Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

szczesliwa mama ja właśnie wczoraj zapomniałam napisać że synek też wchodzi po schodach i to na 3 piętro ( pomimo wyganiania sie na dworze). I wczoraj mile mnie zaskoczył ale i też nie daleko do zawału było... postawiłam go pod drzwiami by je otwrzyć i zakupy postawić w domu ja się obracam a on już na połowie schodów.... tak mnie wystraszył :| ale i ucieszył... chyba do sąsiada szedł. Skubaniec mały wchodzi opierając sie rączkami o schody... Klaudia gratuluje zanim urodziś drugiego dzieciaczka to Dagmarka będzie miała prawie 2 latka więc jeszcze tyle czasu możesz jej poświęcić. Niby 2 latki już chcą wszystko same robić więc już może nie będzie chciała tylko ciebie a do innych dzieci. Dasz rade powodzenia i ciesz się że jesteś w ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziekuje wam dziewczyny, wy potraficie podniesc na duchu! Karola ja tez tak jak i ty mialam jakies takie schisy, smialam sie ze chyba jestem w ciazy bo jakos taka lekkka zgaga mnie lapie i ciuszki sa na mnie ciasniejesze ( i tak jest za szybko na takie objawy), a maz mowil ze powodem tego sa chipsy i piwko ;-) Hm... jestem mile zaskoczonaa, bo maz caly czas przezywa ze mu jest bardzo mnie zal, mialam ciezki porod i boi sie tego ze znow bede cierpiec i ze bede sama w domu z tak malymi dzieciaczkami i ze sie wykoncze! Na dodatek trzeba znalezc jakas stancje z 2 pokojami i stosunkowo niedroga, bo u tesciow nie chce mieszkac! Ale najbardziej mnie cieszy ze meza matka bedzie wkorwiona ze jestem znow w ciazy bo przy Dagmarcce tez byla niepocieszona, wrecz nie poczowala sie na poczatku do bycia babcia, pewnie sadzila ze sie jej zapytamy o zgode na dziecko :-) Bedzie dobrze bo musi byc dobrze !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia--->gratulacje!!!:D:D:D!!!, to masz dylemat z głowy, czy teraz czy może później i tak jest najlepiej:), i na pewno sobie pooradzisz, a dwójka dzieciaczków bedzie sobie razem dorastać:), będzie dobrze ;), dziewczyny wiem , że ten temat już był wiele razy ale chodzi mi o butki, Olcia co prawda jeszcze nie chodzi, ale byliśmy wczoraj w paru sklepach pomierzyć butki i wiecie co prawie żadne nie chciały jej wejść na nóżkę, chyba ma strasznie wysokie podbicie, a przymierzaliśmy różnych firm i mam takie pytanko do was czy te pierwsze buciki to muszą być takie zakryte zupełnie trzewiczki za kostkę, czy mogą być takie a la sandałki, tyle że z usztywnionym zapiętkiem i za kostkę coś w tym stylu?? http://allegro.pl/item633388289_profilaktyczne_zdrowotne_roz_18_do_nauki_chodzenia.html, widziałam na allegro te gucie, no fajne są ale u mnie nie ma ich sklepu a przez net nie chcę kupować, bo okaże się, że na nóżkę nie będę mogłą wcisnąć:), a jaki rozmiar noszą wasze maluszki, bo Ola wg rozmiarówki guci 22?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom --> My niedługo chyba też zaczniemy szukać opiekunki. Chciałam poczekać na przeprowadzkę do Trójmiasta, ale jeśli okaże się że mamy z tym czekać do wiosny (chyba mieszkanie odbierzemy w grudniu), to może poszukamy niani już zaraz. Ja mogłabym wtedy trochę popracować w domu przy zleceniach, bo teraz się wykańczam jak mam po całym dniu usiąść do pracy o godzinie 22-giej :o No i za jakiś czas też chcielibyśmy z M gdzieś razem wyjść - do knajpki czy do kina, nawet na krótko. Także nie miej żadnych wyrzutów sumienia - to Wam jest potrzebne i tak jak piszesz - dziecko potrzebuje szczęśliwych rodziców. U nas też będzie sensacja w rodzinie, że wolimy zapłacić obcej osobie :P :P Zwłaszcza teściowa będzie wściekła :P Ale ja jej Nat nie powierzę sam na sam nawet na 15 minut. Pisałam kiedyś trochę niej, więc pewnie się nie dziwisz. pyzucha --> U nas chodzi po prostu o to, że niby poniżamy teściową, bo się musi dopraszać o częstsze wizyty i jak pozwolimy komuś obcemu na opiekę a jej nie, to już w ogóle ją \"skopiemy\". Taki durny charakter i tyle. A jednocześnie ona nie potrafi się zająć odpowiednio takim maluchem, to już wiem na pewno. Karola --> To faktycznie nie ma co czekać aż się sierciuch całkiem zamęczy :( paulinek --> Jestem pod wrażeniem tej wspinaczki po schodach! A zapomniałabym - miałam Ci przepisać skąd INCI tego kremu Topy, ale niestety mój dzielny małżonek w ramach porządkowania, wywalił opakowania, a na tubkach nie ma składu. Trudno - nie marudziłam mu nawet, ważne że sprząta :) A krem mogę spokojnie polecić, jest naprawdę fajny i chyba po raz pierwszy mam jakiekolwiek wrażenie że wyraźnie poprawia mi się stan skóry! Klaudia --> To widzę że też masz teściową \"na 102\" :P juusta --> A jesteś pewna, że to kwestia wysokiego podbicia? czasem dzieci przy zakładaniu bucika jakoś tak wyginają stopę, że nie ma siły żeby założyć. Nat normalnie świetnie się mieści w Gucie, a jak zrobi taką \"sztuczkę\", to nie daję rady założyć dopóki nie przestanie. Pamiętam że pierwszy kontakt z butami taki właśnie był - byłam święcie przekonana że Gucie na nią nie wejdą. A takie sandałki myślę że mogą być jeśli mają odpowiednią podeszwę itd, no i na ciepłą pogodę + skarpetki. Nat nosi 19 Gucie i Mazurki, a sandałki pewnie jej niedługo kupimy już 20-ki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia GRATULACJE!!!!!!!!!!!!! No proszę kolejna majoweczka w ciąży :):) kika Ty nie zazdrość tylko bierz sie do roboty:P:P:P ja od dzis nie mam już niemowlaczka w domu:P odebrałam torcik, i o 13 będziemy dmuchać świeczkę ale tylko z mężem nie prosimy dzisiaj nikogo bo za 2tyg i tak impreza:) Karola wracam do mojego pytania tzn jak zastąpić malej wapn skoro jest na diecie bezmlecznej????!!!!!! odebrałam dzisiaj wyniki moczu jest idealny, no a łapany ze środkowego strumienia:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gucie sa moim zdaniem idealne dla dzieci o wysokim podbiciu, my tez je mamy a powiem ze inne butki jest nam ciezko dopasowac wlasnie z tego powodu! Jezeli chodzi o sandalki to Dagmarce kupilismy te http://www.goodin.pl/index.php?strona=buty&id=D0008 Te rozowe i chyba jej w nich jest bardzo wygodnie, aha i sa na rzepy rowniez jest na nie regulacja na paluszkach co tez pozwala dopasowac do podbicia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stu234
Witam Będzie mi miło, i proszę o poparcie i głosik na mój blog ( o porodzie i Prawach Rodzącej na sali porodowej ) http://bobbyy.pl/blog.php?id=195 dziękuję serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn. te jasno rozowe! Jeszcze raz dziekujei za gratulacje i za otuche! A co do tesciowej to gowno mnie obchodzi jej zdanie, najwazniesze ze maz dzwonil i mowil ze juz sie nie zamartwia jak to bedzie, tylko cieszy i wyobraza sobie jak beda sie dzieciaczki potem razem bawic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyzucha ja naprawde nie wiem o co chodzi mojej teściowej a wszelkie próby rozmowy zbywa więc juz z M nie próbujemy, a sytuacja wygląda tak, że teściowa świetnie się Małym zajmuje ale bardzo rzadko jej się to udaje bo zawsze cos innego jest wazniejsze niż Szymuś. Na początku M próbował jej to uświadomić ale jakoś nie wyszło, najdziwniejsze jest to że ona się tłumaczy że nie może przyjść i jest święcie przekonana, że naprawde nie może!!! bo albo sąsiadka w szpitalu i musi ją odwiedzić, albo leje, alb wieje albo remont łazienki albo musi wyprawić syna na studia (piąty rok kończy maleństwo;-)) no ja naprawde nie rozumiem i już się nie staram rozumieć tylko chce żebysmy mieli spokój:-) A jak jej powiedziałam, że za rok będziemy kogoś do opieki szukać jak wróce do pracy to się za serce złapała bo przecież ona będzie Szymusia bawić, a ja grzecznie jej przypomniałam, że teraz jej się to rzadko zdarza a co dopiero codziennie to mi powiedziała, że wtedy wiedziała będzie, że musi i zorganizowałaby się!!! No szok to znaczy, ze teraz nie musi? Czy nie chce? Nie pojmuje! Cynka obu naszym teściowym przydałaby się hipnoza;-) i przeprogramowanie jak pisała Karola;-) pewnie jeszcze niektóre z dziewczyn też by swoje teściowe dorzuciły;-) Tylko czasem mi przykro, że Szymuś nie bedzie miał babci z prawdziwego zdarzenia bo teściowa same widzicie a moja mama poważnie chora i nie może chodzić:-( Dobra smutki na bok:-) miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom---> no z opiekunką to myślę, że bardzo dobry pomysł, rodzicom tez należy się chwila rozrywki:D, Paulinek ---> moja waży 10,6 kg, ubranka nosi na 1,5-2 latka i jest raczej pulchniutka, zwłaszcza jak się naje to ma brzuszek jak mały zawodnik sumo:P, Zizusia---> sama robiłąś torcik?? super:D Cyna ---> dzięki, moja ola też tak wygina nóżkę, a do tego myślę, że dochodzi wysokie podbicie, kurcze to strasznie dużą mą nóżkę, ale to po mamusi, hehe:), ja kiedyś nosiłam 41!! a teraz nie wiem czy mi stopa zmalała, czy numerację zmienili w każdym razie noszę 40 a czasem nawet 39:), Karola--->szkoda kotka:( tak czytam że niektóre wasze dzieciaczki już same po schodach wchodzą - szok normalnie:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie przed chwilą wróciłam od Weterynarza... smutno ale już się nie męczy biedaczek :( :( :( :( A mi wystarczyło wczoraj się wywewnętrznić z moich obaw i od razu w nocy dostałam @ :P :P :P :P :P :P Juusta, dzieci podginają paluszki. Spróbuj butki wkładać ruchem okrężnym - tak by zacząć jak podeszwa będzie pod kątem 45st w osi długiej stopy... mam nadzieję że wiesz o czym mówię :P W Centralu jest dużo przecen butków i sandałków dla dziewczynek :) Stelka nie musisz nic dawać, Bebilon Pepti i mięsko w obiadku wystarczą... Jak bardzo chcesz to możesz dać 1/2 tabl Calcium gluconicum co kilka dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juuusta Karoli kiedyś pokazywałam podobne buty to mówiła że to takie jakby ortopedyczne są i profilaktycznie się ich nie stosuje dopiero gdy lekarz otropeda zleci. Później tak sobie pomyślałam że pewnie bardzo usztywniają nóżkę i jak synek by w nich kucnął...., Ja kupiłam w smyku sandałki roz.20 z przodu kryte są suuuper ani razu ich nie ściągnął a jak do domu przychodzimy i mu ściągne to kaze mi założyć ponownie. To chyba mój najlepszy zakup. Akinom ja dokładam teścia na hipnoze :) o i jeszcze szwagierke :) bo gorsi od teściowej :) Ta mądra ostatnio wystraszyła ciężarną (szwagierke) żeby jechała na Wrocław bo pewnie jest coś nie tak z ciążą. Zawsze narobi paniki a później okazuje się że wszytko jest ok... z dziećmi swoimi też tak po szpitalach jeźdźiła bo syn zwymiotował ( bo palce wpychał do buzi- sama widziałam) a ona już że jedzie do lekarza. Była w szoku że ja na 37,5 nie daje nurofenu lub panadolu :| Ja jej mówie że raz tylko dałam jak synek miał 38,5, bo świetnie sobie jego organizm sam radził.... Nie tylko o chodzikach ale i o postawie kiedy zwracać uwage na kręgosłup naszego dziecka http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080429/ZDROWIE2/143804384

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola---> dzięki:D, przejdę się do centralu;), no a kotek już przynajmniej nie cierpi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola---->a butek może mieć odkryte paluszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAPŃ z tego co kiedyś mówili w tv style to najwiuęcej jest go w * serach żółtych- tylko Karola mówiła że są ciężkostrawne. * serach białych * bananach * jabłkach * ziemniakach hihi korzystam z netu puki syn śpi bo zaraz znów na dwór idziemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulinek, Stelce chodziło o dietę bezmleczą, więc sery odpadają :P Juusta, to zależy od ciebie :) Ja teraz kupiłam takie z odkrytymi palcami właśnie :P Imitację Bartka, fajne skórzane za 49PLN... Jak mały zacznie porządnie chodzić to wtedy kupię bartki z krytymi przodami. Możesz też kupić na początek bytki tekstylne- kapciuszki, dziecku łatwiej chodzić bedzie na początku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny! Pozdrawiam Was i Wasze maluszki Nie pisalam juz kilka miesiecy ale odkad wrocilam do pracy i zaczely sie spacery na nic wiecej nie mam czasu Podczytuje Was jednak od czasu do czasu Podobnie jak Czarna :) Akinom to widze ,ze ja tez mam podobna tesciowa--albo wizyta u fryzjera ,albo u lekarza,wyjazd na cmentarz albo zaplanowala mycie okien Bez poproszenia ,zeby przyszla na 2 godziny(ja wychodze do pracy a maz przychodzi 2 godziny pozniej) to raczej nie ma szans zeby sie malym zajela Moj Bartolinka 25 kwietnia skonczyl roczek--sam juz pieknie chodzi--je wszystko--pije butle grysiku na noc--ma 6 zebow kupilam mu sandalki Bartka rozm 21 (ma juz w samym czubku--nie wiem czy do konca wakacji pochodzi) to chyba tyle z ostatnio poruszanych tematow aha Karola przykro mi z powodu Twojego kociaka--u mnie tez niedawno byla zaloba po chomiku--corcia mocno to przezywala jeszcze raz pozdrawiam wszystkie dziewczyny i zazdroszcze Wam czasu na czeste zagladanie do komputera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha no i tydzien temu zakonczylam cycowanie --jeszcze raz na 2 dni wieczorem troszke sobie "pocyca" ale to raczej zabawa smutno mi przez to troche bo corcia 19 miesiecy wisiala przy piersi no i wczoraj dostalam 3 raz juz @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia...Gratulacje!!!! Karola...przykro mi z powodu ukochanego kotka :( Ja córci kupiłam buty w Bartku roz 22 (byłam w szoku, że takie duże ale Pani powiedziała, że takie na pewno dobre i ze powinna pochodzic do końca października ?? ) jak mierzyła jej stópkę to miała prawie 20cm no i potem patyczkiem mierzyła, żeby był centymetr zapasu...buciki z zasłoniętym przodem ale kupiłam też sandałki w boren schuhe (chyba tak się to pisze) roz 21 z otwartymi paluszkami...jak na razie miała ubrane tylko raz... dziewczyny co dajecie swoim pociechom na śniadanko...ja zazwyczaj kaszkę albo jajeczniczkę na pomidorkach koktajlowych robioną na parze...chciałabym zacząc robic jej jakies kanapki ale nie wiem z czym ?? to samo jeśli chodzi o kolację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sysunia --> U nas na śniadanie niezmiennie Sinlac z dodatkiem gruszek Williamsa albo jabłka-marchewki. Na drugie czasem mini-kanapka: chleb pszenny, Flora i szynka bez konserwantów i polepszaczy. Jak robisz (technicznie) tą jajecznicę na parze? Ja jeszcze nie dawałam małej jajek, ale mój M nie może jeść rzeczy smażonych i już 2 razy zrobiłam mu właśnie jajecznicę na parze - na garnek z gotującą wodą postawiam metalową miseczkę i niby wyszło ok, tyle że doszorowanie tej miski to jakaś masakra, nawet po porządnym odmoczeniu :o Dziewczyny, nie wiem czy znacie: http://www.babyradio.pl/ Naprawdę fajne radio dla maluchów. Moim zdaniem lepsze od tego na GG, bo ma fajniejsze "kawałki", trochę krótkich rymowanych bajek, no i co najfajniejsze - podział na bloki do zabawy, drzemki, wyciszania, usypiania. Teraz np. już do samego rana lecą już różne nocne plumkania i kołysanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna tez właśnie chciałbym zrobic małej jajecznice na parze i tak myslalam o tej medodzie co piszesz, a może zamiast miseczki po prostu patelnia z teflonem? u nas na sniadanie te pierwsze ok 6 butla z mlekiem na sniadanie kasza, czasem daje na kolacje chlebka z wedlinka z indyka a ostatnio z drzemem truskawkowym, nie wiem czy mozna ale malej smakuje:P u nas o 13 świeczka zdmuchnięta, w gronie ścisle rodzinnym no tylko dziadek niespodziewanie sie zjawil:P chce malej kupic taki chodzik pchacz i nie wiem czy warto i jaki co mysleicie o takim http://allegro.pl/item632746450_fisher_price_gadajacy_po_polsku_chodzik_jezdzik.html albo tan sza wersja http://allegro.pl/item628944001_muzyczny_chodzik_jezdzik_pchacz_fisher_price.html co myslicie? a może coś innego? dziadek zasponsoruje a my mamy tylko wybrac i sama nie wiem co. chcialam jakis taki pojazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka --> My właśnie zamówiliśmy taki pchacz/jeździk z FP - lwa. Tylko coś właśnie paczka nam nie przychodzi i obawiam się że zaliczę pierwszą w życiu wtopę z allegro 😠, a kupuję tak masę rzeczy. Taki (tylko z innej aukcji): http://www.allegro.pl/item629227496_fisher_price_chodzik_pchacz_jezdzik_lew_2w1_szybko.html Może faktycznie z patelnią spróbować. A testowałaś już te kluseczki bananowe z sinlack\'iem? Ja ostatnio zrobiłam placuszki sinlackowe i wyszły smaczne i mała chętnie zjadła, tyle że wg mnie za tłuste to było - wsiąkł tłuszcz z patelni. Na suchej strasznie mi si przyklejają, może mam jakąś lichą patelnię..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajecznicę robię na patelni teflonowej...łatwo szybko i przyjemnie :) 4 pomidorki koktajlowe sparzam wodą, obieram ze skóry i usuwam nasionka, kroję na kawałki. Na patelni roztapiam 0,5 łyżeczki masła i podduszam na nim pomidory (pod przykryciem). Jajko najpierw sparzam i wbijam na patelnię-po zrobieniu łamię do tego kawałeczki chlebka i mieszam...małej bardziej smakuje jak chlebek jest podmoknięty tą jajeczniczką niż jakbym miała jej go podawac osobno wcina aż jej się uszy trzęsą i zawsze jest jej mało to 1 jajko :)staram się jej robic 2 razy w tygodniu na przemian z jajkiem na miękko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze jak tak Was czytam to wydaje mi sie ze ja zle karmie swego synka, ja mu nie daje jakies jajecznic tylko rano je mleko z butli, potem kasza, obiad ze sloika zrobiony przeze mnie, potem deser i mleko... kurcze Karola cos zmienić jak sadzisz?? c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mija !! sto lat sto lat sto lat dla kochanego HUBIKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! uściskam go na spacerze i Niki da całuska:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola :) dzięks nie pamiętałam kto pytał dlatego tak ogólnie napisałam o tym wapniu. Sysunia coś nie tak 20cm stópka to rozmiar ok 30 :) Cyna dzięki za link fajna stronka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna no własnie nad takim tez się zastanawiam:P co do sinlacu to mi mąz skasował tą stronkę z przepisami i nie wiem jak sie robi:( jak masz to daj linka bo faktycznie trzeba coś innego by małej dawać bo tylko kaszki mleko i zupka:P no i coś mi się widzi że odstawimy tez bebilon pepti bo nie wiem czemu ale od paru dni mała ma po nim takie bóle brzuszka że az płacze:( spróbujemy z sojowym bo na soje nie jest uczulona:) no i chyba zrobie taka jajecznice tez, dzis na śnaidanie zjadła aż dwie kromki chleba z wędlina:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny piszecie o pchaczach a nasz mala w niedziele dostala cos tanszego a i chyba bedzie dluzej w uzytku tzn. taczke i z nia sobie chodzi, powiem wam ze to byl super pomysl bo predzej mala bala sie sama robic kroczki a od niedzieli wieczora , po paru rundkach z taczka, puszcza sie i przechodzi pol pokoju lub czasem nawet i caly i tak kilkanascie razy dziennie. Tak wiec dziala jak pchacz a i bedzie potem dluzej wykorzytywany na podworku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) hi hi te pchacze są super, ja już nad nimi myślę od 3 lat ;) w tym czasie moja córeczka sama zaczęła chodzić mając rok i tydzień, a Maciuś też już od tygodnia chodzi sam po całym mieszkaniu, a wczoraj już pokonywał dłuższe odległości na nóżkach na podwórku. Tak, więc podaruję sobie pchacza :P one są fajne, jednak miejsca trochę zajmują :(. a mój synuś dzisiaj obchodzi imieninki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×