Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

witam kobietki :) ja wlasnie kupilam wczoraj juz ostatnia rzecz ktora bedzie mi potrzebna ...wanienke ze stojakiem.poza tym mam juz wszystko :) no jeszcze dzis jade po komode do ikei bo nie mam za bardzo gdzie trzymac ubranek Ksawierka.teraz juz tylko czekam kiedy w koncu bedzie z nami :) ubranka mam juz poprane i poprasowane. w niedziele bylam ogladac jeden ze szpitali o ktorym mysle by rodzic a 7 sierpnia pojde zobaczyc drugi i wtedy juz ostatecznie wybiore gdzie chce rodzic.przed porodem jeszcze bede musiala pojsc do szpitala na takie male przeszkolenie o znieczuleniu i bede musiala podpisac pare papierkow wszystko to po to aby przed samym porodem miec te strawy juz z glowy. magia pytalas o olejek od poloznej to ja go dostalam ;) i nazywa sie DAMMASSAGEÖL patrzylam w skaldzie tego olejku sa przerozne ziola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc robaczki !!! Kurcze nie mam ostatnio czasu na komputer i stesknilam sie za wami ❤️ Mama absorbuje caly moj czas, staram sie ciagle gdzies ja zabierac i ciekawie organizowac czas. Bedzie u mnie jeszcze trzy dni. Brutta jak tam w Polszy ?? ;) Slonko wspolczuje twoich przepraw z rodzina .. eh tak to wykle bywa ja sie mieszka z tesciami .. ja co prawda tego nie prerabialam ale wiele moich kolezanek tak. No ale budujesz mieszkanko wiec chociaz masz perspektywe ze niedlugo bedziesz na swoim ! Izabelcia fajnie slyszec ze tak dobrze znosisz ciaze, nawet te ostatnie tygodnie - chyba jako jedynej z nas nic zupelnie ci nie dolega , to super! Mi juz jakos ciezkawo, szczegolnie pod koniec dnia. Odzywa sie tez kregoslup ale co sie dziwic, tyle dodatkowych kilogramow :( eh Synus nie rusza sie za duzo, mojé wieczne zmartwienie !! Polozna zawsze mnie po badaniu uspakaja ze z nim wszystko ok i mam sie nie martwic ale jak on tak cicho siedzi to ja sie denerwuje .. za tydzien mam usg zobaczymy jak mu sie w brzuchu mieszka :) Mama wola na sniadanie wiec niestety musze sie pozegnac ;) Caluje Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Uaktualniam tabelke bo od piatku jestem starsza o rok :) Evi_22...............22.......16.08.........Emilka backspace82........25.......23.08........Mia sanday1..............25........26.08.......Mateusz wiewiorka2004.....21.......27.08.........Kubuś Monika_28..........29.......28.08.........Nikola BETTY83.............24......1.09...........Kuba/Alicja mrs_ziec............28......1.09...........Hania mamahuberta......26......2.09...........Oliwia magia_..............31......3.09...........???????? sandra27...........28......3.09...........Daniel/Dominik MaMani.............22.......4.09..........Kornelek MartaObdarta....27.......4.09..........Weroniczka Słonko_26 ........ 26 ...... 6.09 ........ Lenka Izabelcia78........30.......7.09..........Mateusz/Zosia< br /> Myszka5...........29.......10.09..........Dawid el79.................29.......11.09..........Arianna karro...............29.......11.09..........Maksymilian< br /> eryka..............28........13.09.........Laura/Sara/Ro ksana ewunienka24.....25........14.09.........Amira Koug ..............35........18.09.........Agatka / Bartek majka28..........30........18.09.........Ksawery marlenaaa.......20.........18.09........Damian aga(Gaga).......26...........18.09.......Filip aga...............25.........19.09........Jakub nina............. .30.........19.09 ........????? kasinska28......29.........20.09.........Jakub/??? magdae..........26.........20.09.........Cyryl brutta...........28.........22.09..........?????? BarwyJesieni...27..........14.09.........Mikołaj Misiaewelka…..25…………… ;22.09………….Konrad Co do zakupow to ja tydzien temu wrocilam z Polski i wszystko sobie tam pokupywalam. Co prawda mialam na to tylko dwa dni i to nie cale wiec to byl szal.Zrobilam sobie liste i bralam co lecialo. W zasadzie dopiero jak wszystko pokupywalam to ogladalam co kupilam. Jedynie odeszlo mi lozeczko chodziaz tez ogladalismy turystyczne bo tylko takie by sie nam do samochodu zmiescilo ale wkoncu wyszlo na to ze dostalismy od kolegi meza i nie trzeba bylo wozic. Teraz to tylko zostala wanienka i ewentualnie jakies spioszki wiec juz jestem jakas spokojniejsza ze wszystko mam. Kosmetyki mam wszystkie z Nivea oprocz olejku bo podobno najlepszy jest z Bambino dla takich nowo narodzonych dzieci przynajmniej tak sie dowiedzialam od lekarza. Jak tylko przyjechalam z powrotem z Polski to prawie wszystko popralam i poprasowalam zostal mi tylko recznik, przescieradla i rozek do uprania ( jesli sie go pierze, musze zobaczyc) i bedzie wszystko. Ale najbardziej sie chyba ciesze z tego ze umowilam sie z polska polozna wiec nie musze sie martwic ze po porodzie bedzie do mnie przychodzic jakas kobieta ktorej nie zrozumiem :) musze sie jeszcze dowiedziec czy moze byc przy porodzie. Mam z nia spotkanie w sobote a poniewaz nie chodze do zadnej szkoly rodzenia wlasnei ze wzgledu na to ze nie znam jezyka to ma ze mna popracowac w domu. Zobaczymy jak to bedzie wygladalo. I to chyba wszystko co u mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Widze, ze szal kupowania, wiec chyba i humorki troche lepsze?? Ja sie troche lepiej czuje niz ostatnio, ale nie zapeszam... Majka gdzie kupilas wanienke ze stelazem i za ile?? Ja chce taka na stelazu, co to na wannie mozna postawic, razem z przewijakiem sa...Tez taka kupilas? Bo ja niestety jak patrzylam to taka jaka chce to dosyc droga-kolo 100 euro...Niestety na taki stojak poza wanna nie mam miejsca, dlatego chce taki na wanne. Pochwal sie co i gdzie kupilas. Pozdrawiam mamusie. El wszystkiego najlepszego!!!! i 100 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie:D Ja przerwa w pracy:) Humor nawet dopisuje:) W piatek jade ogladac wozek:) Dokladnie taki jaki mi sie podoba znalazlam na ebay-u a ze Pan mieszka niedaleko zdecydowalam Go odwiedzic:) Powiedzii ze ma ich duzo i cena przystepna 299€ to jest 3in1... Mam nadzieje ze wszystko bedzie z nim oki i go zakupie bo cena naprawde ciekawa a i wozek taki jak mi sie podoba... Zobaczymy czy mi sie do mojego MERCEDESA zmiesci...hi hi hi:D Karro-a to pewnie ja zle napisalam... Do Polandi lece w niedziele na trzy dni:) Troche sie stresuje bo wlasnie mi klient w pracy powiedzial ze dzisiaj w radiu podawali ze kobieta w 30tyg poleciala w jedna strone a w druga nie wpuscili jej na poklad To te cholerne linie lotnicze ryanair... Nie cierpie ich... Ale cena byla najbardziej przystepna.. Mam nadzieje ze wszystko bedzie OKI... el79-Wszystkiego Naj Naj Naj:D🌼 kathrine- To moja kuzynka ... Tak jak my ma termin na wrzesien... Z tego co wiem to bedzie miala cesarke i jak sie nie myle to przepuklina jest poczesc tego powodem... Chyba ma juz wyznaczony termin ciecia... Jak sie dowiem wszystkiego o napisze... Trzymaj sie cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika15.08
czmoj synus juz sie ulozyl glowka do dolu,tylko martwi mnie jego waga,z tego co czytam to w 31 tyg ciazy dzieci waza 1500-1700g a moj aniolek wazy 2000g,boje sie ze bede miala cesarke.widze ze wy juz macie wszystko kupione dla dziecka a ja jeszcze nic,nawet nie mam listy.juz sie nie moge doczekac jak bedzie dzidzia juz w domu.macie juz wozki?bo ja ogladam ale juz sama nie wiem podoba mi sie coneco toledo ale nie wiem czy jest dobry,jesli macie jakies typy to napiszcie.pozdrawiamesc wam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Dziewczynki! el Wszystkiego Naj :-) majka dziekuje za info zapytam mojej poloznej,albo lekarki. Wizyty mam juz co 2 tygodnie a w srode koncze juz 34- tc. To tak szybko leci ze szokkk. Co raz blizej a ja coraz bardziej sie boje i co raz wiecej obaw, przed tym wszystkim. Zaczelam tez ostatnio myslec o cesarskim cieciu. Izabela ale ja Ci zazdroszcze , ze nie musisz dla siebie nic zabierac do szpitala, dla mnie to jakos strasznie wielki problem tak jakbym miala ich malo ;-) ewunienka ja wlasnie pare dni temu kupilam taka wanienke z przewijakiem, wybralam jak dla mnie opcje najlepsza. Sama wanienka na stojaku nie zdalaby u mnie egzaminu bo nie mam gdzie polozyc malenstwa a latac do pokoju to glupota. Wiec mam przewijak a pod nim wysuwana wanienka :-) Wszystko juz sto zamontowane na wannie i wszystko mi odpowiada. Najwazniejsze ze stoi to bardzo stabilnie i na takiej wysokosci ze nie bede musiala po porodzie sie schylac mocno. Dziewczynki meldujcie sie tutaj czesciej :-) Caluje i pozdrawiam Was wszystkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Dziewczyny :)! Melduję się już z Polski. Niestety na razie nie mam w domu dostępu do internetu (choć mój luby obiecał, że to załatwi, wie, że to dla mnie BARDZO ważne), stąd moje milczenie. W każdym razie byłam u mojego gina 14 lipca, w poniedziałek, dzień przed wylotem, i jak się zapewne domyślacie, nie widział przeciwwskazań, żebym leciała :)))! Mały - imię \'robocze\' Mateusz\' ;)-waży już 1,5 kg i to moje odpoczywanie najwyraźniej podziałało, bo nie uciska już tak na dół, no i najważniejsze, że szyjka wciąż szczelnie zamknięta. Tak swoją drogą to na lotnisku ani w samolocie nikt z obsługi nie pytał mnie o ciążę ani o zaświadczenie, choć oczywiście miałam takowe na wszelki wypadek. Mały wiercił się przy starcie i lądowaniu, a ja się denerwowałam na lotnisku, bo już zaczęłam sobie wyobrażać co by było jak bym zaczęła tam rodzić, albo jeszcze lepiej w samolocie... Na szczęście oczywiście nic takiego nie miało miejsca... Mamani - odpoczywaj dużo! Wyobrażam sobie, jakiego strachu musiałaś się najeść. Jak opowiedziałam mojemu M., jaką miałaś \'przygodę\', to zbladł. Miałam się zapisać na włoski, ale kurcze, zastanawiam się teraz, czy aby na pewno mi się chce. Coś się ostatnio mocno rozleniwiłam, ucinam sobie co najmniej 2 drzemki dziennie, bo tak mi się spać chce. Za to często wieczorem nie mogę zasnąć (przeziębiłam się w tym samolocie chyba, no i wciąż czasem kaszel mnie męczy, i to najbardziej w nocy), a rano budzę się dosyć wcześnie. Ubranka wyprane i częściowo już uprasowane. Za to nie mam właściwie nic oprócz ubranek - tylko jeden cienki kocyk, 2 ręczniki z kapturkiem, pieluszki tetrowe, 2 flanelowe, no i fotelik samochodowy. Żadnych wózków, wanienek ani łóżeczek... Zaraz może poszukam tej wanienki ze stojakiem na allegro, skoro już dorwałam się do netu. Oki na razie to tyle, nie wiem, kiedy znów się odezwę, z tym internetem na razie krucho :(. Pozdrawiam Wszystkie Mamusie i Dzidziusie K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Dziekuje wszystkim za zyczenia :) Ja sie wczoraj przestraszylam bo myslalam ze juz bede rodzic tak mnie jakos brzuch bolal chyba mam jakas manie na tym punkcie bo coraz czesciej mnie przesladuje mysl ze w kazdej chwili moge urodzic ech... Pozdrawiam wszystkie mamuski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki el wszystkiego naj naj :) ewunienka ja kupilam wanienke za 20 euro jest duza po jednej str jest z takim jakby lezaczkiem dla niemowlaka a po drugiej z siedzeniem dla wiekszego bobasa ktory juz siedzi.mysle ze troche mi posluzy no i ma pare \"poleczek \" na mydelko czy myjke oraz jakis lejek do splukiwania.do tego dokupilam zwykly stojak ktory mozna dopasowac do kazdej wanienki kosztowal tez 20 euro.nie jest to zaden stelaz na wanne itp.jest to normalny stojak na wanienke aby bylo wygodnie kapac malucha i aby nie trzeba bylo sie schylac.wanienki z przewijakiem itp nie chcialam bo przewijak juz mam nawet dwa ;). ja od rana na nogach przed 8 juz ukladalam ubranka w nowej komodzie Ksawierka i ukladalam swoje pierdulki florystyczne w pudelkach( wczoraj kupilam te pudelka w ikei) kolezanka smieje sie ze mnie ze naszedl mnie syndrom wicia swojego gniazdka bo wzielam sie za dokladne porzadkowanie w chalupce ;) bo po porodzie nie bede miala na oewno czasu i ochot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katahrin
Witajcie:) U mnie za oknem taka jesienna pogoda... Czuję jakby wrzesień się zbliżał... Wczoraj za to cudowny dzień na wsi. Mój syn się wyhasał:) Jak tak sobie czytam Wasze posty, to myślę, że chyba oprócz mego wielkiego brzucha, to u nas nie widać przygotowań na przyjęcie Młodego... Zakupów dla Maciusia (bo tak będzie się nazywał) nie robimy wcale... Wszystko ma po Kubusiu (16 miesięcy), a wanienkę do kąpania ma jeszcze po swoim tacie (31 lat!!!) - to taka nasza "rodzinna pamiątka". Ostatnio zrobiłam się dosyć sentymentalna... Odgrzebałam gdzieś na strychu u teściowej ubranko mojego męża od chrztu, u mojej mamy - moją biała szatę... wszystko zbieram... Chyba sie starzeję... A tu drugi maluch w domu!!! Zastanawiamy się nad kupnem nowego wózka. Chcieliśmy taki głęboki, ale to chyba po porodzie już zrobimy:) Bo teraz Kubuś będzie go ciągał krzycząc: "brum", "brum". Zastanawiam się jak Kuba przyjmie swego braciszka... Trzymajcie się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wczoraj byłam u lekarza i bobas waży 1612g, myślałam, że będzie większy, ale podobno to prawidłowa waga. Ja czuję się bardzo dobrze, bobas jest ułożony główką w dół :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do "agi", co takiego ciekawego wyczytałaś o rożku?dlaczego miękki jest lepszy, ja cały czas myślałam, że usztywniany. Podziel się wiedzą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie :) Coś nasz topik cienko przędzie :( A co będzie jak się rozpakujemy i dzieciaczkami jeszcze będziemy musiały się zająć :D mam nadzieję, że będzie lepiej :D Ja wróciłam z małej wycieczki :) Mąż nas zabrał w delegacje i byliśmy w Tarnowie, Krośnie, Rzeszowie i Krakowie :D Filipowi najbardziej podobało się spanie w hotelu hehe, bo tam pokój zabaw był nieźle wyposażony. No a dla męża siłownia, sauna i drink bar hehe a dla mnie niestety nic :( Ale i tak bardzo fajnie było :) Trochę się odcięłam od rzeczywistości- szkoda tylko, że taka pogoda kiepska i lało cały czas :( Dziś już w domku i muszę zaległości nadrobić, pokupowałam znów jakieś pierdółki w ikei hehe-mąż się cieszy, że w naszym mieście nie ma ikei, bo bym codziennie tam siedziała :D W przyszłym tyg. jedziemy do Poznania i nad morze na weekend :) Już się nie mogę doczekać :) Ostatnie podrygi, żebym mogła tak sobie pojeździć :) Dziewczyny ile macie pieluch tetrowych i flanelowych ?? Kurcze MamaHuberta nigdzie nie mogę tego balsamu znaleźć, z tej serii są wszystkie a tego migdałowego nie ma :( Chyba jednak kupię olejek. Uciekam jakąś zupinę upichcić - może kalafiorową ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja nadal bez internetu, ale właśnie siedzę sobie w \'swoim\' pokoju u rodziców ;), no a tu internet jest :). Ja mam dwie pieluszki flanelowe, a tetrowych szczerze mówiąc nie wiem ile. bo mama mi je kupowałą, a ja włożyłam do szafki i tyle. Na pewno co najmniej 10... Może w wolnej chwili policzę... Ale to na szczęście jest rzecz, któą bardzo łatwo dokupićw razie co, nawet swojego faceta można wysłać i na pewno sobie poradzi. Senna jestem, nie wiem, czy to przez ciążę, czy przez pogodę. Dzisiaj idę do lekarza. Muszę mieć tutaj kogoś, kto dalej poprowadzi mi ciążę. Dam potem znać, jak było. Tzn. jak znów gdzieś uda mi się dorwać do internetu ;). Eryka - a Ty się nie boisz jeździć tak daleko, tj. nad morze? My mieliśmy pojechać jeszcze na wakacje, ale kurcze to chyba już trochę za późno na taką daleką podróż. Tak sobie myślę, że ewentualnie wyskoczy sięgdzieś nie za daleko, np. do Kazimierza nad Wisłą. Chociażtego morza to zazdroszczę. Nawet na chwilę byłoby fajnie pochodzić po piasku... Pozdrawiam tymczasem, K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamy!!!u nas na szczescie pogoda sie poprawia i chumor lepszy!! ja kupilam wczoraj wozek taki co spelnia w miare wszystkie kryteria jest dosc lekki 10 kilo i nie ma typowej gondoli tylko taka wkladke i takie tam co go robi glebokim ale bez obciazania nadmiernego, a kolor pistacjowy czekam az dojdzie, moze troche wczesnie ale licytowalam go i wyszedl mnie korzystnie wiec wzielam, ja nie wiem ile maly wazy, ale lezy glowka w dol ale kregoslupem do mojego kregoslupa, ubranek troche juz mam ale z wanienkami i lozeczkami czekam bo nadal nie zmienilismy mieszkania i caly czas szukamy, wiec najpierw mieszkanie a potem reszta. ciesze sie ze u was wszystko w porzadku a maluszki sobie spokojnie rosna!!!!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga...
co do rozka to przyjCIOLKA MI MOWILA ZE W USZTYWNIANYM JAK TRZYMASZ DZIECKO TO ONO ZSUWA SIE W DOL ... najwyzej kup usztywniany taki bys mogla ewentualnie to usztywnienie wyjac moze zacznijmy ta nowa tabelke bo np ja juz sie gubie ktora ma ktory tydzien i jaki termin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga...
aga...............25.........16.09........joachim ........cesarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co nowa tabelka jak jest st

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co nowa tabelka jak jest st
stara, dopisz sie porpstu do niej i juz wystarczylo cofnac sie o 1 strone... Evi_22...............22.......16.08.........Emilka backspace82........25.......23.08........Mia sanday1..............25........26.08.......Mateusz wiewiorka2004.....21.......27.08.........Kubuś Monika_28..........29.......28.08.........Nikola BETTY83.............24......1.09...........Kuba/Alicja mrs_ziec............28......1.09...........Hania mamahuberta......26......2.09...........Oliwia magia_..............31......3.09...........???????? sandra27...........28......3.09...........Daniel/Dominik MaMani.............22.......4.09..........Kornelek MartaObdarta....27.......4.09..........Weroniczka Słonko_26 ........ 26 ...... 6.09 ........ Lenka Izabelcia78........30.......7.09..........Mateusz/Zosia< br /> Myszka5...........29.......10.09..........Dawid el79.................28.......11.09..........????? karro...............29.......11.09..........Maksymilian< br /> eryka..............28........13.09.........Laura/Sara/Ro ksana ewunienka24.....25........14.09.........Amira Koug ..............35........18.09.........Agatka / Bartek majka28..........30........18.09.........Ksawery marlenaaa.......20.........18.09........Damian aga(Gaga).......26...........18.09.......Filip aga...............25.........19.09........Jakub nina............. .30.........19.09 ........????? kasinska28......29.........20.09.........Jakub/??? magdae..........26.........20.09.........Cyryl brutta...........28.........22.09..........?????? BarwyJesieni...27..........14.09.........Mikołaj Misiaewelka…..25…………… ; ;22.09………….Konrad katharin........30...........08.09.........Maciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez jestem zdania, ze nie ma sensu zaczynac nowej tabelki skoro stara jak do tej pory dobrze funkcjonuje :) U mnie dzisiaj upal potworny, ale jest jakis waiterek wiec sie wybiore na jakis spacer niedlugo. Narazie pozmywalam podlogi, wysprzatalam taras, zaraz wstawie pranie i ide sie przejsc. Musze zajsc do apteki,bo od wczoraj zgaga mnie potwornie meczy!!! Nie moglam spac w nocy, wiec nie za ciekawie. Moja corcia kreci sie potwornie i kopie mocno, wiec juz bym chciala zeby wyszla, ale z drugiej strony jeszcze tyle rzeczy do kupienia i zrobienia....ech :) Ja mam 3 pieluchy flanelowe i 10 tetrowych. Mam nadzieje, ze to wystarczy, ale jakby co to zawsze mozna dokupic. Dziewczyny co wy wiecie na temat wkladania pieluch miedzy nogi dziecku przez pierwszy miesiac, zeby nozki sie ladnie rosly?? Moja mama i siostra(wyksztalcenie medyczne) caly czas mi mowia, ze trzeba bedzie tak robic, zeby bioderka i nozki sie dobrze formowaly. Wiecie cos na ten temat?? Czy to ja taka niedouczona jestem czy to jakies dawne praktyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Slonko_26
Witam, Powolutku przyjeżdzają kurierem zamówione rzeczy dla bobaska. Dzis odebrałam rożek (usztywniany ale z wyjmowanym wypełnieniem) pieluchy (15 tetrowych) laktator, troche ubranek, butelki, i takie tam .... czekam na pościel do łóżeczka, i wózka, materacyk ... oj tyle rzeczy zamówiłam że juz sie gubię :) I cały czas siedze na Allegro, bo mam wrażenie że wciąż mam za mało rzeczy ... pytanko, czy kupujecie śpiworek dla dziecka??? Z jednej strony fajna rzecz, ale chyba można sie bez tego obejść, sa rożki, kocyki ... sama nie wiem. Nie napisałam Wam jednej rzeczy .... byłam na trakcie porodowym ( wizyta ze szkoły rodzenia) i akurat rodziła jedna dziewczyna. Nie byłyśmy na sali ale wszsytko było słychać - przeraziłam się. Do tej pory jakoś spokojnie podchodziłam do sprawy porodu a tu ... szok. Inaczej sobie to wyobrażałam .... Strach ...tym bardziej ze już za 3 tyg. mogę rodzic....!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slonko-to ta dziewczyna chyba nieżle krzyczała:-(jak ja rodziłam to wnastępnym boksie rodziła inna dziewczyna i tez dawała dżezu ale jej sie nie dziwie bo mały ważył ponad 4 kilo,a moja tylko 3.050g ,ponoc przy drugim dzieciątku jest lżej oby sie sprawdziło,bo to juz nie długo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie ja już po obiadku i dość długiej drzemce (3 godz.) :D Jakoś mnie tak przymuliło ;) Teraz mąż przejął zabawę z Filipem a ja mam chwilkę :) Kasinska ja się nie boję jeździć, przecież gdyby co to w każdym szpitalu można rodzić ;) bardziej boi sie mój mąż :) Ewunienka moja mama i siostra i bratowa wkładały dzieciom szeroko złożoną pieluchę tetrową, żeby ładnie bioderka i nóżki się formowały i nie było potem problemów :) Ja jak z Filipem byłam na kontroli bioderek to zapytałam lekarza czy trzeba tak robić a on na to że u Filipa nie ma takiej potrzeby. Zalecają taką metodę, jeśli dziecku nie rozkładają się nóżki dobrze na boki. Ale mimo, że nie musiałam to i tak zakładałam pieluszkę przez jakiś czas. Mojej siostry córka, mimo że miała zakładaną to i tak były problemy - pół roku musiała chodzić w takim usztywnianym aparacie z rozłożonymi nóżkami :( Nie ciekawie to wyglądało (łzy same cisnęły się do oczu na sam widok), ale jak mus to mus. Słonko to rzeczywiście się rozszalałaś z tymi zakupami :) Jeśli chodzi o śpiworek to ja narazie się wstrzymuję, wyjdzie potem wpraniu czy będzie potrzebny :) A jeśli chodzi o poród, to jak byłam w 7 miesiącu z Filipem to byłam tydzień w szpitalu, bo miałam zakładany szew na szyjkę, to często chodziłam na oddział położniczy (ja byłam na ginekologii) i słyszałam jak dziewczyny się drą i jęczą brrrr, inne znów cichutko jak myszki :) Jeszcze inne 2 tyg. po terminie z kroplówkami z oksytocyną i nic-błagały o nawet najcięższy poród, żeby się tylko zaczął. No i od tamtej pory zaczęłam się bać porodu. Więc wiem co przeżywasz :) Ale damy radę 🌼 Aha a ile butelek kupujecie na początek ?? Ja mam zamiar karmić piersią, więc myślę, że 2 wystarczą na wszelki wypadek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Straszny ten dzień!Jakoś tak mi się nudzi i dłuży. Co prawda wolę jak jest taka gorsza pogoda, bo upały trochę mnie męczą, ale dziś chciałabym, żeby choć przez chwilę świeciło słonko. Ja też się boję porodu, ale jestem dobrej myśli. Mam nadzieję, że urodzę mojego synka szybko i sprawnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwa33
dziewczyny dziś byłam u gina ,mam ukończ. 32 tydz. ciąży,dziecko waży 2,5 kg i mówi ,że jest duże ,macie moze linka ile powinno wążyć w poszczególnych tygodniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak moj syn byl malutki to lekarz nie kazal dodatkowo pieluszkowac bo twierdzil ze pampersy wystarczajaco trzymmia szeroko nozki niemowlakom i nie trzeba, nie pieluszkowalam i jest ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewwa no naprawde duze te Twoje dziecko :) moja na poczatku 33 tygodnia wazyla dokladnie 1700 a mojej kuzynki synek tez w 33 1800 wg kalendarza ciazowego na onecie: Dziecko waży teraz pomiędzy 1600 a 1800 gram i mierzy około 43-46 cm z wyciągniętymi nóżkami. ja tez zamawiam ciagle cos na allegro, chociaz juz chyba wszystko mam, lacznie z pampersami, cala wyprawka , wanienkami i kosmetykami no ale zawsze mnie cos zauroczy na allegro i kupie ostatnio zamowilam sobie karuzele fisher price, z synkiem tez ja mialam ale nasz maly tak dobitnie lubil sie nia bawic jak byl duzy ze nie dziala podswietlenie i zacina sie teraz czekam na nowa, pas poporodowey tez zamowilam, ale chyba przeliczylam sie co do rozmiaru... poza tym ktoras pisala tu o urodzinkach :) wszystkiego najlepszego 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie,ja w sobote wybieram sie na przedostatnie zakupy dla maluszka,a na allegro zalicytowałam dwie pary ślicznych spodni dla maluszka,ale niewiem czy je wygram. Umnie dzisiaj dzien był ponury pochmurno i padał deszcz,ale głoszą że od jutra rozpogodzenie,oby. Teraz robimy grila,bo jest umnie brat i coś trzeba zrobic:) Eryka ja też mam zamiar karmić na początku piersią,a butelki mam 4,jedna z avant duża,druga też duża ale jakas z disneya i dwie małe. Z tego co mi mówili to najlepiej mieć butelke na mleko z innym smoczkiem niż butelki na cherbatke,bo jak dziecko nie bedzie chciało mleka to zawsze idzie dać cherbatki a jak dziecko wyczuje ten sam smoczek to niechce pic,ale to jak już bedzie sie dawac mleko z butelki,a smoczki też mam z aventu. Pozdrawiam mamusie,miłej nocki:)🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie testuję internet w Playu, ale coś tak sobie chodzi :(. Na szczęście można zrezygnować bez kosztów w ciągu 7 dni. I tak pewnie zrobimy, no i znów nie będę miała internetu, ale cóż. Byłam wczoraj u gingekolog. Zabuliłam, że ho ho, ceny warszawskie są już w każdym razie na poziomie UE , mi tam ubezpieczenie na szczęście zwróci większość tego, co zapłaciłam, ale tak sobie pomyślałam, że normalnie to lekka przesada, cóż. W każdym razie z małym wszystko ok, waży już 1,8 kg (dziś jest 31 tyg. i 6 dni), tyle że niestety szyjka krótka - 2,5 cm. Mam się zgłosić na kontrolę za tydzień (na szczęście do szpitala, więc raczej bezpłatnie), no i zobaczymy. Znowu straszą mnie przedwczesnym porodem, że istnieje takie ryzyko. Mam łykać nospę forte - 3x1, no i oszczędzać się. Jak będzie źle, to mnie położą na oddział, super perspektywa... A, no i dostałam tel. do położnej, żeby zapisać się do szkoły rodzenia. Tj ćwiczyć mi nie wolno, ale mogę sobie posłuchać. Tak naprawdę to o to głównie mi chodziło... Pozdrawiam K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×