Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Cześć !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WSZYSTKIEGO NAJ NAJ NAJ W NOWYM ROKU:):):):):):):):) Długo nie pisałam ale nie miałam czasu za bardzo, potem wyjechaliśmy i jakoś tak zleciało. W przerwie świątecznej zrobiliśmy ponad 2000 km, najpierw do teściów potem do moich rodziców potem znowu do teściów, potem do Zakopanego na Sylwestra i znowu do teściów i w końcu do domu, więc byliśmy ciągle w ruchu:) ale było przyjemnie, poza staniem w korku na zakopiance, z Zakopanego do Kutna jechaliśmy 13 godzin, tragedia, Sylwestra spędziliśmy miło, ze znajomymi w piżamach przy kominku z grzanym winem :)) Ciężko było wczoraj wrócić do pracy, ale powoli się wbijam znowu w ten tryb, Fifek chyba wszedł w fazę buntu, normalnie tragedia jest, wczoraj dał nam nieźle popalić, efekt jest taki, że ma na czole mega guza bo rzuca się i wali głową w podłogę, albo jak wczoraj w drzwi, staram się to ignorować ale jak zaczyna walić to się boję, że zrobi sobie krzywdę, jest pierońsko niegrzeczny, jak mam mu powedzieć NIE to aż mi żołądek się ściska bo wiem co za moment nastapi i nie wiem jak sobie z tym radzić, w samochodzie ostatnio zaczął wrzask i krzyczał mama, mama, mama, a jak nie reagowałam to zaczął krzyczeć karina, karina, karina........ hehehe, ubawiło nas to strasznie, jak się wykrzyczy to przychodzi do mnie, przytula się i robi mi cacy, cacy, ale czasem mam dość już tego wycia, sąsiedzi to chyba myślą, że mu conajmniej paznokcie wyrywamy no dobra spróbuję was poczytać i nadrobić zaległości:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magmal sek w tym że ja użuwam innych butelek niz aventa bo karola ich używa i nie chciałam żeby mi sie myliło:P poza tym mi sie wydaje że ten trójprzepływowy i tak ma za dużą dziurke jak na takie maleństwo a ja chce na razie troszke kleiku dodoać żeby zobaczyć reakcję:P a w ogóle to młody ma 3 miesiące i rwie sie do siadania że szok, jak lezy tak po ukosem to główka kolan dotyka i taki zgiety w pałąk sie robi:P przewrotki z brzuszka na plecy ma juz opanowan, teraz ćwiczy na odwrót:P no ogólnie kochany ale przez to że chce siedieć nie polezy długo i każe się nosić...całe szczęście on ma ok 1,5 aktywności i idzie spać:P natomiast Karolinka znowu brzydko kaszle w nocy dusił ja ten kaszel..KAROLA powiedz mi co moge jej dawać żeby nie było gorzej tzn daje jej sinecod i elofen i fakt że mniej kaszle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiacool --> Możesz też z wodą, tyle że nie będzie to pełnowartościowy posiłek, więc musisz i tak uzupełnić. Jak chcesz coś na wodzie, to polecam Ci Sinlac - nie wiem czy znasz. To jest taka "kaszka" z firmy Nestle. Robi się tylko na wodzie (jest wtedy pełnowartościowym posiłkiem) i jest polecane dzieciom alergicznym i ze skazą. Karola --> No to możemy sobie rękę podać jako matki masochistki :P :P Ja też muszę hamować odruchy, bo czasem to bym młodą gwizdnęła w ucho :P A swoją drogą to nie wiem co tak naprawdę stało się z moim pokarmem. Albo mi gdzieś po drodze wcięło od nadmiaru stresu, albo młoda przestała potrzebować czy coś i produkcja powoli ustała. W sumie obstawiam bardziej wersję drugą, bo jakby tak mleko wcięło znienacka, to Nat by się piekliła raczej :D No i wygląda na to że wrócił mi regularny cykl - już druga @ i objawy owulacji ;) A było tak pięknie.. A pamiętam że ty tamponów używasz, więc podrzucę Ci ciekawostkę alternatywną (może widziałaś już): http://kubeczek-menstruacyjny.ladycup.eu/ Ja już zamówiłam przez dziewczynę z chustowego i na razie pierwszy test na sucho wypadł całkiem nieźle ;) Płaciłam 100zł za kubeczek z woreczkiem (wzięłam "Lotos"). Akinom --> Pozwala jak pozwala ;) Muszę się nakombinować w opowieściach i takie tam, bo okres buntu też w toku, więc są akcje, że jest mega śpiąca, ale jak biorę na ręce to zaczyna płakać i się wyrywać właśnie. Ostatnio już była historyjka o smoku i 3 elfach co poszły do lasu na grzyby, bo smok sobie zażyczył na śniadanie jajecznicę z grzybami :D :D to ja cc --> Podziwiam z tymi pieluchami. Super!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cynka---> no niezłe te kubeczki:D, ciekawi mnie tylko jak działają od strony praktycznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka jak chcesz butelkie z baaardzo mala dziurka w smoczku, to kup tomme teepe (jakos tak sie pisze). Ja jak odciagalam malej mleko to caly czas balam sie ze sie zachlystnie i tyle co ja nakupowalam najruznoejszych smoczkow do butelek to nie wiem kto inny tyle ma! Do dzis zostala mi cala siatka z butelkami i smoczkami o roznych ksztaltach i dziurkach ale te tomme teepe maja dziurkie chyba najmniejsza, niestety dzien po zakupie tych butelek i podgrzewacza stwierdzilam ze podejme kolejna probe karmienia piersia i nawet ich nie uzylam! Ale teraz napewno wyprobuje do jakis herbatek czy w razie gdybym musiala dzieciaczki zostawic na chwilkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cynka, noooo, ciekawe :P P :P :P :P Ale którą stroną się to zakłada :P :P :P.Jak mniemam to tym dziubkiem do kanału szyjki macicy???? Ja to bym zadrapała się na śmierć, bo jako dobry doktor mam uczulenie na silikon :P :P :P :P Dlatego jestem na pediatrii a nie na chirurgii :P No i myśl o opróżnianiu tego kubeczka przewyższa moje możliwości :P :P :P Kareczka, nie bój się- jak wali nawet w szale to o ile nie ma ostrych kantów czy przedmiotów, to nie zrobi sobie krzywdy :P :P :P Te drzwi to pewnie był przypadek. Jak masz możliwość to przenieś go w fazie szału na dywan i niech wali ile wlezie. Jak zaboli to przestanie :P :P :P Dobra u nas święta w regionie na całego :P :P :P Więc w szpitalu pustki :) :) :) Dyżurny już nas zwolnił :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dla mnie te kubeczki to też jakis dziwny wynalazek, nie dla mnie stanowczo:P:P:P:P Klaudia chyba źle mnie zerozaumiałąś, ja teraz używam butelki dr browns i jestem zadowolona, bardziej niz z aventu jeśli chodzi o wielkość dziurek, z tym że te miałam problem z dawaniem kleiku do mleka bo zatykało dziurkę, a smoczek używamy z poziomu 2 czyli po 3 miesiącu, ale dzisiaj rozrobiłam kleik w bardziej ciepłym mleku i było ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola coś poradzisz na zgrzytanie zebami?? kurcze tak zgrzyta Niki ze nie wiem, w nocy az mnie obudzil, teraz spi i tez zgrzyta??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dziś zważyłam i zmierzyłam młodego - 11,1kg i 83cm wzrostu. Chyba trochę mało ale cóż ja właściwie całą podstawówkę byłam najmniejsza w klasie, jak kończyłam to miałam 160cm a potem jeszcze urosłam. Moja mama urosła 2cm w trakcie studiów, więc jest nadzieja, że młody też z tych długo rosnących. Tatusia ma prawie 2metrowego więc liczę, ze kolo 180cm będzie miał. Dziś pierwszy raz robię kotlety sojowe z gotowanej soi a nie z tego tam suszonego czegoś. Normalnie kocham mojego robota kuchennego i teściową (bo to od teściów prezent pod choinkę). Nie no Karola, rozbawiłaś mnie totalnie. Te kubeczki się zakłada tak żeby obejmowały szyjkę macicy ta otwartą stroną. To to sterczące z drugiej strony jest zamiast sznureczka od tamponu (się skraca na odpowiednią długość żeby za bardzo nie wystawało...). Ponoć wygodne, jedna znajoma mam i chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tutaj w skrócie jak tych kubeczków używać ;): http://www.youtube.com/watch?v=7l2QpWfrXhM&feature=related Karola --> Ogonkiem zdecydowanie do dołu :D Ale jak masz uczulenie na lateks, to chyba faktycznie odpada. Ja tam przetestuję, a co :P :P Podobno bardzo wygodne, o i nie wchłania naturalnej wydzieliny tak jak tampon, więc nie prowokuje infekcji itp. Przy okazji jaka oszczędność :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rety, Nat zapadła w sen zimowy :o Będzie znów wesoły wieczór.. Dziewczyny, nie wiecie jak to jest z przemeldowaniem się? Ja jestem ciągle zameldowana u rodziców (młoda też) i jak się przeniesiemy do Gdańska, to chcę się tam zameldować. Wystarczy że się zgłoszę już tam, czy muszę iść po jakiś papier do urzędu u rodziców? Właścicielem domu jest mój ojciec, więc może on nas powinien wymeldować? Kombinuję jak uniknąć wypraw z Gdańska do urzędu w Piątku.. Jak się dorwę do skanera, to Wam pokażę jakiego misia Nat wczoraj narysowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, spojrzałam na zdjęcia i faktycznie widać że ma kształt lejka... jak patrzyłam w pracy przelotnie to miałam wrażenie, że ma w szerokiej części dno :P :P :P :P :P :P A rozmiar jak spojrzałam to do wielkości szyjki się dobiera :P :P :P Ciekawe jak go wyliczyć :P :P :P po obwodzie :P :P :P :P :P Jednym słowem to coś jak kapturek antykoncepcyjny :P :P :P tyle że z tym bolcem.... A jak to się zakłada technicznie to dalej nie potrafię sobie wypbrazić ... Może opatentuję wersję Hard Core, zakładaną do kanału szyjki macicy :P :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola --> Ale masz pomysły :D :D A rozmiary zazwyczaj są aż dwa. Jedynka dla kobiet poniżej 25 roku życia i nie rodzących, a potem dwójka dla kobiet powyżej 25 bądź po porodzie. Także jakby nie patrzeć, tylko dwójka dla nas :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko Kochana czego to nie wymyślą....oczywiście mówie tu o tych kubeczkach niekapeczkach:p.....jakoś trudno wyobrazić sobie jak tego używać...no ale cynka próbuj i daj znać, ja na obecną chwile nie potrzebuje takich rzeczy ale kiedyś sie moze i skusze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cynka, a dziewczyna przed 25 ale po CC :P to jedynka??? :P :P :P Kurczę, a ja włąśnie dowiedziałam się że mój dobry znajomy, mojej koleżanki brat został podejrzanym w sprawie o zabójstwo :( Ta dziewczyna była jego aplikantką, on radca prawny i współwłaściciel jednej z największych kancelarii... Mieli ponoć romans... To była wspaniała dziewczyna, a on ... cóż mniej wspaniały... Ale sam wezwał pogotowie i policję... miała 2 promile... Najgorsze, że ma wielkie plecy i pewnie nie będzie uczciwego procesu :( :( :(Straszne co musi przeżywać rodzina tej dziewczyny.... Jego jakoś mi nie żal, ale jego rodziny strasznie :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jutro "przegląd" mam...zobaczymy czy bedzie ta dziewucha czy nie bedzie..... karola przykra sprawa, ale jak ma dobre plecy to się pewnie wywinie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POMOCY!!! Szukam dobrego sposobu na zachęcenie mojego starszego synusia do chodzenia do Przedszkola. O(d wczoraj próbujemy. Wczorajszy dzień wyglądał tak, że pojechaliśmy rano o 8 i oczywiście musiałam założyć papcie jemu i sobie i musiałam z nim siedzieć, bo nie chciał się puścić nogi. Jakby tylko na chwile stracił mnie z oczuy to zaraz minka do płakania. Normalnie byłam wykończona. Po dwóch godzinach wróciliśmy do domu. Dzisiaj powtórka z rozrywki - wogóle nawet na krok nie chciał mnie zostawić. Nawet do Łazienki musiałam z nim iść. No i po dwóch godzinach - dosłownie uciekał do drzwi. KTO mi mądrze podpowie, co z takim uparciuchem zrobić. No a w domu, ajk ktokolwiek wspomni o Przedszkolu, to udaje, że wogóle tego nie słyszy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLA jak bys mogła mi odpisac w sprawie tych leków co daję karoliNCE (DWA POSTY WYŻEJ:p) i kurcze martwię sie ta główka małego, no ma zdeformowaną tzn jak by miał tylko takie spłaszczenie to nic ale ono tak pod katem jest....oczywiście w dzień jak nie spi to nie ma probklemu bo układamy tak żeby główka w druga stroną z drzemka w dzień róznie bywa, ale raczej pilnuje no ale w nocy to ja tego nie kontroluje, młody ewidentnie lubi sapc na tej spłaszczonej części, od kilku dni śpi na poduszcze, tak mi łatwiej nim manewrowac w nocy no i miękko to może dalej nie pójdzie, ale pytanie CZY TO MU WRÓCI DO NORMY????????????????młody dostaje rezorubię dwa razy po 1/2 łyżeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskierka a on przez ten cały czas był tylko z Tobą? czy może zostawał pod opieka kogoś innego? bo jesli był tylko z Toba to chwilke to potrwa zanim sie przyzwyczai, a im dziecko starsze to podobno trudniej? ja z córcią nie miałam problemu jak zaczełam oddawać ja do żłobka, owszem przez pierwszy miesiąc była maruda le szybko jej przeszło, natmoast szwagierka ma podobny problem co Ty, jej syn ma ponad dwa latka i na razie oddaje go do żłobka, teraz juz ok, ale na początku płacz....te Panie tamm od razu mówiły żeby z dzieckiem nie siedzieć tylko do domu a one sie zajmą...wiem że to łatwo mółiwć, ja pierwszego dnia dzwoniłam co chwila:P:P:Pteraz jest tak że tylko jak idzie do żłobka to płacz, ale póxniej ok...więc może to kwestia czasu...może ktoś obcy musi odprowadzać synka...też działa...najlpiej niech mamy starszaków sie wypowiedzą a Tomus kończy jutro 3 miesiące (wystawiłam zdjęcie na NK) i w tym tempie to będzie chodził na pól roku:P:P:P dzisiaj ćwiczył obraty i juz z pleców na brzuszek tez mu wychodzą, jak chwytam go za rączki gdy lezy podciaga sie dośc sporo...kurcze Karola takie rzezczy robiła jak miała chyba z 5 miesięcy....no i zaczyna gada c po swojemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie moj wlasnie zasnal, ja sypnelam wegla w piec , wietrze pokoje i bede szla nyny, choc te noce sa okropne tak sie maly wierci, no i je nad ranem stelka ladny chlopczyk z tomusia, wiesz co moj tez mial takie splaszczenie, i nawet jak sie o mnie opieral to sama glowa mu sie ukladala jak to splaszczenie bo juz sama leciala, powiem ci tak nie zniklo mu niestety do konca, ale ma wloski , ale jest duzo lepiej przy myciu glowki widze ze jest juz prawie prosta, bo wtedy widze dokladnie jak sa mokre wlosy i przylegaja zwroccie uwage jak ogladacie "na wspolnej" jak ten lysy julian ma dziwna glowe ? kareczka hej--a te dlugie podroze to z fifkiem ???? ten sylwester byl chyba swietny juusta-3mam kciuki za wyniki, i zazdroszcze zabawy sylwestrowej ja sie z moim dzis tez pozarlam, bo nie wylezal choroby i od nowa ma tragiczny kaszzel ! zurkowa --cos ty az tak zgrzyta?? akinom to ladnie meczylas synka :) moze to cos da, a swoja droga nieraz chcialam dobudzic wczesniej eryka ale nie dalo rady tak mocno spi rano co do leku separcyjnego juz to przerabialismy, w sumie tez nie moge na dlugo wyjsc ale juz ook, ostatnio M go usypial a ja za dzrwiami i sluchalam, pare razy byl lament mama mama, ale zasnal a na drugi dzien ja go siup do wozka na spanie a M tylko na chwile przy nim stanal a maly na cale gardlo "mama mama" pewnie sie bal ze M go bedzie lulal teraz tylko jest problem bo eryk jest marudny i caly dzien sie drze "buma" jechac autem, albo na pole, i chociaz chodzimy na polko, to i tak sie wscieka i trudno mi mu wytlumaczyc ze nie, nie mozna kurtki ubrac przy nim ani nic bo sie drze, tzn wola ze chce isc "chciem buma" -pierwsze zdanie:), jest i "co", "tu", "tam" ale ranki kocham, maly sam wlacza tv, zasiada w spiochu na fotelu i baja leci, zzwykle o 10 teletubisie,, wiec ja wychodze robie nam sniadanie spokojnie, potem ubieram go i jemy chce juz jesc przy stole, sam sie wdrpauje na krzeslo, a jak podniose glos na niego to leci i wola ze kocha i sie tuli maly cwaniak, dzis karmil psa maskotke mlekiem z butelki wiec pol butli na maskotce, mnie karmic lubi , kota naszego i psa (zywego) moletsuje ciagle jedzenniem nawet owoce im wpycha ,chyba kupimy mu zestaw jakichs filizanek itp, spijac chce wszystko ze szklanek ( niestety z kiieliszkow na swieta tez chcial), butelki znajduje jak M popiwie zostawi i siup do buzi, ma manie odkrecania wszytskiego dzis moja kawa byla na podlodze, przynudzam chyba hehe, ale tak sie nazbieralo tego pewnie i tak o czyms zapomnialam acha drugi dzien dieta, i pije duzo wody mam nadzieje ze jakos zlece z wagi 63 kg acha wczoraj byl ksiadz po koledzie :) no i maly mu buty dal swoje zeby isc na pole haha, a ministrantom wszystkie auta powyciagal co schowalam bo sprzatalam wczesniej zabawki zeby w ogole sie ksiadz nie zabil na nich, nie bal sie nic a nic a to dziwne bo sie boi obcych, a ksiadz jest sporych rozmiarow i ma okulary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doczytalam czarna 3mam kciuki za dziewuche, ale za 2 ptaszka tez :) jakby co cyna---powaznie kupilas sobie?? ten kubeczek, ja chyba bym sie nie skusila, daj znac jak sie uzywa itp, dla mnie to kosmos karola-na lateks??? wiec mniemam ze na prezerwatywy tez >??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zizusia też :P :P :P ale bardziej przeszkadza mi to że na rękawiczki chirurgiczne też :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola--->no właśnie wczoraj cos mój M mówił,że jakiś jego kolega po fachu oskarżony jest o zabójstwo aplikantki, a mogłabyś napisać mi na NK nazwisko tego chłopaka? Odnośnie żłobka to u nas teraz jest ok, Ola sama daje buziaka, idzie, puka do drzwi i leci do zabawek i dzieci, no ale na początku było trochę płaczu, ale chyba najlepsza metoda to się pożegnać z dzieckiem, oddać opiekunce w żłobku/przedszkolu i nie przedłużać pożegnań, dziecko a chwilę zajmie się czymś innym i zapomni:D, przynajmniej u nas to działało, no ale Ola to w zasadzie do każdego obcego idzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zizusia---> hehe, moja mała też naszemu psu ciągle by coś do pyska wpychała do jedzenia:D, ale on ma już jej dość.....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola --to nieczesto sie zdarza taka alergia brr az mi ciarki przeszly po plecach na mysl o tym morderstwie u nas pada pada snieg, duuzzzo sniegu, najgorsze jest to ze mamy troche odwalania do drogi buuu, a i jeszcze sobie przypomnialam ze eryk ma nowa zabawe...ucieka i sie zamyka przed nami wszedzie to w lazience to w pokoju, no i uwilebia trzaskac drzwiami bo nie da rady klamki dostac to zatrzaskuje zaraz nam wszystkie zamki pojda spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskierka nie wiem co doradzic bo ja jak zawiozłam Kube pierwszy raz do niani to ja bardziej to przeżyłam jak on. Ale moze spróbuj małemu dać jego ulubioną zabawke, albo kupcie mu jakiegoś pluszaka który bedzie jego kolegą i bedzie go pilnował jak mamy nie bedzie. Stopniowo może się i przyzwyczai. Dziewczyny macie może gdzieś zapisane siatki centylowe w poszczególnych miesiącach ciąży z wagą dziecka? Wiem że gdzieś to było ale szukanie troche czasu by mi zajęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, moja Olcia miała robioną tomografię wątroby, dzisiaj dowiedziałąm się, ze jest zmiana na wątrobie, którą trzeba wyciąć, w piątek ma się okazać czy to już natychmiast trzeba zrobić czy można trochę poczekać, martwię się strasznie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×