Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziabong

Niedoczynność tarczycy - grupa wsparcia

Polecane posty

Gość unatienda
Hej , Ja się dziwnie czułam- skaczące tętno, kołatanie serca, skaczące ciśnienie, i brak ochoty na robienie czegokolwiek. Pomyślałam , że to może tarczyca. Zrobiłam sobie badanie na TSH- wyszło 4,6 ( norma do 4,2) .Endokrynolog powiedziała, że to tylko lekka niedocznynność i żeby się nie przejmować. Zapisała tylko Jodid. Powinnam zmienić lekarza? o przeciez do idelanego wyniku daleko mi. Poradźcie coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alsdnjgsjkd
No nie być smiesza, 0,4 to wedlug Ciebie daleko ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkura
To wyobraź sobie jak ja muszę (musiałam) się czuć mając trzy tygodnie temu TSH- 32, teraz (wynik z piątku) mam 22 więc do normy baaaardzo mi daleko :( Ale już jestem większa optymistką i mam nadzieję za tydzień chociaż trochę pojeździć na desce :) pomimo wielu dolegliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na początku też miałam 4,59 (norma do 4,2) kazali mi odstawić tabletki antybebe i za 3 miesiace powtórzyć wynik wtedy wyszło ponad 6 i juz dostałam Letrox... Marta FM, powiedz gdzie przyjmuje ten lekarz, jak się nazywa jeżeli uważasz, że jest dobry to można napisać.... bedzie dla innych, co kiedykolwiek będą szukać jakiś informacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
unatienda, zrób sobie jeszcze fT3 i fT4 oraz antyTPO i antyTG, USG tarczycy. możesz mieć nie tylko niedoczynność, ale również chorobę Hashimoto, wtedy leczenie jest po prostu konieczne. poza tym, możesz też powtórzyć TSH, mi raz wychodzi ponad normę, raz ledwo się mieści. Zakamuflowana pomarancza, leukocyty mam w normie, chociaż bliżej niższej granicy: 5,54, a norma 4-10. wszystkie wyniki mam w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaMF
Do Dziabong: Adres to: Centrum Endokrynologii 4Health 40-063 Katowice ul. Żwirki i Wigury 16/2 (ok. 5-6 min piechotą od Dworca Głównego, a więc same Centrum) tel. (032) 608 23 52 a lekarz się nazywa: Dr Krysiak Mogę z cała pewnością polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkura
ojej, kiedy będę miała TSH poniżej 5 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do MartaMF Jutro mam wizyte u tego doktora. Powiem Wam jak było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qbus
Witam kobietki! jestem facet i takie sprawy jak tarczyca sa mi obce jednak postanowiłem napisac. to jest super ze sie wzajemnie wspieracie. przejrzałem takze juz kilka innych forów i to naprawdę jest fantastyczne! :) Powiem krotko, wspolpracuje z grupa lekarzy z Łodzi, ktorzy doskonale wyprowadzaja ludzi z wielu chorób poprzez zastosowanie metody diagnostycznej - "Analiza pierwiastkowa włosów". po prostu w wynikach jest obraz niedoborów w danym organizmie oraz proporcje biopierwiastkow. okreslany jest rowniez typ metaboliczny i zalecana dieta pod dany typ i suplementacja. tak na marginesie to wlasnie od tarczycy zaczynaja sie cuda u kobiet tyja lub chudna, bola stawy i inne, a lekarze próbuja i probuja i na tym sie konczy (z calym szacunkiem dla ich wiedzy i umiejetnosci). niezbyt czesto tutaj zagladam wiec jesli macie pytania na kazde odpowiem poprzez e-mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i byłem dzisiaj na wizycie u doktora R. Krysiaka. Powiem tyle ... wspaniały człowiek i lekarz. Bardzo miły. Udziela wyczerpujących odpowiedzi na zadawane pytania. Z resztą nie trzeba ich zadawać bo jak się rozgada ... to wszystkiego dowiemy się o chorobie zanim skończy :D Wizyta trwała bitą godzinę, jak nie więcej ... w życiu tak długo użadnego lekarza nie siedziałem.Oczywiście traktuje to jako wielki + Nareszcie lekarz, który nie olał mnie z moją ginekomastią i zaproponował leczenie :) (wczesniej bylem u 3 i olali mnie, mówiąc zniknie Ci ... doktor K mówił , że trochę za późno przyszedłem, ponieważ leczenie farmakologiczne trzeba było zacząć wcześniej ;/ gdy tylko pojawiła się ginekomastia ... dziękuję tamtym endo;/). A i oczywiście o tarczycy też rozmawialiśmy :P Zmienił mi dawkę Letroxu z 50 na 25 ... Mam nadzieję, że będę się czuł teraz lepiej :) Polecam !!! Kontrola za miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zapomniałem. Dziękuję MartaMF za polecenie tego lekarza. 🌻 Masz u mnie piwo :P :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na jakiej podstawie
zmniejszył Ci dawkę leku? Miałeś ze sobą aktualne badania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak miałem wszystkie badania, jakie kiedykolwiek wykonywałem na tarczyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaMF
To miłe, że jesteś zadowolony. Udanego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proszę o poradę wynik tsh 1,03 czyli dowiedziałam sie że w normie ale mam poiekszona tarczyce z lewj strony czy to powazna sprawa czy to sie leczy czy nie ma sie czym martwic prosze o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przy niedoczynnosci
lekarz zmniejszył dawkę, dziwne...Widać chorujesz na coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pfu ... poprawka ... zwiększył dawkę z 25 do 50 ... mój błąd :P Ale nie rozumiem Cię, a gdyby nawet zmnieszył ...to co w tym dziwnego ? Przecież ważne żeby tarczyc abyła w normie ...a to można osiągnąć tylko wtedy, gdy obniża lub zmniejsza się dawke hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc ja zapomniałam sie pochwalic jak po wizycie.Pani doktor tez bardzo miła. Zwiekszyła mi dawke Euthyroxu 25 z pol tabletki (ktore brałam codziennie) na pol tabletki (przez 5 dni) i tebletke (przez 2 dni) w tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17:55 unatienda Hej , Ja się dziwnie czułam- skaczące tętno, kołatanie serca, skaczące ciśnienie, i brak ochoty na robienie czegokolwiek. Pomyślałam , że to może tarczyca. Zrobiłam sobie badanie na TSH- wyszło 4,6 ( norma do 4,2) .Endokrynolog powiedziała, że to tylko lekka niedocznynność i żeby się nie przejmować. Zapisała tylko Jodid. Powinnam zmienić lekarza? o przeciez do idelanego wyniku daleko mi. Poradźcie coś ______________________________ Myślę, że jodid jest za słaby i nie unormuje ci TSH, powinnaś brać euthyrox albo lethrox, na twoim miejscu zmieniłabym lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co gdy usg tarczycy wynosi 2,7ml i 1,5ml tsh 3,26 -- lekarz mówi ze ok ale na wyniku pisze wynik poniżej drupy wiekowej zmienić learza czy jest ok ale mam lekko przyspieszony puls i objawy niedoczynnosci jem jodit !!!! prosze o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia 85
mam problem.mojeTSH jest niskie a t3 t4 ponad norme czyli tak jak w nadczynnosci....a ja mam wszystkie objawy niedoczynnosci i to bardzo nasilone...jak to mozliwe?????co to moze byc? do lekarza dopiero sie wybieram.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi 39
Do księżyca Ja miałam TSH w normie. nie pamiętam dokładnie coś ponad 4. Rodzinny powiedział,że wszystko ok.Poszłam do endokrynolog ,a ona zobaczyła wynik, zbadała mnie i od razu postawiła diagnozę-nedoczynność choroba HASIMOTO. Dała mi na potwierdzenie diagnozy wyniki do zrobienia i się nie myliła. Biorę EURYTROX 75 i czuję się o wiele lepiej Dla wszystkich zainteresowanych podaję jak to jest z tymi normami TSH(mU/i) >20 łagodna do silnej niedoczynności 4,5-20 niedoczynność niskiego stopnia 2,1-4,4 norma, ale podejrzenie niedoczynności jeśli występuja odjawy lub wole 0,4-2,0 norma 0,1-0,39 szara strefa-zbadać FT4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi 39
Czy tu nikt już nie zagląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaglądam - ale nikt nie psze :-(.. Ja staram się zrzucić to co mi przybyło --- ćiężko jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki,nie pokazywałam się ,bo byłam 3 tygodnie z moja córcią w szpitalu,wyniki obserwacja... teraz moge wam opisać wyniki TSH 2,84 , ft4 1,39 , FT3 4,14 napiszcie mi jak to wyglada,bo nie za bardzo sie na tym znam.... oprócz tego wynaleśli u małej insulinizm- początkowe stadium cukrzycy,ponoć krzywa cukrowa jest nienajlepsza,jak ktos sie hna tym zna proszę pomóżcie,podam wyniki.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm TSH wiem że ma w normie ale na poziomach ft3 i ft4 niebardzo coś mogę powiedzieć ale chyba ok - na wywnikach powinnaś mieć podane przedziałki i porównaj.. niestety nie pomogę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c to za grupa wsparcia jak nikt tu nie zagląda:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×