Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamusia wcześniaczka

MAMUSIE WCZEŚNIAKÓW - ZAPRASZAM NA POGADUSZKI

Polecane posty

bardzo się Iza_ cieszę, że wszystko u Was ok! i tak trzymać, potem nikt nie uwierzy że nasze małe kruszynki to wcześniaczki! Całuski dla dzieciaczków i pozdrowionka dla wytrwałych Rodziców ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie ja mam termin na koniec listopada dokladnie 30/11/2008 ale prawdopodbnie moj maluszek przyjdzie na swiat w 34 tc jak sciagna mi szewek.w 27tc i 4 dni juz sie maluch rwal na swiat ale udalo sie zachamowac skurcze. bardzo sie boje 1 corke urodzilam w 42 tc i musieli wody przebijac a od 10 dni faszerowali mnie srodkami na przyspsieszenie. rok temu urodzilam synka w 22tc zmarl niestety,za malutki byl choc byl zdrowy u mnie problem jest z szyjka jest niewydolna cisnieniowo. nie wiem czemu tak sie dzieje bo z 1 corka moglam na rowerze jezdzic robic doslownie wszystko ,a tutaj tera takie komplikacje. Unikam kapieli wysilku pod kazdym wzgl., fajnie ze jest taka stronka i mozna sie jakos przygotowac. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mój Bartuś - 2 lata 4 miesiące - cały czas nie ma odruchu żucia. Jestem załamana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj Bartus ma dzis 5 miesiecy:))przychodzi do nas rehabilitantka bo ma troszeczke slabe napiecie w raczkach to znaczy malo otwiera dlonie i lapie jedna raczka a rzadko dwiema.a pozatym ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:)) Mój synek przeziebiony ma katarek i kaszelek.Dostał kropelki do nosa i syropek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama-wczesniaka
witajcie mamusie wczesniaków;; moj jakubek jest tez chory ma zapalenie oskrzeli bierze leki syrop na noc atarax leki wziewne oraz ma inchalacje;; pozdrawiamy wszystkie wczesniaki i ich rodziców;;; buziaczki;;;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój wcześniaczek chodzi!!! i to w 16 miesiącu! (drugim się chwaliłam miesiąc wcześniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamy wcześniaków. Ja urodziłam moje maleństwo (CC) w 29 tygodniu z hipotrofią, zamartwicą i wirusem cytomegalii. Maja warzyła 1170 kg i miała 38 cm. Teraz ma 6 miesięcy, prawie 7 kg i ponad 70 cm.:) 45 dni spędziła w szpitalu, 3 dni pod respiratorem i 5 na wspomaganiu. Majeczkę ominęło większość przypadłości typowych dla wcześniaków, nawet wirus cytomegalii. Ze mną było o wiele gorzej, tydzień po porodzie przeszłam jeszcze jedna operację. Majeczka rosła sobie a lekarze zachodzili w głowę jak to jest możliwe. Choć karmiona była przez sądę ponad 3 tygodnie, nauczyła się ssania cyca (do 5 miesiąca, bo zanikł mi pokarm). Od samego początku jest koneserem jedzenia tak więc szybko zaczęła przybierać na wadze. Problemem była anemia (Hb - 7) i w końcu transfuzja zaraz po wyjściu ze szpitala oraz retinopatia (do 3 miesiąca). Od miesiąca nie podaję już leków na anemię - badania mamy za 2 tyg. No i ćwiczymy aby ułatwić Majeczce rozwój i wzmocnić jej kręgosłup. Pięknie się rozwija, śmieję się, gada, sztywno trzyma głowe i plecy (juz chce siadać), je zupki, kaszki, jabłka. To czego nie możemy się pozbyć to straszne ulewanie (od samego początku), przebieram ją prawie po każdym mlecznym posiłku. Mojej córeczce pomogły rozmowy i śpiewanie – cały czas rozmawiałam z Miom maleństwem, prosiłam go o siłę i walkę. Od samego początku, nawet, kiedy Majeczka leżała podłączona do respiratora. Te maluszki nas słyszą i czują nasza obecność. Pani doktor powiedziała, że Maja miała odpowiednią stymulację od samego początku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam No wkoncu sie dziewczynki rozpisały :) Zytapuch- fajnie, ze Majeczka rozwija sie prawidłowo i oby tak dalej Mamo Bartusia- witaj :) a powiedz mi kochana byłas z małym u logopedy i co ona na to, Bartus wogóle nic nie żuje ? On ma juz 2 latka moze sprubuj mu dac gume rozpuszczalna, dzieciaki ja uwielbiaja moze to go zacheci do ruszania bużka Nie wiem juz co Ci doradzic :( Przytulam , bo wiem ile to Cie nerwów kosztuje. Pamietasz jak ja przezywałam ze Fabian długo nie chodził, teraz biega jak wariat, na dupce nie usiedzi,zaczał pozno bo miał 22 miesiace , ale przyszła i na niego pora Pozdrawiam wszystkie mamusie i wczesniaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam No wkoncu sie dziewczynki rozpisały :) Zytapuch- fajnie, ze Majeczka rozwija sie prawidłowo i oby tak dalej Mamo Bartusia- witaj :) a powiedz mi kochana byłas z małym u logopedy i co ona na to, Bartus wogóle nic nie żuje ? On ma juz 2 latka moze sprubuj mu dac gume rozpuszczalna, dzieciaki ja uwielbiaja moze to go zacheci do ruszania bużka Nie wiem juz co Ci doradzic :( Przytulam , bo wiem ile to Cie nerwów kosztuje. Pamietasz jak ja przezywałam ze Fabian długo nie chodził, teraz biega jak wariat, na dupce nie usiedzi,zaczał pozno bo miał 22 miesiace , ale przyszła i na niego pora Pozdrawiam wszystkie mamusie i wczesniaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam u nas wszystko ok,Bartus dogania dzieci urodzone o czasie tak powiedziala rehabilitantka.przeszlismy juz na mleko bebilon 2,je zupki jarzynowe,obiadki narazie z indyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nemezis2682
witajcie urodzilam coreczke w 26 tygodniu nie jst z nia dobrze jestem zalamana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Iza- no to dobre wiesci z rana :) nemezis- przytulam Cie mocno i wierze, ze bedzie dobrze, pewnie nie czytałąs topiku od poczatku ale dziewczyny pisały o takich przypadkach gdzie lekarze nie dawlai maluchowi szans a teraz z wczesniaczkow wyrosly zdrowiutkie dzieciaczki Wiec kochana, my bedziemy sie modlic o zdrowko Twojego maluszka i wierzymy ze bedzie dobrze Buziaki dla Ciebie i kruszynki 😘 a gdzie nam sie podziała reszta dziewczynek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daphne81
nemezis dotykaj i przytalaj swoja corcie, mow do niej - to bardzo wazne, zobaczysz bedzie dobrze... Sashka skonczyla 8 miesiecy, siedzi sama, pelza na calego. Gorzej z jedzeniem, szczegolnie obidkow. Ma 2 zbki, 3 sioe przebija a 4 w natarciu. Wazy 7159g (urodzeniowa 1400g), ma około 70 cm długośći. pOZDRAWIAMY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Nemezis nie poddawaj się. Takie maluszki mają ogromna wolę walki i życia. Maleństwo musi wiedzieć,że na nią czekasz, że w nią wierzysz , mów do niej. I nie bój się. Bliskość jest teraz najważniejsza. Mojej Mai nie dawali szans - lekarze powiedzieli, że będzie lepiej jak dziecko umrze w brzuchu (i na to liczyli). I stał się cud...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Czarna, cieszę się, że Fabian biega, do logopedy chodzę z małym od roku, w tej chwili 2 tygodnie temu zmieniłam Panią. Bartek nie gryzie nic a nic, takiej gumy ani niczego podobnego nei chce nawet wziąć do buźki. Nowa logopeda zaleciła nowe ćwiczenia, natomaist zmiana w porównaniu do \"starej \" jest taka, ze beize się zmałym spotykać raz w tygodniu ( choć zastanawiamy się w domu, czy nie spotykać sie dwa razy...) i sama z nim pracowac. bardzo szybko załapała z nim kontakt i Bartek pozwala jej na takei rzeczy, na które mnie ani nikomu innemu wcale. Ja się już bardzo denerwuję jak on mi nie pozwala robić ćwiczeń i spirala się nakręca, bo im bardziej ja chce tym bardziej on nie che:-) Dlatego zastanawiam się nad intensyfikacją spotkań z Panią. POza tym idzeimy dzieć wykluczyć jakieś kłopoty laryngologiczne, które mu przeszkadzają, idziemy też do kolejnego ortodonty, który być może beize miał odmienne zdanie na temat wady zgryzu, którą Bartek ma i nie każe nam zajmowac się problemem jak bdiz emiał 4 latak, tlyko juz teraz. Niektórzy twierdzą, że juzpowinin mieć płytkę. ZObaczymy co nam druga Pani ortodonta powie. Uderzam w rózne miejsca, łapię się wszsytkich sposobów i spędza mi to sen z oczu. Bo chciałąbym posłać go do przedszkola za rok, tak żeby był samodzielny iumiał sam jeść \"normalne\" pokarmy. Bo nie wiem, czy z kłpotami takimi jak on ma przyjma go do \"dormalnego \" przedszkola, a mentalnie rozwija się super i jest bystrym chłopczykiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mamo Bartusia- to czyli robicie wszystko co możliwe, ale widzisz jak to jest z lekarzami, tyle ile ich jest tyle odmiennych opini :( Dobrze, ze chociaż Pani logopedzie daje sie cwiczyc, bo z Fabkiem to jest gorzej, ucieka, nie chce nic powtarzac :( Pani prubuje z nim zabawy i gry przy komputerze, ale go nic nie interesuje.Chwile posiedzi jak jest jakas muzyka i koniec.W domu prubuje w zabawie z nim cwiczyc ale to jest na zasadzie \'jak mnie złapiesz\" bo na dupce nie usiedzi minutki :( Mam nadzieje i tego Wam zycze,z ebyscie wkoncu znależli lekarza, ktory Wam pomoże. a no i koniecznie napisz jak po wizycie, co powiedział kolejny lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama wczesniaka
Moja coreczka urodzila sie w 29 tyg. 1060 gr. Dzis ma 5,5 roku, jest zdrowa i bardzo madra dziewczynka. Pozdrawiam wszystkie mamy wczesniaczkow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama blizniaczek
witam wszystkie mamy wczesniaków.jestem mama blizniaczek ktore urodziły sie w 35 tygodniu ciąży(wiem ze 35 tydzien to nie jest zle).po porodzie okazało sie ze dziewczynki maja wylewy pierwszego stopnia.miały robione kontrolne usg głowy w 3 miesiacu i u tej starszej i wiekszej wylew ustapił natomiast u tej mniejszej nie.ostatnio maja miała powtórzone usg i okazalo sie ze wylew nie ustepuje.pani doktor wykonujaca badanie kazała moja córke skierowac do neurologa dzieciecego.ta starsza rozwija sie prawidłowo ale martwie sie o ta młodsza,ponieważ mało sie rusza.jak kłade ja na brzuszek nie obraca sie na plecki(chociaz maja prawie juz 6 miesiecy).jest grubitka i nie wiem czy jest mało ruchliwa dlatego że ciezko jej ze wzgledu na wage czy to skutki tego wylewu.bardzo boje sie tej wizyty u neurologa i mam wyrzuty sumienia ze nie zauwazyłam niepokojacych objawów.prosze o jakies informacje jezeli ktos miał podobny przypadek.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj mamo Bliźniaków. Kochana spokojnie. Masz może opis USG? jak tak napisz co tam Ci napisali. Wylewy I-go stopnia nie są z reguły groźne. Raczej w znakomitej większości przypadków się wchłaniają. Prawdopodobnie Twojej Małej będzie potrzebna kilkumiesięczna rehabilitacja (pewnie NDT Bobath), może ma problem z napięciem mięśniowym. Póki co zachowaj zimną krew ponieważ Małe wyczuwają bardzo niepokój Rodziców. Kiedy masz tę wizytę u neurologa? Nie zamartwiaj się na zapas, nie ma sensu. Jak na moje doświadczenie z wcześniakami (moje z 27 tc.) to rehabilitacja czyni cuda. Napisz koniecznie co tam w tym wyniku USG pisze. Pozdrawiam Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daphne81
Sashka skończyła 11 miesięcy - za 3 tygodnie roczek :) Jeszcze sama nie chodzi ale prowadzona za rączki tak, do tego raczkuje jak szalona i wstaje przy wszystkim czym sie da, niestety sama nie siada:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama blizniaczek
Witam.Bardzo dziekuje za wsparcie. W usg jest napisane"niewielka asymetria w układzie komorowym jak poprzednio:KBP 7mm,sploty naczyniowe regularne.Tylni dół czaszki prawidłowy.Przestrzen podtwardówkowa 4mm/g.g.n/Co to znaczy?jeżeli ktos ma jakies pojecie na ten temat to prosze o informacje.Z góry dziekuje.Pozdrawiam wszystkie mamy wczesniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daphne, mój synek usiadł samodzielnie jak miał 16 miesięcy, zacząl samodzielnie chodzić jak miał 18 miesiecy. Zapewne wiesz, że nie mozna dziecka do neiczego\"zmuszać\" tlyko ćwiczyć z nim i ...czekać...efekty będą. U nas cały czas mi podkreślano, że nawet jeśłi synek za wszelką cenę się pionizuje, to żeby zachęcać go pomimo wszsytko do jak najdłuższego raczkowania. Raczkował z 5 miesięcy, ja go nei prowadzałam za rączki tylko ...czekałam...pogadaj z Waszym rehabilitantem/tką... mama wczesniaczek - poczekaj spokojnei na wiztę u neurologa, rzeczywiści emałą powinna się w tym okresie już przekręcać na brzuszek, ale nie panikuj. Rehabilitacja powinna Wam pomóc. ONA CZYNI CUDA. JA osobiście w rehabilitację wierzę!!!! :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do dafne i mamy wczesniaczek...u nas bardzo dobre efekty przynosiła zmiana sposobu rehabilitacji ( do mamy wczesniaczek to na przyszłosć ) z NDT na Vojte potem z powrotem na NDT - mój mały był NDT rehabilitowany ok 5 miesięcy - załaczął pełzać, zmienieliśy na Vojtę ( kolejne 7 miesięcy )- zaczął raczkować i usiadł - - potem z powrotem na NDT ( kolejne 6 miesięcy ) i zaczął chodzić. DOdam tylko, ze ja jak miałam wrażenie, ze dana metoda przestaje skutkować, to z naszym lekarzem rehabilitantem prowadzącym ( dr Uberna Kwapisz w Promyku Słońca we Wrocłąwiu ) wspólnie podejmowałyśy decyzję o zmianie metody rehabilitacji i u nas zprzynosiło to dobre efekt. Czasem jak mały bardzo w rehabilitacji oponował to robiłam mu tygodniowa przerwę i potem praca była łatwiejsza. Wiem, ze nie każy VOjtę lubi i akceptuje , ale ja akurat ubrałam się w stalowy pancerz, mały płakał,ale ja z nim ćwiczyłam i wierzę w jej skuteczność. Nie raz płakałam również....:) I co ważne uważam wykopnywaliśmy polecenia rehabilitantów i ćwiczyliśmy również w domu najlepeij jak potrafiliśmy i najczesciej jak dawaliśmy radę. Vojta zalecone. 4 razy dziennie NDT zabawy ustawione pod kątem rozwoju "słabych " części ciała...nie ograniczyliśmy się tlyko do wizyt u rehabilitanta. To trudne wyzwanie ale efekty super. Pozdrawiam Was mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamamama
ja rowniez jestem mama wczesniaka 35tydz, wazyl 2 kg, na szczescie jest zdrowy i bardzo silny. nie widze jak narazie roznicy w motoryce jak na swoj wiek. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daphne81
Sasia nie jest rehabilitowana - rozwija się prawidłowo - tak stwierdził neurolog. Sashka ur. się w 31 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daphne, jeśli saska sama w tym wieku nie siada, a neurolog mówi, że tak ma być, to zmień neurologa...w wieku 11 miesięcy dziecko powinno samo siedzieć. Dizecko siedzi samo bez podparcia w wieku średnio 6, 7 mies..........Ja z moim synkim byłam u 3 neurologów - dwóch stwierdizło neiprawidłowości i zaleciło rehabilitację, jedna nei widziała nic nieprawidłowego...a mój syn nie rozwijał się normalnie pod kątem rozwoju motorycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×