselej. Ja, mimo tego, że w Polsce, tez jestem sama w domu codziennie i bez żadnej pomocy więc powrót mojego J z pracy to podwójna atrakcja :). Po pierwsze, że już jest a po drugie, że Kubuś ma drugą osobę do zabawy :) Karro ale masz „neverending story” z tym czajnikiem :). Może zadzwoń do dostawcy kiedy nada przesyłkę. Powiem Ci , że twój wirtualny czajnik staje się humorystycznym akcentem naszego topiku...:) Wierzę Ci też , że nie masz czasu na ćwiczenia bo ja też bym nie miała na nie siły. Czasem do sprzątania muszę się zmusić chociaż chętnie bym się poobijała.. W ogóle jeśli chodzi o usypianie na noc to ja robię tak: jak Kubuś ucina sobie popołudniową drzemkę to zawsze go wybudzamy około 17.00 lub najpóźniej 18.00. Potem ma intensywną zabawę i wszystkie bodźce (zapalone światło górne, mąż gra mu na gitarze, śpiewanie, zabawy, obserwuje rodziców, ogólnie nie ma czasu na odpoczynek) na końcu kąpiel i około 20.30 – 21.00 usypia. Najczęściej zasypia podczas jedzenia, u taty na rękach lub w foteliku. Dziękuję Wam za propozycje nosidełek, jakieś wybierzemy chociaż mamy dylemat bo pierwsze jest tańsze ale jest do 9 kg (Kuba ma już 7 kg) a drugie jest do 12 kg ale kosztuje dosyć sporo ..hm...pomyślimy Shamanka ja Ci nie pomogę bo ja tylko cycowa jestem. Powiem Wam ,że ja też prasuję wszystko ale tylko dlatego ze mój synuś wygląda w tym schludnie, mimo tego, że zaraz zaczyna się ślinić :) W ogóle teraz nauczył się „pierdzieć” buzią i robi to przez kilkanaście minut jak mu się nie znudzi :) Śmiesznie to wygląda.. Jak zaczynam go przedrzeźniać to śmieje się w głos :) Brutta życzę udanych chrzcin małego Francesca :) Mamohuberta dziękuję za wyjaśnienie kwestii związanej z glutenem, zobaczymy jak będzie z zastosowaniem tego w praktyce :) Ps. Fajne macie te spotkania w tej szkole rodzenia, u nas takich nie było :( renika u nas z oczkiem przeszło całkiem po tych kropelkach (antybiotyku) co Ci napisałam.A co Ci powiedział okulista? Dziewczyny pozdrawiam Was wszystkie i życzę przespanej nocy :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Byłyśmy dzisiaj na rehabilitacji :) Wiki wyprzedza swój rozwój o ok 2 miesiące :) Dzisiaj po raz pierwszy widziałam jak wkłada sobie stópkę do buzi :) świetny widok :) Aż sama chciałam spróbować, ale za bardzo zastana jestem :l nie dalam rady :l ale mój P potrafi :) Mam do Was kilka pytanek :) 1. co ile obcinacie swoim maluszkom paznokietki u stópek?? Bo ja obcinałam może ze dwa razy na razie \\;0 i więcej nie pamiętam :) a miałam wcześniej takich pełno... :) ech :) Mamo Huberta i Oliwki :) fajnie mieć taką koleżankę na spacerki i nie tylko :) Ja też późno chadzam spać :/ Mama Niny dalej się nie odzywa... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha :) Wczoraj Wiki obudziła mi się o 2 i spała do 8 :) Ale dzisiaj budzi mi się co godzię???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga Klee i Birka ... moj MIkołaj tez taki marudny od kilku dni i nie wiem o co chodzi ... ale... podam stronę - przeczytajcie :) http://wiki.28dni.pl/7_skokow_rozwojowych_-_1_rok_zycia_dziecka Mikolaj odrócił się dzisiaj na drugi boczek (na lewy, na prawy jakiś tydzień temu) i znowu obracał się z plecków na brzuszek zawzięty jest... a jak za długo lezy na brzuszku to odpycha się i wycofuje do tyłu, ma dopiero 15tyg. a taki silny, nie mozemy się nadziwić... Mikolaj juz ponad tydzien budzi sie w nocy na jedzenie (wczesniej jakies 1,5 miesiaca przesypiał całe noce)... teraz musi jesc 6 razy a nie 5 razy dziennie po około 200ml, bede odciagac mleko jeszcze tylko kilka dni, bo nie iwele już zostalo przez ten wyjazd do Polski na swieta - nie mialam kiedy odciągać :(... Karro na jakiej jestes diecie? ja tez jestem na diecie tzw. \"rozdzielnej\" już prawie tydzień :) ...mam jeszcze jakies 15kg do zrzucenia... :o Eweniunka gratuluje ząbka :) Kurcze widze nowe nicki :( witajcie dziewczyny :) ... ja nie mam za bardzo kiedy zaglądać, Mikolaj niewiele spi w dzien (zwykle 3 razy po pół godznki, czasem godzinkę) a obiad trzeba zrobic, ogarnąć dom... ach ... buziole dla Was wszystkich... uciekam spać, jutro postaram sie Was troche jeszcze poczytać... Pa 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×