Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziabong

Niedoczynność tarczycy - grupa wsparcia

Polecane posty

Cytryno, bardzo Ci dziękuję za wypowiedź. 👄 Tak, dieta to bardzo ważna sprawa. Wiem o tym i staram się dobrze odżywiać. Jem dużo warzyw i nabiału. Lekarz w Klinice mówił nam, że musimy być na diecie wysokowapniowej. Szczególnie polecał codzienne zjadanie serów pleśniowych. Pasterek takiego sera zawiera więcej wapnia niż dwie szklanki mleka. Niestety, mąka razowa bardzo mi szkodzi (trzustka) nie mogę więc jeść ciemnego pieczywa. Poziom wapnia maiałam oznaczony dzień po operacji i wynosił 5,2 Właśnie, ciekawe jaki jest teraz? Muszę poprosić o oznaczenie. Piszesz o wprowadzeniu na stałe suplemacji wapnia, jaki więc preparat zastosować? Podpowiedz mi, bardzo Cię proszę. Miałam już dwa razy przeprowadzane badanie densytometryczne. W roku 2003 gęstość wynosiła 87% a w 2007 83%. Moja lekarka kazała pobrać trochę wapna i nie martwić się tym zbytnio. Paznokcie już wtedy były w złym stanie. Pamiętam, że przez jakieć 2-3 miesiące piłam Calcium 500 D. Płytki jednak nie wzmocniły się, ale może stosowałam to wapno zbyt krótko...? Jak myślisz...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
Pola_Pola --> przykro mi, ale nie znam się na tym tak dokładnie. Najlepiej poproś lekarza o badanie w tym kierunku i polecenie dobrego jakościowo suplementu. Ja nie biorę regularnie wapnia, dopiero się do tego tematu przymierzam. Uważaj tylko na mleko, bo nie jest tak dobre na kości, jak mówią w reklamach ;-) Niestety nie potrafię Ci pomóc. Jeżeli hormony traczycy są na dobrym poziomie, dieta jest pełnowartościowa, a preparaty na włosy i paznokcie nie działają warto poszukać innych przyczyn problemów. Wapń i cynk w większych ilościach już teraz nie zaszkodzą w każdym razie, Ich niedobory są częste przy kłopotach z tarczycą. Daj znać, kiedy zbadasz ten wapń :-) będziemy ewentualnie dalej szukać innego winowajcy. Może innej forumowiczce przyjdzie do głowy jakiś pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaawansowna
choruję od 18 lat mam niedoczynność hashimodo co do skóry smarować świetnie też robią okłady z błota co do suplementacji skóry i paznokci polecam pokrzywę ze skrzypem z witaminami usuwa obrzęki i długotrwale brana świetnie działa. co do diet to tylko ograniczenie cukru żeby zabezpieczyć się przed zaburzeniami insulinowymi. Działa natomiast stymulacja układu immunologicznego wit A+E (tokovit). Z czasem pojawiają się problemy ze stawami a dokładnie z maziówką co powoduje ciągłe bule stawów. Z czasem zaczynają się kłopoty z sercem niestety hormon przyjmowany w tabletkach niszczy je. Problemem są też spadki i zmiany nastroju trzeba nauczyć się z tym żyć. Znaleźć coś co w takich momentach podnosi na duchu i trzymać się tego. Co do senności z czasem prawidłowe leczenie ogranicza ten problem a ponowne wystąpienie powinno nas skłonić do wykonania badań i wizyty u lekarza. Szybciej się starzeję i każdy stres odbija się szerokim echem na moim zdrowiu ale żyję normalnie tylko szybciej się męczę częściej muszę odpoczywać. Urodziłam dwoje dzieci niestety mają autoagresję w postaci wściekłej alergii i nie są okazami zdrowia. Ciąża jet ciążą wysokiego ryzyka wymaga bardzo skrzętnych badań i kontroli dziecko pierwsze badania ma robione już z krwi pępowinowej a następnie raz w roku badany poziom hormonów - ryzyko że zachorują dzieci lub wnuki jest bardzo wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×